Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez ControL » 1 lut 2019, o 16:16

Czy jest tutaj może jakiś obecny albo były posiadacz Renault Megane III w wersji kombi?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"
ControL

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Masala » 11 lut 2019, o 15:10

Witam, ja z trochę nietypową sprawa - chce kupić jakieś małe auto na krótkie dojazdy do pracy, jednak mam 193cm. Wsiadalem do Tico, nie da się jechać, prawa noga blokuje się między kierownica a drazkiem zmiany biegów... Wie ktoś jak z miejscem dla kierowcy w: Cinquecento, Seicento, Matiz, Micra k11, Twingo i Suzuki Swift 3? Zależy mi na jak najmniejszym aucie, będę nim jeździł zawsze sam, więc miejsce z tyłu dla pasażera mnie nie interesuje. W Tico za mną sporo miejsca, ale niestety fotela bardziej cofnąć nie mogę... Z góry dzięki za pomoc
Masala

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Dubel » 11 lut 2019, o 17:17

Zależy od funduszy. Mój teść ma 198 cm i śmiga KIA Venga. Zadziwiające jak dużo miejsca w środku ma to małe auto. Niezłe spalanie, dobre wyposażenie, od 4 lat bezproblemowo, do tego spoko serwis w KIA (to akurat wiem z doświadczenia ;) ). Ogólnie polecam.
Dubel

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Masala » 11 lut 2019, o 17:29

Patrząc na Tico, Matizy i Cinquecento budżet mam raczej mocno ograniczony😂. Mam fajne autko w dieslu jako główne, ale szkoda mi go na 5km trasy, dlatego szukam czegoś w benzynie z małym silnikiem dla tańszego OC. Nie mam garażu, więc latem jadąc 10 minut do pracy to i tak klimatyzacja wiele nie da...
Masala

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez BambarylaLFC » 11 lut 2019, o 18:44

Patrząc na nie za wysoki budżet od siebie mogę polecić Opla Corsę B. Auto ma nieduże spalanie, sam mam 193 cm i miejsca mam w zupełności wystarczająco. Samochód mam 1,5 roku i nie miałem żadnej awarii, pali za każdym razem "od strzała" na nieduże dojazdy idealne. Warto spojrzeć aby tylko blachy były w porządku, bo wiadomo ten model samochodu swoje lata ma :)
Obrazek
BambarylaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez zawad2 » 11 lut 2019, o 20:26

Masala napisał(a):Patrząc na Tico, Matizy i Cinquecento budżet mam raczej mocno ograniczony😂. Mam fajne autko w dieslu jako główne, ale szkoda mi go na 5km trasy, dlatego szukam czegoś w benzynie z małym silnikiem dla tańszego OC. Nie mam garażu, więc latem jadąc 10 minut do pracy to i tak klimatyzacja wiele nie da...

Przy tak małym budżecie chyba nie tyle ważny jest producent i model, a po prostu stan techniczny. W dodatku zakup zapewne ograniczony obszarowo do powiatu/województwa (koszty) . Zatem znajdź coś w budżecie, we względnie niezłym stanie technicznym czy to będzie lanos, punto II czy może matiz chyba aż tak olbrzymiego znaczenia nie ma.
zawad2

1 year of membership

Postprzez Masala » 11 lut 2019, o 23:07

Nie o to mi chodziło w pytaniu... Chodzi o miejsce dla kierowcy, a nie jaki stan techniczny auta powinien być. Nie mam czasu po prostu jeździć po komisach i wsiadac do każdego małego auta, stąd pytanie, czy może ktoś z Was miał podobny problem.
Masala

Postprzez zawad2 » 12 lut 2019, o 14:35

Masala napisał(a):Nie o to mi chodziło w pytaniu... Chodzi o miejsce dla kierowcy, a nie jaki stan techniczny auta powinien być. Nie mam czasu po prostu jeździć po komisach i wsiadac do każdego małego auta, stąd pytanie, czy może ktoś z Was miał podobny problem.

Ok jasne, źle zrozumiałem.
zawad2

1 year of membership

Postprzez Django » 12 lut 2019, o 15:10

Mam 190 cm i kiedyś siedziałem w Toyocie Aygo, i byłem zaskoczony ilością miejsca. Aygo to w miarę nowy model, a Yariskę z początków produkcji z silnikiem 1.0 benzyna można kupić za 4-5 tys, co pewnie przekracza budżet.
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez BartekLfc1993 » 29 kwi 2019, o 17:31

Siemka. Mam budżet gdzieś do 27k maksymalnie na Audi A6. Słyszałem dużo dobrego o silnikach v6 2.4 benzyna.
Głównie chodzi mi w tym samochodzie żeby miała silnik benzynowy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć o tym modelu na co zwrócić uwagę przy zakupie?
W grę wchodzą też większe silniki, z tym że to moje pierwsze auto rejestrowane na mnie, i muszę uważać żeby mnie ubezpieczenie nie zjadło.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Edamskiser » 29 kwi 2019, o 18:28

Przy zakupie zwróć przede wszystkim uwagę czy w okolicy nie stoi jakiś inny samochód :)
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez hyuga » 29 kwi 2019, o 19:18

@up Niezły punchline :D

@Bartek A czy to koniecznie musi być Audi? W tej kwocie mógłbyś rozejrzeć się np. za Accordem Type S 2.4 benzyna. Naprawdę fajne autko z dużo ciekawsza linia niż A6 a silnik super znosi instalacje LPG (mniejsze koszty dla młodego kierowcy) dając jednocześnie frajdę z jazdy. Jeśli chodzi o model C6 to tam polecany silnik to 2.7 i 3.0 w TDI jednak benzyny z tamtych lat nie maja zbyt dobrej opinii. Szczerze mówiąc jeśli chcesz ładna i niezajechaną A6 C6 to budżetu może Ci niestety zabraknąć. Moim zdaniem rozglądając się poza grupę VAG z tamtych lat zaoszczędzisz na eksploatacji i ubezpieczeniu, prawdopodobnie unikajac sprowadzanych egzemplarzy z przekreconymi licznikami. Szczególnie jeśli to pierwsze auto na Ciebie :).
Obrazek
hyuga

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Kuj » 29 kwi 2019, o 20:07

Ja mogę polecić Mazde 6 sport. Bardzo fajnie wyposażona, silnik niezawodny i bardzo elastyczny, idzie od samego dołu 2.5 litra benzyna ale tylko 170KM (bez turbo). Spalanie stosunkowo nieduże 7l trasa 11l miasto. Skrzynia biegów i zawieszenie też świetne, dobrze się prowadzi i w tej wersji masz fabryxznie montowany zestaw boose, który daje rade.
Kuj

2 years of membership2 years of membership

Postprzez elnino91 » 29 kwi 2019, o 21:18

Ponad 2 litrowy motor na pierwszy samochód ? To Cie OC ładnie pociągnie :) . Audi jak Audi przede wszystkim '' przegonić '' czy ma moc , sprawdzić czy nie ma większych wycieków . Warto sprawdzić jakimś vagiem czy nie wywala błędów . Oprócz sprawdzenia kilamtronika czy działa wszystko nawet jakieś pierdoły warto zerknąć do maglownicy i zawieszenia .
elnino91

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Edamskiser » 29 kwi 2019, o 21:43

Wydaje mi sie, ze starsze A6 (domyslam sie, ze chodzi o c6) to nie jest dobry wybor, lubi w nim wysiadac elektronika a 2.4 mial problemy z kolektorem ssacym. Poza tym FWD i silnik przed przednia osia :D
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności