Premier League 2018/19

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Premier League 2018/19

Postprzez bugi » 21 mar 2019, o 22:21

Nie wiem czy to dobry temat na ten post czy nie, w każdym razie nawiązuje w jakiś sposób do ligi. Mam 3 bardzo nutyujące mnie pytania, 3 decyzje, które mnie szokują a raczej pomijanie tego. Może też się nad tym zastanawialiście, macie jakieś przemyślenia?

1. Dlaczego bardzo czesto napastnicy po nieudanej akcji, albo przy rozgrywaniu piłki przez obrońców nie trzymają lini spalonego? Przecież to masa straconych szans na gola! Praktycznie w każdym meczu jest minmimum jedna taka akcja. Toczy się akcja, obrońcy wybijają ( napastnik zostaje za linią) piłka przypadkowo wraca znow do napastnika, który moze wychodzić sam na sam z bramkarzem, obrońcy zaskoczeni, nie ma akcji bo spalony albo powró ze spalonego. To jest nagminne.Albo jakaś laga z obrony, zazwyczaj piłka oddana za darmo zamiast grożnmej akcji bo napastnik nie uczestniczy bo gdzies sobie chodził między obrońcami przeciwnika a bramkarzem. Niesamowite, że nikt nie każe ciągle wklejać się w linię spalonego napastnikom.

2. Sygnalizowanie spalonego przez obrońców. Ilu obrońców nie zdążyło z interwencją bo zamiast grać to machali łapami i patrzyli na sędziego czy przypadkiem nie syygnalizuje pozycji spalonej, nie da się tego zliczyć. Kilka takich akcji w ciągu meczu, w większości bez konsekwencji ale jakieś bramki po tym padają czasami, bo jednak to jest czas na reakcję, na spojrzenie na sędziego, na zwlonienie biegu, podniesienie ręki. Nie ogarniam, że nikt nie wyciąga wniosków.

3. Zwijanie się na murawie po lekkim kontakcie. W większości zawodnicy udają i próbują wymusić korzyść dla swojej drużyny, nie raz po lekkim kontakcie leżą długo, akcja jest kontynowana a drużyna przez takiego symulanta jest zmuszona grać w 10. Też było pełno akcji, że niby faul, zawodnik leżał,lezał, akcja szła a pozniej padały bramki, albo wręcz przeciwnie, brakowało zawodnika w ataku, tego który tam sobie leżał i odpoczywał.

Co myślicie?
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez DudekLFC21 » 21 mar 2019, o 22:39

Co do punktu pierwszego, to myślę, że kondycyjnie utrzymywanie cały mecz pozycji "nie spalonej" byłoby dość ciężkie, bo to już praktycznie nieustanny ruch, a taki napastnik w meczu ściga się sporo razy z obroną i pewnie daje się to we znaki. Aczkolwiek pamiętam, że Salah w tamtym sezonie w taki sposób ze 2 bramki zdobył i często pilnował linie spalonego w ciągu meczu.

Jeśli chodzi o punkt trzeci, to wydaje mi się, że głupio też się tak od razu podnieść po "urwaniu nogi", no i kto wie, może wtedy taki piłkarz od razu wyłapywał by żółtą kartke, co oczywiście nie zmienia faktu, że sam w takim zachowaniu nie widzę sensu ;)

Pułapka ofsajdowa to dość specyficzna sprawa i jeśli obrońcy ją zastosują dając ten krok do przodu, to ciężko ze zwrotem i skuteczną interwencją w razie pomyłki, a nóż może się uda wymusić, albo po prostu taki piłkarz jest pewny ze swojej perspektywy, że ma kogoś na ofsajdzie, a tu jednak dupa.

Edit: Z tym rozpoczynaniem gry to może trochę taka gra "na farta", no bo jednak nikt jeszcze nie w rytmie meczu, a nóż, może obrona przeciwnika nie ogarnie. Szczególnie, że grę od jakiegoś czasu rozpoczyna jeden zawodnik, także bez zaburzenia formacji ten jeden zawodnik więcej może się szybciej po rozpoczęciu gry przedostać pod pole karne.
Ostatnio edytowano 21 mar 2019, o 22:46 przez DudekLFC21, łącznie edytowano 3 razy
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
DudekLFC21

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 21 mar 2019, o 22:40

4. Dlaczego drużyny często od ostatnich około 2 lat rozpoczynając grę od środka cofają do środowego obrońcy, który robi laga gdzieś w boczny ofensywny rejon i najczęściej kończy się to stratą piłki? :D nie widziałem jeszcze tak rozegranej akcji która dałaby jakiś pożytek :)
Obrazek
Przemko

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez bugi » 22 mar 2019, o 23:27

Szczerze mówiąc liczyłem, że więcej osób się wypowie. Chciałbym znać zdanie innych na ten temat Przemko, też dobry przykład podałeś.
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez list3r » 23 mar 2019, o 19:51

Przemko napisał(a):4. Dlaczego drużyny często od ostatnich około 2 lat rozpoczynając grę od środka cofają do środowego obrońcy, który robi laga gdzieś w boczny ofensywny rejon i najczęściej kończy się to stratą piłki? :D nie widziałem jeszcze tak rozegranej akcji która dałaby jakiś pożytek :)

Chodzi o to, zeby nie rozgrywac pilki w obronie kiedy odleglosci miedzy pilkarzami sa tak male i jest pewien niestandardowy element (rozpoczecie gry). Walis ie wtedy pilke na aut jak najblizej linii koncowej, zeby oddac pilke przeciwnikowi i siasc na nim od razu wysokim pressingiem.
list3r

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Marcin16 » 23 mar 2019, o 20:06

list3r napisał(a):
Przemko napisał(a):4. Dlaczego drużyny często od ostatnich około 2 lat rozpoczynając grę od środka cofają do środowego obrońcy, który robi laga gdzieś w boczny ofensywny rejon i najczęściej kończy się to stratą piłki? :D nie widziałem jeszcze tak rozegranej akcji która dałaby jakiś pożytek :)

Chodzi o to, zeby nie rozgrywac pilki w obronie kiedy odleglosci miedzy pilkarzami sa tak male i jest pewien niestandardowy element (rozpoczecie gry). Walis ie wtedy pilke na aut jak najblizej linii koncowej, zeby oddac pilke przeciwnikowi i siasc na nim od razu wysokim pressingiem.

Tym bardziej że napastnicy są pełni energii i o pressing o wiele łatwiej- stąd warto przenieść ciężar gry do przodu, nawet kosztem wykopu w aut. Za to w szalonych latach 90-tych podobno nagminne było obstawianie przez zawodników, która drużyna pierwsza wykona aut :lol:
Marcin16

Postprzez DrGh0st » 24 mar 2019, o 11:59

W tym tygodniu bez rozgrywek PL to może taki podtemat wrzucę, mianowicie terminarz City do końca sezonu:
Mniej więcej co 3-4 dni mecz i tak do końca, jeśli dalszą część sezonu uda im się dostać do finału FA Cup i dalszych faz LM co jest w 90% pewne dla mnie:
https://www.google.pl/search?safe=off&s ... ;mt;fp;1;;
Jak tam wasze morale w walce o tytuł?
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
DrGh0st

Postprzez Jyuuken » 24 mar 2019, o 12:18

DrGh0st napisał(a):W tym tygodniu bez rozgrywek PL to może taki podtemat wrzucę, mianowicie terminarz City do końca sezonu:
Mniej więcej co 3-4 dni mecz i tak do końca, jeśli dalszą część sezonu uda im się dostać do finału FA Cup i dalszych faz LM co jest w 90% pewne dla mnie:
https://www.google.pl/search?safe=off&s ... ;mt;fp;1;;
Jak tam wasze morale w walce o tytuł?

Mają szeroką ławke, ale fakt faktem troszke słabszą a będą musieli bardzo rotować co może nam pomóc i nie życząc nikomu kontuzji, mogą tam namieszać.
Mnie troche nasi ostatnio martwią, ale uważnie patrzę na mecze z Totkami i Chelsa, gramy na Anfield więc nie możemy się potknąć. Wyjazdów trudnych i niewygodnych dla siebie już nie mamy (jedynie święci jakoś fajnie wyglądają u siebie).
Optymistyczne jest właśnie to, że gramy z lepszymi u siebie, ja wierzę do ostatniej kolejki, tylko musimy wracać do mocno przekonującej gry i co najważniejsze, poprawić skuteczność bo mimo wszystko, dużo sytuacji kreujemy.
Jyuuken

Postprzez july600lfc » 24 mar 2019, o 12:22

Jak nie potkniemy się na Spurs i Chelsea to szansa będzie nawet spora, ale z drugiej strony ciężko mi uwierzyć, że wygramy wszystko do końca. U City zadecyduje ten moment, gdy będą grali co 3 dni z Palace, (A), Spurs (x3, bo dwumecz w LM) i United (A). Jeśli tam coś pogubią to szanse będą, ale znowu sprowadzi się to do tego, że my musimy być absolutnie bezbłędni.
july600lfc

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 24 mar 2019, o 13:04

Wiem, że Chelsea i Koguty to zajebiście mocne ekipy, jednocześnie obydwa zespoły mają ostatnio kiepską formę. Mimo wszystko nie wydaje mi się, żebyśmy dojechali do końca rozgrywek z kompletem punktów. City też raczej nie powinno, tym bardziej przy ambicji, żeby wygrać wszystko - oni to po prostu muszą odczuć (intensywną grę co 3-4 dni). Też mieliśmy taki moment, na etapie fazy grupowej LM, że graliśmy chyba 8 spotkań co 3-4 dni i nawet przeszliśmy przez to całkiem całkiem. Tylko, że to był początek sezonu - inna świeżość, inna presja. Nie zdziwie się, jeśli kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Co za sezon.
Becker - Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Alonso, Mascherano, Gerrard - Salah, Firmino, Mane :roll:
"Pyry lubią dużo sosu!" ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zyska » 24 mar 2019, o 13:20

Ja się najbardziej obawiam, że City potknie się już niedługo, potem przez 5-6 kolejek będziemy sobie liderować, by wyłożyć się u Fafci na St. James Park.
Obrazek
Zyska

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Sektor51 » 24 mar 2019, o 14:06

Przez analogie z tego sezonu (byli treneiro LfC), liczę tylko na Brendana w ostatniej kolejce.
Sektor51

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez bugi » 24 mar 2019, o 14:38

Hahaha i już się zaczynają żałosne kalkulacje, kiedy to CIty straci punkty.
To było do przewidzenia, ale jak drużyna szła w dół z pozycji lidera mającego 7 punktów przewagi, większość przez różowe okulary krzyczała jak to super, świetnie jest. Teraz chyba klapki z oczu spadły jeśli zaczyna się liczenie na wtopy City, może coś wreszcze dotarło, że jednak nie jest tak pięknie i cudownie. Proponuję się skupić w pierwszej kolejności na tym, żebyśmy to my nie stracili punktów a później patrzmy na City...
bugi

Postprzez jusup » 24 mar 2019, o 16:42

bugi napisał(a):Hahaha i już się zaczynają żałosne kalkulacje, kiedy to CIty straci punkty.
To było do przewidzenia, ale jak drużyna szła w dół z pozycji lidera mającego 7 punktów przewagi, większość przez różowe okulary krzyczała jak to super, świetnie jest. Teraz chyba klapki z oczu spadły jeśli zaczyna się liczenie na wtopy City, może coś wreszcze dotarło, że jednak nie jest tak pięknie i cudownie. Proponuję się skupić w pierwszej kolejności na tym, żebyśmy to my nie stracili punktów a później patrzmy na City...

Dlaczego "żałosne" kalkulacje? 8)

Żeby zdobyć mistrzostwo nie wystarczy by Liverpool nie stracił, musi Manchester City jeszcze stracić.. Pewnie bardziej prawdopodobne jest to, że się nie uda, ale najnormalniejsze w świecie jest liczenie na to, że jednak się uda i kalkulowanie, gdzie są nadzieje. A bez tych kalkulacji cała reszta nie ma sensu. Jeśli City nie straci, to sezon będzie przegrany, nawet jak Liverpool wygra wszystko do końca. Na tym ta cała zabawa polega. ;)
jusup

Postprzez diablinadali » 28 mar 2019, o 11:49

Ole’s at the wheel! We can confirm that Ole Gunnar Solskjaer has been appointed as #MUFC manager.

Solskjaer na dłużej w United.
diablinadali

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Premier League