Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez BartekLfc1993 » 29 kwi 2019, o 22:42

Sportowe autka raczej odpadają. Bardziej interesuje mnie coś takiego "limuzynowatego", a przy tym większego, bo czasem będę musiał przewieźć pare rzeczy.

Nie, nie musi być Audi, ale najbardziej mi się spodobała tak na szybko ta A6 c6. Co do OC jestem tego świadomy.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Aldor » 30 kwi 2019, o 10:19

W a6c6 koszty eksploatacji w 2.4 v6 + ubezpieczenie beda dla Ciebie bolesne. Ogolnie a6c6 to taki troche model "meh". Niby fajny, ale jednak juz nie taki sam jak starszy. Niby sie nie psuje, ale jednak wiele roznych usterek sie przytrafia. Trudno cos powiedziec, wystarczy neta poczytac i nie ma szczegolnie jakiejs jednej najbardziej popularnej usterki. Raz wyskoczy jedno, raz drugie. Wnetrze i spasowanie elementow tez nie stoi juz na tak wysokim poziomie. Te samochody juz sa bardzo stare, ceny nadal wysokie, a to juz nie jest model z tych lat gdzie po 30 latach uzytkowania i 2.000.000 nadal nadawal sie do jazdy. No i trzeba wziac pod uwage, ze rynek audi to totalne gowno w Polsce. Aut sa tysiace wystawione, wiekszosc to szroty sciagniete z Niemiec z przebiegiem 600 000km. Naogladalem sie troche a6c6, bmw e90 i a4b8, i co by nie mowic rynek jest strasznie trudny i pelny zgnilych jablek, trzeba mocno przebierac.

Ja polecilbym cos mniej popularnego - wlasnie np. Accord Type-S powinien juz byc w tej kasie. Alfa Romeo 159, ale jezeli tylko benzyna wchodzi w gre to trzeba szukac 3.2 v6. Jezeli jednak dizel to 2.4 jtdm lub niezniszczalny 2.0 jtdm. Saab 93 II w wersji Aero ze swietnym 2.0T lub z 1.9 TTiD (ten sam silnik co w Alfie Romeo). Z bardziej abstrakcyjnych - Chrysler 300C, genialne auto. Tyle, ze tam juz wieksze pojemnosci wchodza w gre wiec sam koszt paliwa + ubezpieczenia dla Ciebie bedzie ogromny. Skoda Octavia 2 VRS. Swietny 2.0 diesel i - niech mnie ktos poprawi jezeli nie - dobra tez juz benzyna w mlodszych rocznikach. Passat b6 tez ciekawa propozycja.

Generalnie wg. mnie nie ma co sie pakowac w stare audi, ktore nie jest szczegolnie wybitnym i trwalym modelem.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez kariok » 30 kwi 2019, o 10:57

Żeby był jakiś kontrast, powiem że od niedawna mam właśnie A6 C6, 2.4 V6 i jestem zachwycony. Prowadzi się świetnie, opcje wyposażenia są naprawdę fajne, no i po prostu czuć klasę jak się usiądzie w tym samochodzie. Co prawda samochód wcześniej już był w rodzinie (też sprawował się świetnie, żadnych problemów) co oszczędzilo długich poszukiwań sensownego egzemplarza, bo rynek faktycznie jest zgniły. Co do kosztów, to jeśli są problemem, to ja właśnie słyszałem że silnik dobrze znosi gaz, ale z własnego doświadczenia nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo dopiero będziemy zakładać. Artykuły takie jak ten https://autokult.pl/33631,kilkuletnie-s ... -adac-2019 przeczą awaryjności Audi, chociaż oczywiście średnia jakośc jeżdżących w Niemczech jest na pewno dużo wyższa niż tych sprowadzonych do nas ( Znów, kwestia przeszukania rynku i trafienia na dobry egzemplarz. Trzeba poświęcić kilka miesięcy, i jechać jeszcze tego samego dnia jak pojawi się jakieś sensowne ogłoszenie, bo takie znikają błyskawicznie)
kariok

1 year of membership

Postprzez LFCzasiU » 30 kwi 2019, o 12:44

Jeżeli szukasz wygodnego i przestronnego auta, a nie żeby pokazać się przed sąsiadami.
To może flagowy model Opla, Omega B FL?
Rocznikowo 2000-2003, Silniki benzynowe v6 2.5/3.0/3.2 jedyny słuszny napęd RWD, limuzyna z segmentu E. Podstawowe wersje są b.dobrze wyposażone, najbogatsze wersje posiadały webasto czy fabryczny telefon. W sedanie jest b.dużo miejsca, a w kombi to możesz szafe przewozić. Omega jest jednym z najbardziej komfortowych aut w tym segmencie i świetnie się prowadzi. Jest ich bardzo mało na rynku, więc na drodze się wyróżniasz. A nie jak w przypadku gdzie co trzeci samochód to passat czy A6. Części jest b.dużo dostępnych i tanich jak barszcz, wszystkie benzyniaki fajnie współgrają z gazem. Jeżeli chodzi o blacharkę to jest lepiej niż w przypadku innych modeli opla. Jak ktoś dbał to na podłużnicach, progach i podłodze rdzy nie zobaczysz. Jedynie trzeba uważać na nadkola i dolne ranty drzwi. Jeżeli chodzi o silnik to są bardzo elastyczne, jeżeli jeżdzisz normalnie, nie katujesz na zimnym i wszystko wymieniasz na czas to nie będzie skarbonką. Jest dużo lepszą opcją niż chociażby passat ale w Polsce się tak przyjeło że co wyprodukował VAG to najlepsze. Omega chodzi teraz za groszę ale żeby kupić zadbany egzemplarz to trzeba dać min. 9k w górę. Omega powoli staje się klasykiem, ostatnie 5cio drzwiowe RWD, ostatnia limuzyna z segmentu E i ostatnia generacja tego medelu od Opla.
You'llNever WalkAlone
LFCzasiU

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez KubiaszLFC » 6 maja 2019, o 17:29

Mam pytanie trochę z innej beczki..

Jakoś niedawno przerysowałem auto służbowe na parkingu (parkując innym firmowym), ale szkoda nie została jeszcze zgłoszona (dopiero będzie, muszę spisać oświadczenie).
Z końcem miesiąca kończy mi się OC na auto prywatne i tu jest pytanie...

Czy jeśli przed zgloszeniem szkody wezmę nową polise OC to czy po zgłoszeniu owej szkody ubezpieczalnia może zrobić mi rekalkulacje?
Czy ma na to wpływ data zawarcia umowy (lub data obowiązywania nowego OC) i data, w której był incydent?
KubiaszLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez LivFan » 1 cze 2019, o 13:07

Witam wszystkich serdecznie

Mam ogromną prośbę o wypełnienie formularza, a dokładniej przypadku do aplikacji "asystent kupna samochodu". Każda większa ilość pomoże mi w dalszym procesie tworzenia. Dla znawców motoryzacji to nie powinien być problem, 55 pytań, gdzie wszystko jest do wyklikania.

Link
http://rpasek.arkonsoft.hekko24.pl/?fbclid=IwAR1qiOBPuM85agkOyuW2_hP76_QCMZIdpIBQfrLfIqmEblgo_YK5ZPETWp4

Z góry dziękuję za poświęcony czas! Pozdrawiam :)
Obrazek
Dlaczego upadamy... – ... żebyśmy nauczyli się podnosić
LivFan

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez michalfc8 » 1 cze 2019, o 16:25

Ankieta wypełniona! Powodzenia życzę w projekcie!
Obrazek
michalfc8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez elnino91 » 3 cze 2019, o 14:11

Witam. Szukam kamerki samochodowej która nagrywa w dobrej jakości w dzień jak i w nocy .Chciał bym żeby miała funkcje parking . Ktoś coś poleci ? Jaki budżet muszę przeznaczyć na zakup takiej kamerki ?
elnino91

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Django » 3 cze 2019, o 14:56

elnino91 napisał(a):Witam. Szukam kamerki samochodowej która nagrywa w dobrej jakości w dzień jak i w nocy .Chciał bym żeby miała funkcje parking . Ktoś coś poleci ? Jaki budżet muszę przeznaczyć na zakup takiej kamerki ?

Ja używam Navitel R600.

https://www.youtube.com/watch?v=6UVbyzv_A3I

Mała, mało widoczna kamerka.

Od razu porada - na noc podepnij kamerkę do powerbanka, a tego dopiero do gniazdka zapalniczki - potrafi zeżreć aku.

Ważne - posiada SZTYWNE mocowanie do szyby. Ze swojej strony polecam, około 250-300 zł z kartą pamięci. Z lepszych, bardziej wybajerzonych modeli też polecam Navitela.
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MojNick » 3 cze 2019, o 17:36

Ja mam Viofo A129 DUO, jakość rewelacja, zarówno dzień i w nocy. To akurat zestaw przód + tył, natomiast na sam przód A119 będzie również dobra - mam w drugim aucie i jakość również rewelacja. Polecam z każdej strony. Przy zakupie karty pamięci zwróć uwagę na konkretne modele, nie wszystkie lubią się z rejestratorami.
MojNick

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez CzarnyKulfon » 23 cze 2019, o 17:49

Witam panowie; potrzebuję wymienić samochód, niestety zupełnie nie znam się na motoryzacji i obecnym rynku... a szukam czegoś fajnego w przełożeniu jakość\cena w granicach. 60-80k. Może jesteście w stanie polecić jakieś modele?
CzarnyKulfon

Postprzez Django » 23 cze 2019, o 18:18

CzarnyKulfon napisał(a):Witam panowie; potrzebuję wymienić samochód, niestety zupełnie nie znam się na motoryzacji i obecnym rynku... a szukam czegoś fajnego w przełożeniu jakość\cena w granicach. 60-80k. Może jesteście w stanie polecić jakieś modele?

Toyota Avensis/Rav4, Honda Accord. Podałe s tak ogólne dane, że nie spoósb w tej chwili coś konkretnego polecić. Benzyna/diesel? Duży/mały? kombi/sedan? Japończyk/Europejczyk? Czym jeździłeś? Co preferujesz?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Aldor » 24 cze 2019, o 10:42

CzarnyKulfon napisał(a):Witam panowie; potrzebuję wymienić samochód, niestety zupełnie nie znam się na motoryzacji i obecnym rynku... a szukam czegoś fajnego w przełożeniu jakość\cena w granicach. 60-80k. Może jesteście w stanie polecić jakieś modele?

Musisz bardziej doprecyzowac. Kwota 60-80k pozwala kupic juz zarowno jakas uzywke z segmentu premium jak i cos z nizszej klasy, ale nowe. Mozesz kupic nowa Fabie z 1.0MPI, a mozesz kupic Forda Rangera F250 z 6 litrowym potworem.

Ja tez powoli szykuje wymiane Giulietty na cos innego i jestem zainteresowany Chryslerem 300C lub Dodgem Chargerem wiec przy tak ogolnych "wymaganiach" (tzn. ich braku) moge je polecic. Ja akurat bede szukal z 5.7 Hemi, ale te motory 3.6 V6 nieco slabsze (ok 300km) tez sa calkiem dobre i stosunkowo tanie w utrzymaniu jak na oferowane osiagi.

Ale musialbys powiedziec co Tobie sie podoba i czego oczekujesz (gdzie bedziesz nim jezdzic) od samochodu.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Redi » 24 cze 2019, o 14:57

Aldor napisał(a):

Musisz bardziej doprecyzowac. Kwota 60-80k pozwala kupic juz zarowno jakas uzywke z segmentu premium jak i cos z nizszej klasy, ale nowe. Mozesz kupic nowa Fabie z 1.0MPI, a mozesz kupic Forda Rangera F250 z 6 litrowym potworem.

Ja tez powoli szykuje wymiane Giulietty na cos innego i jestem zainteresowany Chryslerem 300C lub Dodgem Chargerem wiec przy tak ogolnych "wymaganiach" (tzn. ich braku) moge je polecic. Ja akurat bede szukal z 5.7 Hemi, ale te motory 3.6 V6 nieco slabsze (ok 300km) tez sa calkiem dobre i stosunkowo tanie w utrzymaniu jak na oferowane osiagi.

Ale musialbys powiedziec co Tobie sie podoba i czego oczekujesz (gdzie bedziesz nim jezdzic) od samochodu.

Najpierw sie przejedz tym Chargerem. Kiedys ogladalismy jeden pod katem zakupu i jest to po prostu jezdzaca kupa plastiku, zero jakiegokolwiek charakteru.
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Redzik90 » 24 cze 2019, o 15:20

Z Amerykańcami jest też duży problem jeśli chodzi o bezwypadkowość. W mojej okolicy (Sokołów Podlaski) jest duża firma sprowadzająca kontenery ze Stanów i wielu blacharzy - mechaników lepi tego typu statki, montując oryginalne blachy - często w kolor. Jednak okrutne ulepy i rozje*ańce tutaj przychodzą. Warto więc szukać czegoś co nie jest dopiero co zarejestrowane w kraju. :)
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności