Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Porady komputerowe

Postprzez akhrem9 » 21 lis 2018, o 15:22

Na rynku są dostępne przejściówki hdmi + audio
https://www.youtube.com/results?search_query=konwerter+hdmi+audio
Konwertery na allegro
https://allegro.pl/konwerter-adapter-sygnalu-vga-na-hdmi-hd-audio-i7232920262.html
https://allegro.pl/bf5-adapter-konwerter-hdmi-do-vga-d-sub-audio-i7076586978.html

Nie wszystkie jednak działają, niektóre padają po kilku godzinach użytkowania. Więcej niż 50zł nie ma sensu wydawać na coś takiego. Minusem może być też ciągłe przepinanie kabli chcąc korzystać z xboxa czy komputera.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Czubas » 21 lis 2018, o 23:05

Po co mu taki konwerter? Do czego niby?
Czubas

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez rafalqu » 21 lis 2018, o 23:14

Ani to na laptopa nie wejdzie, ani nic innego nie przychodzi i do głowy.
Możesz mi wytłumaczyć co ma mi to dać?
Obrazek
rafalqu

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 13 gru 2018, o 01:10

Witajcie!
Dziś przydarzyło mi się coś cholernie dziwnego na lapku. Włączam Football Managera 2019 i co? I tnie się jak na 15 letnim blaszaku :o

Dziwne, bo gram w niego od nowości na najwyższych ustawieniach i wszystko działało bez problemu...
Dodam, ze przed włączeniem pobrało mi jakieś aktualizacje GeForce, a laptop był dobre 12h w samochodzie przy niskiej temperaturze, ale to chyba nie problem, prawda?

Chciałem przywrócić system sprzed nowej aktualizacji GeForce ale nie miałem punktu przywracania. Reinstalowałem FMA ale to samo...

E: Spróbuję jeszcze odinastalować te sterowniki karty graficzne i wgrac na nowo, ale pewnie zainstaluje mi ten najnowszy eh
E2: Przeinstalowałem wszystko jak się da, Football Manager nadal się zacina, choć w ustawieniach jest 5/5 gwiazdek jakości mojego PC.

Możliwe, że coś się uszkodziło jak lezał w samochodzie przy niskiej temp 10h?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Czubas » 13 gru 2018, o 09:33

Możesz zrobić to co zawsze się robi jak nie wiadomo w czym problem czyli format xd
Też możesz zainstalować MSI afterburner i zobaczyć jakie masz wykorzystanie procka i grafy podczas gry. Takie coś też mogło się stać przez Xbox dvr możesz go spróbować wyłączyć.
Czubas

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Edamskiser » 13 gru 2018, o 18:49

Wez go porzadnie odkurz
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 29 gru 2018, o 01:42

Witajcie!

Szukam laptopa, jakiegoś co najmniej dobrego plus, a może nawet takiego, na którym ruszy nowa fifka.

Czy będzie mały czy duży, ciężki czy lekki - bez różnicy, bo będzie leżał przy łóżku, raz w roku go wezmę ze sobą.

Budżet? Używany do 1,5k, nowy do 3k, choć wolałbym kupić jednak używkę.

W jakie konkretne modele celować?

Ps. Swojego wyczyściłem, nowa pasta+termopady i nic nie dało... po formacie lata jak dziki wraz z FM19.
HappyBlancik

Postprzez diablinadali » 10 sty 2019, o 13:43

Serwus!
Potrzebuję opinii. Sprawa wygląda tak, że czeka mnie format. Ostatni raz takie wydarzenie miało miejsce kilka lat temu i od tego czasu na partycji systemowej uzbierało się ponad 70 GB wszystkiego. Jak dobrze wiecie, format to tylko początek mozolnego instalowania wszystkiego od nowa - od sterowników po używane programy, pakiety Office'a i 9821569 aktualizacji systemu, czyli całą tą otoczkę, by doprowadzić laptopa do stanu używalności sprzed formatu. By zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, pojawia się pomysł, by zrobić obraz partycji, nagrany na jakiś nośnik. I tu pytanie do bardziej ogarniętych - robiąc taki obraz na bootowalnym nośniku, zrobi obraz całej partycji systemowej, czy jednak są jakieś programy, które wyciągają tylko elementy systemowe, dzięki czemu po formacie i ponownym zainstalowaniu z nagranego obrazu, system będzie jak nowy, ale jednocześnie z wszelakimi dotychczas zainstalowanymi aktualizacjami? Czyli aby system wyglądał stricte jak przed formatem, ale bez tych wszystkich zbędnych śmieci, zajmujących partycję systemową. Znacie jakiś przyzwoity i prosty program do tego? A może macie pomysł jak to ogarnąć, by nie spędzić całego dnia na ponownym instalowaniu wszystkiego?
diablinadali

Postprzez HappyBlancik » 15 sty 2019, o 12:38

Witajcie,

potrzebuję kupić laptopa dziewczynie na uczelnie, głównie do babskich pierdół (Facebook, Instagram i internet, AutoCad).

Raczej nowy, muszę sobie zrobić zdolność kredytową, powiedzmy do 1800 zl. Jakiś konkretny model możecie polecić?
HappyBlancik

Postprzez Flymf » 15 sty 2019, o 13:18

HappyBlancik napisał(a):Witajcie,

potrzebuję kupić laptopa dziewczynie na uczelnie, głównie do babskich pierdół (Facebook, Instagram i internet, AutoCad).

Raczej nowy, muszę sobie zrobić zdolność kredytową, powiedzmy do 1800 zl. Jakiś konkretny model możecie polecić?

https://www.wykop.pl/wpis/37777145/jaki ... ciekawsze/

Od siebie tylko dodam że dysk SSD musi być. W innym przypadku szkoda złamanego grosza.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez paranormalnY » 15 sty 2019, o 16:04

Jaki gabaryty ? 15" / 17" ? To najważniejsza informacja w przypadku laptopa.

Flymf napisał(a):

https://www.wykop.pl/wpis/37777145/jaki ... ciekawsze/

Od siebie tylko dodam że dysk SSD musi być. W innym przypadku szkoda złamanego grosza.

Nie pisz tak bo koledze wyżej przyjdzie do głowy kupować laptopa z ssd od razu w zestawie, co jest strzałem w stopę. Płacisz o 300 zł więcej co za identyczną konfigurację bez ssd. Dostajesz jakiś badziew o wartości 150 zł, z wydajnością nie wartą 30 zł.
love the game hate the business
Obrazek
paranormalnY

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 15 sty 2019, o 16:35

Wielkość laptopa raczej nie ma znaczenia, choć wiadomo - im mniejszy to lepszy, będzie używany bardzo mobilnie.

Może być także bez systemu, ten potrafię wgrać sam. Dysk SSD jakiejkolwiek marki dzieczynie wystarczy, choć umiem tez wpiąć SSD, ale lepiej żeby gwarancji nie trafił (a chyba straci za rozkręcenie).
HappyBlancik

Postprzez paranormalnY » 16 sty 2019, o 10:20

Jeżeli dany model ma slot na dysk i producent decyduje się sprzedawać wersję bez dysku to w większości przypadków montaż dysku nie łamie warunków gwarancji.

Pod AutoCada przy takim budżecie to raczej tylko używany, nieco starszy, ale z mocniejszymi bebechami.

Jak koniecznie ma być nowy i 14 cali wystarczy to zwróć uwagę na Acer Swift 1.

Na wykopie polecają Lenovo, nigdy nie miałem do czynienia z tym producentem, jednak opinie w sieci nie napawają optymizmem.
love the game hate the business
Obrazek
paranormalnY

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez diablinadali » 16 sty 2019, o 10:54

paranormalnY napisał(a):Na wykopie polecają Lenovo, nigdy nie miałem do czynienia z tym producentem, jednak opinie w sieci nie napawają optymizmem.

Miałem 2 modele Lenovo i tylko jeden z nich był w serwisie, bo zepsuł się zawias. Choć to głównie z winy użytkownika, ale do tego mało kto się przyzna. Ten sam model mam do dziś, używany niemal codziennie przez innego użytkownika. Ma 9 lat i poza tym zawiasem cała reszta śmiga na tych samych częściach od nowości. Jak to mówią - się dba, się ma.

Opinie, a zwłaszcza te w internecie, mają to do siebie, że zadowolony klient zwykle siedzi cicho, skoro wszystko działa. Sporo opinii w sieci pod wszelakiej maści produktami jest negatywnych, bo głównie ci ludzie byli na tyle zdeterminowani (wkurzeni), by podzielić się swoją opinią, choć prawdopodobnie w przekroju całości użytkowników stanowią mały procent. Ludzie mają to do siebie, że słysząc 9 pozytywnych opinii i 1 negatywną, zapamiętają głównie tą negatywną. A jeśli w sieci opinią dzielą się głównie ci, których towar zawiódł, to resztę można sobie dopisać.
diablinadali

Postprzez PyrkaLFC » 16 sty 2019, o 11:00

A rozważasz zakup lapka poleqasingowego? Np jakiegoś nie wiem, używanegow firmie programistycznej?

Ja tak kupiłem lapka Lenovo Thinkpad, świetne parametry, w niskiej cenie. Wartość nowego wynosiła ok 4000 tys zł, ja kupiłem swój egzemplarz za 1200 zł. W zasadzie Bateria napewno Ci długo nie posłuży, ale cała reszta działa fantastycznie.

Swoją drogą jeśli chodzi o lapka do nauki/pracy to polecam właśnie Levono ThinkPad. Ten zabudowany model jest całkiem poręczny, a jednocześnie dzięki konstrukcji dość trudno go uszkodzić. Ja mojego kupiłem do pracy, a skubany uciągnął nawet Destiny 2.
Becker - Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Alonso, Mascherano, Gerrard - Salah, Firmino, Mane :roll:
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności