Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez Fanlive94 » 11 wrz 2019, o 14:35

Ok, to przeanalizujmy. Bramkarzy mamy bardzo dobrych i tu nie ma co się rozpisywać. Środek obrony (bez Pazdana oczywiście) wygląda dobrze, i to chyba jedyne czego kelner nie zepsuł. Gra Beresia na lewej to nieporozumienie i marnowanie potencjału. Może nie jest to Piszczek, ale wielkiej straty jakości na tej prawej stronie by nie było. Lewa obrona to od zawsze problem, gdyż ogólnie jest mało klasowych lewych obrońców, ale Rybus daje tam radę (czytałem, że nie gra bo skrytykował Wuja, słusznie zresztą, co jest kolejnym popisem zenady Brzeczka). Zielu, Klich, Krycha, Linetty grają w klubach dobrze, a w reprezentacji totalny piach. To nie jest przypadek, a kolejny grzech trenera. Skrzydła to fakt, że jest duży problem, bo Kuba już nie powinien grać w reprze, a Grosik jest cieniem siebie (a wybitny nigdy nie był). Tu jest problem do rozwiązania. Atak to w teorii klasa światowa, ale znowu gra naszych napadziorow w klubach a w reprezentacji to ogromna różnica na minus. Czyli podsumowując prawie cała drużyna gra poniżej swojego potencjału, a kogo to wina? Ale znając, życie jak ten kelner wyleci, to zastąpią go kolejną miernota z ekstraklapy. Więc powodów do optymizmu nie ma, bo i tak się nic nie zmieni
Fanlive94

1 year of membership

Postprzez Bakan » 12 wrz 2019, o 16:31

Zapraszam na moje noty po Austrii i odpowiedz na pytanie dlaczego Brzeczek musi odejść: https://youtu.be/7eg1ZNq6bps
Bakan

2 years of membership2 years of membership

Postprzez akhrem9 » 13 wrz 2019, o 12:00

Nie wiem, czy to media nie mając o czym jeszcze pisać drążą temat Szczęsnego czy rzeczywiście coś fuczał. Za każdym razem, na Euro czy MŚ zamiast swym temperamentem i charakterem pomagać drużynie, zapalał się i popełniał błędy. Czerwona kartka czy spacer do środka boiska. Rzadko kto, wyróżnia go nawet wśród najlepszych bramkarzy. Pamiętam parady Boruca, ale nic w pamięci z Wojtka mi nie przychodzi. Wyniki nie są zadowalające a grupa trzymająca władze z Krychowiakiem i Szczęsnym jest pod ostrzałem. Fabian wiele przecierpiał, przemilczał ale nie siał fermentu. Pozycja w bramce jest ostatnią rzeczą, którą powinniśmy poruszać. Przede wszystkim dziennikarze, szukający tematu sporo złego do źródełka dorzucają moim zdaniem.
Brzęczek powoli staje się takim Dyzmą, Dorną. Kiedyś Rybus opowiedział, że nikt nie wie jak ma grać, więc już wcale nie gra. Teraz to słynne ,,próbuj'' do Bielika. Mieszanie składem pod wpływem tego czego chcą media. Grać bez skrzydłowych? To gramy. Piątek z Lewym? To proszę. Kownaś i Bielik? A macie i ich. Może dobrze, że próbuje róznych metod, bo ze składem coraz gorzej ale nie wygląda to na jego jasną wizje i pomysł. Sam nie wie, jak i w którą stronę prowadzić drużynę.Wychodzi nie tylko brak doświadczenia, ale i przede wszystkim charakteru. Jest za miękki, jak Fornalik, też wepchnięty na stołek selekcjonera przez starą grupę z PZPNu.
Dziwny i fałszywy jest argument Bońka o tym, że trener powinien być Polakiem i w tym języku komunikować się ze wszystkimi. Trenerem siatkarzy jest obcokrajowiec, koszykarzy również. Ten lis podejrzewam sam zna jedynie włoski a zagranicznym nie mógł by tak sterować jak Polakiem. A i finansowo na tym związek wychodzi oszczędnie. Probierz czy Stokowiec to wydaje się jedyni fachowcy, ale wolą codzienną pracę w klubach. Poza tym, bardzo trudno podnieść się po pracy w reprze.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Bakan » 8 paź 2019, o 17:34

Zapraszam na rozgrzewkowy odcinek przed meczami kadry:

https://youtu.be/MQ4hGJ1v4pY
Bakan

Postprzez ynwa19 » 11 paź 2019, o 11:28

Zasiadłem wczoraj wieczorem przed TV aby zobaczyć mecz Łotwa-Polska i to był w każdym możliwym aspekcie zły wybór-:(
Zaczęło się od popisów na trybunach(te bezsensowne race!) a to co potem wyprawiali na murawie kopacze ,bo przecież nie piłkarze, to jakaś "masakracja" była.
Niecelne podania,brak jakiejkolwiek koncepcji czy pomysłu na grę,te najprostsze błędy techniczne(przyjęcie piłki) itd.
Żal było patrzeć.
Dlatego też w drugiej połowie włączyłem sobie dodatkowo na smartfonie spotkanie Holandia-Irlandia Płn aby zobaczyć przynajmniej odrobinę futbolu.

Przykre jest,że na dzień dzisiejszy tej reprezentacji po prostu nie sposób oglądać bez zażenowania.
Co gorsza w moim przypadku sprawa zaszła już tak daleko,że po prawie już 5 dekadach kibicowania naszym aktualnie stała mi się ta drużyna i jej występy praktycznie obojętne.
Wygrają ok,przegrają .....a co mi tam.

Ze strony sportowej wygląda to tak,że awansują ale na ME będą na 99% bęcki i to mocne!
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez Bakan » 12 paź 2019, o 13:44

Podsumowanie spotkania, moje noty, zapraszam:

https://youtu.be/ID1m-7tYlXQ
Bakan

Postprzez ks77 » 12 paź 2019, o 16:21

Tylko masochiści oglądają Ekstraklasę i reprezentację. Dla mnie rozgrywki reprezentacyjne mogłyby nie istnieć. Zresztą jak i polskie ligowe.
ks77

Postprzez Paviola » 12 paź 2019, o 16:43

Zgadzam sie odnośnie Ekstraklasy. Nie oglądam od lat i nie potrafię ani jednego piłkarza z naszej ligi wymienić. Jednak z reprezentacją się nie zgodzę. Te najlepsze reprezentacje grają ładną, ciekawą dla oka piłkę. Nasza kadra też nie jest zła, moglibyśmy być znów jakimś czarnym koniem na Euro, ale nie gdy za sterem jest ten największy pajac od czasów Smudy. Nawałka nie był zły, tylko się pogubił. Lewandowski, Szczęsny, Piszczek też wcale nie pomogli, wręcz przeciwnie. Naszą kadrę należałoby odmłodzić i znaleźć wreszcie miejsce dla Zielińskiego albo z niego całkiem zrezygnować. Zdecydować wreszcie kto jest nr 1 w bramce, znaleźć jakiegoś lewego obrońcę, bo na Rybusa nigdy patrzeć nie mogłem i zdecydować się na jakiegoś partnera dla Lewandowskiego na stałe.
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ks77 » 12 paź 2019, o 16:51

Nasza kadra to lustro MU. Prezes zadufany w sobie, który nie pozwoli na trenera, którym nie da się sterować plus trener, który myśli, że bycie piłkarzem daje uprawnienia do prowadzenia klubu. Czasem popełniam grzech oglądania tego badziewia, ale na szczęście to już rzadkość.
ks77

Postprzez Szpieg1 » 12 paź 2019, o 18:05

Ja nie oglądam repry od czasów Beenhakkera i życie stało się prostsze. Będąc w Grecji oglądałem co prawda w 2016 roku mistrzostwa (konkretnie fazę grupową) i zaraziło mnie to jakimś tam lekkim optymizmem więc obejrzałem troszkę eliminacji i liczyłem, że mistrzostwa w Rosji to będzie kolejny progres ale jak zobaczyłem to co zobaczyłem to znów całkowicie zrezygnowałem z oglądania bo szkoda mi czasu na te popisy naszych...
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Bakan » 14 paź 2019, o 11:02

Wczorajszy mecz kadry to najlepsze co widziałem w trakcie tych eliminacji. Zagrało dosłownie wszystko. Bardzo dobre spotkanie. Najlepszy na boisku Krychowiak. Swoją drogą przypominał mi on Gerrarda z pewnego etapu kariery. Agresywność, siła, wybieganie, crossy, prostopadle piłki i niezły strzał z dystansu. Klasyczny b2b ;)
Bakan

Postprzez Django » 14 paź 2019, o 14:10

Bakan napisał(a):Wczorajszy mecz kadry to najlepsze co widziałem w trakcie tych eliminacji. Zagrało dosłownie wszystko. Bardzo dobre spotkanie. Najlepszy na boisku Krychowiak. Swoją drogą przypominał mi on Gerrarda z pewnego etapu kariery. Agresywność, siła, wybieganie, crossy, prostopadle piłki i niezły strzał z dystansu. Klasyczny b2b ;)

LITOŚCI! To tylko Macedonia! Przyjdzie pierwszy poważniejszy przeciwnik to oczy będą krwawić, co już pokazała średnia Słowenia czy Austria!
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 14 paź 2019, o 14:13

Django napisał(a):
Bakan napisał(a):Wczorajszy mecz kadry to najlepsze co widziałem w trakcie tych eliminacji. Zagrało dosłownie wszystko. Bardzo dobre spotkanie. Najlepszy na boisku Krychowiak. Swoją drogą przypominał mi on Gerrarda z pewnego etapu kariery. Agresywność, siła, wybieganie, crossy, prostopadle piłki i niezły strzał z dystansu. Klasyczny b2b ;)

LITOŚCI! To tylko Macedonia! Przyjdzie pierwszy poważniejszy przeciwnik to oczy będą krwawić, co już pokazała średnia Słowenia czy Austria!

Dokładnie tak, nie ma się czym podniecać. 3 mecze na Euro i do domu i znów od nowa.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Redzik90 » 14 paź 2019, o 14:45

Reprezentacja nie wyglądała tak fatalnie od czasu Bońka za sterami. Nóż w kieszeni mi się otwiera jak ludzie się jarają ograniem Macedonii w męczarniach. Z beznadziejnym przeciwnikiem wręczone 2-0, a w kraju zachwyty... W TVPropaganda w studio pianie z zachwytu. Boże zacznijmy wymagać. A porównanie Krychowiaka do Gerrarda, to tak jakby porównywać Jarosława do Napoleona.
Redzik90

Postprzez Mitchell » 14 paź 2019, o 15:46

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Ale czego nie rozumiecie?
Czy bakan napisał, że ta drużyna jest gotowa na Francję, Holandię? Czy będzie się bić o medale?
A może trzeba się przypieprzyć dla zasady? A czytanie ze zrozumieniem przerobię sobie w następnej dekadzie.

W pełni popieram odczucia kolegi bakana. Choć kadrę śledzę jednym okiem - i nie wszystkie mecze widziałem - to było najlepsze w eliminacjach. Bardzo podobał się Krychowiak. W moim mniemaniu to najkorzystniejszy występ w biało-czerwonych barwach od debiutu sto lat temu. To jak otwierał grę, ile widział, robił wszystko to czego oczekujemy od... Zielińskiego :)
To nie wina kadry, że grała z Macedonią. Naprawdę irytuje mnie jeżdżenie po zawodnikach, że świetnie zagrali ze słabym przeciwnikiem. To co k*wa, mieli się położyć na tym boisku?!
Wszyscy (a przynajmniej mam taką nadzieję) znamy nasze miejsce w szeregu. Średniak europejski, w porywach od żenującego do dobrego. Przyjdzie lepszy przeciwnik i szybciutko oczekiwania Januszy zweryfikuje. Krytycy wyjdą ze swych nor.
Póki jednak to nie nastąpi bądźmy uczciwi. Zagrali dobre spotkanie.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe