Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez danio442 » 18 lip 2019, o 23:38

Ralf088 napisał(a):A ja mam pytanie co z tym Elliottem z Fulham? Już niby miał być naszym zawodnikiem, a wszystko ucichło, i na najważniejszy obóz młodziak nie pojechał, ktoś coś wie?

FA miało rozstrzygnąć ile LFC ma zapłacić Fulham za jego wyszkolenie (via przypadek Solanke gdy przechodził do Nas z Chelsea)
danio442

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 18 lip 2019, o 23:58

list3r napisał(a):Dla młodszych użytkowników: sprawdźcie co się stało z Leeds Utd kiedy poszli na ostro z transferami i im się noga powinęła.
Ja tam uważam, że nie ma co na siłe gonić City. Zbyt dużo trzebaby włożyć. To nie nie jest kwestia jednego czy dwóch transferów.
Nie trzeba wydawać żeby robić postęp vide Kurnik

może jednak istnieje jakiś złoty środek między tym co odwaliło Leeds, a tym co obecnie robi Liverpool?
nie chodzi tu o żadne prężenie muskułów, o wyścigi z City które przecież nie prowadzi wybitnie mądrej polityki transferowej, ładuje setki milionów w obronę a jak dochodzi co do czego to defensywą rządzi podstarzały Kompany, wypuścili za bezcen Sancho, Brahima Diaza ..można tak wymieniać długo. pamiętać trzeba jednak o tym że oni praktycznie cały sezon grali bez swojego najlepszego zawodnika (de Bruyne) więc nawet bez wzmocnień, byliby silniejsi o swojego rudowłosego playmakera. Liverpool zamiast dystans do City skracać bierze niestety przykład z Tottenhamu, który parokrotnie w ostatnich latach przegapił okazję do zdobycia mistrzostwa właśnie przez swoją bierność i brak ambicji. twoim złudzeniem jest że Spurs poczynili jakiś postęp. dwa lata temu do mistrzostwa zabrakło im 7 pkt, rok temu 21, a w tym roku już 25. następstwem polityki jaką od lat ten klub praktykuje są problemy z przedłużeniem kontraktu z Eriksenem czy Alderweireldem.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez list3r » 19 lip 2019, o 00:10

consigliere napisał(a):twoim złudzeniem jest że Spurs poczynili jakiś postęp. dwa lata temu do mistrzostwa zabrakło im 7 pkt, rok temu 21, a w tym roku już 25. następstwem polityki jaką od lat ten klub praktykuje są problemy z przedłużeniem kontraktu z Eriksenem czy Alderweireldem.

Znowu naciagasz fakty pod swoja teze. To nie Tottenham sie oddalil od mistrzostwa tylko City odjechalo innym (i w ostatnim sezonie tez Liverpool na szczescie). Oprocz Tottenhamu wiecej zaczeli tracic tez inni z big six (i wydali grube banki na transfery).
Miejsca Tottenhamu na finiszu z ostatnich 10lat: 8,4,5,4,5,6,5,3,2,3,4 (tutaj byla padaka w koncowce sezonu ale za to final LM). Trzeba byc slepym zeby nie widziec progresu tej druzyny.

Wg mnie polityka LFC na najblizsze lata bedzie raczej trzymanie peletonu za placami na bezpieczny dystans, a nie gonienie City.
Czasem trzeba po mesku powiedziec ze nie warto sie szarpac. Skorka nie warta wyprawki. Z pewnoscia nie jest warta dla wlascicieli klubu.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Anthermil » 19 lip 2019, o 00:35

Ostatnie 3 sezony Tottenhamu:
16/17 - 86 pkt
17/78 - 77 pkt
18/19 - 71 pkt

No mega progres. Za finał LM należą im się oczywiście gratulacje, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że zrobili to na mega farcie.

Dla mnie prime Spurs to był sezon 16/17. Pochettino miał wtedy chyba najszerszą kadrę i najwięcej zawodników w formie do dyspozycji. Później koguty zaczęły się trochę wykruszać - odszedł Walker, kilku zawodnikom wiek dał się we znaki, kilku doznało długotrwałych kontuzji, które odbiły się na ich występach.
Anthermil

Postprzez Esz » 19 lip 2019, o 07:01

Panowie prosił bym was o przeniesienie tych dyskusji do bardziej pasującego działu bo od kilku dni nie ma tu ani newsów ani nawet spekulacji transferowych a jednak większość którą tu zagląda chciała by przeczytać coś o danym temacie a nie poszukiwać newsów pomiędzy waszymi komentarzami. Z góry dziękuję za uwagę.
Esz

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 lip 2019, o 08:18

Esz napisał(a):Panowie prosił bym was o przeniesienie tych dyskusji do bardziej pasującego działu bo od kilku dni nie ma tu ani newsów ani nawet spekulacji transferowych a jednak większość którą tu zagląda chciała by przeczytać coś o danym temacie a nie poszukiwać newsów pomiędzy waszymi komentarzami. Z góry dziękuję za uwagę.

Dobrze już dobrze, masz tu newsa:
Liverpool, Bayern Munich & Barcelona are interested in 20-year-old German midfielder Kai Havertz. Bayer Leverkusen don't want to sell him for any less than €100M (£89.86M). [@BILD_Sport]
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szoku » 19 lip 2019, o 08:21

Podbijam.

W jakimś momencie tego tematu pojawił się nawet jego regulamin, w którym jasno było napisane aby powstrzymać się od offtopu. W tym momencie żeby znaleźć jakąś transferową spekulację trzeba przeskakiwać co 3 strony. Ja wiem "że wolność wypowiedzi" itd... Ale ten temat ma stricte określony cel i zasady także przeniesie proszę Wasze scoutingowe obserwacje gdzie indziej, bo nie chce się czytać wielu dłuższych wypowiedzi tutaj zawartych a tylko zaśmiecają temat.
Szoku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez list3r » 19 lip 2019, o 08:28

Anthermil napisał(a):
Spoiler:

3 ostanie sezony:
Chelsea: 93, 70, 72
Arsenal: 75,63,70
Manu: 69,81,66

Caly peleton zaliczyl "regres" (w Twoim rozumowaniu) jednak ten Tottenhamu jest najmniejszy. Dla mnie w swietle coraz silniejszego dolu tabeli jest to progres. Analiza wynikow jednego zespolu bez brania pod uwage szerszego kontekstu nie ma sensu. ten blad tu na forum popelniany jest niemal non stop.

Szoku, Esz:

Odpusccie sobie obserwowanie watku bo nic sie nie dzialo, nie dzieje i dziac sie nie bedzie w tym oknie transferowym. Wszystko co tu mozna wrzucic w ramach "spekulacji" to bajki niewarte komentowania. Tak to sobie chociaz podyskutujemy bo dyskusja moze i nie jest ciekawa dla niektorych ale wyjatkowo trzyma poziom.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez roberthum » 19 lip 2019, o 08:29

No, ale dlaczego City im tak odjechalo- bo sami się nie wzmacniali tylko stali w miejscu. Jakiś progres zrobili, ale na pewno nie taki duży jaki mogliby zrobić odpowiednio wzmacniając skład. Zresztą sytuacja Kogutów jest nieco usprawiedliwiony, bo pieniądze ladowali w stadion. Z nami sytuacja wygląda zgoła inaczej. Mamy rekordowe przychody, od paru lat nasze wydatki netto na transfery nie są jakoś spektakularne duże, więc o FFP my naprawdę nie musimy się obawiać. Nigdy nie uwierzę w tłumaczenia, że brak wzmocnień wyniki z troski o FFP. Proszę, bądźmy poważni.

Niestety, ale my nie wzmacniając się popełniamy błąd Tottenhamu. City też nam odjedzie bardziej, na dodatek powtórzenie sukcesu w LM też raczej nie będzie nam pisane. Mamy jeszcze inne trofea do zdobycia i to właśnie tam będziemy musieli szukać swojej szansy na zapelnianie gabloty.

Jeszcze przed otwarciem okienka transferowego wiedziałem, że w tym roku nie będzie dużych transferów, ale, że nie będzie żadnych do pierwszego zespołu to się nie spodziewałem. Zwłaszcza, że w kadrze mamy luki i słabe punkty, które gołym okiem widzą kibice a co dopiero trener pierwszego zespołu. Dlatego nie rozumiem braku zainteresowania lewym obrońca, po sytuacji z Clynem nie rozumiem po co go trzymać w drużynie skoro Klopp nie widzi go w swoich planach czy nie mogę zrozumieć trzymania w klubie Lallany, który większość czasu leczy kontuzje, a jak już gra to przykro patrzeć na jego wyczyny. Zamiast dać mu się odbudować na niższym poziomie jaki de facto prezentuje to Klopp szuka mu nowej pozycji na boisku. Nie wiem jak będzie wyglądał przyszły sezon, ale nie nastawiam się na sukces w dwóch najważniejszych rozgrywkach.
roberthum

Postprzez Django » 19 lip 2019, o 08:46

Esz napisał(a):Panowie prosił bym was o przeniesienie tych dyskusji do bardziej pasującego działu bo od kilku dni nie ma tu ani newsów ani nawet spekulacji transferowych a jednak większość którą tu zagląda chciała by przeczytać coś o danym temacie a nie poszukiwać newsów pomiędzy waszymi komentarzami. Z góry dziękuję za uwagę.

A jakich chcesz spekulacji, skoro Jurgen właściwie już zakończył okienko??

Ja nie chcę, aby klub szalał na rynku transferowym tak jak rok temu. Ja tylko chcę, aby klub zapełnił lukę po zawodnikach, którzy opuścili LFC. Za Sturridge'a jest (hehe) Brewster, nie ma nikogo na LO i 10. I to wszystko.

Klopp i zarząd (między wierszami) już teraz wywiesili białą flagę/rzucili ręcznik na ring twierdząc, że dopóki Guardiola jest w City to nie ma sensu się bić z nimi na siłę i należy koncentrować się na utrzymaniu drugiego miejsca. Wiecznie drugi ku**A (by Adaś Miauczyński). A jak Guardiola zapragnie byc w City przez dwadzieścia kilka lat jak Ferguson?

Powtórzę jeszcze raz i odbije się to nam pijacką czkawką w sezonie - jeżeli chociaż nie znajdzie się back up dla Robertsona, to to okienko będzie katastrofalne!! (oby nie w skutkach).
Obrazek
Django

Postprzez spike550 » 19 lip 2019, o 09:10

Nawet jak się jakaś spekulacja pojawi to nikt jej nie wychwyci w tej waszej paplaninie.

Załóżcie sobie temat "Płacz na brak transferów" i tam przenieście dyskusję.
spike550

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 19 lip 2019, o 10:07

[email protected] albo ewentualnie mogą odkopać temat "upadek-gdzie podział się nasz wielki Liverpool" czy jakoś tak :P

[email protected] Znaczy ciekawi zawodnicy są na pewno, ale jak wiadomo transfer najbardziej przehajpowanego piłkarza w historii sprawił, że ceny dzisiaj są chore. Taki Nicolas Pepe to była by nie mała gratka za cirka 40 mln. Ale dzisiaj zapewne nie poszedł by za mniej niż 80. Joao Felix, kwota z kosmosu. De Ligt kosztował tyle co Virgil, gdzie u nas cena podbita była zawirowaniami i ogólnie młodszy z holendrów to jeszcze niewiadoma a Van Dijk już wtedy był uważany za jednego z najlepszych defensorów na świecie. Griezmann za 120 któremu na dobrą sprawę brakuje nie tylko do Messiego i Ronaldo ale i naszej afrykańskiej dwójki. Dembele i Coutinho też super okazyjne kwoty z perspektywy czasu. Jurek kupił co musiał kupić koniecznie, kiedy nie jest zmuszony to widać, iż nie bardzo chce brać udziału w tym masowym szaleństwie. Natomiast jak pojawi się ktoś sensowny, za odpowiednie pieniądze, to najpewniej spróbujemy go ściągnąć.
Ostatnio edytowano 19 lip 2019, o 10:42 przez CzerwonyBartek, łącznie edytowano 1 raz
The world is yours
CzerwonyBartek

Postprzez Flymf » 19 lip 2019, o 10:18

Liverpool bardzo często ma problem z postawieniem kropki nad i. Teraz robi to po raz kolejny poprzez brak wzmocnień. Ja wiem że kadra summa summarum jest niezła i silna ale wystarczą 1-2 kontuzje i jesteśmy w czarnej dupie.

Z drugiej strony poniekąd rozumiem JK, na rynku raczej nie ma piłkarzy którzy w jego ocenie są ciekawi i warci wydawania pieniędzy.

@down
No ale własnie o to chodzi, jeśli dasz JK wybór pomiędzy Milnerem/małolatem a sprowadzeniem zapchajdziury na rok to on zawsze wybierze opcję numer 1.
Ostatnio edytowano 19 lip 2019, o 14:38 przez Flymf, łącznie edytowano 1 raz
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Django » 19 lip 2019, o 11:53

Flymf napisał(a):Liverpool bardzo często ma problem z postawieniem kropki nad i. Teraz robi to po raz kolejny poprzez brak wzmocnień. Ja wiem że kadra summa summarum jest niezła i silna ale wystarczą 1-2 kontuzje i jesteśmy w czarnej dupie.

Z drugiej strony poniekąd rozumiem JK, na rynku raczej nie ma piłkarzy którzy w jego ocenie są ciekawi i warci wydawania pieniędzy.

No tak, grajmy małolatami, bo nie ma kogo kupić. Fak lodżik.

Z lewych obrońców to Filipe Luis i Coentrao są w tej chwili wolnymi graczami. Zawsze to jakaś opcja na rok czasu...
Obrazek
Django

Postprzez kinio25LFC » 20 lip 2019, o 00:00

Jorguś nam w 3 lata zbudował - jak nie patrzeć - potęgę, która może ścigać się z City, ośmieszyć Barcelonę czy sponiewierać finansowaną na maksa chelsea. Nie szukajcie dziury w całym i dajcie człowiekowi, który wygrał nam Ligę Mistrzów trochę zaufania. Pożyjemy, zobaczymy.
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery