Alex Oxlade-Chamberlain

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Alex Oxlade-Chamberlain

Postprzez bugi » 11 cze 2019, o 21:11

Mam pytanie, kto placi takiemu Oxowi podczas gdy ma kontuzję? Jakieś ubezpieczenie? Wątpię że klub jest tak dobroduszny i płaci mu kilkanaście milionów i go jeszcze leczy do tego, za nic. Czy jest jakiś zapis, że jak kontuzja to hajsu nie dostaje albo dostaje mniej albo coś?
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 11 cze 2019, o 21:43

bugi napisał(a):Mam pytanie, kto placi takiemu Oxowi podczas gdy ma kontuzję? Jakieś ubezpieczenie? Wątpię że klub jest tak dobroduszny i płaci mu kilkanaście milionów i go jeszcze leczy do tego, za nic. Czy jest jakiś zapis, że jak kontuzja to hajsu nie dostaje albo dostaje mniej albo coś?

Z jakich obliczeń wyszło Ci kilkanaście milionów?
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Zyska » 11 cze 2019, o 21:50

Wydaje mi się, że zawodnik pobiera całą pensje jaką ma zapisaną w kontrakcie przez cały czas trwania kontraktu. Mogą być indywidualne zapisy w niektórych przypadkach, ale one odbywają się raczej na zasadzie, że jak nie grasz to pobierasz 100% kwoty którą masz w kontrakcie, a jak grasz to masz premię za występ.

Zatem u Oxa jest raczej standard. Jeśli ma w papierku wpisane że zarabia powiedzmy 100k funtów tygodniowo, to tyle zarabia nie zależnie od aktualnego stanu zdrowia.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez bugi » 11 cze 2019, o 21:58

BadBoy1920h napisał(a):
bugi napisał(a):Mam pytanie, kto placi takiemu Oxowi podczas gdy ma kontuzję? Jakieś ubezpieczenie? Wątpię że klub jest tak dobroduszny i płaci mu kilkanaście milionów i go jeszcze leczy do tego, za nic. Czy jest jakiś zapis, że jak kontuzja to hajsu nie dostaje albo dostaje mniej albo coś?

Może nie kilkanaście a kilka, zakładając ze zarabia okolo 100k tygodniowo no to wychodzi prawie 6mln za czas który nie gra + opieka medyczna + coś tam za co płaci klub dokładnie to nie wiem za co i ile ale, nawet niech będzie to 6-7mln to jest duży pieniądz jednak ;)
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 11 cze 2019, o 22:09

bugi napisał(a):
BadBoy1920h napisał(a):

Może nie kilkanaście a kilka, zakładając ze zarabia okolo 100k tygodniowo no to wychodzi prawie 6mln za czas który nie gra + opieka medyczna + coś tam za co płaci klub dokładnie to nie wiem za co i ile ale, nawet niech będzie to 6-7mln to jest duży pieniądz jednak ;)

Takie umowy podpisuje się w piłce nożnej od zawsze. Każdy klub zna ryzyko kontuzji - stąd jak zapewne pamiętasz negocjacje o cenę Fekira (zakładając, że Fekir na 4 sezony połamałby się połowę czasu to przy tygodniówce podobnej do Oxa oszczędność na zakupie rzędu ok. 15 mln zwróciłaby kwotę jego pensji).
Nie ma w tym nic dziwnego, każdy klub płaci zawodnikowi podczas kontuzji - i co najlepsze - taki zawodnik nie siedzi w domu i przychodzi na 2 dni rehabilitacji w tygodniu tylko to jest codzienna ciężka praca nad powrotem do zdrowia (bo klubowi zależy by zawodnik szybko wrócił, zawodnikowi zapewne także... chyba, że to Balotelli). Polecam filmy o powrotach czy rehabilitacji piłkarzy podczas kontuzji (pełno tego na internecie). Rehabilitacja to cięższy proces niż sam trening i gra w nożną, niefajna sprawa.
Szpieg1
Moderator

Postprzez grzyb » 11 cze 2019, o 23:04

Klub musi być jakoś ubezpieczony za co pewnie tez nie mało płaci.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez bugi » 11 cze 2019, o 23:09

Są przecież na świecie ubezpieczenia. Serio kluby nie zabezpieczają się w taki sposób? No chyba, że żaden ubezpieczyciel nie chce się podjąć czegoś takiego. I domyślam się, że nie siedzi w domu tylko wraca do pełnej sprawności, co nie zmienia faktu że korzyści w dalszym ciągu klubowi nie przynosi.
I niech ktoś nie myśli, że czepiam się Oxa czy ogolnie kontuzjowanych graczy ale próbuję zrozumieć politykę klubów w takich sytuacjach.
Obrazek
bugi

Postprzez Szpieg1 » 12 cze 2019, o 05:25

Jedyne co jest pewne to, że nie dostają bonusów z gry/strzelania bramek/asyst itd.
z czego mogliby uzbierać z 50% pensji więcej. Na pewno normalną pensję otrzymują i to nie z ubezpieczenia, być może klub otrzymuje jakieś odszkodowanie z ubezpieczenia ale tylko i wyłącznie na koszty leczenia. Wyobrażasz sobie by jakiś ubezpieczyciel był w stanie płacić tygodniówki rzędu 120 000 przez np. rok kontuzji? Składka byłaby niewyobrażalnie wysoka.
Szpieg1
Moderator

Postprzez Bartek84 » 28 lip 2019, o 20:39

Chyba na powrót Oxa do pełnej sprawności trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Ostatnie dwa mecze sparingowe ze Sportingiem i Napoli jasno pokazują jaki skład wymyślił sobie Klopp na rozpoczęcie sezonu już za tydzień. Jednak mam nadzieję, że po dzisiejszym ''spektaklu'' ten wariant trafi do kosza. Chambo schodził dzisiaj z boiska kompletnie rozbity. Widać to było po jego minie. Nic mu nie wychodziło. Fakt, że nie tylko jemu, ale był jednym z najsłabszych na placu. Po tak ciężkiej kontuzji i tak długiej przerwie od piłki potrzeba czasu aby wrócić na właściwe tory. Najgorsze co można teraz zrobić to wrzucić go w ten wir meczowy za wcześnie i być może ryzykować kolejną kontuzję. Niech on spokojnie trenuje, niech się wzmacnia fizycznie i psychiczne, potem niech wchodzi na końcówki i czeka na odpowiedni moment. Mam nadzieję, że z City zagra Wilson. A jeżeli Wilson nie może wejść do składu, w którym nie ma Salaha, Mane i Firmino to ja nie wiem po co on ma w ogóle zostawać w tym klubie. Uwielbiam Kloppa, ale to co ostatnio wygaduje Jurgen i to co robi, a w zasadzie to czego nie robi,to jest naprawdę niepojęte. Jak jeszcze mi wyskoczy z Salahem w pierwszym składzie na City to chyba padnę. Wijnaldum też najlepiej jakby został cofnięty do pomocy za Milnera, Origi na lewe skrzydło, a na środek ataku Brewster. Albo mamy tą ławkę jeśli chodzi o atak albo jej nie mamy i nie róbmy tutaj ściemy. Zapowiada się naprawdę ciężki sezon.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez ziaja » 28 lip 2019, o 20:42

Bartek84 napisał(a):Chyba na powrót Oxa do pełnej sprawności trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Ostatnie dwa mecze sparingowe ze Sportingiem i Napoli jasno pokazują jaki skład wymyślił sobie Klopp na rozpoczęcie sezonu już za tydzień. Jednak mam nadzieję, że po dzisiejszym ''spektaklu'' ten wariant trafi do kosza. Chambo schodził dzisiaj z boiska kompletnie rozbity. Widać to było po jego minie. Nic mu nie wychodziło. Fakt, że nie tylko jemu, ale był jednym z najsłabszych na placu. Po tak ciężkiej kontuzji i tak długiej przerwie od piłki potrzeba czasu aby wrócić na właściwe tory. Najgorsze co można teraz zrobić to wrzucić go w ten wir meczowy za wcześnie i być może ryzykować kolejną kontuzję. Niech on spokojnie trenuje, niech się wzmacnia fizycznie i psychiczne, potem niech wchodzi na końcówki i czeka na odpowiedni moment. Mam nadzieję, że z City zagra Wilson. A jeżeli Wilson nie może wejść do składu, w którym nie ma Salaha, Mane i Firmino to ja nie wiem po co on ma w ogóle zostawać w tym klubie. Uwielbiam Kloppa, ale to co ostatnio wygaduje Jurgen i to co robi, a w zasadzie to czego nie robi,to jest naprawdę niepojęte. Jak jeszcze mi wyskoczy z Salahem w pierwszym składzie na City to chyba padnę. Wijnaldum też najlepiej jakby został cofnięty do pomocy za Milnera, Origi na lewe skrzydło, a na środek ataku Brewster. Albo mamy tą ławkę jeśli chodzi o atak albo jej nie mamy i nie róbmy tutaj ściemy. Zapowiada się naprawdę ciężki sezon.

Ox w tym okresie przygotowawczym i tak jest jednym z lepszych piłkarzy. Ale skrzydło to nie jego pozycja i to widać. A i tak moim zdaniem zagrał lepiej niż Gini. Powinien grać tam Wilson czy inny skrzydłowy. A co do formy Oxa to widać zjazd fizyczny jak i całej kadry. Przez intensywność treningów z jaką zawodnicy mają do czynienia. Po prostu odczuwają już zmęczenie. I Ox który wręcz wyglądał najlepiej fizycznie w pierwszych meczach tak teraz no jemu jak i całej kadrze się odbija.
Obrazek
ziaja

Postprzez Bartek84 » 28 lip 2019, o 21:00

Z tego co mówił Święcicki na Eleven to podobno dopiero w nadchodzącym tygodniu piłkarze mają dostać porządny wycisk na treningach i szczerze, jeżeli to prawda, to ja nie wiem jak my będziemy wyglądać na początku sierpnia. Dzisiaj praktycznie wszyscy sprawiali wrażenie jakby nie mieli siły biegać. Ox ze Sportingiem grał odczuwając jakiś dyskomfort. Coś go tam bolało, nawet Klopp w wywiadzie o tym wspominał. Dzisiaj kompletna padaka, tak samo jak Divock i TAA jak dla mnie. Zresztą pozostali nie byli wcale lepsi. Ja bym z tym Oxem uważał. Chłopak jest widać mega ambitny, a jeżeli organizm nie da rady to się znowu rozwali i będzie tragedia. Zgadzam się, że skrzydło to nie jego pozycja. To samo się tyczy Wijnalduma, który kompletnie nie ogrania co tam się dzieje z boku. Jest Wilson, jest Brewster, jest nawet Kent. Niech grają chłopaki, a jak są za słabi to po co Klopp ściemnia, że jest inaczej. Jak Salah albo Firmino zaczną grać bez treningów to też jest duże ryzyko, że się rozwalą.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez ziaja » 28 lip 2019, o 21:06

Bartek84 napisał(a):Z tego co mówił Święcicki na Eleven to podobno dopiero w nadchodzącym tygodniu piłkarze mają dostać porządny wycisk na treningach i szczerze, jeżeli to prawda, to ja nie wiem jak my będziemy wyglądać na początku sierpnia. Dzisiaj praktycznie wszyscy sprawiali wrażenie jakby nie mieli siły biegać. Ox ze Sportingiem grał odczuwając jakiś dyskomfort. Coś go tam bolało, nawet Klopp w wywiadzie o tym wspominał. Dzisiaj kompletna padaka, tak samo jak Divock i TAA jak dla mnie. Zresztą pozostali nie byli wcale lepsi. Ja bym z tym Oxem uważał. Chłopak jest widać mega ambitny, a jeżeli organizm nie da rady to się znowu rozwali i będzie tragedia. Zgadzam się, że skrzydło to nie jego pozycja. To samo się tyczy Wijnalduma, który kompletnie nie ogrania co tam się dzieje z boku. Jest Wilson, jest Brewster, jest nawet Kent. Niech grają chłopaki, a jak są za słabi to po co Klopp ściemnia, że jest inaczej. Jak Salah albo Firmino zaczną grać bez treningów to też jest duże ryzyko, że się rozwalą.

Myślę że teraz dostaną ostatni wycisk. A potem będą już bardziej treningi taktyczne. Do meczu z Norwich pewnie będzie odzyskiwanie świeżości i treningi regeneracyjne. Klopp zawsze tak robił w Liverpoolu i Dortmundzie, problem w tym, że teraz musiał zwiększyć wszystko do jednego miesiąca. A nie 1,5 jak zwykle. To jest nowa sytuacja, ale wierzę, że wiedzą co robią.
Obrazek
ziaja

Postprzez PieniaczIsBack » 29 lip 2019, o 19:25

Ja to się raczej nastawiam, że mimo wszystko początek sezonu to będzie łapanie świeżości i nie spodziewam się czegoś nadzwyczajnego efektu. Myślę, że możemy się bardzo męczyć tym bardziej, że pod formą będzie cała nasza ofensywna trójka przez brak dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Najważniejszy jest i tak grudzień i styczeń, to właśnie tam najwięcej traciliśmy od lat i było tak zarówno za Beniteza, Dalglisha czy też Brendana(tutaj oddech dały nam w styczniu choćby transfery Coutinho i Stu). Oxa nie ma się co czepiać, dopiero tak naprawdę wrócił. Bardziej sądzę, że to swoista blokada psychiczna i im dalej w sezon tym będzie lepiej. Minie obawa przed kolejną kontuzją i wszystko wróci do normy :)
PieniaczIsBack

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Kodi » 14 sie 2019, o 21:49

Nasz nowy transfer miał chyba z 4 kontakty z piłką w 1 połowie, i nie widzę innej opcji niż zmiana, bądź przesunięcie pozycji na środek, bo jak tak dalej pójdzie to przegramy ten mecz bez walki.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ralf088 » 15 sie 2019, o 10:41

Okej może być niewidoczny, ale jestem pewien że jeszcze nie raz będziemy się cieszyć z jego gry. Ma niesamowitą technikę, dobry drybling, a grał wczoraj na pozycji na której nie gra. Ja bym chciał zobaczyć taki skład gdzie gra Fabinho - Henderson - Oxlade, gdzie Alex bardziej ciągnie do przodu i próbuje rozgrywać i z przodu nasz niezawodny atak. Coś na zasadzie Coutinho gdy u nas grał. Myślę że wtedy Anglik więcej nam pokaże, ale zobaczycie że jeszcze nie raz będziemy się zachwycać nad jego grą. Wraca po ciężkieeeej kontuzji, potrzebuje minut, nie od razu będzie grał na maksimum swoich możliwości, z meczu na meczu będzie coraz lepiej. ;)

Problem tylko też polega na tym, że nie mamy na ławce jakiś skrzydłowych którzy będą mogli zastąpić Mane czy Salaha. Jest Shaqiri i tak naprawdę tyle jeśli chodzi o takich skrzydłowych. Origi i Oxlade na skrzydła się nie nadają, więc będziemy ich oglądać co w konsekwencji może powodować ich słabsze występy.
Ralf088

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery