Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez wokawojz » 14 gru 2018, o 09:36

Witam. Od niedawna mieszkam w Warszawie, a że w przyszły weekend mam wolną chwilę, to chciałem się wybrać na Legia- Piast jutro. Czy ktoś może orientuje się, w którym sektorze kupić najlepiej miejsce (chodzi, żeby nie trafić na Żyletę ;) )? I jeśli ktoś ma jakieś tipy jeszcze odnośnie takiej wyprawy na mecz Mistrza Polski (co warto ogarnąć wcześniej itd) to z góry dzięki za podzielenie się taką wiedzą ;)
Liverpool is magic, Everton is tragic. ~Emlyn Hughes :-D
wokawojz

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kacciq » 14 gru 2018, o 13:40

Moim zdaniem najlepiej kupić miejsce na jednej z długich trybun (wschodnia lub zachodnia), ale blisko Żylety i w miarę na dole. Wtedy nie musisz cały czas stać, wdychać tych jebanych świec dymnych, rac czy innego syfu (o ile nie zawieje :p), ale atmosfera też jest świetna i można sobie pośpiewać. To zależy w zasadzie od preferencji, ja nie lubię bezczynnie siedzieć, jeśli wolisz po prostu oglądać i delektować się "widowiskiem" to najlepsze będzie miejsce gdzieś na środku (droższe bilety) albo po południowej stronie wschodniej trybuny. Jest jeszcze sektor rodzinny naprzeciwko Żylety ale tam z reguły słychać tylko kibiców gości co też jest irytujące (tyczy się to również południowej strony zachodniej trybuny).

Co do ogarniania to nic w zasadzie nie musisz robić poza kupnem biletu. Do zakupu trzeba posiadać kartę kibica (o ile nic się nie zmieniło przez ostatnie półtora roku), to lepiej załatwić wcześniej.

P.S. Szkoda hajsu na tę ligę :P
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Soso » 7 sty 2019, o 13:00

Cześć wszystkim,
potrzebuję osoby, która zna dość dobrze angielski, do przetłumaczenia 5-6 zdań (z pl na en, język techniczny/prawniczy). Pomoże ktoś? 8)
Obrazek
„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Soso

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Nicco » 15 sty 2019, o 20:57

Witam.
Niepierwszy raz zwracam się do Was o pomoc. Otóż mój braciszek ma dzisiaj urodziny i wujek przysłał mu z Niemiec kartkę wraz z banknotem 20€. Pieniędzy tych jednak nie było. Czy ktoś orientuje się kto jeszcze oprócz poczty miejscowej mógł wyjąć te pieniądze, jakie placówki ? Poczta w Niemczech, listonosz. Nie liczę na odzyskanie pieniędzy ale czy jest cokolwiek co można zrobić, tak z ciekawości pytam. Chętnie bym kogoś postraszył chociaż.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

Postprzez don_daniello_lfc » 15 sty 2019, o 22:12

Jakieś 10 lat temu miałem podobną sytuację, lecz na trochę wyższą kwotę. Na poczcie od razu mi powiedziano, że jak wysyła się pieniądze, trzeba nadać taki list z zadeklarowaną zawartością. Wtedy mamy podstawy do reklamacji i odzyskania pieniędzy. Tak to nie mają podstawy, aby wierzyć nam tylko na słowo, że w środku było coś wartościowego.
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez michalfc8 » 10 lut 2019, o 20:48

Ostatnio myślę żeby w pokoju zagościło coś z Liverpoolu. Myślę nad jakimś szablonem z herbem który można pomalować na ścianie(jakiś większy format). Ktoś zajmuje się takim czymś na forum lub wiecie czy w jakimś sklepie bądź drukarni ktoś takie cuś robił? Ew.może być naklejka.
Obrazek
michalfc8

Postprzez HappyBlancik » 10 lut 2019, o 21:01

Podbijam, właśnie kupuje mieszkanie i chciałbym zrobić pokój do fify właśnie z akcentami LfC
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez alusz93 » 13 lut 2019, o 16:13

Witajcie
Czy znacie jakieś dobre forum na którym dowiedziałbym się większej informacji nt. Słynnego 500+ ? Chciałbym z tego skorzystać skoro mi się należy ale kompletnie nie wiem czy spełniam warunki.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
alusz93

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 13 lut 2019, o 20:26

A po co forum? Jak masz więcej niż 1 dziecko to z automatu możesz składać wniosek. Jak masz 1 to jest próg dochodowy - google 5 sekund. http://www.program500plus.pl/kryterium-dochodowe.html

edit: Jak widzisz nietrudno było znaleźć forum... :P
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez alusz93 » 13 lut 2019, o 20:58

A chociażby po to aby dowiedzieć się czy jeśli matka dziecka straciła dochód w październiku w 2018r. to też się należy. Wypełniając wniosek w grudniu poprzez stronę banku zapytanie było tylko roku 2017 gdzie dochód miała.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
alusz93

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Redds » 14 lut 2019, o 21:53

Co jest z fanpagem stronki na FB? Nie mogę wyszukać. :) Czy tylko u mnie tak jest? :)
Nick na stronie reddsPL, na forum Redds
You'll Never Walk Alone !
Obrazek
Redds

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Kirkbyboy » 19 lut 2019, o 18:25

Czerwoni
Ktoś się orientuje gdzie w Wawie w okolicach łazienek można w pubie zobaczyć dzisiejszy mecz?
Jestem w stolicy na występach gościnnych.... więc proszę o radę
Kirkbyboy

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 20 lut 2019, o 13:20

Czy komuś zdarzyło się trafić na oszusta na OLX? Mi wczoraj i opiszę pokrótce sytuację.
Pod wieczór znalazłem ofertę za 19,90 zł, był to dostęp do telewizji internetowej, a w niej m.in. sportowe kanały Polsatu, Canal+ itd. Wymiana kilku wiadomości, dostałem numer konta, przelałem kwotę, wysłałem zrzut ekranu z przelewu i... nie otrzymałem kodu dostępu. Żadnego kontaktu z gościem, później nawet nie mogłem zobaczyć jego konta poprzez kliknięcie w jego nick.
Dodam, że przed ostatnim meczem fazy grupowej korzystałem z podobnej oferty od innej osoby, kod za 5 zł do Ipli na 7 dni, użytkownik od razu dał dostęp i mogłem sobie elegancko oglądać. Skorzystałem wtedy z linku, który ktoś wrzucił na forum, gdyż on też to zrobił i się podzielił, że warto.

Zgłaszał ktoś gdzieś podobną sprawę? No bo tak... Gdyby to była dość spora kwota to bym się nawet nie zastanawiał i pisał do serwisu OLX, później dalsze kroki. Ale jeśli jest mała szansa na odzyskanie pieniędzy czy będę musiał składać jakieś podania, tu opisywać sytuację, tu zgłosić na policję i nie wiem co jeszcze, to może po prostu machnąć ręką na te dwie dychy. Zależy ile z tym zachodu i czy warto, czy po prostu zapomnieć o tym i tyle.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez bugi » 20 lut 2019, o 13:39

Zgłosisz na policję, złożysz zeznania, policja odnajdzie gościa,przesłuchają, jeśli się przyzna to spoko (w co wątpię bardzo), jeśli się nie przyzna, policja zostawi sprawę a Ty jeśli będziesz chciał coś wskurać, będziesz musiał udać się do sądu. Czy warto? Zgłosić na policję mozesz z nadzieją że się przyzna od razu
Obrazek
bugi

Postprzez AustralianMagic » 20 lut 2019, o 13:42

Liverpoolczyk napisał(a):Czy komuś zdarzyło się trafić na oszusta na OLX? Mi wczoraj i opiszę pokrótce sytuację.
Pod wieczór znalazłem ofertę za 19,90 zł, był to dostęp do telewizji internetowej, a w niej m.in. sportowe kanały Polsatu, Canal+ itd. Wymiana kilku wiadomości, dostałem numer konta, przelałem kwotę, wysłałem zrzut ekranu z przelewu i... nie otrzymałem kodu dostępu. Żadnego kontaktu z gościem, później nawet nie mogłem zobaczyć jego konta poprzez kliknięcie w jego nick.
Dodam, że przed ostatnim meczem fazy grupowej korzystałem z podobnej oferty od innej osoby, kod za 5 zł do Ipli na 7 dni, użytkownik od razu dał dostęp i mogłem sobie elegancko oglądać. Skorzystałem wtedy z linku, który ktoś wrzucił na forum, gdyż on też to zrobił i się podzielił, że warto.

Zgłaszał ktoś gdzieś podobną sprawę? No bo tak... Gdyby to była dość spora kwota to bym się nawet nie zastanawiał i pisał do serwisu OLX, później dalsze kroki. Ale jeśli jest mała szansa na odzyskanie pieniędzy czy będę musiał składać jakieś podania, tu opisywać sytuację, tu zgłosić na policję i nie wiem co jeszcze, to może po prostu machnąć ręką na te dwie dychy. Zależy ile z tym zachodu i czy warto, czy po prostu zapomnieć o tym i tyle.

Zgłosić na Policję, ale jak już to dla samej zasady, bo moim zdaniem szkoda zachodu dla 19,99 zł, ale dla zasady zgłosić można. Do zgłoszenia pasuje się stawić z wydrukami celem uprawdopodobnienia zdarzenia. Możliwe także, że nie jesteś jedyną osobą i już gdzieś w Polsce toczy się postępowanie przeciwko tej osobie, ale to już nie Twoje zmartwienie.
Albo wykryją i odzyskasz 19,99 zł albo umorzą na nie wykrycie sprawcy. W każdym razie chwilę to potrwa.
_____
@bugi - Jeżeli się nie przyzna to nikt nikogo do sądu wysyłać nie będzie. Będą zebrane materiały mające na celu dowiedzenie winy i w zależności od wielkości sprawy (jedno oszustwo, szereg oszustw etc) zostaną podjęte odpowiednie kroki mające na celu zakończenie sprawy, np.: akt oskarżenia. Wszystko zrobi Policja/Prokuratura.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności