Liga Narodów 2018/19

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Narodów 2018/19

Postprzez Wrubel84 » 21 lis 2018, o 00:54

Nasi gracze również czasem wracają z kontuzją po reprezentacji, karta się odwróciła. Wykorzystajmy to jeśli oni nie zagrają.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez qensheimer » 9 cze 2019, o 16:58

Niech ktoś mi wytłumaczy w czym są lepsi Kyle Walker i John Stones od naszego Trenta i Joe Gomeza? To, że grają dla Guardioli, nie znaczy, że są lepsi. Dla mnie w.w gracze City dla kadry reprezentacji Anglii są kompletnie bezproduktywni.
Dzisiaj nasza dwójka (TAA i Gomez) najlepsza na boisku.

A Lingard to już całkowite nieporozumienie :D
qensheimer

1 year of membership

Postprzez Redi » 9 cze 2019, o 17:27

Wiekszosc szans anglikow wykreowana przez Trenta :)
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez consigliere » 9 cze 2019, o 22:14

qensheimer napisał(a):Niech ktoś mi wytłumaczy w czym są lepsi Kyle Walker i John Stones od naszego Trenta i Joe Gomeza? To, że grają dla Guardioli, nie znaczy, że są lepsi. Dla mnie w.w gracze City dla kadry reprezentacji Anglii są kompletnie bezproduktywni.
Dzisiaj nasza dwójka (TAA i Gomez) najlepsza na boisku.

A Lingard to już całkowite nieporozumienie :D

Walker i Stones nie są lepsi, po prostu Southgate postanowił w pierwszym meczu oszczędzić zawodników Tottenhamu i Liverpoolu.
Jeśli już jesteśmy przy bezproduktywnych graczach to w dalszym ciągu nie potrafię doszukać się w grze Sterlinga tego mitycznego progresu który ponoć uczynił. To jest w dalszym ciągu zbyt chimeryczny i nieskuteczny aby zaliczyć go do światowego topu.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 9 cze 2019, o 22:57

I Portugalia historycznym triumfatorem pierwszej edycji Ligi Narodów. W pełni załużenie. De Ligt i De Jong jak dzieci we mgle, ogólnie Holandia bez napastników w dzisiejszym finale, szczerze to liczyłem, że zagrają znacznie lepiej. Szkoda, że Van Dijk nie podniósł pucharu, ponieważ jeszcze bardziej bo go to umocniło w roli faworyta do ZP a dzisiaj do grona ubiegających się o nią dołączył C. Ronaldo. Dużo pracy przed Holandią, mają potencjał ale nadal z przodu są jacyś zbyt chaotyczni i mało konkretni.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez tuoli » 9 cze 2019, o 23:05

C. Ronaldo się nie dołączył. Napastnik, który strzela mniej goli niż Karim Benzema nie ma prawa na zdobycie ZP.
tuoli

1 year of membership

Postprzez bugi » 9 cze 2019, o 23:30

Może trochę przesadziłem z tym Ronaldo, aczkolwiek patrząc na kryteria przyznawania ZP, zdecydowanie bardziej liczą się zdobyte trofea, Ronaldo ma już dwa. W dodatku w pojedynkę rozstrzygnął losy dwumeczu z Atletico, tam samo bardzo się pprzyczynił do wygrania LN przez Portugalię swooim hattrickiem. (to akie mecze się zapamiętuje)
Jesli wymieniamy w tym gronie Messiego, który osiągnął bądź co bądź ogórkowej lidze hiszpańskiej mega liczby (oczywiście szacun) trzeba też wymieniać Ronaldo, tym bardziej że grono pewniaków jest bardzo wąskie. Poza Van Dijkiem, Messim, Ronaldo, może Mbappe, może Sterlingiem i Hazardem nie ma kandydatów.
W poprzednim sezonie Salah był najlepszy a ZP nie dostał bo nie osiągnął nic ani z klubem ani z reprą. Dostał za to ZP Modric z bardzo przeciętnymi statystykami. Tak więc trofea, trofea i jeszcze raz trofea.
Obrazek
bugi

Postprzez Szpieg1 » 10 cze 2019, o 04:19

Trofeum iście ogórkowe. Przecież ten Puchar Narodów to turniej towarzyski zamiast meczów towarzyskich...
CR jest świetny i z tym się zgodzę ale ten garnek jest nic warty tyle co KMS czy international champions cup, który wygrał Tottenham...
Szpieg1
Moderator

Postprzez saw » 10 cze 2019, o 09:17

bugi napisał(a):Poza Van Dijkiem, Messim, Ronaldo, może Mbappe, może Sterlingiem i Hazardem nie ma kandydatów.

Ja bym nie skreślał tutaj afrykańskiego duetu z Liverpoolu. Obaj zostali królami strzelców Premier League, w Champions League tak dużo już nie strzelali, ale w decydującej fazie, szczególnie Mane, nie zawodził. W finale mimo że bez bramki to rozegrał bardzo dobre spotkanie. Jasne, gdyby do tego dołożyć mistrzostwo Anglii to te kandydatury byłyby mocniejsze, ale nie zapominajmy, że jest jeszcze Puchar Narodów Afryki, a tam i Senegal i Egipt ma szanse na końcowy triumf.

Moim zdaniem, pod względem czysto sportowym (występy, statystyki, trofea) to Mane i Salah są mocnymi kandydatami do czołowej piątki. Ale nie zapominajmy, że to plebiscyt w dużym stopniu doceniający piłkarzy za ich popularność. Dziennikarze ze Sri Lanki czy innej Somalii będą pewnie głosować na Messiego/Ronaldo, co zresztą nie będzie przegięciem, ale też może być głosem wynikającym w ogromnym stopniu z popularności tych zawodników. Salah czy przede wszystkim Mane to nie ta półka jeśli chodzi o rozpoznawalność na świecie, a to może mieć ogromny wpływ.

Większy hajp jest chyba w ostatnich miesiącach na van Dijka. Czy wygra ZP? Nie wiem, ale myślę, że na podium powinien się znaleźć. Kto zatem wygra? Typuję, że Messi - jak Argentyna wygra Copa America to będzie faworytem. Teoretycznie Ronaldo też nie jest bez szans, jednak jeśli chodzi o liczby to Lionel go wyraźnie pokonał.

Hazard? Bardzo dobry sezon, do tego medialny rozgłos za sprawą transferu do Realu. Z Chelsea wygrał raczej drugoligowe europejskie trofeum, ale to też jedno z najgłośniejszych nazwisk na świecie i przez to miejsce na podium nie będzie dla mnie sporym zaskoczeniem.

Messi, Ronaldo, Hazard, Van Dijk, Salah, Mane - dla mnie najmocniejsi kandydaci w tym roku. Gdyby City doszło chociaż fazę dalej w LM to dołożyłbym do tego grona Sergio Aguero.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez consigliere » 10 cze 2019, o 13:22

bugi napisał(a):Jesli wymieniamy w tym gronie Messiego, który osiągnął bądź co bądź ogórkowej lidze hiszpańskiej mega liczby (oczywiście szacun) trzeba też wymieniać Ronaldo

gdy parę lat temu w Premier League czarował Luis Suarez i bardzo popularna była tu opinia że zasługiwał na złotą piłkę, to nikomu nie przeszkadzało że grał w jeszcze bardziej ogórkowej (wówczas) lidze angielskiej :wink:
swoją drogą, Messi mega liczby to i w Champions League wykręcił.

mam nadzieję (pewnie dosyć naiwną) że ostatni rok okazał się precedensem i tym razem zostanie doceniony np taki zawodnik jak Bernardo Silva. nie ma mniejszych osiągnięć od Ronaldo czy Sterlinga, ale poziomem gry obu bije na głowę. nagrodą za statystki niech będzie Złoty But.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez grzyb » 10 cze 2019, o 18:10

Tylko pytanie czy ZP to nagroda za ostatni rok czy za ogólne umiejętności. Jeśli za rok gry to VVD jest dla mnie faworytem. Jeśli umiejętności i popularność to Messi i Ronaldo i długo długo nic.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 10 cze 2019, o 18:23

grzyb napisał(a):Tylko pytanie czy ZP to nagroda za ostatni rok czy za ogólne umiejętności. Jeśli za rok gry to VVD jest dla mnie faworytem. Jeśli umiejętności i popularność to Messi i Ronaldo i długo długo nic.

Wikipedia: "coroczny plebiscyt piłkarski. Trofeum przyznawane było piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym. Na pomysł przyznawania Złotej Piłki wpadł szef „France Football” Gabriel Hanot, który w 1956 roku poprosił kolegów z redakcji o głosowanie na najlepszego gracza w Europie. Pierwszym zwycięzcą plebiscytu został Stanley Matthews grający wówczas w Blackpool."

IMO marketingowo zawsze będa wypadac lepiej zawodnicy ofensywni, choć moim zdaniem już same info o tym, że VVD nie został przedryblowany, przez żadnego zawodnika w tym sezonie to jest jakiś kosmos. Do tego ograł Messiego w bezpośrednim starciuw Półfinale LM - zarówno jesli chodzi o wyniki zespołów (4-3) jak i wygrane pojedynki bezpośrednio - w końcu Messi zalicza się do grona zawodników, którzy VVD nie pokonali. Bezpośredni wpływ na postawę swojej drużyny to równiez wg. mnie + dla VVD. Jeśli chodzi o umiejętności to trudno porównać - ofensywne na korzyść Messiego, defensywne na korzyść VVD. Wygrana w lidze mistrzów, na VVD.Wynik punktowy na krajowym podwórku na korzyść VVD. Messi miał w tym sezonie cudowne momenty, jak choćby 4-3 z Sevillą, choć w najważniejszych momentach sezonu poległ: Pół final LM i Finał pucharu króla. Warto dodac, że głosuja piłkarze i selekcjonerzy - znaczenie może miec też to, kto lepiej żyje ze swoimi rywalami.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez tuoli » 10 cze 2019, o 21:45

PyrkaLFC napisał(a):Warto dodac, że głosuja piłkarze i selekcjonerzy - znaczenie może miec też to, kto lepiej żyje ze swoimi rywalami.

W The Best głosują kapitanowie i selekcjonerzy, a w Ballon d'Or dziennikarze. Chyba, że coś się zmieniło.
tuoli

1 year of membership

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe