Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez ElFirmino » 24 lip 2019, o 16:33

Redzik90 napisał(a):Kolego sprawdziłeś ile dokładnie tego starego oleju Ci zleciało? Jeśli ilość jest w normie, to może masz przytkane kanały olejowe i dlatego tak wolno spływa.

Zleciało mniej więcej tyle ile powinno, te kanały to jak można wyczyścić? Jakaś płukanka silnika? Ale teraz olej normalnie spływa, więc chyba wszystko okej.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Redzik90 » 24 lip 2019, o 17:33

Skoro spływa, to lepiej nie dotykać o nie robić płukanek, bo czasem zdarza się, że jakiś środek spowoduje, że z silnika nagle zacznie ciec olej. :p Także jak jest oki to korzystaj mistrzu i się nie zastanawiaj, bo naprawdę często lepiej nie ingerować.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ElFirmino » 25 lip 2019, o 11:09

Redzik90 napisał(a):Skoro spływa, to lepiej nie dotykać o nie robić płukanek, bo czasem zdarza się, że jakiś środek spowoduje, że z silnika nagle zacznie ciec olej. :p Także jak jest oki to korzystaj mistrzu i się nie zastanawiaj, bo naprawdę często lepiej nie ingerować.

Problem w tym, że ten olej teraz po prostu znika i się nie pojawia, zrobiłem trasę może z 50km i znikło z 200-300ml. Wyciek na pewno to nie jest, bo parkuję na kostce, lub betonie to by było widać. Możliwe jest to żeby palił tyle oleju i przy tym nie dymił? Miałem kiedyś przytarty motocykl to kopcił jak piec przemysłowy, a mimo wszystko tyle oleju nie żarł.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Rafski » 25 lip 2019, o 17:33

Jaki olej używasz?
~ The Reds!
Rafski

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ElFirmino » 25 lip 2019, o 23:07

Rafski napisał(a):Jaki olej używasz?

Lotos 10w40, wielu znajomych jeździ na tym oleju i sobie chwali.
ElFirmino

Postprzez SajmonLFC » 26 lip 2019, o 01:32

zmierzyć ciśnienie oleju zrobić próbe olejową i dopiero gdybać
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez hyuga » 26 lip 2019, o 08:42

Nie chce Cię martwić, ale moze to byc uszczelka pod glowica - sprawdz jak zachowuje sie plyn chlodniczy, czy w korku chlodnicy masz "maslo" i czy rury chlodnicy sa w odpowiedniej temperaturze po nagrzaniu silnika.
Obrazek
hyuga

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez ElFirmino » 26 lip 2019, o 12:00

hyuga napisał(a):Nie chce Cię martwić, ale moze to byc uszczelka pod glowica - sprawdz jak zachowuje sie plyn chlodniczy, czy w korku chlodnicy masz "maslo" i czy rury chlodnicy sa w odpowiedniej temperaturze po nagrzaniu silnika.

Myślałem nad tym, ale masła nie ma, płynu nie ubywa. Dodatkowo jak na Hondę z tego roku to można powiedzieć, że nie dymi :lol: Jutro ma dłuższą trasę do zrobienia to będę wiedział czy się to wszystko unormowało czy jednak zaprowadzić do mechanika. Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie czujnika temperatury, wskazówka notorycznie wychodzi za czerwoną linię i po chwili spada do około 30stopni i tak w kółko. Czy wystarczy wymienić ten jedno pinowy czujnik? Z tego co wiem to on jest od wskazówki deski rozdzielczej, trzeba spuszczać płyn przy jego wymianie?
ElFirmino

Postprzez ElFirmino » 29 lip 2019, o 22:05

Jeśli kogoś interesuje rozwiązanie problemu to daje informację. Spalanie oleju wychodzi na poziomie... 2l/1000km byłem u mechanika i wykluczył UPG, kompresja w porządku, najprawdopodobniej bolączka tych silników - zapieczone pierścienie zgarniające/olejowe.
ElFirmino

Postprzez Niro » 24 sie 2019, o 16:47

Witam.

Potrzebuje opinii w kwestii kupna samochodu.
Otóż mam opcję w postaci Volkswagen Touran I 2008 (wersja po lifcie).
Silnik 1.9 tdi, 90 KM przebieg samochodu 110000 km.
Auto od dobrego znajomego, który jest drugim właścicielem (pierwszy to jakiś starszy sąsiad).
Auto wystawia za 18/19 tys zł, lecz mi chce sprzedać za 15 tys.
W tym roku poprawiona została blacha oraz wymieniony dwumas.

Nie znam się kompletnie na dieslu ani tej marce więc zwracam się z prośbą do posiadaczy tego samochodu lub osób, które miały styczność o opinię.
Auto generalnie jest ok. Nie jest to co prawda mój ideał, ale sądzę że za 15K nie znajdę nic sensownego w takim stanie z wiarygodnym przebiegiem. Wnętrze zadbane, auto na alufelgach 16''. Pojemność auta też jest ok.
Moc silnika może nie poraża, ale jeździ się wygodnie.

Proszę o pomoc i szczerą opinię :)
Niro

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Edamskiser » 24 sie 2019, o 20:53

Nie bardzo rozumiem Twoje rozterki. Zapewne zdajesz sobie sprawe jaka loteria jest zakup uzywanego samochodu na polskim rynku. Wobec tego jezeli masz samochod, ktory w miare Ci odpowiada, pochodzi ze sprawdzonego zrodla i nie byl spawany z przystanku to nad czym tu sie zastanawiac? Dizla jako takiego nie ma co sie bac, z doswiadczenia wiem, ze o ile DPF i jego osprzet (czujniki temp. spalin) jest sprawny to dizel bedzie zyl i zyl. No i jeszcze kwestia EGR'a ale to dotyczy kazdego typu silnika. Co prawda nie wiem jak to jest z tym 1.9 TDI bo nigdy takiego nie mialem ale VW'owskie dizle z tych okolo dwulitrowych pojemnosci sa w dosyc dobrymi konstrukcjami (1.4 byly podobno slabe).

P.S. jesli sie nie zdecydujesz to podeslij link do ogloszenia ;)
Edamskiser

Postprzez Aldor » 26 sie 2019, o 09:52

Niro napisał(a):Witam.

Potrzebuje opinii w kwestii kupna samochodu.
Otóż mam opcję w postaci Volkswagen Touran I 2008 (wersja po lifcie).
Silnik 1.9 tdi, 90 KM przebieg samochodu 110000 km.
Auto od dobrego znajomego, który jest drugim właścicielem (pierwszy to jakiś starszy sąsiad).
Auto wystawia za 18/19 tys zł, lecz mi chce sprzedać za 15 tys.
W tym roku poprawiona została blacha oraz wymieniony dwumas.

Nie znam się kompletnie na dieslu ani tej marce więc zwracam się z prośbą do posiadaczy tego samochodu lub osób, które miały styczność o opinię.
Auto generalnie jest ok. Nie jest to co prawda mój ideał, ale sądzę że za 15K nie znajdę nic sensownego w takim stanie z wiarygodnym przebiegiem. Wnętrze zadbane, auto na alufelgach 16''. Pojemność auta też jest ok.
Moc silnika może nie poraża, ale jeździ się wygodnie.

Proszę o pomoc i szczerą opinię :)

Przede wszystkim przebieg jest zastanawiajacy, 110kkm w 11 letnim dizlu... 10k rocznie to malo. Jezeli to realny przebieg i auto jest w dobrym stanie to przy tym silniku wykrecenie 600-700kkm nie bedzie problemem wiec jak kupisz mozesz pol zycia nim jezdzic albo i dluzej. Natomaist w taki przebieg watpie chocby ze wzgledu na to, ze wymienial dwumas bo te przy normalnej eksploatacji padaja w okolicach 200-250kkm, a nie 100kkm.

Tak poza tym silnik pancerny, VAG jak VAG, szalu nie robi, ale jest bardzo solidny. Jezeli auto zadbane i nie szukasz nic ciekawego tylko czegos co wozi z A do B to warto rozwazyc.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Juluz » 25 wrz 2019, o 17:17

Hej,
Czy ktoś z forumowiczów jest posiadaczem Citroena C4, bądź ma jakąś wiedzę na temat tego auta? Jestem głodny wszelkich informacji :)
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Różności