Jordan Henderson

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Jordan Henderson

Postprzez wicked93 » 6 kwi 2019, o 14:11

Bartek84 napisał(a):
wicked93 napisał(a):Ja uwielbiam jak ludzie tylko czekają na niezły występ kapitana(no trochę poczekaliście teraz :D), żeby tylko napisać "no ciekawe gdzie są teraz te cwaniaczki, które psioczyły na El Capitano". Owszem, zagrał bardzo dobry mecz, można powiedzieć, że był najlepszy na boisku po wejściu z ławki, ale kurde ludzie... ile razy tak było, że grał piach przez 10 spotkań, podawał do tyłu, głupio tracił i był mega nieproduktywny?

No właśnie o to chodzi, że tych jak to napisałeś ''niezłych'' meczów Hendersona wcale nie jest tak mało. Mało to jest co najwyżej takich spotkań, w których on jest MOTM, ale i takie się zdarzały. Na potwierdzenie proszę bardzo, można się cofnąć w tym wątku choćby do wpisów z 20 lutego 2019 czy 22 grudnia 2018 albo na stronie głównej do notatki z 1 kwietnia 2019 o tym, że van Dijk został wybrany graczem meczu z Tottenhamem w głosowaniu na lfc.pl. Tam z kolei widać, że Henderson już dwa razy wygrał takie głosowanie. Dwa razy piłkarzami meczów wybierani byli jeszcze m.in. Robertson, Fabinho czy Firmino. Za to tylko pięciu innych zawodników ma więcej niż dwie wygrane. Problem, który ja widzę jest taki, że w przypadku Hendersona toczy się jakaś chora agenda. Kibicuję Liverpoolowi na dobre od 2010 roku. Pamiętam doskonale odejście Beniteza, czasy Hodgsona, potem Dalglisha i Rodgersa, aż w końcu teraz najlepszy okres pod przywództwem Kloppa. No i naprawdę, mimo że próbuję sobie przypomnieć, to nie pamiętam w ciągu tych 9 lat innego piłkarza tej drużyny, na którego wylewano by taką ilość krytyki i hejtu. Tymczasem w ciągu tych 9 lat przez ten klub przewinęły się dziesiątki słabych i bardzo słabych piłkarzy. Na pewno ma to związek również z tym, że kiedyś nie było tylu kont na twitterze i ogólnie czytało się mniej tego chłamu, ale jednak takie mam odczucia. Hehehendo to tylko przykład jak się pisze o kapitanie Liverpoolu, który walczy teraz o mistrzostwo, jest po raz drugi z rzędu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i po raz trzeci z rzędu wywalczy za chwilę awans do tej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. No i Henderson w tych sukcesach odegrał swoją rolę. Gdyby tylu ludzi nie wyśmiewało go za każdym razem kiedy coś mu się nie uda na boisku albo kiedy ogólnie wychodzi w podstawowym składzie to takie osoby jak ja pewnie potem nie wchodziłyby tutaj po to aby napisać przekornie ''No i gdzie są teraz ci którzy...''. Wkurza mnie po prostu to jak się po kimś jedzie bez przerwy i to całkowicie niesprawiedliwie. Henderson jest jaki jest, nigdy nie będzie Gerrardem i prawdopodobnie nigdy nie będzie jakimś wybitnym piłkarzem, ale jest dobrym zawodnikiem i bardzo dobrym kapitanem i przynajmniej zasługuje na trochę większy szacunek.

Tylko, że nie zapominaj, że ludzie mają tutaj o wiele większe oczekiwania. Pragnę przypomnieć, że naszym kapitanem przez wiele, wiele lat był Gerrard, a to już stawia wysoko poprzeczkę. Henderson owszem, rozwinął się mentalnie i jako piłkarz, ale ja oczekuję od takiego klubu jakim jest Liverpool, że jej kapitan będzie świetnym piłkarzem, liderem, ale też na boisku nie będzie bał się ciągnąć do przodu. Mam wrażenie, że Henderson wchodząc z ławki daje o wiele więcej, bo godzi to w jego ego i chce wszystkim coś udowodnić. Dawno nie widziałem Jordana wbiegającego w pole karne, ostatnim razem przypomina mi się gol z Arsenalem bodajże, kiedy pressowali wraz z Suarezem(mogę się mylić)
Co do głosowania na lfc.pl bym nie przywiązywał wagi, to są jak konkursy w polskich gazetach na popularnego prezentera czy aktorkę. Zagłosować może każdy, ten który się zna i ten, który nie ma zielonego pojęcia o piłce. Decyduje sympatia, czy to czy ktoś strzelił gola.
Ja kibicuję Liverpoolowi od co najmniej 15 lat, lecz pamiętam, że wielu było takich piłkarzy i mam wrażenie, że odrobinę przesadzasz, że główny hejt wylewany jest na Jordana. Owszem, jest na świeczniku, ale czemu ma nie być do cholery? Jest kapitanem Liverpoolu od kilku lat, jest reprezentantem Anglii, a czasami jego bezjajeczność w grze(chodzi mi o bezpieczne decyzje, kiedy drużynie nie idzie) jest załamująca. Doskonale pamiętam takich zawodników jak Konchesky, teraz mamy też Lovrena. Był drewniany Ngog, Kyrgiakos, który był hybrydą mentalną Lovrena z drugim jakimś wybitnym stoperem. Takich piłkarzy było dużo, a Henderson jest bardziej nastawiony z tego powodu, który napisałem wyżej.
Piszesz o Hendersonie, jako o czynniku, który zaważył o tym, że walczymy o mistrzostwo, jesteśmy w Lidze Mistrzów? Owszem, jest SOLIDNYM piłkarzem, ale to co najwyżej. Nie rób z niego jakiegoś Boga, tylko dlatego, że ktoś kiedyś się wygłupił i dał mu opaskę kapitana. To umiejętności takich piłkarzy jak VVD, Robertson, Salah, Mane, Firmino i oczywiście trenerskie Kloppa sprawiły, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Henderson jest elementem, ale nie jakimś głównym czynnikiem, bez którego by się to posypało.
I na koniec: Nie uważam, żebym Hendersona nie szanował. Po prostu od kapitana wymagam bardzo dużo, dlatego argument, że ktoś "jest jaki jest" sorry, ale do mnie nie trafia. To jest Liverpool, tu kapitan ma być liderem. Nie obrażam się kiedy, VVD jest kapitanem na zastępstwie, bo broni go mental i umiejętności na boisku. Nie musisz się z tym zgadzać :)
wicked93

Postprzez Redzik90 » 9 kwi 2019, o 21:39

Czekam aż jakiś leming znów zacznie pieprzyć o tym, że Henderson umie grać tylko do tyłu. Hendo robi na boisku dokładnie to co każe mu Klopp. Przyjemnie oglądać go uwolnionego z pozycji nr 6. Może w końcu dotrze do glonów jak ważny jest to zawodnik.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez msobolo » 9 kwi 2019, o 21:50

świetnie zorientowany na boisku, widzi 2 zagrania do przodu :) Na takiego Hendo czekałem i takiego chcę oglądać!
msobolo

1 year of membership

Postprzez foxtrote92 » 11 kwi 2019, o 15:36

Ostatnie dwa mecze chłopak zagrał jako b2b i jakby odżył. Facet od zawsze pasował jak znalazł na tę pozycję i aż mi go szkoda, że męczył się jako szóstka (Nas zresztą też tam troszkę męczył). Liczę, że od teraz tylko tam będziemy go oglądać i będzie się pokazywał z takiej strony jak ostatnio. Bo co jak co, ale szczególnie z Porto pokazał kilka fajnych prostopadłych podań.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ziaja » 11 kwi 2019, o 16:58

foxtrote92 napisał(a):Ostatnie dwa mecze chłopak zagrał jako b2b i jakby odżył. Facet od zawsze pasował jak znalazł na tę pozycję i aż mi go szkoda, że męczył się jako szóstka (Nas zresztą też tam troszkę męczył). Liczę, że od teraz tylko tam będziemy go oglądać i będzie się pokazywał z takiej strony jak ostatnio. Bo co jak co, ale szczególnie z Porto pokazał kilka fajnych prostopadłych podań.

Na potwierdzenie rzucam Statystyki
Henderson:
3 - Kluczowe podania (najwięcej w meczu )
85% Celnych podań
55 podań
2 odbiory
2 przechwyty.
Obrazek
ziaja

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Redzik90 » 11 kwi 2019, o 23:19

Na tej stronie KAŻDY kto będzie grał na 6 będzie hejtowany i kijowy, bo podaję do boku i tyłu i nie rozgrywa miód malyna. 🐱
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Dexter22 » 11 kwi 2019, o 23:27

Hendo zagrał świetnie, podanie prostopadłe do TAA i wrzutka do Sadio idealne. również mam nadzieję że będzie grał wyżej w przyszłych meczach bo osobiście uważam, że tam daję więcej od Giniego. Jedyny problem jest taki że Fabinho musiał by grać wszystkie mecze, bo zmiennikiem na 6 byłby tylko Hendo.
Dexter22

Postprzez Kartas » 12 kwi 2019, o 17:05

Co spowodowało, że Klopp uwolnił go od "6"? Po tylu latach, meczach..ma grać już podobno tylko sporadycznie na DM. Lepiej późno niż wcale, a śmieszki zrozumiały, że grał słabo bo miał tak grać. Spełniał swoje zadania i to wszystko. Może teraz Klopp będzie szukał kolejnej "6" do pary z Fabinho i stąd zainteresowania Nevesem.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Yvette » 12 kwi 2019, o 17:50

To było w sumie tylko 121 minut z Southampton i Porto, wyluzujcie, bo na tym forum tylko ze skrajności w skrajność.
Yvette

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Ralf088 » 14 kwi 2019, o 19:07

Jordan kontuzja;/ Cos powaznego? Jak to wygladalo?
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez JohnnyMnemonic » 14 kwi 2019, o 19:11

Mam nadzieję, że obejdzie się bez kontuzji, świetny mecz w wykonaniu naszego kapitana. Energiczny, motywujący chłopaków do walki, cały czas zachęcający do agresywnej, wysokiej gry, takich występów potrzebujemy.
JohnnyMnemonic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez art64 » 14 kwi 2019, o 19:13

Z tego co widziałem, to wynik zderzenia, a nie żadne podkręcenie. Trzymał się wysoko nad kostką. Myślę że nic mu nie będzie, a zmiana zapobiegawcza. Oby tak było.
Poza tym, fenomenalny mecz Hendersona. Oby zagościł na bardziej ofensywnej pozycji na stałe. Niesamowicie, zupełnie inny zawodnik. Klopp często rotował na tej pozycji, a najlepszym wyjściem okazuje się Jordan.
art64

Postprzez grzyb » 14 kwi 2019, o 19:30

Dziekuje Hendo ! Kolejny świetny mecz w wykonaniu kapitana. Był wszędzie tam gdzie miał być w danym momencie. Oby tak dalej.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ManiacK » 14 kwi 2019, o 19:45

Oby to nie było nic poważnego. Jordan może nie jest finezyjny, może nie zmyli balansem ciała 2óch graczy przeciwnika i wystawi patelnię skrzydłowym czy napastnikowi (nie umniejszając jego umiejętnościom technicznym, które ostatnio non stop nam ukazuje grając wyżej), ale to jaką on robotę robi biegając przed polem karnym przeciwnika, to jak zachęca naszych do bardziej nasilonego pressingu już na ich połowie, to poezja. Firmino środka pola rzec można ^^ albo to Firmino jest Hendersonem w napadzie ;D
ManiacK

Postprzez Olaf » 14 kwi 2019, o 21:02

Co jak co , ale jeżeli jakimś cudem wykręcimy tego mistrza, to w dużej mierze dzięki niemu. W tak ciężkiej fazie sezonu, kiedy rusz co rusz spychamy się z obywatelami z fotela lidera,... gość dał tyle świeżości że czacha mała. Charyzma jak na kapitana przystało. Krytyków Hendo będę okładał przy najbliższej okazji żebrowanym prętem fi10 po kolanach. :D Bless
My nosimy welwetowe swetry , nasz kolor zawsze czerwony
http://www.lastfm.pl/user/ynwa85
ObrazekObrazek
Olaf
bez zaliczki

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery