Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Ralf088 » 13 maja 2019, o 21:59

Na budowaniu kadry powinniśmy się nieco wzorować Manchesterem City. Powinniśmy mieć drużynę, gdzie na takie Carabao Cup czy Puchar Anglii wystawiać drużynę rezerwową, gdzie moglibyśmy nią spokojnie grać w lidze. Ktoś powie że to takie puchary mniej ważne, ale ja uważam że powinniśmy się też na nich skupiać bo zaraz sie okaże że nie będzie ani Ligi ani LM (odpukać) a w gablotach jak kurz leżał tak leży. Musimy zacząć coś wygrywać, zacząć tworzyć historię bo za 15 lat ktoś powie że to City było mistrzem Anglii a nie że Liverpoolowi brakło 1 punkt. Pamiętajmy że do składu dochodzą tacy gracze jak Oxlade czy Wilson moim zdaniem to super uzupełnienie drużyny. Wiele zmian nie trzeba zrobić, ale wzmocnić sie musimy bo jeżeli zarząd stwierdzi że skoro doszliśmy taką kadrą tak daleko i nie trzeba zmian to zostaniemy w tyle.
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Athar » 13 maja 2019, o 22:52

A może by tak zwrócić uwagę na jakiegoś zawodnika z tegorocznych spadkowiczów?

Fourfourtwo przygotował listę 8 potencjalnych nazwisk które powinny mieć wzięcie w tym okienku.

https://www.fourfourtwo.com/features/8-players-seasons-relegated-teams-who-deserve-a-premier-league-move-summer

Kogo widzicie u nas potencjalnie, jako uzupełnienie/wzmocnienie składu?

Przypominam że Robertsona, Wijnalduma czy też Shaqiriego pozyskaliśmy w taki właśnie sposób, wiec nie wykluczam podobnych aktywności na rynku transferowym również i tym razem.
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett
Athar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez dzelen » 14 maja 2019, o 07:53

"Barcelona miała wszystko pod kontrolą, dopóki nie pojawił się Liverpool. De Ligt opóźnia transfer do stolicy Katalonii, czekając na ofertę klubu z Anfield. Mówi się, że oferta The Reds nie dorówna Barcie, lecz Holendra bardziej przekonuje tworzenie duetu stoperów z Van Dijkiem."
#CludelaMijanit
edit. Podobno Fejk
Ostatnio edytowano 14 maja 2019, o 08:39 przez dzelen, łącznie edytowano 1 raz
dzelen

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Redzik90 » 14 maja 2019, o 08:36

Athar napisał(a):A może by tak zwrócić uwagę na jakiegoś zawodnika z tegorocznych spadkowiczów?

Fourfourtwo przygotował listę 8 potencjalnych nazwisk które powinny mieć wzięcie w tym okienku.

https://www.fourfourtwo.com/features/8-players-seasons-relegated-teams-who-deserve-a-premier-league-move-summer

Kogo widzicie u nas potencjalnie, jako uzupełnienie/wzmocnienie składu?

Przypominam że Robertsona, Wijnalduma czy też Shaqiriego pozyskaliśmy w taki właśnie sposób, wiec nie wykluczam podobnych aktywności na rynku transferowym również i tym razem.

Z tej listy to chyba tylko i wyłącznie Sessegnon. Ewentualnie Mitrovic na szeroką ławkę.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Django » 14 maja 2019, o 11:05

Ze spadkowiczów chętnie widziałbym w LFC Sessegnona (jako back up dla Robertsona; podobno na niego zagiął parol Tottenham oferując 40 milionów), Mitrovicia (ale tylko, gdyby odszedł Origi), może Sariego i Etheridge'a (gdyby odszedł Mings).
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez SEB » 15 maja 2019, o 13:01

Mamy ogromny budżet transferowy, dzięki wysokim zyskom z praw telewizyjnych, 2 miejsca w PL oraz finału LM. Dlatego pojawia się coraz więcej spekulacji transferowych dotyczących najbliższego okienka transferowego. Coraz więcej źródeł pisze że Klopp szykuje jedno wielkie boom transferowe oraz kilka uzupełnień składu solidnym oraz młodymi zawodnikami. Jesteśmy obecnie bardzo atrakcyjna drużyną, plus nie mamy wysokiej płacy wypłat do zawodników. Prawdopodobnie z klubu dodatkowo odejdzie kilku zawodników, na których mamy szansę zarobić do 60 mln funtów. Prawa telewizyjne oraz zarobki za Ligę Mistrzów oraz Premier League mogą sięgnąć ponad 350 mln funtów.

Media spekulują, że klub wraz z Jurgenem Kloppem monitorują sytuację takich zawodników jak:
- Griezmann (Dzisiaj ogłosił że odchodzi z Atletico i chce zmienić otoczenie. Możliwe że wybierze ojczyznę, ale także jesteśmy w walce)
- Aourar (Młody, szybki oraz zawodnik który dysponuje doskonałym strzałem)
- Hazard (Zawodnik jest bliski złożenia transfer request)
- Dybala (Jestem takiego zdania, że może okazać się niewypałem transferowym, za szybko niektórzy okrzyknęli go drugim Messim.)
- Ziyech (Ani to młody, ani doświadczony zawodnik)
- Leroy Sane (Osobiście mój mokry sen, pytanie czy Guardiola jest w stanie puścić go do swojego obecnie największego rywala w PL)
- Julian Brandt (Młody, poukładany i do tego Niemiec. Cena promocyjna, warto spróbować)
Obrazek
SEB

Postprzez zawad2 » 15 maja 2019, o 13:26

Ciekawe czy Zaha będzie do wyjęcia ?
Nie wiem jak u niego z mentalem, pracowitością... czy ogólnie wpasowywałby się w nasz zespół. Ale niewątpliwie czysto piłkarsko byłoby to ciekawe uzupełnienie składu. No i JK pewnie podciągnąłby go stopień wyżej. Już pal licho jego przeszłość w MU.
zawad2

1 year of membership

Postprzez Egalot » 15 maja 2019, o 13:31

Naprawdę jakieś rzetelne media podały informacje odnośnie Griezmanna? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wybrałby nasz klub, ale gdyby jednak to byłaby to naprawdę gigantyczna bomba transferowa. Wielu z reszty wymienionych też mało prawdopodobna. Sane? Dla niego by to nic nie zmieniło. Też byłby u nas rezerwowym. Chociaż każdy z nas marzy w końcu o takim rezerwowym. Jedynie myślę, że z tej listy mógłby przyjść do nas Brandt, który byłby bardzo dobrym uzupełnieniem składu. Byłbym z niego mega zadowolony.
Może dwa finały z rzędu uczynioną z nas klub, gdzie garną się gwiazdy.
Obrazek
Egalot

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez kwasddz » 15 maja 2019, o 13:38

@Django
Nie no, nie popadajmy w przesadę. Może i to nie są słabi zawodnicy, ale Liverpool jest w tej chwili drużyną z topu topów, a nie sądzę, żeby któryś z tych zawodników zrobił taką karierę, jak Robbo. Na chwilę obecną z tej czwórki jedynie Mitrovic prezentuje na tyle dobry poziom, że mógłby usiąść na ławce i pograć w pucharach, ale dokladnie tak, jak piszesz - tylko w przypadku odejscia Origiego. Sessegnon jest wystarczajaco dobry, by juz teraz zadomowic sie w PL, ale na pewno jest zbyt ambitny, by siedziec na lawce w Liverpoolu. Lepiej dla niego, by łapał minuty. Mi osobiscie na 9tke marzy sie Werner caly czas. On tez na pewno nie bedzie chcial siedziec na lawie, ale Jurgen na pewno wycisnalby z niego wiecej, niz jakikolwiek trener Bayernu (niby preferowany kierunek Niemca). Cokolwiek sie wydarzy, decyzje Kloppa na pewno beda mialy sens i zadne Poulseny i Koncheskie za jego kadencji do Liverpoolu nie zawitaja :)
kwasddz

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez MaciejS » 15 maja 2019, o 14:52

SEB napisał(a):Mamy ogromny budżet transferowy, dzięki wysokim zyskom z praw telewizyjnych, 2 miejsca w PL oraz finału LM. Dlatego pojawia się coraz więcej spekulacji transferowych dotyczących najbliższego okienka transferowego. Coraz więcej źródeł pisze że Klopp szykuje jedno wielkie boom transferowe oraz kilka uzupełnień składu solidnym oraz młodymi zawodnikami. Jesteśmy obecnie bardzo atrakcyjna drużyną, plus nie mamy wysokiej płacy wypłat do zawodników. Prawdopodobnie z klubu dodatkowo odejdzie kilku zawodników, na których mamy szansę zarobić do 60 mln funtów. Prawa telewizyjne oraz zarobki za Ligę Mistrzów oraz Premier League mogą sięgnąć ponad 350 mln funtów.

Media spekulują, że klub wraz z Jurgenem Kloppem monitorują sytuację takich zawodników jak:
- Griezmann (Dzisiaj ogłosił że odchodzi z Atletico i chce zmienić otoczenie. Możliwe że wybierze ojczyznę, ale także jesteśmy w walce)
- Aourar (Młody, szybki oraz zawodnik który dysponuje doskonałym strzałem)
- Hazard (Zawodnik jest bliski złożenia transfer request)
- Dybala (Jestem takiego zdania, że może okazać się niewypałem transferowym, za szybko niektórzy okrzyknęli go drugim Messim.)
- Ziyech (Ani to młody, ani doświadczony zawodnik)
- Leroy Sane (Osobiście mój mokry sen, pytanie czy Guardiola jest w stanie puścić go do swojego obecnie największego rywala w PL)
- Julian Brandt (Młody, poukładany i do tego Niemiec. Cena promocyjna, warto spróbować)

Żadne konkretne źródło nie łączyło nas z tymi zawodnikami. Co do Griezmanna, Hazarda,Sane i Ziyecha, to do tych transferów na pewno nie dojdzie i nie ma sensu dyskutować na ten temat, proszę was. Nie spodziewajmy się też spektakularnych transferów. Ściągniemy kogoś na backup dla Robertsona i możliwe że jakiegoś utalentowanego, młodego zawodnika, który potrafi grać na więcej niż jednej pozycji w formacji ofensywnej. Reszta będzie zależna od tego, kto opuści klub. Pierwszy skład na pewno zostaje, więc nie wierzcie w plotki łączące Salaha, czy Mane z Realem itd. Sprawdzajcie źródła, na które się powołujecie, bo w większości są to brukowce z poziomem wiarygodności, nie wiem... Faktu? Jest tu dużo nowych kibiców, któzy myślą, że będziemy wywalać co okienko grube miliony na transfery niczym PSG, Real, CIty, ale zapamiętajcie jedno: Nie idziemy tą drogą! Mamy bardzo mocny pierwszy skład, do którego wraca Ox i naprawdę nie potrzebujemy niczego więcej niż backup, ew. młodych, utalentowanych.

E: ar90: Coś tam nie działa, bo mamy maj i okienko nie jest jeszcze otwarte, co? :D
Ostatnio edytowano 15 maja 2019, o 15:50 przez MaciejS, łącznie edytowano 1 raz
MaciejS

Postprzez ar90 » 15 maja 2019, o 15:31

A co, w końcu spekulacje. Sportowefakty łączą nas z Wernerem, ponoć miał być Bayern, a jednak coś tam nie działa. Myślę, że Werner to taki ktoś kogo byśmy potrzebowali. Nie wiem jak u niego z grą na skrzydłach, ale jego szybkość każe przypuszczać iż dałby radę. Jako środkowy napastnik mógłby robić duzo szumu i odciążać Firo, który oczywiście mógłby grać jako 10. Oprócz tego Werner jest młody i pół Europy by się zesrało, że nie wybrał ich.
Rzecz jasna ma swoje mankamenty - 16 goli w bundeslidze szału nie robi, ale u nas ma kto strzelać, więc to chyba nie będzie duży problem. Oprócz tego ma 23 lata i Jurgen go jeszcze lekko "stuninguje".
ar90

1 year of membership

Postprzez Redzik90 » 15 maja 2019, o 21:53

Z Lipska zamiast Wernera, to wolałbym chociażby Yussufa Poulsena. Nijak nie przekonuje mnie Niemiec. Jego cenę podbija sztucznie jego narodowość i tamtejsze media.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez akhrem9 » 16 maja 2019, o 04:09

https://futbolnews.pl/newsroom/10264,transferowy-guru-premier-league

Transferowy guru z BBC niczym Borek plecie kompletne bzdury. Drugi finał LM z rzędu, wicemistrz kraju, zeszły rok z ponad 100mln zysku!! plus transfery rekompensowane sprzedażą Coutinho a ten pisze, że skarbiec pusty. Jeden z najchętniej oglądanych klubów ligi angielskiej i ponownie olbrzymie zyski na czysto. Ci experci z Nevillem na czele, plecącym że powinniśmy odpuścić LM są gówno warci.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 16 maja 2019, o 07:09

Ja obawiam się tego, że nie będzie chciał do nas przyjść żaden top. Wielu zawodników z pierwszego składu jest nie do ruszenia, przynajmniej na chwilę obecną trio z przodu, trio w obronie. Jedyna opcja to druga linia chociaż i tak jest tłok, Gini, Hendo, Naby, Fab. Dopiero przy kontuzji wskakuje ktoś na mecz lub dwa,a tak gra ostatnie minuty. Czy ktoś chciałby do nas przyjść z klubu gdzie jest czołową postacią, aby grać w naszych rezerwach ? Nie wiem czy Klopp będzie chciał inwestować w takiego Sane wiedząc, że nie będzie mógł mu zagwarantować minut.
Niby się to udaje City, grać wieloma zawodnikami, ale po pierwsze na wielu frontach, po drugie potem są akcje typu Sane i jego minuty i kwas w szatni.
Ale nie powiem, Hazard mmm.
Wrubel84

1 year of membership

Postprzez roberthum » 16 maja 2019, o 08:16

Zapomnijcie o gwiazdach wielkiego formatu. Na pewno nie sięgniemy ani po Hazarda, ani Sane ani Dybale. Nie będziemy płacić gigantycznych sum jesli nie zostana one wyrównane sprzedażą jakiegoś zawodnika. Raczej wątpię, żebyśmy się kogoś pozbyli z własnej woli (chyba, że w którymś naszym podstawowym zawodniku odezwie się DNA innego klubu), dlatego klopp bedzie celować w zawodników młodszych, perspektywicznych o jeszcze nie wyrobionej marce (co oznacza niższa kwotę odstępnego i niższe wymagania płacowe). Niespodziewam się jakiegoś wielkiego wow po tym okienku, zresztą sam Klopp mówił, że nie planuje wydawać wielkiej sumy na wzmocnienia (może to tylko takie gadanie dla prasy, ale w sumie przeważnie to co Jurgen mówi mediom ma odzwierciedlenie w rzeczywistości). Może będziemy próbowac ściągnąć Brandta, Wernera, kogoś ze spadkowiczów (z chęcią widziałbym Sessegnona- 19 lat, a już całkiem niezły poziom. Wypożyczyć na rok, dwa i może być fajnym wzmocnieniem na lewej stronie). Ogólnie spodziewam się posprzedawania zawodników zbędnych i kupienie piłkarzy do poszerzenia składu+jakiś jeden zawodnik bardziej znany, ale na pewno nie topowy.

E: mój błąd, zapomniałem, że brat Edena śmiga w Bundelidze
Ostatnio edytowano 16 maja 2019, o 11:17 przez roberthum, łącznie edytowano 1 raz
roberthum

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery