Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez Bakan » 8 wrz 2019, o 13:44

-nie mam żadnego kolegi który aż tak by się interesował piłką, zresztą trudniej byłoby to spiąć czasowo
-ten kanał to jedna z niewielu rzeczy, których nie robię dla pieniędzy a z czystej zajawki, od początku zakładałem, że to może nie być zbyt popularny program bo wiem, że łatwiej jest sprzedawać inne rzeczy niż merytorykę ale mam to w dupie po prostu lubię pogadać o piłce ;)
-co do mikrofonu to używam krawatowego i szczerze mówiąc to nie wydaje mi się, żeby dźwięk był moim największym problemem

Koniec offtopu. Dzięki za uwagi.
Bakan

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ynwa19 » 10 wrz 2019, o 07:25

6 meczow Brzeczka w eliminacjach EURO2020 mozna podsumowac bardzo krotko:brak jakiejkolwiek koncepcji ze strony trenera o ile tego znajomka Bonka takowym idzie w ogole nazwac.
WSTYD! ogarnia jak sie oglada te "popisy" kopaczy-bo przeciez nie pilkarzy.
Zenujaca dla mnie jest postawa Kuby,ktory nie wie kiedy ze sceny zejsc chociaz osobiscie podejrzewam,ze on probuje za wszelka cene nie dopuscic do tego aby Lewy byl rowniez rekordzista pod wzgledem ilosci wystepow w reprezentacji-a i tak mu to sie raczej nie uda.

O tym,ze w koszulce z orzelkiem biegaja takie pilkarskie miernoty jak Grosicki czy Klich to nie warto nawet sie rozpisywac.
Ponadto niestety mamy doczynienia z kompetnym "przehajpowaniem " w przypadku takich graczy jak Zielinski czy "jednosezonowiec" Piatek.
Ogolnie po prostu totalna przecietnosc i tylko dzieki wylosowaniu slabiutenkiej grupy najprawdopodobniej uda sie zagrac na EURO chociaz.....wpadka na Lotwie i bedzie problem.
Ale jezeli "rudy z centrali" nie widzi tego co sie dzieje to o czym tu w ogole dyskutowac.
Jak rzecze pewien moj kumpel "ZAORAC"!

To jest po prostu przykre-:(
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez PonuryGrabarz » 10 wrz 2019, o 08:15

Up, Serio masz pretensje do Kuby? Powołują go to przyjeżdża na kadre. Widomo, że swoje lata ma i forma już nie ta, ale warto mieć takiego doświadczonego zawodnika na ławce. Wzór do naśladowania dla młodych chłopaków, profesjonalista z charakterem. Ilu mamy tych skrzydłowych żeby zrezygnować ot tak z Kuby?
Piłkarze nie są zli, mamy kilku naprawdę dobrych zawodników, kilku z papierami na dobrych zawodników a reszta to solidni zawodnicy. Jest z czego zbudować dobry zespół tylko trzeba selekcjonera z charyzmą, wizją i doświadczeniem. Brzeczek nie ma żadnej z tych cech i tu jest problem.
Boniek też już powinien sobie odpuścić, bo zaczyna swoją legendę rozmieniac na drobne. Niedługo dołączy do takich tuz jak Lato i Tomaszewski. Przejął PZPN po Lacie i co by nie mówić ogarnął ten bajzel, ale teraz powinien oddac stery komuś młodszemu, komuś kto bedzie miał świeże spojrzenie na futbol. Oczywiście nic takiego nie bedzie miało miejsca w najbliższym czasie, bo nie łatwo samemu zrezygnować z miejsca przy korycie.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ks77 » 10 wrz 2019, o 09:12

Nigdy nie uważałem Brzęczka za dobrego piłkarza (nawet na warunki krajowe), ani trenera. Dla mnie to taki... Najman futbolu. Zero dorobku i sukcesów, co już od początku powinno skreślić go z listy kandydatów na selekcjonera, o ile była taka lista, a nie wyłacznie wola Bońka. Jest źle i on tego nie naprawi, bo po prostu nie posiada odpowiednich umiejętności i charyzmy. Liczę, że po eliminacjach nadejdzie trzęsienie ziemi i szansę dostanie ktoś kompetentny.
Choć pewnie się zawiodę.
ks77

Postprzez Paviola » 10 wrz 2019, o 10:10

Meczu ze Słowenią nie widziałem, a skrót nie odda nigdy tego co się działo na boisku, ale to co widziałem wczoraj to było straszne. Chyba najsłabszy mecz reprezentacji jaki widziałem w tym roku. Tylko Fabian grał na poziomie. Reszta dostosowała się do "taktyki" Brzęczka i zagrała na jej poziomie. Awansować do Euro to awansujemy, ale na samym turnieju znów mamy szansę zająć ostatnie miejsce w rankingach. Jak o tym myślę to aż żałuję, że Austria nie wygrała by ktoś nie wyciągnął dobrych wniosków. Szczególnie jak czytałem, że Boniek był zadowolony z wyniku i gry naszych orłów :V
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ynwa19 » 10 wrz 2019, o 11:23

PonuryGrabarz

Sek w tym,ze Kuba jest wiecej kontuzjowany niz zdrowy.Gdyby byl w formie to oczywiscie mozna wykorzystac jego doswiadczenie i niech gra chocby i do 40.A w chwili obecnej pachnie to niestety nepotyzmem.

Nie jestem przekonany co do jakosci naszej kadry.
Bereszynski to nie bedzie drugi Piszczu(powinien grac na PO) a po lewej stronie jest posucha.
Glik sie starzeje a Bednarek jest moim zdaniem zbyt elektryczny-cos ala Sakho.
Krychowiak juz nigdy raczej do formy z czasow Sevilli nie dojdzie a Klich czy Linetty to kompletne nieporozumienie.
Moze cos z Bielika bedzie.
"Oslawione skrzydla" to Kuba-patrz wyzej i jezdziec bez glowy(nie wiem co to spalony) Grosik.
Zielinski niby chce ale mu w wiekszosci wystepow w repce nie wychodzi.
Atak:Lewy bez systemu Bayern wyglada coraz gorzej,Milik z kazdym sezonem gra coraz slabiej a Piatek....zobaczymy czy nie bedzie "jednosezonowcem"-obawiam sie,ze tak.
Mlodych za bardzo nie widac(moze Szymanski) o czym bolesnie przekonalismy sie podczas wystepow U-20 i U-21.

Ba!powiem wiecej:przewiduje,ze za chwile bedzie jeszcze gorzej niz jest teraz gdy odejdzie np Lewy.Powtorka z recznych jest wysoce prawdopodobna(brak kwalifikacji do ME i MS).

I to nie jest czarnowidztwo tylko realna(moim zdaniem oczywiscie) ocena sytuacji.
Choc byc moze jakis fachowiec-cudzoziemiec wyciagnalby z tych chlopakow wiecej niz obecny pseudocoach.
ynwa19

Postprzez Fanlive94 » 10 wrz 2019, o 20:11

Przesadzasz. Dobry fachowiec z zagranicy i ta drużyna ma potencjał przynajmniej walczyć z najlepszymi. Nie mówię, żeby od razu wygrywać ME czy MŚ, ale taką grupę jak obecna powinna wygrać w cuglach, w przekonującym stylu, a na samych ME walczyć o ćwierćfinał/półfinał. Ale z tym kelnerem u sterów te ME będą totalną kompromitacją.
Fanlive94

1 year of membership

Postprzez Redzik90 » 10 wrz 2019, o 20:25

Potrzebny jest ktoś zza granicy, ponieważ taki człowiek będzie z dala od chorych układów z polskiej piłki i ciągnięcia za uszy pupilków.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Django » 10 wrz 2019, o 21:11

Redzik90 napisał(a):Potrzebny jest ktoś zza granicy, ponieważ taki człowiek będzie z dala od chorych układów z polskiej piłki i ciągnięcia za uszy pupilków.

Leo , where are you?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez zawad2 » 10 wrz 2019, o 21:20

Redzik90 napisał(a):Potrzebny jest ktoś zza granicy, ponieważ taki człowiek będzie z dala od chorych układów z polskiej piłki i ciągnięcia za uszy pupilków.

Ale jest jakaś alternatywa dla obecnego zestawienia kadry ? Niestety mało tych jakościowych piłkarzy mamy.
No chyba, że ktoś nowy wykopie z ekstraklasy nowego Bronowickiego lub Golańskiego. Ale źródełko z grajkami w Polsce wydaje się być suche.
zawad2

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 10 wrz 2019, o 21:40

Fanlive94

Czy byłby Szanowny Kolega taki miły i poparł swój optymizm "a na samych ME walczyć o ćwierćfinał/półfinał" jakimiś argumentami.
Bo ja jakoś tego nie widzę a lista europejskich reprezentacji będących na dzień dzisiejszy zdecydowanie lepszych niż nasza jest dość długa.
ynwa19

Postprzez Fanlive94 » 10 wrz 2019, o 22:10

Może takim, że na poprzednich ME mało brakowało, abyśmy doszli do półfinału, przegrywając z późniejszym triumfatorem po karnych ;). A skład jest bardzo podobny, trzon jest, powymieniać słabe punkty składu, dostosować taktykę do zawodników itd itp. Dałoby się coś z tego sklecić, tylko nie z tym kelnerem. Nie twierdzę, że by to całkowicie wypaliło, ale z obecnym zerem na ławce, nie ma na to szans. Aczkolwiek z bólem stwierdzam, że to tylko gdybanie, bo i tak się nic nie zmieni na lepsze, jak zwykle. Marnowane jest najlepsze pokolenie od 30 lat.
Fanlive94

1 year of membership

Postprzez Edamskiser » 10 wrz 2019, o 22:34

Fanlive94 napisał(a):Może takim, że na poprzednich ME mało brakowało, abyśmy doszli do półfinału, przegrywając z późniejszym triumfatorem po karnych ;). A skład jest bardzo podobny, trzon jest, powymieniać słabe punkty składu, dostosować taktykę do zawodników itd itp. Dałoby się coś z tego sklecić, tylko nie z tym kelnerem. Nie twierdzę, że by to całkowicie wypaliło, ale z obecnym zerem na ławce, nie ma na to szans. Aczkolwiek z bólem stwierdzam, że to tylko gdybanie, bo i tak się nic nie zmieni na lepsze, jak zwykle. Marnowane jest najlepsze pokolenie od 30 lat.

Mowimy o tym samym EURO, na którym po raz pierwszy graly 24 druzyny, a z grup nie wyszlo aż 8 ekip?
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez zawad2 » 10 wrz 2019, o 23:09

Fanlive94 napisał(a):Może takim, że na poprzednich ME mało brakowało, abyśmy doszli do półfinału, przegrywając z późniejszym triumfatorem po karnych ;). A skład jest bardzo podobny, trzon jest, powymieniać słabe punkty składu, dostosować taktykę do zawodników itd itp. Dałoby się coś z tego sklecić, tylko nie z tym kelnerem. Nie twierdzę, że by to całkowicie wypaliło, ale z obecnym zerem na ławce, nie ma na to szans. Aczkolwiek z bólem stwierdzam, że to tylko gdybanie, bo i tak się nic nie zmieni na lepsze, jak zwykle. Marnowane jest najlepsze pokolenie od 30 lat.

Tylko w latach 90 trafiały nam się grupy z:
Norwegią, Holandią, Anglią, Turcją (MŚ 94)
Anglia, Włochy, Gruzja, Mołdawia (MŚ 98)
Rumunia (złote pokolenie), Francja (ME 1996)

Mam pewne wątpliwości czy kadra z eliminacji 2018 i 2016 tak bezproblemowo wydostałaby się z takich grup.
zawad2

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 10 wrz 2019, o 23:10

Fanlive94

To oczywiście fakt,że byliśmy blisko półfinału ba! twierdzę,że nawet finału bo po ewentualnym zwycięstwie z Portugalią mecz z Walią bez Ramseya był do wygrania ale:tak szczerze to mieliśmy furę szczęścia grając w grupie z Irlandią Płn i Ukrainą(Niemców pomijam)a potem w 1/8 ze Szwajcarią.
Bo gdyby zamiast Helwetów byli to np Francuzi czy Belgowie to byłoby pakowanie walizek.

I nie mogę się zgodzić,że obecna drużyna jest podobna.
Nie ma w niej Piszcza a Kuba jest cieniem samego siebie podobnie jak Milik a i Krycha to 2 razy gorszy gracz niż w 2016 roku.

Więc przykro mi ale dalej nie widzę powodów do optymizmu.
ynwa19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe