Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez HappyBlancik » 22 maja 2019, o 15:29

Czy mamy tutaj kogoś pracującego w bankowosciach? Albo prędzej osobę, która ostatnimi czasy brała kredyt hipoteczny.
Ile trwa owy proces uzyskania takiego kredytu, jeśli oczywiście spełniam warunki? Chodzi mi o czas aż do „przelania gotówki”.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 22 maja 2019, o 18:45

HappyBlancik napisał(a):Czy mamy tutaj kogoś pracującego w bankowosciach? Albo prędzej osobę, która ostatnimi czasy brała kredyt hipoteczny.
Ile trwa owy proces uzyskania takiego kredytu, jeśli oczywiście spełniam warunki? Chodzi mi o czas aż do „przelania gotówki”.

Zacząłem załatwiać formalności 8.10.2018 a kasa wpłynęła do dewelopera 5.12.2018 :)

Generalnie, jeśli wyrobisz się z formalnościami do końca miesiąca, to w kolejnym jest już kasa. To ile trwają formalności zależy w dużym stopniu od tego jak pracujesz. Jeśli masz stabilną umowę o pracę to raczej prawie że od ręki załatwisz formalności z komputerem. Jeśli jak w moim przypadku działalność gospodarcza prowadzona od 3 lat, to już jakiś analityk dokładnie przetrzepuje KPiR i wszystko inne co się da. Ja swoją umowę kredytową podpisałem ostatniego dnia listopada.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 22 maja 2019, o 19:00

Przemko napisał(a):
HappyBlancik napisał(a):Czy mamy tutaj kogoś pracującego w bankowosciach? Albo prędzej osobę, która ostatnimi czasy brała kredyt hipoteczny.

Zacząłem załatwiać formalności 8.10.2018 a kasa wpłynęła do dewelopera 5.12.2018 :)

Generalnie, jeśli wyrobisz się z formalnościami do końca miesiąca, to w kolejnym jest już kasa. To ile trwają formalności zależy w dużym stopniu od tego jak pracujesz. Jeśli masz stabilną umowę o pracę to raczej prawie że od ręki załatwisz formalności z komputerem. Jeśli jak w moim przypadku działalność gospodarcza prowadzona od 3 lat, to już jakiś analityk dokładnie przetrzepuje KPiR i wszystko inne co się da. Ja swoją umowę kredytową podpisałem ostatniego dnia listopada.

Dwa miesiące zatem... myślałem ze miesiąc góra. Choć może tak jak mówisz, w mojej sytuacji może potrwa to nieco krócej, bo umowę o prace mam od bodaj 4 lat, na czas nieokreślony chyba od roku a zarobki potrzebne do kredytu (ok 5k netto) od lutego.
Choć oczywiście zawsze jest jakaś obawa... zważywszy na to ze mam ledwo 23 lata a mieszkanie biorę solo.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 22 maja 2019, o 19:53

To że masz 23 lata to akurat jest atut, bo możesz rozłożyć kredyt na 30 lat (50-latkowi na 30 lat nikt nie da kredytu, sam brałem w wieku 25 lat). To że solo też może być atutem, chyba że miałbyś dobrze zarabiającą żonę :) w mojej sytuacji żona była akurat 2 miesiące bez pracy więc została uznana jako osoba na moim utrzymaniu, więc mój dochód został podzielony przez dwa, co dało mniejszą zdolność kredytową.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Zicku » 22 maja 2019, o 21:06

Wszystko zależy od Twojego doradcy i jego kontaktów. Ja miałem troche zawirowań z tym związanych ale efekt był taki, że w pierwszy dzień roboczy stycznia złożyłem wniosek o kredyt a 2(!) tygodnie później kasa została przelana. W innym banku również były znajomości i kasa była w niecały miesiąc.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Postprzez HappyBlancik » 22 maja 2019, o 21:19

U mnie raczej odwrotnie, aniżeli rozłożenie rat, bo chciałbym jak najwiecej spłacać i jak najmniejsze odstetki bulić, zatem 15 lat to idealny okres, ale sprawdzałem na stronie mbanku iż zdolność na tyle ile potrzebuję - mam.
Dzięki bardzo chłopaki, bo lekko się już zmartwilem, ze potrwa to dwa czy 3 miesiące, a jestem mega nakręcony na mieszkanie samemu, w swoim własnym „M”.
Tym bardziej, ze deweloper miał oddać mieszkanie w kwietniu i co miesiąc rzuca kolejnymi terminami...
HappyBlancik

Postprzez Przemko » 22 maja 2019, o 21:43

HappyBlancik napisał(a):U mnie raczej odwrotnie, aniżeli rozłożenie rat, bo chciałbym jak najwiecej spłacać i jak najmniejsze odstetki bulić, zatem 15 lat to idealny okres

Ja mam na 30 lat, ale mogę spłacić kredyt choćby dziś (gdybym miał kasę) i nie zapłacę odsetek za pozostały okres. Dłuższy okres kredytowania to niższa rata, a niewiadomo czy za 5 lat będziemy mieli dobrą pracę :)
Obrazek
Przemko

Postprzez HappyBlancik » 22 maja 2019, o 21:52

Przemko napisał(a):
HappyBlancik napisał(a):U mnie raczej odwrotnie, aniżeli rozłożenie rat, bo chciałbym jak najwiecej spłacać i jak najmniejsze odstetki bulić, zatem 15 lat to idealny okres

Ja mam na 30 lat, ale mogę spłacić kredyt choćby dziś (gdybym miał kasę) i nie zapłacę odsetek za pozostały okres. Dłuższy okres kredytowania to niższa rata, a niewiadomo czy za 5 lat będziemy mieli dobrą pracę :)

W sumie to tez jest jakaś opcja... na pewno bezpieczniejsza, bo nigdy nie wiadomo - wziąć na dłuższy okres spłat i ewentualnie nadpłacać.
Zobaczymy, choć mam nadzieje, ze te dobre prace jednak będą!
I ciekawe jakie kontakty ma mój doradca 😁😁😁
HappyBlancik

Postprzez Zicku » 23 maja 2019, o 11:44

Dokładnie o to chodzi :). Bierz kredyt na jak największą liczbę rat. Twoje zobowiązania będą mniejsze. Zdolność kredytowa dalsza będzie wieksza niż przy wyższej racie. A jeżeli chcesz płacić więcej to po prostu będziesz płacił więcej. Kredytu możesz się pozbyć w każdej chwili. No w zależności od oferty jaka dostaniesz może się okazać, że np. dopiero po 3 latach będzie się to opłacało. Spora część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kredyty wcale nie są takie straszne jak (przynajmniej mi) rodzice wpajali :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Postprzez Wrubel84 » 23 maja 2019, o 12:23

Ja jak kupowałem pierwsze mieszkanie to formalności trwały góra miesiąc. W grudniu wniosek, pod koniec stycznia ok 20 notariusz. Brałem solo i umowę miałem na czas określony, ale nikomu to nie przeszkadzało.
W zeszłym roku kupiłem drugie, formalności również szybko, bo to w tym samym banku, ale już konieczny był wkład własny. Ale tutaj z pomocą przyszła narzeczona, której nie braliśmy do wniosku, bo bym miał mniejsza zdolność. Ewenement samemu mieć lepszą zdolność niż z kimś kto też pracuje. Ale do tego były jej dzieci więc to już w ogóle koszty na 4. Ogółem banki dają bardzo chętnie kredyty ostatnio, hipoteczne, gotówkowe, raty. Czas to już chyba zależy od banku i doradcy, który to załatwia. Jeden będzie się ciągnąć tygodniami, inny pójdzie z Tobą do banku i wszystkiego przypilnuje.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ynwa19 » 26 maja 2019, o 21:23

Wiecie czym charakteryzuje się urlop w Ojczyźnie?
To jest permamentne party!!!

Najpierw wyprawa klasowa w góry-Żabnica
A dziś impreza domowa z braciszkiem i jego zięciem-:)

Come on LFC!-:)

PS wnuczek oblany-:) a 1 czerwca pijemy zaś za wygraną w LM!-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez ynwa19 » 29 maja 2019, o 09:17

I już na lotnisku w Pyrzowicach przed odlotem do domu-:)
Wczoraj spędziliśmy cały dzień w Bielsku-Białej zakończony bardzo interesującym spotkaniem ARG-POR

Teraz trzeba odpocząć po urlopiku(do pracy dopiero w poniedziałek) i zebrać siły na sobotę.

Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez diablinadali » 29 maja 2019, o 14:07

@ynwa19
Dla lepszego efektu zaczynaj wpisy słowami "Drogi pamiętniczku...", to będzie idealne odzwierciedlenie prywatnego folwarku jaki tu prowadzisz.
diablinadali

Postprzez Mitchell » 29 maja 2019, o 14:28

Kolego @diabli, to Twój najbardziej błyskotliwy komentarz jaki pamiętam. Minimum formy, maksimum treści.
Szczerze gratuluję.
Pozamiatałeś 👍
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Jack92 » 29 maja 2019, o 17:07

ynwa19 napisał(a):I już na lotnisku w Pyrzowicach przed odlotem do domu-:)
Wczoraj spędziliśmy cały dzień w Bielsku-Białej zakończony bardzo interesującym spotkaniem ARG-POR

Teraz trzeba odpocząć po urlopiku(do pracy dopiero w poniedziałek) i zebrać siły na sobotę.

Super sprawa :) Ja byłem wczoraj na meczu Panama - Francja. Nie najlepsze spotkanie ale i tak super :D
Pozdrawiam i gratuluję wnuka!
Jack92

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności