Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez PyrkaLFC » 10 mar 2019, o 21:21

Puchii napisał(a):Fekir miał X lat temu zerwane więzadła, w klubie ubzdurali sobie, że przy tak wymagającym stylu Kloppa kolano Fekira, by nie wytrzymało przeciążeń.

Co za idioci w tym klubie. Trzeba było wjechać do OL koszykiem z biedry, wsadzić Fekira do środka i myk do Liverpoolu.

Sztab medyczny zauważył, że operacja rekonstrukcji wiązadeł w kolanie została przeprowadzona w nieprawidłowy sposób, co m.in. zwiększa ryzyko kontuzji w przyszłości w ogóle ( a nie tylko w stylu Kloppa). W związku z występującym ryzykiem uznali, że cena 53mln funtów jest za wysoka. Aulas stwierdził, że nie jest i zerwano negocjacje.
Becker - Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Alonso, Mascherano, Gerrard - Salah, Firmino, Mane :roll:
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kartas » 10 mar 2019, o 21:27

Na szczęście dla Fekira, że został w Lyonie. Przynajmniej gra, bo u nas to oglądałby poczynania kolegów z ławki. Jeśli faktycznie kupimy "9" i "10" to podejrzewam, że jeszcze rok i Keita oraz Shaqiri będą wręcz błagali o odejście. Nowy napastnik to jeszcze pogra(wtedy Firmino zejdzie na OP) a nowy nabytek do pomocy będzie kisił się na ławie z kolegami po fachu.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez mkb22 » 10 mar 2019, o 21:37

Fekir miał X lat temu zerwane więzadła, w klubie ubzdurali sobie, że przy tak wymagającym stylu Kloppa kolano Fekira, by nie wytrzymało przeciążeń.

Wiadomo że to tylko bajeczka dla kibiców, prawda jest taka że Fekir przestraszył się konkurencji w postaci Adama Lallany i zdecydował się zostać w Lyonie
mkb22

1 year of membership

Postprzez wicked93 » 11 mar 2019, o 09:33

Puchii napisał(a):
Mariano napisał(a):Nie wiem jak wam, ale mi jest bardzo przykro, że nie wypalił transfer Nabila Fekira.
Tez to wspominałem kilka razy, wpompowano w ten klub setki milionow, to mial byc sezon na przelamanie a Klopp niepotrzebnie odrzucil takiego grajka. Bezsensownie. Wiele razy mamy sytuacje ze ofensywa nie wykazuje kreatywnosci i punkty przepadaja, gosciu zrobilby tu roznice i to nie raz. W Lyonie gra duzo i stroni od kontuzji, ale nie wiem czy temat odzyje w wakacje.

Ja mam cicha nadzieje ze w zwiazku z prawie pewnym odejsciem Hazarda do Realu i mala rewolucja jaka tam nastanie po tym sezonie, zlapiemy kogos naprawe ciekawego kto bylby na wylocie z Madrytu. Oni beda mieli na skrzydla Viniciusa, Asensio, Bale'a, Lucasa i Hazarda, a mozliwe ze Mbappe rowniez zawita do stolicy Hiszpanii bo Perez jest niezle wkurzony i nie bedzie sie patyczkowal jezeli chodzi o kase. Ja bym widzial u nas Bale'a lub Asensio, Bale co prawda w tym roku skonczy 30 ale to nadal silny i szybki typ ktory swietnie radzil sobie w EPL. Klub zasygnalizowal rok temu wysylajac oferte za Asensio ze nie boi sie zainwestowac fury pieniedzy w jakiegos kozaka, mam nadzieje ze bedziemy pierwsi z oferta z kogos z Madrytu gdzie w lato nastapi zmiana warty.

Fekir miał X lat temu zerwane więzadła, w klubie ubzdurali sobie, że przy tak wymagającym stylu Kloppa kolano Fekira, by nie wytrzymało przeciążeń.
Co do Realu,latem odejdzie prawdopodobnie Isco, warto żeby w klubie o tym pomyśleli.

