Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Django » 15 lip 2019, o 18:49

Wilson, Kent, Brewster, Ox, Lallana, nowy kontrakt Origiego to nie są transfery?? Są, i to jakie! I za darmo!! A wy jeszcze psioczycie.

KATASTROFALNE OKIENKO, najgorsze w czasie, w jakim kibicuje LFC (18 lat)!
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Anthermil » 15 lip 2019, o 18:55

Liverpoolczyk napisał(a):Mnie dziwi brak transferu napastnika.

Co w tym dziwnego, że klub którego zawodnicy w dwóch ostatnich sezonach trzykrotnie sięgali po koronę króla strzelców Premier League nie szuka na siłę 9?

Napastnik to najmocniej obsadzona pozycja w ofensywie. Może tam z powodzeniem grać każdy z ofensywnego trio + Origi (może i trochę bezproduktywny, ale gole strzelać potrafi). Dla porównania z klasowych graczy na 10 LFC ma tylko Firmino, a na lewym skrzydle Mane.
Anthermil

Postprzez ziaja » 15 lip 2019, o 19:59

Django napisał(a):Wilson, Kent, Brewster, Ox, Lallana, nowy kontrakt Origiego to nie są transfery?? Są, i to jakie! I za darmo!! A wy jeszcze psioczycie.

Lepiej nie kupić nikogo i dać szansę młodym niż naściągać szrotu który będzie ciągnął nas na dno. Ale wiadomo bez malkontenctwa to byś nie istniał.
Obrazek
ziaja

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Zyska » 15 lip 2019, o 20:04

Django napisał(a):Wilson, Kent, Brewster, Ox, Lallana, nowy kontrakt Origiego to nie są transfery?? Są, i to jakie! I za darmo!! A wy jeszcze psioczycie.

Joe Cole, Milan Jovanović, Paweł Konczeski, Cristiano Poulsen, Danny Wilson.

Nie psiocz 8)
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Redi » 15 lip 2019, o 20:09

Egalot napisał(a):Pytanie do bardziej obeznanych. Czy plotki odnośnie Fiodora Czałow mają jakieś uzasadnienie, czy dziennikarze dokleili po prostu Liverpool, żeby zyskać czytelników? Jeśli odpuszczamy w tym okienku zawodników do pierwszego składu, to nadziei trzeba upatrywać w takich transferach. 21 lat. Już zdobył doświadczenie w Lidze Mistrzów. Wiem, że w lidze rosyjskiej to i Krychowiak stał się gwiazdą, ale myślę, że byłaby to dobra opcja do ataku.

Raczej zbyt mało medialne nazwisko żeby tworzyć na jego temat plotkę tylko dla kliknięć. Prawdopodobnie jesteśmy w kontakcie z CSKA ze wzgledu na Awoniyi'ego, który można powiedzieć że zaliczył przeciętny z plusem sezon w Belgii (11 bramek chyba). Być może ma on być kartą przetargową lub elementem wymiany.
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 15 lip 2019, o 20:12

@Zyska

Specjalnie się logowałem żeby napisać niemal identyczny post :/ ubiegłeś mnie

Charlie Adam, Rickie Lambert, Andy Carroll. Transfery nie zawsze oznaczają faktycznego sportowego boosta. Przy takim "poszerzaniu składu" chyba lepiej dać szanse ujawnić się nowemu Trentowi co nie?

Potem jest płacz, czemu ten cholerny Bogdan czy Marković nie chce się wyrzec pensji i odejść z klubu
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Django » 15 lip 2019, o 20:30

ziaja napisał(a):

Lepiej nie kupić nikogo i dać szansę młodym niż naściągać szrotu który będzie ciągnął nas na dno. Ale wiadomo bez malkontenctwa to byś nie istniał.

Wskaż mi miejsce i moment, w którym Klopp ściąga szrot w ilościach hurtowych? Czy w ogóle szrot?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez everlast » 15 lip 2019, o 20:32

Dla tych co tylko mówią wincej transferów. To proponuję pograć jednak w FM i zobaczyć jak wygląda zarządzanie finansami klubu. I tak jak jest napisane wyżej. Potem zdziwienie i wyzwanie, że ktoś woli brać kasę niż odejść z klubu.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Bartek84 » 15 lip 2019, o 20:59

roberthum napisał(a):Do ataku raczej transferu nie będzie. Mamy nasze ofensywę trio, a jako rezerwowych mamy Xerdana, Origiego, Wilsona (o ile pozostanie w klubie, a mam nadzieję, że tak) i Brewstera, który pokazuje się póki co z dobrej strony. Jeśli nikt z tej siódemki nie odejdzie to żadnego skrzydlowego/napastnika nie kupimy.

W sumie to można jeszcze dopisać tutaj Kenta, Glatzela i Duncana. Tylko co z tego?

Poniżej znajdują się statystyki formacji ofensywnych Liverpoolu i City z zeszłego sezonu Premier League, z uwzględnieniem przede wszystkim czasu spędzonego na boisku:

Salah: 3 261 minut (36 meczów), 22 gole, 11 asyst;
Mane: 3 086 minut (34 mecze), 22 gole, 2 asysty;
Bobby: 2 620 minut (29 meczów), 12 goli, 7 asyst;
Shaq: 1 057 minut (12 meczów), 6 goli, 3 asysty;
Sturr: 496 minut (6 meczów), 2 gole, 1 asysta;
Origi: 366 minut (4 mecze), 3 gole, 1 asysta;

Bernardo: 2 853 minut (32 mecze), 7 goli, 8 asyst;
Sterling: 2 777 minut (31 meczów), 17 goli, 12 asyst;
Aguero: 2 480 minut (28 meczów), 21 goli, 7 asyst;
Sane: 1 867 minut (21 meczów), 10 goli, 11 asyst;
Mahrez: 1 339 minut (15 meczów), 7 goli, 4 asysty;
Jesus: 1 019 minut (11 meczów), 7 goli, 3 asysty.

Wziąłem pod uwagę tylko Premier League ponieważ w tych rozgrywkach zagraliśmy tyle samo spotkań co City i mierzyliśmy się z tymi samymi rywalami. Ustawienie też było podobne, najczęściej 433, chociaż widząc ogólnie trochę większą liczbę rozegranych minut przez napastników City, można założyć, że częściej grali oni w ustawieniu z więcej niż trzema piłkarzami ofensywnymi na boisku jednocześnie. Tutaj zwłaszcza Bernardo rozegrał całkiem sporo meczów w drugiej linii. Patrząc na te liczby widać jaki był wkład piłkarzy rezerwowych Liverpoolu, a jaki rezerwowych zawodników City. Widać również, która drużyna jest lepiej zabezpieczona na wypadek poważnej kontuzji jednego z podstawowych napastników.

My się zastanawiamy czy Liverpool kogoś kupi, czy powinien kupić, czy Klopp postawi na młodzież, tymczasem co to za różnica skoro i tak będziemy cisnąć do upadłego atakiem Mane - Firmino - Salah. Biorąc pod uwagę, że nasi napastnicy nr 5 i 6 pod względem czasu spędzonego na boisku rozegrali w tamtym sezonie łącznie 10 meczów w Lidze, no to faktycznie nie jest to optymistyczna wizja ani dla potencjalnych nowych nabytków ani dla piłkarzy, którzy już są w klubie i mają stanowić zaplecze dla naszego ofensywnego trio. Wszystko rozbija się o zaufanie i wiarę w tych piłkarzy. Klopp może mówić, że ma kompletny skład, że jest zadowolony z opcji, które posiada itd. Pytanie czy mamy w klubie chociaż jednego piłkarza, który jest w stanie posadzić na ławce zdrowego Salaha, Mane lub Firmino? Nie chodzi mi o sytuacje kiedy któryś z nich jest kontuzjowany albo pauzuje za kartki. Czy Klopp będzie miał odwagę wystawić w 1 składzie na wyjazdowy mecz ligowy Brewstera lub Wilsona albo czy będzie miał odwagę wpuścić Shaqiriego np. za Salaha w 80 minucie meczu na Anfield przy wyniku 1:1? Jeżeli tak będzie i jeżeli piłkarze rezerwowi zyskają więcej minut kosztem tych podstawowych, przy czym nie z powodu jakiś poważniejszych kontuzji, to dopiero uwierzę, że Klopp faktycznie ceni i wierzy w takich zawodników jak Brewster, Wilson, Shaqiri czy Origi. Na razie to tylko widzimy statystyki Szwajcara i Belga z zeszłego sezonu. Wilson nie zagrał póki co ani jednej minuty na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej, a Brewster ani jednej minuty w ogóle na poziomie piłki seniorskiej. Nikt mi nie powie, że wejście w sezon z taką ławką rezerwowych jeśli chodzi o atak nie jest ryzykowne.

Najdziwniejsze jest to, że pieniądze na transfery są tylko wydaje się, że nie ma chęci aby kogoś kupić. City ma sześciu świetnych piłkarzy do gry z przodu. My mamy trzech. Czy naprawdę nie można chociaż spróbować zwiększyć tej liczby do czterech? Zostawić Shaqa, Divocka i jednego z dwójki Wilson/Brewster, a drugiego wypożyczyć do jakiegoś innego klubu z Premier League? To nie jest też tak, że nowy transfer od razu ograniczy występy innych rezerwowych. Chodzi o to aby zmniejszyć chociaż o trochę ilość meczów w sezonie naszego ofensywnego trio bo oni w końcu padną na glebę. Natomiast jak Klopp nie będzie komuś ufał to i tak na niego nie postawi. Jak nie będzie ufał na przykład Wilsonowi to prędzej wystawi na skrzydle Oxa lub Lallanę niż Walijczyka i wtedy nie będzie miało znaczenia czy kogoś kupiliśmy czy nie bo Wilson i tak nie będzie grał.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez roberthum » 15 lip 2019, o 21:12

Bartek84 napisał(a):
roberthum napisał(a):Do ataku raczej transferu nie będzie. Mamy nasze ofensywę trio, a jako rezerwowych mamy Xerdana, Origiego, Wilsona (o ile pozostanie w klubie, a mam nadzieję, że tak) i Brewstera, który pokazuje się póki co z dobrej strony. Jeśli nikt z tej siódemki nie odejdzie to żadnego skrzydlowego/napastnika nie kupimy.

W sumie to można jeszcze dopisać tutaj Kenta, Glatzela i Duncana. Tylko co z tego?

Nie, nie mozna ich dodać, bo klopp nic nawet nie wspominał o włączeniu ich do pierszego składu a o pozostałych to i owszem. Skoro Klopp chce postawić na Brewstera to wiadomo, że nikogo nie kupi. Mam nadzieję, że Wilson zostanie w zespole, bo jak pokazały jego występy w Champioship to on potrafi zagrać dobry futbol. Tak jak pisałem, jesli nie będzie sprzedaży zawodników (lub wypożyczeń) to nie będzie sciągać żadnych nowych twarzy. Czy to się Tobie podoba czy nie, to taka jest rzeczywistość- na ten moment za dużo jest zawodników w przedniej formacji, pomocy i środku obrony, aby mysleć o ściąganiu nowych zawodników
roberthum

Postprzez Bartek84 » 15 lip 2019, o 21:29

roberthum napisał(a):Czy to się Tobie podoba czy nie, to taka jest rzeczywistość- na ten moment za dużo jest zawodników w przedniej formacji, pomocy i środku obrony, aby mysleć o ściąganiu nowych zawodników

W przedniej formacji jest za dużo zawodników, ale i tak grają ciągle ci sami. Właśnie tutaj jest problem. Nie ważne czy będziemy mieli siedmiu piłkarzy do gry w ataku czy dziewięciu. Ważna jest jakość. Natomiast zgadzam się z Tobą odnośnie pomocników i środkowych obrońców. Tutaj uważam, że nie potrzebujemy transferów. Potrzebujemy za to na bokach obrony. Na pewno na lewej stronie i w zależności od decyzji odnośnie Clyne'a być może również na prawej stronie.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez sijdn » 15 lip 2019, o 21:36

Ja to ogólnie się nie wypowiadam odnośnie transferów do klubu, ponieważ czekam na końcowy efekt, natomiast jeżeli nie kupimy nikogo dobrego to to dla mnie będzie niepojętne. Zdobywcy LM i wicemistrz kraju, który przegrał o 1 punkt powinien dopełnić formalności dokonać godnych transferów to nie, zastój i nic się nie dzieje. Czasu jeszcze mamy ale ta cisza na prawdę nie jest fajna i jak serio nikogo godnego nie kupimy to dla mnie to będzie olbrzymi błąd. Trzeba się wzmocnić i potwierdzić siłę drużyny a tutaj w przypadku kontuzji ofensywnego trio jakość spada i jest widoczna gołym okiem, dlatego City to faworyt do wygrania mistrzostwa w przyszłym sezonie bo mają ogólnie mocne zaplecze w porównaniu do naszego. Wystarczy w tym okienku wzmocnić dobrze parę pozycji i zadomowić się na szczycie a nie, żeby poprzedni sezon był tylko wybrykiem. 8)
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly
sijdn

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Nero » 15 lip 2019, o 22:02

Powtórzę się jeszcze raz. Presja w tym sezonie będzie ogromna i jeśli znowu będziemy iść łeb w łeb z City to nasze trio będzie grało wszystko od deski do deski. Nic tego nie zmieni. Chyba ,że własnie transfer cracka. My nie jestęśmy już takimi siusokami co 4 lata temu tylko zwycięzcą LM i nie można spocząć na laurach i liczyć na młodzież. Co do naszych rezerwowych to w chwilach grozy i wtedy kiedy walił nam się grunt pod nogami Jurgen nawet nie pomyślał żeby wstawić Shaqiriego do pierwszego składu. Był dla niego żadną opcją, a jeśli on był to Wilson i Brewster też będą, bo od niego lepsi w tym sezonie jeszcze nie będą. Klopp i Guardiola po tamtym sezonie będą liczyć każdy punt i rzeznia zacznie się już od początku. A tu jeszcze dochodzi taracza, superpuchar i Klubowe. Ten sezon to będzie botaniczne piekło.
Nero

Postprzez Bartek84 » 15 lip 2019, o 22:25

Przepraszam, że trzeci post prawie pod rząd, ale tylko chciałbym dodać, że nawet jeśli nie zrobimy żadnego transferu do ataku to i tak będę wierzył, że Klopp wie co robi. Mam jednak nadzieję, że za tymi wszystkimi słowami chwalącymi naszych piłkarzy pójdą również czyny i że jeżeli to właśnie Brewster, Wilson, Shaqiri i Origi będą stanowić nasze zaplecze dla napastników to że oni będą dostawali szanse i będą grali. Bo jeżeli Wilson ma dostać tyle czasu na boisku ile rok temu dostał Sturridge to nawet lepiej dla samego Walijczyka gdyby poszedł jeszcze raz na wypożyczenie. Patrząc na te minuty i mecze z poprzedniej kampanii to widać, że spokojnie można zabrać Salahowi i Mane po jakieś 4 spotkania i jeszcze dorzucając te 6 meczów Sturridge'a to wychodzi 14 pełnych spotkań. Jeżeli mieliby w nich zagrać Brewster, Wilson, Origi lub Shaq to jestem za. Jeżeli Mane, Salah i Firmino to jestem na nie. Przypomnę tylko, że my gramy jeszcze w Lidze Mistrzów i dwóch krajowych pucharach, które mam nadzieję, że w tym sezonie potraktujemy już bardziej poważnie. No i żeby nie okazało się, że po tych wszystkich zapowiedziach o kompletnym składzie i o tzw. ''new signings'' w postaci Oxa, Lallany, Gomeza czy Brewstera, że w przypadku (odpukać!) wykluczenia na kilka miesięcy z powodu kontuzji jakiegoś naszego podstawowego napastnika, Klopp będzie szukał w tym usprawiedliwienia dla gorszych wyników i słabszej lokaty w tabeli. City też będzie miało jeden ''new signing''. Kevin de Bruyne praktycznie stracił cały zeszły sezon, a to jest ich najlepszy piłkarz. Nawet bez niego byli w stanie wygrać ligę i oba krajowe puchary, a teraz on wróci do gry.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez Aldor » 16 lip 2019, o 18:05

https://youtu.be/O8kTQpWzauE

Zbawca drugiej linii
Nowy transfer
Pilkarz stanowiacy o sile zespolu w przyszlym sezonie
:roll:
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery