Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez bugi » 14 paź 2019, o 15:56

Mitchell napisał(a):Ale czego nie rozumiecie?
Czy bakan napisał, że ta drużyna jest gotowa na Francję, Holandię? Czy będzie się bić o medale?
A może trzeba się przypieprzyć dla zasady? A czytanie ze zrozumieniem przerobię sobie w następnej dekadzie.

A czego Ty nie rozumiesz, że mnie tu cytujesz? Czy się przypieprzasz dla zasady?
Czy ja wymagam walki o medale i grania jak równy z równym ze światowymi potęgami? Nie, po prostu nie widzę powodów do takiego optymizmu i to wyraziłem, ze nie ma się czym podniecać.
Mam prawo mieć własne zdanie i je mam, nasza reprezentacja gra słabo, na Euro dostaniemy oklep, Brzeczek wyleci i koło się zamknie, jak zawsze.
Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie ale na przyszłośc albo czytaj ze zrozumieniem albo mnie nie cytuj i nie wyjeżdzaj z tekstami, że się przypipieprzam ;)
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Mitchell » 14 paź 2019, o 16:21

Myślałem o Tobie umieszczając cytat. Najmniej tam pasujesz.
Ale... lakoniczny krytykancki komentarz idealnie wpasował się w ton pozostałych wypowiedzi.
Popierasz w nim naczelnego malkontenta forum.
Więc skoro popierasz i krytykujesz po dobrym występie to mój wpis był skierowany również do Ciebie.
Nieistotne jak zagramy, przyczepić się trzeba.
Nie widziałem głębszego sensu, ukazania braków, pola do poprawy lub co Ci się nie podobało. Nawet jednego marnego argumentu, choć strzępa analizy jak u bakana.
Aby tylko napisać.
Skoro nie chce Ci się argumentować to nie dziw się, że trafiasz do wspólnego wora gderaczy.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Bakan » 14 paź 2019, o 16:43

Redzik90 napisał(a):Reprezentacja nie wyglądała tak fatalnie od czasu Bońka za sterami. Nóż w kieszeni mi się otwiera jak ludzie się jarają ograniem Macedonii w męczarniach. Z beznadziejnym przeciwnikiem wręczone 2-0, a w kraju zachwyty... W TVPropaganda w studio pianie z zachwytu. Boże zacznijmy wymagać. A porównanie Krychowiaka do Gerrarda, to tak jakby porównywać Jarosława do Napoleona.

Uważasz, że wczoraj wygraliśmy z Macedonią w męczarniach? Przeciwnik zdominowany w 100%, jeden celny strzał na bramkę przez cały mecz przy mnóstwie naszych sytuacji, dwóch golach, poprzeczce i słupku. Inny mecz oglądaliśmy. Kiedy trzeba kadrę skrytykować to trzeba, wczoraj zagrali świetny mecz i jasne, że przeciwnik mizerny ale takiego a nie innego mieliśmy.

Co do Gerrarda i Krychowiaka chodzi o sposób poruszania się po boisku, boiskowe decyzje i odgrywaną funkcję a nie piłkarską jakość.

Ps: Mój odcinek z notami, zapraszam: https://youtu.be/_Q1_t_OAhVo
Bakan

2 years of membership2 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 15 paź 2019, o 05:57

Koledze chyba chodziło o zachwyt nad Polską reprezentacją po wygraniu z Macedonią. Nie sądzę, że grają tragicznie, ale trzeba pamiętać, że to tylko Macedonia, A więc przeciwnik bez wymagań. Przyszedłby mecz z Niemcami, Portugalia czy Anglia i okazałoby się, że drużynie brakuje dojrzałości i kij wie co jeszcze.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bakan » 14 lis 2019, o 23:07

Kilka słów przed Izraelem:

https://youtu.be/36ASGRtUVjI
Bakan

Postprzez LiverpoolIsRed » 15 lis 2019, o 01:26

Nie ma sensu oglądać polskiej reprezentacji. Obecny materiał, który de facto jest najlepszy od dawien dawna nie jest w nawet w malym stopniu wykorzystywany. Na koniec będzie podsumowanie, że nie zrobiono nic, by zdobyć jakieś laury, sukcesy. Co robi Boniek ? Wprowadza na selekcjonera swojego kolegę, który nie miał styczności z piłką nożną na chociaż przyzwoitym poziomie. Polska liga stacza się na coraz wieksze bagno, mamy problemy wejśc do 3 rundy eliminacyjnej. wiecie co to oznacza ? Im nizszy poziom naszej ligi (a obniza sie z sezonu na sezon) to tym mniejsza ilosc polskich juniorow i seniorow ktorzy beda nadawali się do gry na zachodzie. Powróci to, co było w czasach Smudy i przed nim, czyli że będziemy mieli samych przeciętniakow ligowych na slabym poziomie i może dwóch-trzech piłkarzy na europejskim poziomie. Nie będzie sukcesów już prędko i znowu popadniemy w niebyt. Tyle że kiedyś mimo braku jakościowych piłkarzy na zachodzie, to często widywaliśmy polskie druzyny w europejskich pucharach, które nie robily wstydu, a osiagaly niejednokrotnie wyniki ponad stan. Za kilka lat nie będzie ani jednego, ani drugiego. Materiał będzie coraz gorszy, a liga...lepiej nie mówić. co tu dadzą reformy, jeżeli mistrz Polski przegrywa w dwumeczu z mistrzem Łotwy ? Kurła ludzie, wlasnie powinniscie przestac ogladac mecze Polski i naszych klubow a takze nie placic za bilety bo to juz jest smiech. Żeby tak pilkarski kraj jak Polska mial tak tragiczny poziom w tym aspekcie to juz jest przesada. Tyle mowiac o naszej polskiej kopanej.
LiverpoolIsRed

Postprzez Bakan » 15 lis 2019, o 14:41

Nie bardzo rozumiem co da nam to, że przestaniemy oglądać? Z reprezentacją jestem związany od dziecka (pierwsze moje eliminacje to te nieudane, do Euro 2000) i generalnie przez ten czas widziałem więcej porażek niż sukcesów. Stan polskiej kadry w porównaniu do tego co było w moim dzieciństwie to i tak spory progres bo przynajmniej regularnie jesteśmy na dużych turniejach. Piłka klubowa to oczywiście temat na osobną dyskusję, Żeby była jasność to jestem daleki od optymizmu. Brzęczek nie przekonuje mnie od samego początku ale stoją za nim wyniki (wiem, grupa słaba ale zdarzało nam się kompromitować w równie żenującej). Ostatni mecz z Macedonią to światełko w tunelu ale jeśli z Izraelem i Słowenią znów będzie regres to wtedy mamy poważny problem. Generalnie te dwa spotkania są dla mnie kluczowe w ocenie Brzęczka i całych eliminacji.
Bakan

Postprzez LiverpoolIsRed » 15 lis 2019, o 16:31

Ja przestałem tą gównianą piłkę oglądać. Tego wręcz się nie da oglądać. Za Nawałki był wielki progres i czuć było coraz większą motywację i chęci tych piłkarzy. Pamiętna wygrana z Niemcami, mecze z Irlandią, Gruzją, czy Szkocją. Bardzo dobre mecze towarzyskie jak z Islandią, Czechami, czy Szwajcarią. Łoiliśmy i graliśmy aż miło, mimo że brakowało nie raz umiejętności. Teraz nie ma ani chęci, motywacji, ani pomysłu. Nawałka jaki był taki był, ale On wskrzesił tą reprezentację, za jego kadencji wypromowano w kadrze wielu piłkarzy. Wtedy nawet był okres, że taka Legia regularnie grała w LE i nawet awansowała do LM, był czas, że Polska była bardzo blisko pierwszej 15 i był jakiś progres. Teraz jest regres. Za Nawałki zaczął się kryzys wraz z eliminacjami do Mundialu, ale mimo to byliśmy pełni optymizmu i można było poprawić to i owo. Teraz nie widze Brzęczka i tej kadry, żeby cokolwiek się poprawiło do Euro 2020. Raczej to będzie szybkie odpadnięcie i kolejna kompromitacja. Z taką kadrą jak nasza powinniśmy szukać sukcesów na miarę Chorwacji z mundialu, czy Szwajcarii. To są reprezentacje wcale nie jakieś dużo lepsze kadrowo, a sukcesami i stylem gry nas zjadają.

Nie łudź się, że za Brzęczka coś się złoży. Mecze z Izraelem i Macedonią były niezłe, ale co z tego jak zaraz później gramy straszną padakę jak ze Słowenią...Wujaa poleci po Euro 2020. Nie widzę żadnego progresu od początku eliminacji. Jedynie rywali mamy słabych, bo nie oszukujmy się, porównać eliminacje do Euro 2016 i przeciwników z tamtej grupy do obecnej, gdzie mamy samych średniaków i niezłą Austrię to niebo a ziemia. Wtedy to my byliśmy outsiderem i jakimś cudem się zakwalifikowaliśmy, a dziś jesteśmy papierowym faworytem, a wcale nie gramy jak faworyt.

Co nam to da ? Nic kompletnie, może tylko tyle że oczu nie zmęczysz tą kopaniną :D
LiverpoolIsRed

Postprzez Szpieg1 » 15 lis 2019, o 17:27

Dobrą piłkę to my graliśmy za Beenhakera. Obecną reprezentacje oglądałem tylko troszkę gdy był Nawałka ale zniesmaczyły mnie sprawy choćby biletów i alkoholu więc znów zaprzestałem oglądania i za wiele nie tracę. Na euro Nawałki były fajne emocje, a w Rosji za to kompromitacja na całego. Szkoda, że u nas nikt nie chce wziąć porządnego zagranicznego selekcjonera. Bo co - bo będzie się stawiał, obrazi leśne dziadki oraz gwiazdeczki z kadry? Wyszłoby na zdrowie...
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez consigliere » 15 lis 2019, o 20:37

mnie zniechęca do polskiej piłki przede wszystkim krótkowzroczność Brzęczka, władz związku ..do złudzenia to przypomina polską scenę polityczną w której horyzontem czasowym jest jedynie najbliższa kadencja. między innymi dlatego do obu tych dziedzin podchodzę bez większych emocji i oczekiwań. ostatnim człowiekiem który miał jakąkolwiek szerszą perspektywę, ambicje zbudowania czegoś większego i trwałego był Leo Beenhakker. owoce tej krótkowzroczności zbieramy już na niwie klubowej, prędzej czy później dotknie to także kadry.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bartek84 » 16 lis 2019, o 01:11

LiverpoolIsRed napisał(a):Z taką kadrą jak nasza powinniśmy szukać sukcesów na miarę Chorwacji z mundialu, czy Szwajcarii. To są reprezentacje wcale nie jakieś dużo lepsze kadrowo, a sukcesami i stylem gry nas zjadają.

Chorwacji? Tej Chorwacji, która w ostatnich kilku latach miała jedną z trzech/czterech najmocniejszych linii pomocy na świecie? Modric, Rakitic, Brozovic i wchodzący z ławki Kovacic. Do tego w ataku Perisic, Mandzukic i Rebic/Kramaric. Real, Barcelona, Inter, Chelsea, Inter, Juventus, Eintracht i Hoffenheim to kluby, w których grali ci piłkarze kiedy sięgali po wicemistrzostwo świata, trochę już ponad rok temu. Kto poza Lewandowskim z obecnej kadry Polski, jeśli chodzi o pomoc i atak, wskoczyłby do pierwszego składu tamtej Chorwacji? Nikt. W obronie może i potencjał jest podobny, chociaż nawet tutaj Chorwaci mieli w składzie Lovrena i Vrsaljko, czyli zawodników Liverpoolu i Atletico Madryt na czas mundialu. Bramkarza mamy lepszego, to fakt.

Mi się w ogóle wydaje, że polscy kibice mają jakiś permanentny problem z obiektywną oceną potencjału i możliwości reprezentacji naszego kraju. Już do Korei i Japonii w 2002 roku jechaliśmy podobno po medal. Zawsze ten sam scenariusz. Godzinne dyskusje ekspertów w studio, polemika kibiców w domach, w szkole, w pracy, w internecie. Próba udowadniania przez jednych, że mamy szanse, że jesteśmy mega mocni itd., no a z drugiej strony kontrargumentacja tych, którzy myślą inaczej. Teraz też, zamiast się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie, które mam nadzieję, że utrzymamy do końca eliminacji, to jest ciągłe narzekanie i krytyka, przede wszystkim trenera, ale i niektórych piłkarzy.

Tylko czego my oczekujemy? Jaka jest siła tej reprezentacji? Już zostawmy na chwilę z boku samego Brzęczka. Jakim składem my dysponujemy? W jakich klubach grają ci piłkarze? Mamy najlepszego środkowego napastnika na świecie, który dodatkowo jest w top 5, ewentualnie opcja bezpieczna - w top 10, najlepszych piłkarzy na świecie aktualnie. Mamy dwóch świetnych bramkarzy, klasy światowej moim zdaniem, no i jest jeszcze Zieliński, czyli bardzo utalentowany pomocnik Napoli, który z jakiś powodów nie potrafi jak na razie udowodnić swojej wartości w kadrze. A reszta? W środku pola i na lewym skrzydle grają dwaj piłkarze występujący na co dzień w Championship. Na lewej obronie hasa nominalny prawy obrońca Sampdorii Genua. Środek obrony tworzą zawodnicy słabiutkiego Southampton i będącego w dużym kryzysie od wielu miesięcy AS Monaco. Drugi defensywny pomocnik gra w Lokomotiwie Moskwa. Prawy obrońca w Dynamie Kijów. W końcu cały czas nie wiadomo kto jest tym czwartym wyborem jeśli chodzi o formację ofensywną. Dotychczas, w ośmiu meczach eliminacyjnych, trener Brzęczek wypróbował na tej pozycji aż pięciu różnych piłkarzy. To byli Piątek, Milik, Szymański, Frankowski i Kownacki.

Według mnie piłkarsko reprezentacja Polski to jest poziom Ukrainy, Turcji, Czech, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Austrii. Nie mamy podjazdu, przynajmniej na papierze, do takich ekip jak Francja, Anglia, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Holandia, Włochy czy Chorwacja. W takiej dajmy na to Anglii, na prawej obronie mają do wyboru TAA, Trippiera, Walkera i Wan-Bissakę. A kogo my mamy? Ja już wolę być realistą i nie pompować tego balonika. Kibicuję polskiej reprezentacji, będę przeżywał mecze na Euro, ale wolę się miło zaskoczyć niż niemiło rozczarować.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez LiverpoolIsRed » 16 lis 2019, o 22:31

"Polacy dają gazu":D
LiverpoolIsRed

Postprzez hyuga » 16 lis 2019, o 22:38

Dobrze, ze z Zielinskim transfer nie doszedł do skutku. Chłopak fajnie się zapowiadał, ale od dłuższego czasu jest po prostu mizerny. Może Klopp by go jakoś ogarnął, ale patrząc na fakt, ze taki Shaqiri grzeje u nas ławę, to chyba mecze oglądałby w tv.
Obrazek
hyuga

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez bugi » 16 lis 2019, o 22:59

Piątek wymiękł znów i się przestraszył i nie zaprezentował swojej słynnej cieszynki, którą nawet opatentował.
Co polityka i tzw "poprawność polityczna" robi ze sportem, to szkoda gadać ;) Widać że ten Izrael jest jakiś specjalnej troski
Obrazek
bugi

Postprzez LiverpoolIsRed » 16 lis 2019, o 23:15

Tez mi sie to nie spodobalo.

Pogromu dzis nie bylo, ale i tak postrzelali :)
LiverpoolIsRed

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe