Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Premier League 2019/2020

Postprzez AlbertRiera » 4 wrz 2019, o 18:22

Wiadomo, że póki co City jest wypoczęte, ale są momenty sezonu, w którym zespół łapie chwilową zadyszkę - szczególnie jak dochodzi LM i angielskie puchary (u nas jeszcze dojdzie KMŚ). W zeszłym roku złapaliśmy taką i my i oni. Jednak City kilka razy nawet grając na oparach wymęczyło 1-0, my niestety w okresie dołka złapaliśmy kilka remisów. I właśnie w takich meczach drużyny przeciwne nie dociskały Obywateli i ja mam o to pretensje. Bo jak City gra na 100%, to większość drużyn nawet grając na 120% nie będzie miało czego szukać. Ale City rok temu traciło punkty głównie w meczach, w których prowadziło. Mieli 4 porażki, w tym aż 3 porażki były w meczach, w których prowadzili 1-0. Pytanie, czy wyciągną z tego wnioski, czy zdarzy im się znowu okres, że będą chcieli wygrać mecze jak najmniejszym nakładem sił. Tottenham przyfarcił - taka taktyka jest zgubna w meczach z nimi.

Zazdroszczę im jednak, że potrafią tak zdominować przeciwnika by on u siebie nie oddał nawet celnego strzału (mecz z Bournemouth na wyjeździe chociażby w zeszłym sezonie). Zalążki takiej gry my zaprezentowaliśmy na Turf Moor - Burnley praktycznie nam nie zagroziło w tym meczu. To był mecz, gdzie nawet przed nami trochę rozłożyli nogi, bo dwie pierwsze bramki to nam sami sprezentowali, w międzyczasie rzadko zbliżając się pod nasze pole karne.
AlbertRiera

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Edamskiser » 4 wrz 2019, o 22:43

AlbertRiera napisał(a):(...) Burnley praktycznie nam nie zagroziło w tym meczu. (...)

Pomijajac fakt, ze w 30 sekundzie mieli sam na sam z Adrianem to moze i tak faktycznie bylo :D
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez SzymonW » 5 wrz 2019, o 07:22

Tylko tam był spalony i nawet gdyby padł gol to prawdopodobnie nie został by uznany.
SzymonW

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 5 wrz 2019, o 14:08

SzymonW napisał(a):Tylko tam był spalony i nawet gdyby padł gol to prawdopodobnie nie został by uznany.

Dziękuję :) Tej sytuacji nie liczę - mieli jedynie jedną w końcówce przy naszym rozluźnieniu - Adrian zabrał piłkę spod nóg Rodriguezowi. Ewentualnie można dodać jeszcze główkę Tarkowskiego po rzucie wolnym, a Virgil tam dobrze naciskał i strzał poszedł daleko w trybuny.

Właśnie na takich meczy totalnej dominacji chcę oglądać jak najwięcej :)
AlbertRiera

Postprzez Django » 6 wrz 2019, o 11:26

Ciekawy artykuł i ciekawe spostrzeżenia:

https://angielskieespresso.pl/post/4420 ... guardiola/
Obrazek
Django

Postprzez CzerwonyBartek » 6 wrz 2019, o 12:23

Django napisał(a):Ciekawy artykuł i ciekawe spostrzeżenia:

https://angielskieespresso.pl/post/4420 ... guardiola/

E, dla mnie to zawsze była wizytówka hiszpańskich klubów na czele z Barcą i Realem. Chamska, wyrachowana gra vide rzut zapaśniczy Ramosa. Guardiola i jego taktyka to sól ziemi hiszpańskiej myśli szkoleniowej
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 6 wrz 2019, o 13:00

to nie City gra zbyt agresywnie, tylko ich rywale grają zbyt miękko. statystyka fauli doskonale potwierdza tylko słuszność opinii że większość klubów w tej lidze rozkłada nogi przed City. nie podejmują nawet walki. nie da się napsuć krwi zespołowi tej klasy faulując w meczu 6 razy.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

Postprzez ziaja » 6 wrz 2019, o 14:45

Mnie śmieszy bardziej, że mamy 2019 rok, a ludzie dopiero odkryli, że drużyny Pepa robią te faule regularnie. Co daje im możliwość organizacji gry i zwiększenia skuteczności przy w obronie przed kontrami. Przez co nie musza się wycofywać do obrony i jej organizować. Tylko nadal być wysoko. Kto broni innym rywalom grać tak samo? Dla mnie to szukanie dziury w całym. A artykuł jest tragiczny choćby brak podstawowej wiedzy o zasadzie 5 sekund.
Obrazek
ziaja

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bugi » 6 wrz 2019, o 15:26

Żadna nowość że Hiszpanie nie potrafią grać twardo za to grają chamsko. Zaczepki, prowokacje to u nich chleb powszedi, najdoskonalszym przykładem jest Barcelona. Boiskowe chamstow i cwaniactwo nie mające nic wspólnego z twardą męską grą.
Aczkolwiek statystyka fauli mnie zdziwiła, ktoś dobrze wcześniej napisał, że nie da się napsuć krwi rywalowi gdy ma się kilka fauli w meczu, to tylko pokauzje, że przeciwnikowi nie zależało.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez zawad2 » 6 wrz 2019, o 19:18

consigliere napisał(a):to nie City gra zbyt agresywnie, tylko ich rywale grają zbyt miękko. statystyka fauli doskonale potwierdza tylko słuszność opinii że większość klubów w tej lidze rozkłada nogi przed City. nie podejmują nawet walki. nie da się napsuć krwi zespołowi tej klasy faulując w meczu 6 razy.

Sobolewski po meczu Wisły z Barcą coś wspominał, że w pewnym momencie z irytacji ganiał z Xavim, żeby poskrobać mu nieco achillesy. No i powiedział, że nawet to mu nie wychodziło bo zawsze reakcja Hiszpana (balans, zmiama kierunku) była natychmiastowa.
Może troche prawdy w tym jest...
zawad2

1 year of membership

Postprzez art64 » 14 wrz 2019, o 18:19

Dziś ze składu zespołu Norwich wypada 8 zawodników. Przypuszczalnie 2-4 z nich znalazłoby się w pierwszym składzie. Kanarkom nie będzie łatwo, jednak nie można odmówić im charakteru i Pukkiego, który jest w stanie wykorzystać każdy błąd rywala. Nie skazywałbym Kanarków na pożarcie. Myślę że Farke to przezorny gość i nie cofnie zespołu we własne pole karne już w pierwszych minutach, ale postara się przez kilka pierwszych minut po prostu nie stracić gola na własne życzenie. Spodziewam się zabunkrowania środka i szukania właśnie przez środek, bezpośrednimi wymianami, szans przez Kanarki. Wątpię, żeby obstawiając mocno środek byli w stanie tak szybko rozciągnąć grę do skrzydeł, by mogło to zaskoczyć zawodników City. Ciężko wskazać w Norwich zawodnika, który mógłby zaskoczyć i zrobić różnicę. Może Buendia, ale to dlatego że jest młody i nie do końca przewidywalny. Ja sam jestem ciekawy jak zaprezentują się Byram i Stiepermann.

Oczywiście to moje małe wróżenie z fusów, a wszystko zweryfikuje boisko, a w zasadzie zespół Guardioli. Jeżeli będą w formie i nie będą mieli ogromnego pecha, wiadomo jak będzie. Ale jako kibic konkurencji mam nadzieję, że chociaż będą emocje :roll: .
art64

Postprzez akhrem9 » 14 wrz 2019, o 18:50

Piękny gol Tomoriego z Chelsea. On, Mount i Abraham spłacają zaufanie. A grał jeszcze Zouma. Kibicuję takim projektom. Wymuszona sytuacja, ale mam nadzieję, że po zdjętym zakazie nie przystąpią do hurtowego wzmacniania się znanymi nazwiskami.
Wilki znowu przegrały, ale jak czytam jaki wpływ na sytuację w Valencii ma Mendes, coraz mniej jest mi ich żal. Podobno polecał Fekira do Valencii w tym roku. A w obliczu wypowiedzi byłego agenta Francuza, który mówił, że przeszkodą przejścia do Liverpoolu było kolano, ale bardziej przede wszystkim pseudoagent żądający negocjacji kontraktu od nowa jestem ciekaw, czy czasem nie wtrącał się właśnie Mendes. Piłkarze mają zwykle jednego agenta, ale często korzystają również z agencji rozeznanych na konkretnych rynkach bądź z pomocy innych wpływowych ludzi. Łącząc to z tym co przeczytałem na Przeglądzie Sportowym, że Fekira polecał Mendes w tym roku do Valencii jestem ciekaw, czy on nie był sprawcą rozwalenia negocjacji pomiędzy Fekirem a Liverpoolem. Ale to już moja teoria.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ynwa19 » 14 wrz 2019, o 19:02

Co to się wyrabia w Norwich!
Co prawda do końca meczu daleko ale.....
Grać Kanarki-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez KamilYNWA » 14 wrz 2019, o 19:03

Ogląda ktoś Norwich z City ? Alez podoba mi się gra kanarkow nie rozłożyli nog przed $ity i już dwa razy ich ukuli. Oby tak do końca gogo Norwich
KamilYNWA

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ynwa19 » 14 wrz 2019, o 19:05

Oglądam i podzielam opinię,że gospodarze poczynają sobie bardzo odważnie.
I to jest futbol.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Premier League