Nie wiem, póki co sprawdziłem jego minuty i sprawdza się nieźle. Zagrał ponad 2 tyś minut w tym sezonie i ma całkiem niezłe numery. Lepiej mieć Fekira niż go nie mieć prawda? Poza tym, Fekir to byl tylko przykład zawodnika, o jakiej charakterystyce nam brakuje :)
wicked93

Postprzez Redzik90 » 11 mar 2019, o 10:45

Fekir to taka dużo słabsza wersja Coutinho. Wolałbym oglądać Cou znowu w naszych barwach niż jego, ale to msrzenie ściętej głowy.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez wicked93 » 11 mar 2019, o 11:21

Wydaje mi się, że mimo wszystko bardziej realny jest Francuz :D
wicked93

Postprzez Mufi » 11 mar 2019, o 15:44

Bruno Fernandes Panowie, Bruno Fernandes to zawodnik jakiego LFC brakuję.
Mufi

1 year of membership

Postprzez consigliere » 11 mar 2019, o 23:31

Fekir w tamtym sezonie odniósł dwie kontuzje, obie leczył mniej więcej miesiąc, w tym sezonie miał 4-5 drobnych urazów wykluczających z gry na jedną, góra dwie kolejki - moim zdaniem nie brzmi to jak opis piłkarza który jest okazem zdrowia. w kadrze Liverpoolu niestety nie brakuje piłkarzy których ściągnięto (za spore pieniądze) pomimo że mieli bogatą historię kontuzji i na których bardzo często Klopp nie może liczyć, myślę więc że dobrze się stało iż Liverpool transfer Nabila sobie odpuścił. i mówię to jako fan talentu Francuza.
Bruno Fernandes na pewno zapewniłby dobry strzał z dystansu, ale raczej nie byłby lekarstwem na deficyt kreatywności. skoro jesteśmy już przy portugalskim rynku, to ciekawszą opcją byłby Joao Felix.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez wicked93 » 12 mar 2019, o 09:27

A możesz przytoczyć jakieś źródło? Ja na transfermarkt znalazłem tylko to: https://www.transfermarkt.pl/nabil-feki ... ler/203496
Nie jest to jakaś nieobecność, która byłaby aż tak odczuwalna dla drużyny z szeroką kadrą. Nie chcę bronić tego transferu, po prostu podałem przykład zawodnika o charakterystyce, którego nam brakuje. Fekir jest tylko przykładem :)
Na rynku jest mnóstwo alternatyw jak ktoś napisał - Bruno Fernandes na przykład.
wicked93

Postprzez Athar » 12 mar 2019, o 12:02

wicked93 napisał(a):"Na rynku jest mnóstwo alternatyw jak ktoś napisał - Bruno Fernandes na przykład.

Nie wiem gdzie je Wy widzicie te alternatywy, ale jak dla mnie jest ich bardzo mało. Pozwole sobie szybko ich wymienić:

ww. Fernandes - w lidze portugalskiej to sobie moze grać ale nie wyszło mu w Serie A i jakoś nie widze go tym bardziej w PL, sorry...
Havertz - może odpalic a może nie, pozatym Bayer będzie chciał za niego zgarnać majątek.
Isco - zmanierowany, predzej poleci na $ z City czy Juve niż przyjdzie do nas.
Draxler - mój drugi faworyt ale ciężko go będzie namówić aby odszedł z PSG
Zaniolo - bardzo chwalony ale Roma go raczej nie puści.
Maddison - mój pierwszy i chyba jedyny realny faworyt.
Do obserwacji - de Beek (potenciał i może się jeszcze sporo rozwinąć) oraz Brooks (jak dla mnie naturalny nastepca Lallany).

Pomijam specialnie Ziyecha bo grywa głownie jakos skrzydłowy/schodzący napastnik a nie typowa "10"
Athar

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 12 mar 2019, o 16:43

Athar napisał(a):
wicked93 napisał(a):"Na rynku jest mnóstwo alternatyw jak ktoś napisał - Bruno Fernandes na przykład.

Nie wiem gdzie je Wy widzicie te alternatywy, ale jak dla mnie jest ich bardzo mało. Pozwole sobie szybko ich wymienić:

ww. Fernandes - w lidze portugalskiej to sobie moze grać ale nie wyszło mu w Serie A i jakoś nie widze go tym bardziej w PL, sorry...
Havertz - może odpalic a może nie, pozatym Bayer będzie chciał za niego zgarnać majątek.
Do obserwacji - de Beek (potenciał i może się jeszcze sporo rozwinąć) oraz Brooks (jak dla mnie naturalny nastepca Lallany).

Pomijam specialnie Ziyecha bo grywa głownie jakos skrzydłowy/schodzący napastnik a nie typowa "10"

Salah sobie nie poradził w Chelsea, a teraz co wyprawia drugi sezon w Liverpoolu?
Bruno miał 22 lata, gdy odchodził do Sportingu, a jego statystyki z Włoch i tak nie są tak strasznie słabe, raczej powiedziałbym po prostu - średnie. Portugalia to kopalnia talentów, jednym wychodzi potem kariera, innym nie - dlatego jakby za sensowne pieniądze spróbowaliby ściągnąć Bruno Fernandesa, to nie miałbym nic przeciwko. Ma bardzo dobre strzały z poza szesnastki, czego nam notorycznie brakuje, gdy bijemy głową w mur, niezły drybling i balans ciała, a statystyki z ligi mimo wszystko broniłyby ten transfer, mimo że to "tylko" liga portugalska.
Z łatwiej dostępnych również, a nie głupich opcji mamy też chociażby Pablo Sarabię z Sevilli, którego statystyki są tylko nieco gorsze od Fernandesa, a pochodzą już z LL, a nie NOS - do tego może grać również na bokach ataku, co pozwoliłoby na większą rotację z przodu czy wymienność pozycji w trakcie gry, coś co lubi Klopp.

Havertz to opcja za 100mln; Isco przeprosi się z Realem, gdy wrócił Zidane na ławkę; Zaniolo Roma nie puści tanio nauczony Salahem i to jednak dopiero jego pierwszy dobry sezon; Draxler, Maddison czy de Beek to IMO nie to, czego potrzebujemy.
ManiacK

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 13 mar 2019, o 19:36

ManiacK napisał(a):
Athar napisał(a):

jeżeli dyskredytujesz zawodników tylko dlatego że grają w słabszej lidze to przestaje mnie dziwić fakt że nie widzisz na rynku zbyt wielu opcji :wink:

o Maddisona było walczyć w zeszłym sezonie, gdy błyszczał w Championship i można go było ściągnąć za sensowne pieniądze. teraz aby go kupić trzeba wyłożyć fortunę, której wart nie jest.
Isco ma swoje wady, ale on z miejsca diametralnie by podniósł jakość środka pola Liverpoolu i szczerze mówiąc nie miałbym nic przeciwko gdyby na Anfield trafił. to kolejny zawodnik o którego The Reds powinni byli powalczyć wcześniej, istniała realna szansa na jego ściągnięcie w styczniu.
interesujących zawodników na rynku jest znacznie więcej, wspomniany Sarabia byłby dobrym zakupem - wszechstronny, a do tego mający atrakcyjną klauzulę odejścia w kontrakcie.
Ostatnio edytowano 13 mar 2019, o 20:42 przez consigliere, łącznie edytowano 1 raz
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

Postprzez wicked93 » 13 mar 2019, o 20:36

Athar napisał(a):

Pozwolę sobie obalić tę teorię - Coutinho też nie poszło w Serie A :)
wicked93

Postprzez Mortimer » 14 mar 2019, o 00:22

No tylko, że Coutinho odchodził z Interu, bezposrednio do nas i kosztował grosze. Fernandes odszedl za sredniaka do polamatorskiej ligi portugalskiej. Do tego trzeba by za niego pewnie zapłacić duże pieniądze. Nie jestem pewien czy rozwiązał by nasze problemy z kreatywnością w środku pola.
Mortimer

2 years of membership2 years of membership

Postprzez wicked93 » 14 mar 2019, o 23:13

Odchodził z Interu, bo tam nie grał i nie spełniał oczekiwań, kiedy wchodził. Był talentem, do którego nie mieli cierpliwości w Mediolanie. Jak dla mnie pewniejszym jest zawodnik, który pokazał się chociażby już w "półamatorskiej" (jak to błyskotliwie określiłeś) lidze. Co ma liga do umiejętności zawodnika? Suarez też przychodził z wygodnej ligi dla napastników, ale nie miał problemów z tym, żeby kręcić obrońcami w PL.
wicked93

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery