Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez kacciq » 21 mar 2019, o 16:20

everlast napisał(a):
ynwa19 napisał(a):Nasz trener stawia na (nie)Szczesnego i to jest oczywiscie jego przywilej jako selekcjonera ale mnie ta decyzja sie nie podoba.

Ciekaw jestem Waszych opinii-:)

Mnie by dziwiło jakby bramkarz juventusu grzal ławkę. Jakiś powód jest, że Fabian gra w angielskich średnia kach a Szczęsny gral w Arsenalu, w Romie trzymał na ławce Allisona a teraz gra w juve. Fabian dla mnie jest za mało odważny. Nie rzuci się pod nogi strzelajacemu bo się boi, że oberwie. Ile on takich bramek stracił, w których bal się kontaktu.

A ile razy Szczęsny zawalał nam najważniejsze spotkania... Fabian może nie jest ideałem bramkarza, ale w kluczowych momentach można na nim polegać i jest dużo pewniejszy niż Szczęsny (jedyne czym irytował to łatwo przepuszczane karne na Euro). Klasę piłkarza poznaje się po występach w meczach o największym ciężarze gatunkowym, dlatego Lewy i Szczęsny nigdy nie byli i nie będą topem topów.
Co do obsady bramkarza w naszej kadrze to niecierpliwie czekam aż ktoś z młodego pokolenia mocniej zapuka do 1. składu (np. Grabara) i tutaj upatrywałbym bramkarza nr 1 na lata, a nie w Szczęsnym.
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 21 mar 2019, o 20:50

akhrem9 napisał(a):Martwi mnie jedynie starzejąca się kadra i przymusowe pompowanie ,,sukcesów" młodszych reprezentacji kosztem seniorów. Taki Kownacki ma predyspozycje do gry na schodzącego atakujacego, np. za Grosika a tłucze się po tych U ileś tam, by Boniek czy jakiś Michniewicz mógł odtrąbić wielki i nic nie znaczący sukces awansu do finałów iluś tam zespołów.

zgadzam się ze wszystkim, poza tym fragmentem. awans do Euro U21 jest tak dużym sukcesem sam w sobie, że nie trzeba go dodatkowo pompować. faza kwalifikacyjna jest na tyle wymagająca że w praktyce wyklucza jakikolwiek element przypadku. Polacy nie potrafili jej przebrnąć przez kilkadziesiąt lat, teraz to uczynili a w barażach wyeliminowali naszpikowaną gwiazdami Portugalią. patrząc obiektywnie, dostać się na ten turniej jest znacznie trudniej niż na dorosłe Euro. poziom młodzieżowego Euro zresztą nie odbiega od seniorskich turniejów najwyższej rangi.
"Kownacki tłucze się po tych U ileś tam" ..dwa i cztery lata temu na tych turniejach tłukli się chociażby Saul Niguez, Harry Kane czy Bernardo Silva, i gdzie są teraz? uważasz że ten turniej wpłynął na ich kariery destrukcyjnie?
inny przykład, z lokalnego podwórka tym razem - kilkanaście miesięcy temu Anglicy sięgnęli po "nic nie znaczące" mistrzostwo świata do lat 17, profity z tych sukcesów angielska piłka czerpie już teraz. dwaj członkowie tamtej ekipy są już w dorosłej kadrze Southgate'a.
też ubolewam nad faktem że sukces tej młodzieżówki nie jest owocem zmian systemowych i jest to po prostu rocznik bardziej uzdolniony niż poprzednie. dobrze że trafił się on właśnie teraz, w przededniu wymiany pokoleniowej przez którą niebawem polska reprezentacja będzie musiała przejść. oby potencjał tych chłopaków nie został zmarnowany.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Paviola » 21 mar 2019, o 22:33

Jak my to zremisujemy to będę w szoku. Oprócz Ziela i małych przebłysków Grosickiego to tam nikt nie gra. A Lewandowski znów dał popis cebulactwa na koniec
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Redzik90 » 22 mar 2019, o 00:29

A co ty chłopie chcesz od Lewandowskiego w tym meczu? :o Że nie wziął piłki od Szczęsnego i nie okiwał 7 typów po czym nie wbiegł w pole karne, nie podbił piłkę i nie strzelił z przewrotki? Cebulactwo to takie komentarze jak twoje. Ludzie którzy nie znają się na piłce nożnej zwykle mają najwięcej do powiedzenia.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Bakan » 23 mar 2019, o 15:31

Lewandowski jeden z lepszych na boisku...

Nowy odcinek na moim kanale. Noty po Austrii.

https://youtu.be/TnU-vzvZ6VU
Bakan

Postprzez bugi » 25 mar 2019, o 20:23

Oglądałem mecz Polski wczoraj, w końcu cały i przyznam szczerze, że tego nie da się oglądać.
Mimo, że liczby i punkty się zgadzają, to gra jest tragiczna a raczej Brzęczek jest tragiczny. Niestety narazie go nie zwolnią, zrobią to zapewne po turnieju na którym się skompromitujemy. Przypuszczam, że to wie każdy i to jest tylko odwlekanie w czasie i kolejny zmarnowany czas i zmarnowana impreza. Z grupy zakładam, że wyjdziemy bo jest słaba a nasi gracze sami w sobie są dość dobrzy i nawet z taką katastrofą trenerską jaką jest w mojej opinni Brzęczek, będziemy wygrywać mecze z ogórkami.
Piłka nozna tu ustawka, miał być trener z zagranicy ale rudy wolał zatrudnić ziomeczka. Teraz ziomeczek pcha swoich pupilków typu Reca aby hajs się w Wiśle Płock zgadzał i pupilek był zadowolony.
Zero taktyki, zero pomysłu i najebywanie wrzutek w pole karne z nadzieją, że coś wpadnie. Szkoda gadać, nie taką reprezentację chce oglądać.

E. Jeśli chodzi o selekcjonera, osobiście chciałbym kogoś z zagranicy, w miarę jakieś uznane nazwisko. Myślę, że nas stać a i Polska ma graczy takich, że ktoś dobry na pewno by się zgodził.
Ostatnio edytowano 25 mar 2019, o 21:24 przez bugi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Redzik90 » 25 mar 2019, o 21:16

Święta racja @bugi. Gra jest równie katastrofalna jak za czasów Nawałki, którego warsztat i kunszt trenerski zweryfikowała nawet tak żałosna liga jaką jest polska extraklapa. Jedynymi polskimi szkoleniowcami, którzy mają jakieś jaja, charyzmę i jako taki warsztat trenerski są Probierz i Stokowiec. Brzęczek nic nigdy nie osiągnął i nie osiągnie, bo jest po prostu słaby. Gościowi brakuje jakiejkolwiek wizji piłki. Powoływanie Recy czy wystawianie katastrofalnie grającego Krychowiaka zamiast chociażby młodego i ambitnego Żurkowskiego to kpina. Brzęczek to chyba obecnie najbardziej wyszydzana postać w polskim internecie i wcale się temu nie dziwię.
Redzik90

Postprzez Bakan » 25 mar 2019, o 23:50

https://youtu.be/vjeqN8x0Aew

Zapraszam do sprawdzenia mojego 4 odcinka. Noty po Łotwie i spojrzenie na kadrę.
Bakan

Postprzez Arjen » 31 mar 2019, o 16:48

Bakan napisał(a):https://youtu.be/vjeqN8x0Aew

Zapraszam do sprawdzenia mojego 4 odcinka. Noty po Łotwie i spojrzenie na kadrę.

Fajny kanał, poleciał sub 8)
Arjen

Postprzez Bakan » 7 cze 2019, o 08:55

Panowie! Co tak cicho przed dzisiejszym meczem? Jakim składem byście wyszli?

Fabiański- Rybus, Glik, Bednarek, Bereś- Grosik, Linetty, Zielu, Kądzior- Lewy, Piątek

Tak bym wyszedł, korekty w centrum pomocy moim zdaniem niezbędne. Linetty + Zielu to mobilny środek, który może dać na więcej niż ograniczony Krycha. Więcej w nowym odcinku, zapraszam:

https://www.youtube.com/watch?v=bcaqNKC6m6M
Bakan

Postprzez consigliere » 7 cze 2019, o 09:15

Bakan napisał(a):Panowie! Co tak cicho przed dzisiejszym meczem? Jakim składem byście wyszli?

Fabiański- Rybus, Glik, Bednarek, Bereś- Grosik, Linetty, Zielu, Kądzior- Lewy, Piątek

Tak bym wyszedł, korekty w centrum pomocy moim zdaniem niezbędne. Linetty + Zielu to mobilny środek, który może dać na więcej niż ograniczony Krycha. Więcej w nowym odcinku, zapraszam:

https://www.youtube.com/watch?v=bcaqNKC6m6M

może i mobilny, ale słaby fizycznie. Zieliński lepiej wygląda gra bliżej linii, to go tam ustawny. wielkiego wyboru na skrzydłach przecież i tak nie mamy. nie wiem czy w ataku powinien zagrać Piątek, w końcówce sezonu wyglądał słabo ale lepszy on niż kolejny kombinacje z zachowawczym 4321.
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Wietor » 7 cze 2019, o 09:30

Prawdę powiedziawszy, gdyby nie twitter i to forum, to nie wiedziałbym że Polska gra mecz.

Jak niejeden kibic LFC, w ogóle nie interesują mnie mecze narodów (może poza turniejami), nie macie też tak? No, ale powodzenia, trzymam kciuki ;)
Wietor

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Paviola » 7 cze 2019, o 10:59

Ja niby śledzę i czytam o tym co się tam teraz odwala, ale dopóki na stanowiskach selekcjonera i kapitana będą Ci dwaj dżentelmeni to kibicować reprezentacji nie zamierzam. Obejrzę niby mecz, ale biorąc pod uwagę, że gramy dziś z Macedonią (północną) na ich terenie to jestem pewien, że to będzie kolejny piękny, porywający spektakl, ale na trybunach tylko. Z nimi gra się nam wyjątkowo ciężko i remis będzie dobrym wynikiem. Tylko co z tego? Znowu trafiła się nam łatwa grupa, a przy tych ciągłych powiększaniach turniejów brak awansu na nie byłby jakąś kpiną, lecz patrząc na ostatni mundial to szczerze wolałbym by się tam nie dostali niż zasłużenie dostali wyróżnienie jako najgorsza drużyna turnieju.
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ynwa19 » 7 cze 2019, o 11:54

Jako kibic pamietajacy jeszcze czasy swietnosci naszej repki(72-82) ciagle podczas meczu naszych "pikawa" pracuje mi jakby szybciej-:)
Intersuje mnie tez co sie wokol narodowej jedenastki dzieje i jestem dosc dobrze poinformowany.
Hymn odspiewuje ubrany w koszulke na stojaca(tak jak YNWA naszego LFC!) itd
Ale z drugiej strony......jakos wystepy wybrancow Brzeczka nie wywoluja u mnie wypiekow na twarzy.
Porazki w komercyjnym tworze zwanym LN kompletnie mnie nie poruszyly a 2 pierwsze spotkania eliminacji ME obejrzalem z taka chlodna obojetnoscia.
Moze ciagle jeszcze pozostala we mnie zadra po MS w Rosji i wspomnienie tych zalosnych "popisow" Nawalki i Lewego z kolesiami.
Jakos to przykre jest bo mimo tylu lat zycia na emigracji moj patriotyzm nie oslabl ba! moze nawet i przybral na sile-:) a tu nagle wkradla sie taka postawa "a co mi tam-przegraja czy wygraja sral pies :x "

Mecz oczywiscie obejrze!-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez consigliere » 7 cze 2019, o 16:13

Zawsze miałem Nawalke za trenera przesadnie ostroznego, ale przy Brzeczku to on jest wręcz ryzykantem..
Jaki sens trzymania na ławce dwóch z czwórki naszych najlepszych piłkarzy? Skoro klasycznych skrzydłowych na poziomie nie mamy, natomiast bardzo dobrze radził sobie ostatnio Zieliński gdy był ustawiamy bliżej flanki to po co wciskać go koniecznie na tą 10? Skończy się pewnie wymeczonym zwycięstwem, bez stylu i perspektyw i znów telewizyjne autorytety będą nas pouczać aby nie hejtowac, nie wymagać więcej bo przecież liczą się tylko punkty..
Moje zainteresowanie piłką reprezentacyjna od lat spadalo stopniowo, a czare goryczy przelala reforma kwalifikacji do Euro. Powiem szczerze że dużo bardziej wyczekuje występów mlodziezowki podczas najbliższego Euro u21.
consigliere

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe