Gry

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Gry

Postprzez PyrkaLFC » 22 kwi 2019, o 09:43

Są tu jacyś fajni jRPG?

Jestem oldschoolowym konsolowcem, raczej nie gram online, bo nie mam czasu na dopieszczanie skilla, więc w sumie pykam w gierki fabularne. Zawsze byłem olbrzymim fanem Final Fantasy (VI, VII, IX i X przerobione), ale od czasu jak Square przestał byc Soft i zaczął być Enix, przyznam, że już Finale moim zdaniem straciły na grywalności, na kilmacie, na historii, na postaciach, wszystko jest takiej jakieś ... z du*y. Kompletnie nie wciąga.

Ostatnio kupiłem Tales Of Berseria i przyznam, że zostałem bardzo mile zaskoczony, jRPG z krwi i kości - gra jest po prostu codowna. Świetna historia, różnorodne i bardzo wyraziste postacie, fajna fabuła, nawet niezła muza (choć do Nobuo Uematsu nie ma podjazdu). Pozytywnie zaskoczył mnie też system walki - Finale mimo wszystko były turowe, jakoś SE nie do końca poradziło sobie z zmianą turowego Finala na jRPG akcji, za to w Talesach system walki jest wyborny. Jest to również jRpg akcji, podczas walki postacie przenoszą sie na osobną arenę, natomiast zdobywane skile układa się w kombinacje i przypisuje do osobnych przycisków. Walka jest mega dynamicza i pomimo że całkiem powtarzalna raczej nie jest męcząca i się nie nudzi. Do tego cały czas dochodzą jakieś nowe umiejętności - mam chyba z 12 godzin gry i pomimo tego, ciągle dostaje cos nowego. Naprawdę gorąco polecam tytuł wszystkim osobą gustującym w grach jRPG (a nawet fabularnych) bo jest ca robić.

Przyznam, że nosze się z zamiarem sprawdzenia również innych części Talesów na PS4, ale kojarzy ktoś może jeszcze jakieś godne polecenia jRPG (poza Finalami i Persona 5) na PS4 ? Trwają prace nad Edge Of Eternity, ale gra ukaże się dopiero w przyszłym roku, a Tales Of Berseria - pewnie ok lipca/sierpnia przestane w nią grać, więc z chęcią bym jeszcze jeden ciekawy tytuł przerobił w tym roku.Grał ktoś może w Ys VIII i może coś powiedzieć na jej temat?
Becker - Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Alonso, Mascherano, Gerrard - Salah, Firmino, Mane :roll:
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez hyuga » 22 kwi 2019, o 12:00

A ja podepnę się trochę z innym pytaniem. Jestem raczej sporadycznym graczem (praca, dzieci, mniej czasu itd.) ale zdarza mi się wieczorem zasiasc z drineczkiem do konsoli i trochę poszaleć. Ostatnie tytuły jakie przeszedłem to: Nowe Tomb Raidery (8/10), AC Odyssey (9/10), God of War (7/10), Spiderman (5/10 - nie dałem rady ukończyć z nudów), RDR2 (10/10).

Co moglibyście polecić? Mogą być tez starsze tytuły, ważne żeby fabuła była wciągająca a gameplay nie aż tak monotonny jak chociażby w Spidermanie.

Edit: PS4
Ostatnio edytowano 22 kwi 2019, o 12:50 przez hyuga, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
hyuga

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 22 kwi 2019, o 12:18

AC Odyssey na xbox one czy 360 ? Jeśli chodzi o grywalność to fajne są Far Cry'e, serie AC i Call of Duty. Ja niestety na 360 mam małe ograniczenia, bo nie mogę znaleźć strony, z której można ściągnąć torrenty lub coś podobnego.
Wrubel84

1 year of membership

Postprzez Szpieg1 » 22 kwi 2019, o 15:08

hyuga napisał(a):A ja podepnę się trochę z innym pytaniem. Jestem raczej sporadycznym graczem (praca, dzieci, mniej czasu itd.) ale zdarza mi się wieczorem zasiasc z drineczkiem do konsoli i trochę poszaleć. Ostatnie tytuły jakie przeszedłem to: Nowe Tomb Raidery (8/10), AC Odyssey (9/10), God of War (7/10), Spiderman (5/10 - nie dałem rady ukończyć z nudów), RDR2 (10/10).

Co moglibyście polecić? Mogą być tez starsze tytuły, ważne żeby fabuła była wciągająca a gameplay nie aż tak monotonny jak chociażby w Spidermanie.

Przecież o W3 nie będę wspominał :lol:
Nie masz określonego typu gry, każda jest zupełnie inna więc ciężko coś powiedzieć.
Tomb Raider nigdy nie miało mocnej fabuły więc to zaprzeczenie takiej gry jak RDR2.
Ciężko powiedzieć bo nie napisałeś co w życiu już rozegrałeś...

Zaintrygowało mnie też to "Jestem raczej sporadycznym graczem" i dalej " Ostatnie tytuły jakie przeszedłem" - przechodzisz tylko główne wątki, że masz tak dużo czasu?
Ja nie mam dzieci, a mam czas na 1 RPG na rok + fifa kilka meczów na tydzień...

Szpieg1
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Level » 22 kwi 2019, o 15:20

Szpieg1 napisał(a):
hyuga napisał(a):A ja podepnę się trochę z innym pytaniem. Jestem raczej sporadycznym graczem (praca, dzieci, mniej czasu itd.) ale zdarza mi się wieczorem zasiasc z drineczkiem do konsoli i trochę poszaleć. Ostatnie tytuły jakie przeszedłem to: Nowe Tomb Raidery (8/10), AC Odyssey (9/10), God of War (7/10), Spiderman (5/10 - nie dałem rady ukończyć z nudów), RDR2 (10/10).

Przecież o W3 nie będę wspominał :lol:
Nie masz określonego typu gry, każda jest zupełnie inna więc ciężko coś powiedzieć.
Tomb Raider nigdy nie miało mocnej fabuły więc to zaprzeczenie takiej gry jak RDR2.
Ciężko powiedzieć bo nie napisałeś co w życiu już rozegrałeś...

Zaintrygowało mnie też to "Jestem raczej sporadycznym graczem" i dalej " Ostatnie tytuły jakie przeszedłem" - przechodzisz tylko główne wątki, że masz tak dużo czasu?
Ja nie mam dzieci, a mam czas na 1 RPG na rok + fifa kilka meczów na tydzień...

Te gry wychodziły w dość sporych odstępach czasu, więc jak dla mnie jest to całkiem możliwe zakładając, że miał na myśli główne wątki bez pobocznych

TB jakaś tam fabułę ma i nawet mi się podobała, ale to kwestia gustu i moich nie wygórowanych wymagań.

Ja polecam Dyingh Light, Fallout 4 no i jak TB to i Uncharted :)
Obrazek
Level

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez hyuga » 22 kwi 2019, o 17:50

Raczej główne wątki, mówiąc ostatnio pisałem o grach, które się przewinęły przez moje ręce w ostatnim roku. Jeśli chodzi o fabule to nie ukrywajmy ale samo RDR2 tez pod tym względem nie zabłysnęło szczególnie biorąc pod uwagę ze cała 2 cześć nic nie wniosła do części pierwszej która jest sequelem.

Gdybym miał określić czego szukam to widok z trzeciej osoby, trochę strzelania czy walki wręcz połączonej z zagadkami i eksplorowaniem. Assasyny, RDR, Last of Us myśle ze tego typu tytuły sa mi najbliższe :)

Godzinowo to mniej więcej 4-6 godzin tygodniowo.

PS. Wiesiek 3 zaraz po premierze poszedł w ruch :)
Obrazek
hyuga

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez michalfc8 » 22 kwi 2019, o 18:38

Od siebie polece Far Cry 5. Wciagająca (jak dla mnie) gierka, miałem ją na PS3 a teraz gram w nią na PS4. Najczęsciej w Fife gram, ale czasem to szkoda nerwów. Czasem gram w Tekkena lub Gran Turismo. ale to już raczej ze znajomymi.
Obrazek
michalfc8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez hyuga » 22 kwi 2019, o 18:56

Zastanawiam się jeszcze nad Detroit Become Human i Nier Automata, ktoś się wypowie?
Obrazek
hyuga

Postprzez wicked93 » 23 kwi 2019, o 10:36

Beznadziejnie zoptymalizowany AC:Odyssey to 9/10, a GoW 7/10 i Spiderman 5/10 :D? No way

Cieżko Ci polecić hiciora, skoro jedne z lepszych z gier dostają od Ciebie po dupie :D Od siebie polecę The Last of Us Remastered na ps4, bo sam wczoraj dopiero miałem przyjemność skończyć. Czekam na dwójkę, a w piątek jeszcze premiera Days Gone i też będę ogrywał :)
wicked93

Postprzez hyuga » 23 kwi 2019, o 11:36

Asasyn mega mi wszedl, szczegolnie klimatem starozytnej Grecji, nawiazania do historii, mitologia itp. GoW mnie troche znudzil i chyba nie podszedl mi nowy typ sterowania/kamery. Z kolei Spiderman naprawde mnie rozczarowal - to moja ulubiona postac komiksowa, ale rozgrywke zrobili mega powtarzalna - kazda potyczka wygladala tak samo.

Chyba tez wroce do The Last of Us, mialem okazje juz w to grac i mega mi wchodzilo, ale nie mialem jeszcze wtedy konsoli i zrobilem moze 1/5 czy 1/4 gry.
Obrazek
hyuga

Postprzez wicked93 » 23 kwi 2019, o 13:25

Ogólnie The Last of Us polecam bardzo serdecznie, nawet przy remasterze widać, że to stara generacja konsol, ale fabuła skradła mi serduszko i w moim personalnym rankingu jest to najlepsza gra na PS4 w jaką grałem.
Spider również mi się bardzo podobał(nie zgodzę się, że był powtarzalny, walki z bossami, a czasami z kilkoma na raz wymagały innego podejścia)
GoW mega brutalny, a uwielbiam takie gry. Podejście syn-ojciec(podobnie w The Last of Us) też super, choć przymus korzystania z dzieciaka był momentami denerwujący. Kratos to klasa...
O Red Dead Redemtpion nie wspomnę, choć bardziej cenię inne gry.No dłużył się cholernie, jednak i tak go oceniam wysoko.
Horizon Zero Dawn czekam aż sobie kupię większy TV, bo świat jest naprawdę ładny w tej grze.

Wiesz ja też lubię AC, ale kierunek w jakim poszli (paraRPG) mi się nie podoba, choć rozumiem taki ruch.
Ja obecnie czekam tak jak powiedziałem na Days Gone, wyczekuję z niecierpliwością na The Last of Us 2 i mam kilka gier, których nie skończyłem, bo nie było na nie czasu.
wicked93

Postprzez kaszkin » 25 maja 2019, o 18:06

Witam, zna ktoś może jakieś gierki na Xboxa, które można sobie przechodzić w kooperacji ze znajomym? Coś jak w Dying Light czy w Assassin’s Creed: Unity. Dodam, że chodzi o multiplayer po necie a nie na jednej konsoli. I nie koniecznie muszą to być nowe gry, głównie liczy się grywalność.
kaszkin

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Różności