Mohamed Salah

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Mohamed Salah

Postprzez Gerres » 23 kwi 2019, o 09:16

https://www.instagram.com/p/BwhvMR0DUmV ... jnqsv5norh

Salah chyba na siłę chce zdobyć korone🤔
Gerres

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Smuggler7 » 23 kwi 2019, o 09:34

Z pewnością Salahowi na tym zależy, nie ma się co dziwić. Ma chłopak ambicję. Wywalczył sobie karnego dodając dużo od siebie, więc najlepiej, żeby jeszcze mógł go strzelić. ;) Podczas meczu nie pokazali w powtórkach tej sytuacji, a w czasie rzeczywistym bardzo ciężko wychwycić takie drobne gesty.

Dobrze, że Milner zabrał mu piłkę, bo na niecałe 10 minut przed końcem przy prowadzeniu 1-0 nie wyobrażam sobie, żeby jedenastkę wykonywał ktokolwiek inny niż James, jeśli ten akurat jest na boisku. Poza tym każdy wie, że na pierwszym miejscu w takiej sytuacji stawia się zabezpieczenie wyniku i dobro zespołu. Mo na pewno to rozumie.
Smuggler7

2 years of membership2 years of membership

Postprzez 1010Arx » 23 kwi 2019, o 09:37

Nie wiem czemu ta sytuacja jest tak rozdmuchiwana. Mo nie raz już wykonywał jedenastkę i potrafił też oddać rzut karny komuś innego (chyba Firmino), żeby ten ustrzelił hattricka. Nie jest egoistycznym dzbanem, ale to też nie znaczy, że nie mógł być w tej sytuacji nieco rozczarowany. Walczy o króla strzelców, prowadziliśmy już 1:0, więc miał nadzieję, że dostanie ten rzut karny. Milner zdecydował inaczej i nic wielkiego się nie stało, Mo mu raczej unfollowa na instagramie nie da :lol:
Obrazek
1010Arx

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Redi » 23 kwi 2019, o 10:03

Ja już mówiłem wcześniej - Mane też walczy o koronę. Jeżeli naturalny strzelec karnych w drużynie oddaje jedenastke osobie walczącej o króla, to dlaczego akurat Salahowi a nie Mane? Sadio jest w lepszej formie. Oddanie karnego mogło zrodzić poczucie niesprawiedliwości
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez aro8 » 23 kwi 2019, o 14:36

To może powinni na przemian z Salahem wykonywac te jedenastki. Raz jeden raz drugi
aro8

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bugi » 23 kwi 2019, o 15:04

Nie, nie powinni.
Ani jeden ani drugi nie wykonuje jedenastek dobrze.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Paviola » 23 kwi 2019, o 15:48

Ale to jest coś co da się wyćwiczyć. Mane bardzo fajnie, na luzie w okresie przygotowawczym je wykonywał, a i z charakteru jest taki, żeby je mógł tak ciągle wykonywać. Salah z kolei potrafi pajęczyny z okienka trafić. W lidze ten 1 miał trochę pecha, a ten drugi strzelał je na farcie, które zawsze się dla nas kończy w najgorszym momencie. Jakby obaj trochę nad tym popracowali to Milner mógłby brać u nich korki. Niemniej patrząc na to co jest teraz to jak Milnera zabraknie chciałbym by Fab bądź ktoś inny został etatowym wykonawcą 11.
Paviola

2 years of membership2 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 23 kwi 2019, o 18:29

Tak jak Salah potrafi w biegu wyczarować coś kompletnie odjechanego, tak powinien mieć totalny zakaz podchodzenia do stojącej piłki. Wolne wszystkie w trybuny, karne tez jakieś niepewne. Mam nadzieje, że po odejściu Milnera karne będzie wykonywać Fabinho.
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez aqalfc » 24 kwi 2019, o 13:10

PyrkaLFC napisał(a):Tak jak Salah potrafi w biegu wyczarować coś kompletnie odjechanego, tak powinien mieć totalny zakaz podchodzenia do stojącej piłki. Wolne wszystkie w trybuny, karne tez jakieś niepewne. Mam nadzieje, że po odejściu Milnera karne będzie wykonywać Fabinho.

... który już też zmarnował jednego karnego :)
aqalfc

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Yvette » 26 kwi 2019, o 22:33

Fajnie, że zdobył bramkę i zaliczył asystę, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego tak mocno unika podań do Mane, drużyna powinna być priorytetem i poprawa bilansu bramkowego
Yvette

Postprzez diablinadali » 26 kwi 2019, o 23:05

Yvette napisał(a):Fajnie, że zdobył bramkę i zaliczył asystę, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego tak mocno unika podań do Mane, drużyna powinna być priorytetem i poprawa bilansu bramkowego

Drużyna powinna być priorytetem pod warunkiem, że nie zależy Ci na nagrodach indywidualnych. W tym przypadku Mane jako spory konkurent do króla strzelców i prawdopodobnie przez to do plebiscytu na afrykańskiego piłkarza roku.
Mnie również Salah niesamowicie irytuje tymi strzałami z każdej możliwej pozycji, choć można było wyłożyć piłkę jak na tacy lepiej ustawionemu koledze. Kto wie ile bramek przez to uciekło i być może punktów.
diablinadali

Postprzez SEB » 27 kwi 2019, o 10:19

Dla wszystkich, którzy hejtują Salaha czy Mane. Jeszcze kilka sezonów temu zaczynaliśmy mecze w ataku Borini, Lambert, Balotelli. Dzisiaj mamy dwójkę super strzelców, moim zdaniem najlepszy duet od lat, tym bardziej ze żaden z nich nie jest typowym ŚN, bliżej im do skrzydłowych. Do tego dochodzi Firmino, który jest geniuszem i gra wszędzie.
Naprawdę doceniajcie to co mamy. Ta drużyna jest skazana na sukces.
Obrazek
SEB

Postprzez ziaja » 27 kwi 2019, o 11:07

Yvette napisał(a):Fajnie, że zdobył bramkę i zaliczył asystę, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego tak mocno unika podań do Mane, drużyna powinna być priorytetem i poprawa bilansu bramkowego

Ach jak ja lubię tą głupią teorię. Ciekawe, że tak dowalacie się do Salaha kiedy ten w tym meczu zdobył taką samą liczbę asyst co Mane przez cały ten sezon. Więc trochę to śmiesznie to się czyta. Tym bardziej, że w tym sezonie nikt inny tak często nie asystował przy golach Mane :)

diablinadali napisał(a):

Drużyna powinna być priorytetem pod warunkiem, że nie zależy Ci na nagrodach indywidualnych. W tym przypadku Mane jako spory konkurent do króla strzelców i prawdopodobnie przez to do plebiscytu na afrykańskiego piłkarza roku.
Mnie również Salah niesamowicie irytuje tymi strzałami z każdej możliwej pozycji, choć można było wyłożyć piłkę jak na tacy lepiej ustawionemu koledze. Kto wie ile bramek przez to uciekło i być może punktów.

Hmm pewnie zero. Jestem za to ciekaw, ile Mane mógł mieć goli, a pudłował z najprostszych pozycji. Kiedy w pierwszej części sezonu wywalał się na piłce :) Mecz z Napoli to jego Peak.

Przypominam, że To Salah ma 8 asyst, Mane 1,
To Salah kreuje najwięcej okazji bramkowych, to Salah wygrywa najwięcej dryblingów, to Salah ma najwiecej goli, to Salah jest kryty bardziej przez rywali przez jego poprzedni sezon. A na tym korzysta Mane, bo ma więcej miejsca.
Obrazek
ziaja

Postprzez Wrubel84 » 27 kwi 2019, o 11:17

ziaja napisał(a):Hmm pewnie zero. Jestem za to ciekaw, ile Mane mógł mieć goli, a pudłował z najprostszych pozycji. Kiedy w pierwszej części sezonu wywalał się na piłce :) Mecz z Napoli to jego Peak.

Przypominam, że To Salah ma 8 asyst, Mane 1,
To Salah kreuje najwięcej okazji bramkowych, to Salah wygrywa najwięcej dryblingów, to Salah ma najwiecej goli, to Salah jest kryty bardziej przez rywali przez jego poprzedni sezon. A na tym korzysta Mane, bo ma więcej miejsca.

Nie ma co więcej dodać, brawo za ładne wyjaśnienie.
Wrubel84

1 year of membership

Postprzez PyrkaLFC » 27 kwi 2019, o 11:19

ziaja napisał(a):...

Briliant. Ciekawa sprawa z tymi asystami, wg transfemarkt ma 11, wg BPL 8 (choć nie jestem pewien czy uwzględnili wczorajszą bo jestem przekonany, że powinien mieć 9). Ciekawe, czy osiągnie double-double w tym sezonie.

BTW myślę, że przy 3, 4 - 0 rywalizacja wśród zawodników o kolejne bramki to normalna sprawa. Piłkarze też pewnie to rozumieją.
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery