Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez Kuuucyk17 » 9 lip 2019, o 14:18

Panowie, będę zmieniał auto i potrzebuję pomocy. W tym momencie mamy Audi A3 2003 rok w gazie, wymieniam ze względu na to, że zdecydowanie potrzebujemy czegoś większego. Dodam, że oprócz mnie auto będzie również użytkować narzeczona, a mamy małe dziecko (2 lata) i naprawdę ciężko nam się du Audi pomieścić. Po za tym w planach jest poszerzanie rodziny, także już zupełnie sobie tego nie wyobrażam. Koszt na jaki mogę sobie pozwolić to około 20 tysięcy. Dobrze by było coś z gazem, dosyć często mamy dalekie wyjazdy - 300 km w jedną stronę. Oprócz tego wymagań większych nie mam - tak jak wspomniałem, na pewno musi być większe od A3. Możecie coś fajnego polecić? Z góry dzięki.

*Wolałbym też żeby to nie było kombi
Kuuucyk17

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 9 lip 2019, o 16:15

Kuuucyk17 napisał(a):Panowie, będę zmieniał auto i potrzebuję pomocy. W tym momencie mamy Audi A3 2003 rok w gazie, wymieniam ze względu na to, że zdecydowanie potrzebujemy czegoś większego. Dodam, że oprócz mnie auto będzie również użytkować narzeczona, a mamy małe dziecko (2 lata) i naprawdę ciężko nam się du Audi pomieścić. Po za tym w planach jest poszerzanie rodziny, także już zupełnie sobie tego nie wyobrażam. Koszt na jaki mogę sobie pozwolić to około 20 tysięcy. Dobrze by było coś z gazem, dosyć często mamy dalekie wyjazdy - 300 km w jedną stronę. Oprócz tego wymagań większych nie mam - tak jak wspomniałem, na pewno musi być większe od A3. Możecie coś fajnego polecić? Z góry dzięki.

*Wolałbym też żeby to nie było kombi

Myśle ze za 23/25 tys mógłbyś znaleźć fajnego Saaba 9-3 w wersji poliftowej w wersji 1.8t 150/2.0t 175KM z gazem.
Sam mam takiego - większość wersji to skory, navi, automat i cała reszta bajerow.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez kuki » 9 lip 2019, o 16:33

Mam 2.0t 175KM ale w oplu Signum i jestem bardzo zadowolony z tego auta. Taka mniejsza vectra c kombi. Można w okolicach 15 tys wyciągnąć z tym silnikiem
kuki

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Kuuucyk17 » 9 lip 2019, o 19:07

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... llery-grid

A miał ktoś może coś takiego? Albo czy jest ktoś kto może coś powiedzieć o tym aucie? Na oko żółtodzioba to całkiem atrakcyjna cena. Czy może jest jakiś haczyk, jak myślicie?
Kuuucyk17

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 9 lip 2019, o 19:42

Z takimi pytaniami (konkrety) radzę iść na forum motoryzacyjne konkretnych marek.
Ale żeby nie było że nie napisałem nic odkrywczego. Wielkim znawcą motoryzacji nie jestem ale 100 000 km, auto z Niemiec , 12 latek. Pewnie cofnięty licznik o 150 000. Łatwo wyciągnąć wnioski. Cudów nie ma.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Aldor » 9 lip 2019, o 20:20

Kuuucyk17 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-2-0-benzyna-100-bezwypadkowy-serwisowany-sliczny-ID6C4jWW.html#gallery-grid

A miał ktoś może coś takiego? Albo czy jest ktoś kto może coś powiedzieć o tym aucie? Na oko żółtodzioba to całkiem atrakcyjna cena. Czy może jest jakiś haczyk, jak myślicie?

W sensie co jest atrakcyjnego w tej cenie?
Te auta tyle kosztuja.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Kuj » 10 lip 2019, o 10:03

Z racji powiększającej się rodziny, nie polecam sedana gdyż jest mało praktyczny. Lepsza opcja hatchback albo liftback jeśli nie chcesz kombi. Chevrolety są zwykle bardzo plastikowe w środku, ale na plus raczej tania eksploatacja. Sprawdź może focusa mk2 duratec 2.0 145KM z gazem całkiem nieźle sobie z tego co wiem. Prowadzi się świetnie i możesz kupić w tym budżecie dobrze wyposażoną wersje chyba. Przed xakupem koniecznie sprawdzić progi bo lubią rude. Lepsza opcja to pewnie Saab tak jak pisali wyżej.
Kuj

Postprzez ElFirmino » 23 lip 2019, o 21:26

Panowie niedawno nabyłem nowy samochód i mam z nim dziwny problem. Przedwczoraj kontrolowałem stan oleju i był max. Wczoraj przejechałem kilka kilometrów, sprawdzam... Bagnet suchy, wycieków żadnych nie ma, stan oleju mierzyłem w tym samym miejscu, więc to nie kwestia pochylenia. Dzisiaj rano chciałem dolać, bo musiałem jechać do pracy, patrzę na bagnet dla pewności i co? Maksimum. Co tu jest nie tak?
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez godlo » 23 lip 2019, o 21:31

Jakie auto? Moze zle wlozyles bagnet? Czy sprawdzasz poziom oleju po tym jak auto postoi troche?
godlo

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez ElFirmino » 23 lip 2019, o 21:35

godlo napisał(a):Jakie auto? Moze zle wlozyles bagnet? Czy sprawdzasz poziom oleju po tym jak auto postoi troche?

Honda accord VI 1.8 vtec. Wiem, że one uwielbiają olej, ale przejechałem już ponad 300km i nie było żadnego znacznego ubytku oleju, a teraz tak z niczego ubyła litra. Bagnet włożyłem na pewno dobrze, robiłem to kilka razy, pomiarów dokonywałem po około 15 minutach i później po godzinie.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez godlo » 23 lip 2019, o 21:45

Kopci? Jak wyglada stan plynu chlodzacego? Wymieniales olej po kupnie? Moze byl zalany motodoctor aby sprzedac.
godlo

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez ElFirmino » 23 lip 2019, o 22:08

godlo napisał(a):Kopci? Jak wyglada stan plynu chlodzacego? Wymieniales olej po kupnie? Moze byl zalany motodoctor aby sprzedac.

Nie kopci, płyn chłodniczy jest normalny, nie ubywa. Oleju właśnie nie wymieniałem, bo póki co jeździłem niewiele, a olek wyglądł całkiem nieźle. Może faktycznie wlany motodoctor i olej jest tak gęsty, że przez noc opada na dno i do rana poziom na bagnecie się podnosi. Jutro wymienię olej i zobaczymy co to z tego będzie.
ElFirmino

Postprzez klosinho » 24 lip 2019, o 11:11

ElFirmino napisał(a):
godlo napisał(a):Kopci? Jak wyglada stan plynu chlodzacego? Wymieniales olej po kupnie? Moze byl zalany motodoctor aby sprzedac.

Nie kopci, płyn chłodniczy jest normalny, nie ubywa. Oleju właśnie nie wymieniałem, bo póki co jeździłem niewiele, a olek wyglądł całkiem nieźle. Może faktycznie wlany motodoctor i olej jest tak gęsty, że przez noc opada na dno i do rana poziom na bagnecie się podnosi. Jutro wymienię olej i zobaczymy co to z tego będzie.

Wymień ten olej szybko na jakiś pośredni. Jak po godzinie nie da rady odczytać wyniku z bagnetu to jest to dziwne. Te maksimum też nie jest dobre...ale to na pewno wiesz
klosinho

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ElFirmino » 24 lip 2019, o 13:40

klosinho napisał(a):
ElFirmino napisał(a):

Wymień ten olej szybko na jakiś pośredni. Jak po godzinie nie da rady odczytać wyniku z bagnetu to jest to dziwne. Te maksimum też nie jest dobre...ale to na pewno wiesz

Olej i filtr właśnie wymieniłem, będę obserwował co tam się dzieje. W starym oleju motodoctora raczej nie było, bo właściwości miał zbliżone do nowego oleju.
ElFirmino

Postprzez Redzik90 » 24 lip 2019, o 15:44

Kolego sprawdziłeś ile dokładnie tego starego oleju Ci zleciało? Jeśli ilość jest w normie, to może masz przytkane kanały olejowe i dlatego tak wolno spływa.
Redzik90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności