Carabao Cup

Dawka Pucharu Anglii i Pucharu ligi angielskiej.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Carabao Cup

Postprzez PyrkaLFC » 2 paź 2019, o 19:59

Mitchell napisał(a):Liverpool zostaje w CC.
Dostaliśmy 100 tys £ kary plus kolejne 100 w zawiasach.
Za mirror.co.uk

Ciekawe czy Mane, Salah i Firmino to zniosą :P
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mufi » 3 paź 2019, o 16:40

Mecz z Arsenalem 30 października o godzinie 20:30 polskiego czasu.
Mufi

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Mitchell » 3 paź 2019, o 22:59

Arsenal grając dziś drugim garniturem pocisnął całkiem solidnych Belgów 4:0. Wynik i tak nie oddaje siły tej młodzieży. Powinno być 8:0.
Prawie identyczny skład wystąpił przed chwilą w CC. Rozerwali Forest 5:0. Klub z Championship, nie czwartej ligi.

Mało optymistycznie widzę naszych juniorów w nadchodzącym starciu. Wręcz wcale ich nie widzę :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez adamne » 3 paź 2019, o 23:41

To samo pomyślałem po obejrzeniu tego meczu. Może nasz skład nie będzie aż tak młodzieżowy jak z MK, bo powinno wrócić kilku zawodników kontuzjowanych do tego czasu, mamy też atut własnego boiska, ale nie będziemy faworytem w tym spotkaniu. Takie nasze szczęście że w pucharach losujemy ciężkich rywali, tym razem i tak udało się już zajść dalej niż w zeszłym sezonie.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Postprzez Mitchell » 3 paź 2019, o 23:51

Pamiętam o Anfield. Ale ono samo nie zagra. W zeszłym sezonie nie pomogło.

Nie wierzę, że Klopp wystawi to co w poprzedniej rundzie. To mogłaby być kompromitacja przed własną widownią.
Zastanawiałem się jak bardzo przemeblowanym składem wyjdziemy? Przemeblowanym w porównaniu do podstawy ligowej.
Z drugiej strony zarzynać kolejny raz Robertsonów, Wijnaldumów?

Cholernie pechowe losowanie.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez adamne » 4 paź 2019, o 00:12

Ten mecz jest 3 dni po Kogutach i 3 dni przed wyjazdem do AV, więc nie przypuszczam żeby Klopp poświęcił jakichś piłkarzy pierwszego składu. Jego przekaz od zeszłego sezonu jest dla mnie jasny, to są rozgrywki dla rezerwowych i młodzieży.
Na bramce pewnie pojawi się Adrian, zakładając że Alisson wróci do podstawy.
Obrona prawdopodobnie taka sama jak z MK, pomoc też podobna. W ataku spodziewam się zobaczyć Origiego. Shaq to niewiadoma, jeśli się wyleczy do tego czasu to może zagra na prawym skrzydle albo na ofmidzie.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Postprzez akhrem9 » 4 paź 2019, o 08:50

Nigdy ten puchar nie był nam na rękę, możemy przegrać 5-0. Nie widzę w tym kompromitacji. Czeka nas udział w KMS i ciężki okres grudzień - styczeń. Młodzieży z Arsenalu nawet nie ma co porównywać, akademia Arsenalu, przynajmniej od ery Wengera zawsze była lepsza. Może to kolejni zmiennicy Frimpongow czy Iwobich, ale ładnie się na to patrzy.
Na forum Arsenalu piszą, że to zasługa Ljunberga, bo zna tych chłopców z U23. Trochę podobna sytuacja do Lamparda, który postawił na młodych i sobie znanych zawodników klubu. Też sytuacji finansowej, bo zarząd zawsze wspierał takie działania i niechętnie wydawał pieniądze a skoro młodzi prezentują jakość to wszystko się broni. Ale moim zdaniem duża w tym rola Emeryego. Zawsze i chętnie stawiał na młodych i współpracował z każdym działem klubu. Niedoceniany fakt, ale bez tego nie byłoby jego sukcesów w Sevilli, nie byłoby tej chemii z Kloppem czy pozytywnych odczuć w stosunku do Lamparda. Tej współpracy brakło Rodgersowi, który kompletnie nie rozumiał się z komitetem transferowym Liverpoolu, chcąc stać się despotą w sprawie transferów. Chciał oddać Hendo za starego Dempseya a roli Firmino nie rozumiał, wystawiając go na skrzydle (bo to nie jego transfer a komitetu). Trenerzy, niepowiazani z agentami zajmują się trenowaniem i współpracą a kluby podążają swoją wizją za pośrednictwem zatrudnianych dyrektorów. Tę rolę zrozumiał w Celticu Brendan, dlatego moim zdaniem tak dobrze mu idzie w Leicester. Słucha, trenuje i współpracuje. Jak Poch w Tottenhamie. Chciałem o nim napisać w wątku przedmeczowym z Leicester, ale powiązalo mi się to jakoś z Arsenalem, ich młodymi i Emerym. Bo coś takiego u Mourinho nigdy nie miałoby miejsca.
akhrem9

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Django » 4 paź 2019, o 12:54

akhrem9 napisał(a): a roli Firmino nie rozumiał, wystawiając go na skrzydle (bo to nie jego transfer a komitetu).

A czy przypadkiem Firmino w Hoffenheim nie grał właśnie jako skrzydłowy (ew. "10"). Pamiętam, że z Volandem stworzyli niezły duet i marzyło mi się wtedy, aby obaj trafili do LFC.

TO Klopp zrobił z Firmino (tfu tfu) "defensywnego" napastnika ;)
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mitchell » 4 paź 2019, o 14:16

No przestań akhrem. Nie zakłamuj rzeczywistości. Porażka 0:5 przed 40 tys własnych fanów to byłaby kompromitacja niezależnie jak to ubierzesz w słowa.
Zgoda natomiast w temacie akademii Arsenalu. Co rok, dwa regularnie wypuszczają Iwobich. Niezłych graczy, znajdujących później swoje miejsce w Premier League. Czasami wyśmiewanych ale tylko przez tych, którzy zapominają, że to jedna z najsilniejszych lig świata. Coś naprawdę trzeba umieć by dostać się do składu Southampton lub Evertonu.
Kirkby dla odmiany, nie wypluwa co rok kolejnych graczy na solidnym ligowym poziomie. Ono wytwarza raz na 10 lat. Następnego Owena. Jeśli taka tendencja ma się utrzymać to ja nie mam nic przeciwko.

Adamne.
Ciekawa jest Twoja opinia odnośnie stanowiska Kloppa. Dlaczego sądzisz, że jego zdaniem są to rozgrywki dla młodzieży? I to od roku??? Przecież jedyny mecz jaki wtedy rozegraliśmy zakończył się porażką. Najciekawsze, że nie wystąpił w nim ŻADEN junior a sytuację próbowali ratować podstawowi gracze, Firmino, Salah, Hendo. Bezskutecznie.
Ja bym bardziej stawiał tezę, iż Klopp plastycznie się dopasowuje do potencjału rywala. Brakuje mi wyobraźni by zobaczyć drugi raz tak słaby skład jak na MK Dons. Po prostu nie wierzę w tak wysublimowane samobójstwo.
Spodziewam się raczej połowy wyjściowego garnituru plus jakiś Milner, Ox czy Gomez. W zależności od tego kto będzie dostępny. Do meczu jeszcze przecież miesiąc.
Zapraszam
Mitchell

Postprzez adamne » 4 paź 2019, o 23:53

@Mitchell: Gwoli ścisłości, nie napisałem że są to rozgrywki dla młodzieży. Napisałem że są to rozgrywki dla REZERWOWYCH i młodzieży, kolejność nieprzypadkowa. A uważam tak na podstawie tego co Klopp robi i mówi.
W zeszłym sezonie w Carabao Cup faktycznie młodzieży na boisku nie było, ale rezerwowych całe mnóstwo, zmian w stosunku do meczu ligowego było aż 8 w tym debiut Fabinho. Młodzież za to pojawiła się w FA Cup w styczniu.
W tym sezonie trafił się łatwiejszy przeciwnik to Jurgen wymienił całą jedenastkę, pojawili się też młodzi gracze w tym kilku debiutantów. W jednym z wywiadów po spotkaniu powiedział wprost "po to są te mecze żeby sobie chłopcy pobiegali".
W starciu z Arsenalem na pewno będzie chciał wystawić mocniejszy skład, który będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo, ale jestem przekonany że nie zrobi tego kosztem meczów ligowych bo te rozgrywki mają absolutny priorytet.
Boss sporo mówił o rotacji, na razie w EPL rotacji prawie nie ma, w CL też nie (oprócz wymuszonej przez kontuzje), więc rozumiem że rotacja będzie w pucharach i KMŚ.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Postprzez Ralf088 » 31 paź 2019, o 00:00

Kiedy losowanie 1/4?
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez qensheimer » 31 paź 2019, o 00:02

Jutro kochanieńki.
qensheimer

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 31 paź 2019, o 00:16

Ze względu na nasz napięty terminarz optuję w losowaniu za Oxfordem bądź Colchester.
A Manchestery niech trafią na siebie!
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez WhiteAngel » 31 paź 2019, o 02:34

Klopp just said if the Football League do not give Liverpool an appropriate date for the quarters, they won't play. It clashes with the World Club championships...

Za wygranie tego pucharu jest 100k funtów. Z tego na Mbappe nie będzie
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*]
WhiteAngel

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez adamne » 31 paź 2019, o 10:26

Właściwie możemy zagrać dwa mecze jednego dnia. W jednym taki skład jak wczoraj, w drugim Alisson, TAA, Matip, VVD, Robertson, Fabinho, Hendo, Wijnaldum, Salah, Mane i Firmino. Tylko nie wiem kogo na ławce posadzimy :D
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angielskie puchary