Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez Flymf » 20 lut 2019, o 14:18

Liverpoolczyk napisał(a):....

Możesz zgłosić ale umorzenie z powodu braku wykrycia sprawcy masz jak w banku. Dwa lata temu w moim przypadku kwota 2500zł była zbyt mała aby policja ruszyła dupę, na szczęscie transakcja była ubezpieczona, więc wszystko odzyskałem.

Takie sprawy często wymagają czasu a ludzi którzy wiedzą jak do tego podejść jest tyle co kot napłakał.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 20 lut 2019, o 14:41

Flymf napisał(a):

Możesz zgłosić ale umorzenie z powodu braku wykrycia sprawcy masz jak w banku. Dwa lata temu w moim przypadku kwota 2500zł była zbyt mała aby policja ruszyła dupę, na szczęscie transakcja była ubezpieczona, więc wszystko odzyskałem.

Takie sprawy często wymagają czasu a ludzi którzy wiedzą jak do tego podejść jest tyle co kot napłakał.

Nie ma możliwości, żeby coś takiego umorzyć. A jeżeli ktoś umorzył na nie wykrycie sprawcy (a nie wykonał wszystkich czynności pozwalających na ustalenie) to uchylenie przez sąd umorzenia dostaniesz na 100%
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Flymf » 20 lut 2019, o 15:19

AustralianMagic napisał(a):
Flymf napisał(a):

Nie ma możliwości, żeby coś takiego umorzyć. A jeżeli ktoś umorzył na nie wykrycie sprawcy (a nie wykonał wszystkich czynności pozwalających na ustalenie) to uchylenie przez sąd umorzenia dostaniesz na 100%

Może tak, może nie. Prawda jest taka większość spraw z którymi miałem styczność tak się własnie kończy, w tym moja. Nikomu jednak nie chce się bawić w odwołania bo większość tego typu transakcji jest ubezpieczona i kasę odzyskasz.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez bugi » 20 lut 2019, o 15:21

AustralianMagic napisał(a):bugi - Jeżeli się nie przyzna to nikt nikogo do sądu wysyłać nie będzie. Będą zebrane materiały mające na celu dowiedzenie winy i w zależności od wielkości sprawy (jedno oszustwo, szereg oszustw etc) zostaną podjęte odpowiednie kroki mające na celu zakończenie sprawy, np.: akt oskarżenia. Wszystko zrobi Policja/Prokuratura.

Piszę z własnego doświadczenia, a miałem tylko jedno, dość podobne. Tak zwane słowo przeciwko słowu, policja mi powiedziała, że po przesłuchaniach oni nic więcej zrobić nie mogą i jeśli chcę dalej ciągnąć tą sprawę to powinienem udać się do sądu.
Sprawę oczywiście zostawiłem, bo szkoda mi było zachodu.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 20 lut 2019, o 15:32

bugi napisał(a):
AustralianMagic napisał(a):bugi - Jeżeli się nie przyzna to nikt nikogo do sądu wysyłać nie będzie. Będą zebrane materiały mające na celu dowiedzenie winy i w zależności od wielkości sprawy (jedno oszustwo, szereg oszustw etc) zostaną podjęte odpowiednie kroki mające na celu zakończenie sprawy, np.: akt oskarżenia. Wszystko zrobi Policja/Prokuratura.

Piszę z własnego doświadczenia, a miałem tylko jedno, dość podobne. Tak zwane słowo przeciwko słowu, policja mi powiedziała, że po przesłuchaniach oni nic więcej zrobić nie mogą i jeśli chcę dalej ciągnąć tą sprawę to powinienem udać się do sądu.
Sprawę oczywiście zostawiłem, bo szkoda mi było zachodu.

Ale tu nie powinno być sytuacji słowo - słowo. Jest całe multum dowodów do przeprowadzenia. Widocznie trafiłeś na policjanta, któremu się nie chciało, który dodatkowo źle Cię pouczył. Jedyne co do sądu mogłeś zrobić to napisać zażalenie na 1 stronę, sąd by uchylił i nakazał im dalej prowadzić.
AustralianMagic

Postprzez diablinadali » 20 lut 2019, o 16:19

Liverpoolczyk napisał(a):

Masz numer konta, którego dane posiadacza na wniosek policji mogą być ujawnione w toku śledztwa, screeny rozmowy jako potwierdzenie zaistnienia sytuacji, nick z OLX, na podstawie którego administratorzy OLX będą musieli udostępnić wszelakie dane związane z użytkownikiem na wniosek policji. A jeśli ten ktoś podał przy rejestracji na OLX numer telefonu lub używa aplikacji OLX, to tym bardziej, bo na terenie Polski wszystkie numery muszą być imiennie zarejestrowane. Nie rozumiem, dlaczego miałbyś rezygnować? Jeśli nie dla kwoty, to działaj w imię zasad, bo dzięki Tobie kilka osób może uniknąć podobnego losu.
diablinadali

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez wokawojz » 21 mar 2019, o 11:17

Nie wiem za bardzo w jakim temacie to wrzucić więc daję tutaj. Przymierzam się do nauki języków obcych i szukam godnych polecenia aplikacji / stron internetowych, itp. Jeśli ktoś jest obeznany w temacie to będę wdzięczny za pomoc ;)
Liverpool is magic, Everton is tragic. ~Emlyn Hughes :-D
wokawojz

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mand » 21 mar 2019, o 13:30

Osobiście korzystam z aplikacji do nauki słówek Anki. Prosty w obsłudze, możliwość powiązania aplikacji z darmowym kontem on-line, możliwość importu baz słówek innych użytkowników jak i kreowania swojej bazy. Właściwie same plusy.

Ponadto korzystałem jeszcze z aplikacji Rosetta Stone. Moim zdaniem świetna na sam początek. Tu jednak koszty są wysokie.

Ze stron internetowych na pewno polecam ang.pl. Nie napisałeś o który język chodzi, więc nie wiem, czy ta stronka w czymś pomoże. Znajdziesz tam na m.in. język niemiecki, francuski czy rosyjski.

Mi osobiście nie przypadła mi do gustu stronka duolingo, ale rzucam informację, że coś takiego istnieje - na wypadek gdybyś chciał uczyć się mongolskiego lub innego egzotycznego języka. Tam takie coś znajdziesz.
Obrazek
Mand

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez akhrem9 » 24 mar 2019, o 14:25

Pomoże mi ktoś odzyskać login na stronie? Na email przychodzi hasło, ale loginu właśnie nie pamiętam.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Kuuucyk17 » 30 mar 2019, o 22:07

Nie mogę znaleźć bardziej odpowiedniego tematu, jeśli takowy jest proszę o przeniesienie :)

Po dwóch latach odpoczynku od sportów, głównie z powodu kontuzji, nadszedł czas żeby powrócić na boisko :D dlatego mam pytanie - może ktoś mi polecić jakieś buty na orlik czy też inną sztuczną murawę? Kwota nie za duża, tak do 150 zł. Z góry dzięki ;)
Kuuucyk17

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Krawiec » 31 mar 2019, o 01:54

Joma top flex turf. Kilka lat temu znajomy mi je polecił i od tej pory zostałem przy tej marce.
tyryryry
Krawiec

Postprzez mzteusz » 15 kwi 2019, o 20:34

Panowie i panie, potrzebuję porady :) co wybrać Xbox one:
pad - 1szt
Kinect
Gry koło 15
Cena 800
PS3
Pad - 2szt
Gry
Cena 300
Chodzi bardziej o pół roku do roku by pograć sobie czasem w coś, nie planuje grać oporowo :)
mzteusz

Postprzez HappyBlancik » 15 kwi 2019, o 20:41

mzteusz napisał(a):Panowie i panie, potrzebuję porady :) co wybrać Xbox one:
pad - 1szt
Kinect
Gry koło 15
Cena 800
PS3
Pad - 2szt
Gry
Cena 300
Chodzi bardziej o pół roku do roku by pograć sobie czasem w coś, nie planuje grać oporowo :)

Wydaje mi się jednak, ze lepiej sobie dołożyć do nowszej konsoli, zatem Xbox One.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 20 kwi 2019, o 22:41

Jest tu ktoś kto pracuje lub pracował w EURO AGD ? jesli tak, to proszę priv.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2019, o 11:01 przez BadBoy1920h, łącznie edytowano 1 raz
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

Postprzez wannaBee » 21 kwi 2019, o 07:47

XBOX ONE i kup od razu Red Dead Redemption 2. Przeżyjesz najlepszą przygodę w swoim życiu :)
wannaBee

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności