Liga Mistrzów 2018/19

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Mistrzów 2018/19

Postprzez rooxLFC » 17 maja 2019, o 11:21

Dla dobra angielskiej piłki, ducha rywalizacji i naszych szans w lidze - oby dobrze dla City się skończyło. Proponowałbym inne zakazy np. transferowe, a nie wykluczenia.
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
rooxLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Edamskiser » 17 maja 2019, o 11:36

Przeciez to i tak chodzi o lapowke - standardowo skonczy sie na karze finansowej 50 mln. euro, co dla city jest zadnym wydatkiem.
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez sebix129 » 17 maja 2019, o 11:38

A czy UEFA a raczej FFP wymaga przestrzegania jakiś zasad co do podpisywania umów sponsorskich ? Wydaje mi się że nie a to tutaj pewnie jest problem bo przecież to nie jest tak że szejk przelewa z banku centralnego swojego kraju pieniądze bezpośrednio na konto City :lol: :lol: :lol: Więc jeżeli w City a raczej u szejka pracują ludzie z głową i nie popełnili jakiś głupich błędów to nie mają czego im udowodnić bo co UEFIE do tego że dana firma XXX Airlines z Kataru czy innej Arabii podpisuje z City kontrakt na 10 mln $ czy tam 200 mln $ ? To jest już indywidualna sprawa tego co te pieniądze daje. FFP w przypadku klubów takich jak CITY czy PSG nie działa i każdy o tym wie ale nic z tym zrobić nie można.
sebix129

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 17 maja 2019, o 12:28

sebix129 napisał(a):A czy UEFA a raczej FFP wymaga przestrzegania jakiś zasad co do podpisywania umów sponsorskich ? Wydaje mi się że nie a to tutaj pewnie jest problem bo przecież to nie jest tak że szejk przelewa z banku centralnego swojego kraju pieniądze bezpośrednio na konto City :lol: :lol: :lol: Więc jeżeli w City a raczej u szejka pracują ludzie z głową i nie popełnili jakiś głupich błędów to nie mają czego im udowodnić bo co UEFIE do tego że dana firma XXX Airlines z Kataru czy innej Arabii podpisuje z City kontrakt na 10 mln $ czy tam 200 mln $ ? To jest już indywidualna sprawa tego co te pieniądze daje. FFP w przypadku klubów takich jak CITY czy PSG nie działa i każdy o tym wie ale nic z tym zrobić nie można.

Nie masz do końca racji. W takiej sytuacji bada się rynek i rzeczywistą wartość zawieranych umów - świadczenie usług reklamowych itp itd. Mówiąc skrótowo, nie można zawrzeć umowy o usługi warte rynkowo 10mln, za kwotę np 300mln.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez GumaTurbo » 17 maja 2019, o 13:05

AustralianMagic napisał(a): Nie masz do końca racji. W takiej sytuacji bada się rynek i rzeczywistą wartość zawieranych umów - świadczenie usług reklamowych itp itd. Mówiąc skrótowo, nie można zawrzeć umowy o usługi warte rynkowo 10mln, za kwotę np 300mln.

a gdzie jest napisane, że nie można zawrzeć takiej umowy?
GumaTurbo

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 17 maja 2019, o 13:15

GumaTurbo napisał(a):
AustralianMagic napisał(a): Nie masz do końca racji. W takiej sytuacji bada się rynek i rzeczywistą wartość zawieranych umów - świadczenie usług reklamowych itp itd. Mówiąc skrótowo, nie można zawrzeć umowy o usługi warte rynkowo 10mln, za kwotę np 300mln.

A kto powiedział, że nie można? Oczywiście, że można, ale będzie ona podlegała właśnie badaniu FFP czy nie jest umową pozorną mającą na celu ukrycie zastrzyku gotówki.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez sebix129 » 17 maja 2019, o 13:17

AustralianMagic napisał(a):
sebix129 napisał(a):A czy UEFA a raczej FFP wymaga przestrzegania jakiś zasad co do podpisywania umów sponsorskich ? Wydaje mi się że nie a to tutaj pewnie jest problem bo przecież to nie jest tak że szejk przelewa z banku centralnego swojego kraju pieniądze bezpośrednio na konto City :lol: :lol: :lol: Więc jeżeli w City a raczej u szejka pracują ludzie z głową i nie popełnili jakiś głupich błędów to nie mają czego im udowodnić bo co UEFIE do tego że dana firma XXX Airlines z Kataru czy innej Arabii podpisuje z City kontrakt na 10 mln $ czy tam 200 mln $ ? To jest już indywidualna sprawa tego co te pieniądze daje. FFP w przypadku klubów takich jak CITY czy PSG nie działa i każdy o tym wie ale nic z tym zrobić nie można.

Nie masz do końca racji. W takiej sytuacji bada się rynek i rzeczywistą wartość zawieranych umów - świadczenie usług reklamowych itp itd. Mówiąc skrótowo, nie można zawrzeć umowy o usługi warte rynkowo 10mln, za kwotę np 300mln.

Niby dlaczego nie ? Zakładając że mam firmę Sebix Airlines to kto mi zabroni zapłacić za reklamę klubowi 200 mln nawet jeśli ta reklama nie ma rzeczywistej wartości większej niż ~10 mln ? No chyba że rzeczywiście są takie przepisy
sebix129

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez GumaTurbo » 17 maja 2019, o 13:22

AustralianMagic napisał(a):
GumaTurbo napisał(a):

A kto powiedział, że nie można? Oczywiście, że można, ale będzie ona podlegała właśnie badaniu FFP czy nie jest umową pozorną mającą na celu ukrycie zastrzyku gotówki.

jeśli właściciel LFC obudził by się dziś rano i przyszła by do niego firma np z Kataru, która chciałaby zainwestować w reklamę bo klub jest obecnie w topie to nie przychodzi do Henrego i mówi mu "ziom dajemy 15 mln umieść nasze logo na koszulkach, to taka średnia kwota bo Barca i Real tyle dostaje" tylko "proszę Pana ile trzeba zapłacić aby umieścić logo na koszulce?". UEFA będzie ustalać kto ile może wziąć od sponsora? City podyktowało cenę, Katarczyką to pasuje to jest deal. Jak jutro jakiś inny szejk przyjdzie i powie że zapłaci 300mln żeby na koszulkach LFC było ich logo to Henry odrzuci taką ofertę bo Real czy Barca dostaje mniej?

@down
A co mnie jako właściciela prywatnego biznesu (czyt. klub piłkarski) interesuje wartość rynkowa bo nie rozumiem... coś jest moją marka (LFC), ja jako właściciel wyceniam sobie swoją markę na 300 mln i dyktuje cenę. Skoro ktoś jest w stanie zainwestować w moja markę 300 mln to inwestuje. Podobna zasada jest w F1, przychodzi tata miliarder i pyta się teamów ile trzeba zabulić, żeby synek jeździł w F1, a teamy dyktują kwotę jaką trzeba za fotel kierowcy zapłacić.
W drugą stronę, mam firmę lotniczą zarabiam miliardy. Ja jako właściciel prywatnej firmy lotniczej a zarazem fan LFC chce aby logo mojej firmy było na koszulkach LFC, Henry mówi że będzie mnie ta przyjemność kosztować 300 mln, ja mówię OK, gdzie tutaj jest łamanie jakiegoś prawa skoro inwestuje swoje prywatne pieniądze, chce zainwestować, stać mnie na to, spełniam swoje marzenie, że moja firma jest częścią LFC.
Ostatnio edytowano 17 maja 2019, o 14:32 przez GumaTurbo, łącznie edytowano 3 razy
GumaTurbo

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 17 maja 2019, o 13:50

Widzę, że nie rozumiesz.
Gdy ktoś przychodzi, bo chce umieścić reklamę, pyta o cenę i dostaje odpowiedź, że 300mln podczas gdy faktyczna rynkowa wartość wynosi 10mln to jest to w istocie transakcja pozorna, nie mająca gospodarczego uzasadnienia i mocno wątpliwa.
I teraz jeżeli zawiera taką umowę to wiadomo, że jest to umowa pozorna.
Jeżeli chodzi mu faktycznie o reklamę to odmówi, pójdzie gdzieś indziej i nie zawrze takiej umowy.
Już nie mówiąc o tym, że zawierając umowy, które znacznie przenoszą wartość rzeczy, narażasz się na odpowiedzialność nie tylko cywilną, ale także karną (w zależności od okoliczności).
Jak pójdziesz do salonu kupić auto za 100 tys a będziesz chciał zaplacic 1 mln to też żaden dealer nie podpisze, Tobą takiej umowy, pomimo że przecież Ty chcesz dać.
______
Dalej nie rozumiesz... No ale trudno. Nie będę się już produkował i rozpisywał czym jest tzw. czynność pozorna. I nie, nikt Ci nie broni płacić za coś 50x więcej niż jest to warte, ale odbiorca, w tym przypadku City, przyjmując taką kwotę robi to świadomie w celu ominięcia przepisów, którym podlega.
Ostatnio edytowano 17 maja 2019, o 16:08 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

Postprzez diablinadali » 17 maja 2019, o 14:28

Nikt niczego nie zabroni, bo tu nie chodzi o zakaz dokonywania takich transakcji. Sensem dochodzenia UEFY jest udowodnienie, że klub zasilany jest znacznie większymi pieniędzmi niż wskazuje na to realna wycena usług zawartych w kontrakcie sponsorskim i ujęta w budżecie klubu. Chodzi o to, że City zapewnia sobie środki m.in. do finansowania wysokich tygodniówek czy kolejnych transferów przez podpisywanie coraz to nowszych zawyżonych umów sponsorskich.

Czy to złe? Tak, bo to zwykłe oszustwo finansowe. To jak gra na cheatach. Przykładowy Aguero ma kontrakt 280k funtów, podczas gdy klub wypłaca jego wynagrodzenie w wysokości 180k funtów, a reszta zawarta jest w kontrakcie sponsorskim z Katarczykami. Lista płac stworzona jest tak, by w świetle księgowym i przepisów FFP wszystko się zgadzało. Koszty wynagrodzeń nie przekraczają oczekiwanych przychodów z dnia meczowego i tym samym spełniane są normy FFP. Jednak tak wysokie rzeczywiste tygodniówki dla większości zespołu nie byłyby możliwe przy osiąganych przychodach klubu. Stąd City stosuje ten banalnie prosty trick, by obejść FFP umowami sponsorskimi.

Gdyby wszystkie rzeczywiste wynagrodzenia zostały uwzględnione na liście płac, co jest wymogiem formalnym, a tym samym stanowiły koszt klubu, najprawdopodobniej City nie spełniałoby przepisów FFP. I właśnie tego stara się dowieść UEFA, że umowami sponsorskimi City cheatuje na realnych kosztach utrzymania klubu. Mam nadzieję, że udało się nieco rozjaśnić temat.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez GumaTurbo » 17 maja 2019, o 14:35

diablinadali napisał(a):Nikt niczego nie zabroni, bo tu nie chodzi o zakaz dokonywania takich transakcji. Sensem dochodzenia UEFY jest udowodnienie, że klub zasilany jest znacznie większymi pieniędzmi niż wskazuje na to realna wycena usług zawartych w kontrakcie sponsorskim i ujęta w budżecie klubu. Chodzi o to, że City zapewnia sobie środki m.in. do finansowania wysokich tygodniówek czy kolejnych transferów przez podpisywanie coraz to nowszych zawyżonych umów sponsorskich.

Czy to złe? Tak, bo to zwykłe oszustwo finansowe. To jak gra na cheatach. Przykładowy Aguero ma kontrakt 280k funtów, podczas gdy klub wypłaca jego wynagrodzenie w wysokości 180k funtów, a reszta zawarta jest w kontrakcie sponsorskim z Katarczykami. Lista płac stworzona jest tak, by w świetle księgowym i przepisów FFP wszystko się zgadzało. Koszty wynagrodzeń nie przekraczają oczekiwanych przychodów z dnia meczowego i tym samym spełniane są normy FFP. Jednak tak wysokie rzeczywiste tygodniówki dla większości zespołu nie byłyby możliwe przy osiąganych przychodach klubu. Stąd City stosuje ten banalnie prosty trick, by obejść FFP umowami sponsorskimi.

Gdyby wszystkie rzeczywiste wynagrodzenia zostały uwzględnione na liście płac, co jest wymogiem formalnym, a tym samym stanowiły koszt klubu, najprawdopodobniej City nie spełniałoby przepisów FFP. I właśnie tego stara się dowieść UEFA, że umowami sponsorskimi City cheatuje na realnych kosztach utrzymania klubu. Mam nadzieję, że udało się nieco rozjaśnić temat.

Czyli kończąc temat jeśli City ma ogarniętego księgowego to UEFA może im naskoczyć :)
GumaTurbo

1 year of membership

Postprzez diablinadali » 17 maja 2019, o 14:59

GumaTurbo napisał(a):Czyli kończąc temat jeśli City ma ogarniętego księgowego to UEFA może im naskoczyć :)

Właśnie przez takich ignorantów z rzadka nabieram chęci do pisania na forum. Poświęciłem kilkanaście minut na napisanie posta, by wyklarować, o co UEFA z City kruszą kopie, a w odpowiedzi otrzymuję komentarz, który tak bardzo mija się z istotą mojej wypowiedzi, że jasnym staje się, że zupełnie nie zrozumiałeś, o co tak naprawdę chodzi w tej całej sprawie. I nie wiem, czy ja poniosłem porażkę jako nadawca wypowiedzi, czy Ty jako jeden z adresatów.

I nie, ogarnięty księgowy nic tu nie pomoże, bo dokumenty, świadczące o kantowaniu City, są oficjalne.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Flymf » 17 maja 2019, o 15:14

GumaTurbo napisał(a):
Czyli kończąc temat jeśli City ma ogarniętego księgowego to UEFA może im naskoczyć :)

Przepraszam, ale musiałem :D

Obrazek

@EDIT
Tak tylko dodam przykład z naszego podwórka. Załóżmy że chcesz sprzedać samochód warty 1k, ale przychodzi sobie ktoś i mówi że odkupi go za 100k. Możesz go za tyle sprzedać, problem w tym że pewnie prędzej czy później odwiedzi cię pani z US z żądaniem wyjaśnienia, a swoje 100k będziesz musiał oddać. W każdym sądzie wyśmieją Twoją obronę na zasadzie "Co mnie to obchodzi, ten Pan chciał tyle zapłacić". Oczywiście druga strona też będzie miała problemy, ale to osobna historia.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez lfc13 » 19 maja 2019, o 16:15

Jakby ktoś wybierał się na finał Ligii Mistrzów do Liverpool to na Aintree Racecoure będzie duży ekran, piwko i jedzonko.
Wstęp £10, VIP £30

https://www.facebook.com/events/4581152 ... 0761519981

Edit: VIP Tickets grants entry to McCoy's suite with a private bar.
Ostatnio edytowano 20 maja 2019, o 09:27 przez lfc13, łącznie edytowano 1 raz
lfc13

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez jajos-tbg » 19 maja 2019, o 18:07

lfc13 napisał(a):Jakby ktoś wybierał się na finał Ligii Mistrzów do Liverpool to na Aintree Racecoure będzie duży ekran, piwko i jedzonko.
Wstęp £10, VIP £30

https://www.facebook.com/events/4581152 ... 0761519981

Strona wygasla, ja sie wybieram, a co oznacza ten pakiet vip? :)

Gerrard zmienił bieg historii. Jeśli nie strzeliłby jednej z najlepszych bramek w historii europejskiej piłki, Liverpool dalej miałby cztery Puchary Europy, Gerrard ubierałby się na niebiesko, a Benitez prowadziłby w tej chwili Newcastle.
jajos-tbg

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Europejskie puchary