Boks

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Boks

Postprzez MasterItaliano » 3 gru 2018, o 16:10

Najlepsza walka od lat w ciężkiej. Fury lepszy, a Wilder ma mocniejszy cios...

Walka remisowa. Fury zrobił za mało, żeby ją wygrać. A Wilder liczył tylko na KO lub TKO...
Ostatnio edytowano 3 gru 2018, o 16:15 przez MasterItaliano, łącznie edytowano 1 raz
MasterItaliano

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Redzik90 » 3 gru 2018, o 16:14

Nie myślałem, że Fury wróci w takim stylu. Sądziłem, że już się skończył po tym jak przez pewien czas wyglądał.
Redzik90

1 year of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 3 gru 2018, o 16:34

MasterItaliano napisał(a):Najlepsza walka od lat w ciężkiej. Fury lepszy, a Wilder ma mocniejszy cios...

Walka remisowa. Fury zrobił za mało, żeby ją wygrać. A Wilder liczył tylko na KO lub TKO...

Czy ja wiem czy najlepsza? Walka dobra, ale na pewno nie tak jak Wilder-Ortiz czy AJ-Kliczko.
A co więcej Fury mógł zrobić? Wygrał co najmniej 8 rund, wg. kryteriów punktowania był lepszym zawodnikiem.
PonuryGrabarz

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez saw » 3 gru 2018, o 21:23

Powrót Gipsy Kinga po sporej nadwadze, problemach z używkami, depresji, a potem danie takiej walki przeciwko TOP2 na świecie - to musi budzić uznanie! Jego styl jest nie do podrobienia, brakowało tego czubka w wadze ciężkiej i ogólnie w światowym boksie. To chyba jedyny zawodnik w HW, który może namieszać i oskubać z pasów Wildera i Joshuę. Powiem więcej, czystko boksersko jest od nich lepszy. Jedyny problem w tym, że DW i AJ mają bombę w łapie, natomiast Fury niekoniecznie. Deontay i Anthony to zawodnicy często szukający tego jednego ciosu, Fury pokazał tytanową głowę po tym nokdaunie w 12. rundzie, ale w rewanżu z Wilderem czy walce z Joshuą już tak kolorowo po przyjęciu na szczękę może nie być. Tak czy inaczej - to kawał zawodnika, gdyby nie to co wydarzyło się po walce z Kliczką, być może byłby zdecydowanie królem wagi ciężkiej.

Fatalnie natomiast skończyła się kariera Adonisa Stevensona. Leży w śpiączce w szpitalu, stan krytyczny. Swoją drogą Ukraina ma kapitalnych pięściarzy - Gwozdyk, który pokonał właśnie Adonisa, Usyk, Łomaczenko. Pozazdrościć.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez mariush » 3 gru 2018, o 21:41

Jestem fanem kunktatorskiego stylu a'la bracia Klitschko, dlatego zdecydowanie liczyłem na Wildera. Ustawianie lewym prostym i posyłanie na deski za pomocą nieoczekiwanej bomby z prawej - to lubię :) Natomiast takie "cygańskie" klimaty Furego to nie moja bajka. Chłop ma śmieszkowaty styl i stalową głowę, ale ciosu i jakiejś większej techniki za grosz. Wilder mnie zawiódł, bo w pierwszych rundach rzucił się na Tysona jakby miał dzień później kolejną galę i chciał walkę skończyć najpóźniej po kwadransie; zabrakło tej typowej dla niego "zimnej głowy", dzięki której 39 na 41 pojedynków, jego rywale kończyli po KO. Nie zgodzę się, że Fury powinien wygrać - remis był sprawiedliwy, a Fury sam sobie winny, że w dwóch ostatnich rundach lądował na deskach. Gdyby wytrzymał ostatnią rundę, miałby pas.

Ja tam nie mogę się doczekać walki Wildera z AJ. Aż sam nie wiem komu bym w niej kibicował :)
mariush

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez ElFirmino » 3 gru 2018, o 22:57

Nie wiem czemu niektórzy podważają ten remis. Fakt do czasu Fury wygrywał na punkty, ale później pojawiły się dwa knockdowny, które przesądziły o wyniku walki. Nie lubię Tysona, ale muszę przyznać że mi zaimpinował, takie przygotowanie fizyczne i mobilność po tym co robił przez ostatnie lata to coś niesamowitego. Techniczne wypadł teoretycznie lepiej, świetny balans ciałem i unikanie ciosów, ale czasem podchodziło to pod unikanie walki. Prawie udanie wypunktował tą walkę, ale jego ciosy nie miały odpowiedniej siły. Koniec końców uratowała go żelazna głowa, a za wstanie po takim ciosie w ostatniej rundzie należy mu się szacunek.

Po Wilderze było widać, że albo dał się sprowokować, albo czuł się bezradny, bo w którymś momencie zaczął niepotrzebne, chaotyczne ataki. Do wygrania zabrakło mu trochę takiej konsekwencji i wyczekania.
ElFirmino

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 4 gru 2018, o 18:28

mariush napisał(a):Jestem fanem kunktatorskiego stylu a'la bracia Klitschko, dlatego zdecydowanie liczyłem na Wildera. Ustawianie lewym prostym i posyłanie na deski za pomocą nieoczekiwanej bomby z prawej - to lubię :) Natomiast takie "cygańskie" klimaty Furego to nie moja bajka. Chłop ma śmieszkowaty styl i stalową głowę, ale ciosu i jakiejś większej techniki za grosz. Wilder mnie zawiódł, bo w pierwszych rundach rzucił się na Tysona jakby miał dzień później kolejną galę i chciał walkę skończyć najpóźniej po kwadransie; zabrakło tej typowej dla niego "zimnej głowy", dzięki której 39 na 41 pojedynków, jego rywale kończyli po KO. Nie zgodzę się, że Fury powinien wygrać - remis był sprawiedliwy, a Fury sam sobie winny, że w dwóch ostatnich rundach lądował na deskach. Gdyby wytrzymał ostatnią rundę, miałby pas.

Ja tam nie mogę się doczekać walki Wildera z AJ. Aż sam nie wiem komu bym w niej kibicował :)

Fury nie ma techniki? Nie żartuj, przecież gość jest genialny pod tym względem. Świetna praca nóg, balans, obrona, szybki lewy prosty, dobre kombinacje. Od czasów Aliego nie było lepiej wyszkolonego technicznie zawodnika w HW. Wilder odwrotnie, nie ma nic poza dynamicznym i mocnym prawym cepem. Zawiódł Cię? Serio? Przecież wiadomo było mniej więcej jak to będzie wyglądać, bo koleś jest strasznie jednowymiarowy i przewidywalny. Sorry, ale na 41 walki miał 3 dobrych przeciwników reszta to kelnerzy.

Panowie, jakim cudem waszym zdaniem był remis? Fury przegrał max 4 rundy. Dwie do 10:8 i dwie 10:9, a pozostałe wygrał, wiec jakim cudem zremisował?
Byli bokserzy, eksperci wszyscy widzieli zwycięstwo Furego. Tylko Bumobij, jego promotorek i i kilku fanów uważa inaczej.
PonuryGrabarz

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez everlast » 4 gru 2018, o 19:13

takim cudem,zeby byla wieksza kasa za rewanz
everlast

1 year of membership

Postprzez saw » 4 gru 2018, o 21:10

Ja do dziś żałuję, że nie doszło do walki Wildera z Powietkinem. Sasza to kawał zawodnika, ciekawe jak potoczyłoby się wszystko, gdyby zawalczyli.

HW będzie jeszcze ciekawsza, bo przecież dochodzi kapitalny Usyk.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Radbug » 4 gru 2018, o 22:47

Powiedzcie mi co z kuponami u bukmacherów w momencie gdy zdarzył sie remis w boksie? Można obstawić w ogóle przed walką opcję remis? Zwracają kase bo tak rzadko to ma miejsce?

Bo na logikę ta walka to dla mnie jeden wielki wałek. Jakim cudem jeden z sędziów może punktować +4 dla danego zawodnika, a drugi sędzia temu samemu zawodnikowi punktował -4. Oglądali inną walkę czy co? Niby XXI wiek a w boksie jak 100 lat temu-kasa zakulisowa, mafia i ustawianie wyników.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

2 years of membership2 years of membership

Postprzez josif » 5 gru 2018, o 01:51

saw napisał(a):Ja do dziś żałuję, że nie doszło do walki Wildera z Powietkinem. Sasza to kawał zawodnika, ciekawe jak potoczyłoby się wszystko, gdyby zawalczyli.

HW będzie jeszcze ciekawsza, bo przecież dochodzi kapitalny Usyk.

Usyk, a w niedalekiej przyszłości Dubois, Hrgović czy gość, na którego czekam najbardziej - Iwan Dyczko. Będzie ciekawie. :)
War. War never changes
josif

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez saw » 6 gru 2018, o 19:39

Radbug napisał(a):Powiedzcie mi co z kuponami u bukmacherów w momencie gdy zdarzył sie remis w boksie? Można obstawić w ogóle przed walką opcję remis? Zwracają kase bo tak rzadko to ma miejsce?

Można stawiać remis. Kursy bardzo wysokie, co oczywiste. Okolice 25,00-30,00 na remis

Radbug napisał(a):Bo na logikę ta walka to dla mnie jeden wielki wałek. Jakim cudem jeden z sędziów może punktować +4 dla danego zawodnika, a drugi sędzia temu samemu zawodnikowi punktował -4. Oglądali inną walkę czy co? Niby XXI wiek a w boksie jak 100 lat temu-kasa zakulisowa, mafia i ustawianie wyników.

W tej walce nie było w sumie jakichś wielkich wymian, sporej ilości ciosów, wyraźnej przewagi jednego zawodnika. Rundy, w których leżał Fury to wiadomo, obie po 10-8 dla Wildera, ale pozostałe jak widać były oceniane przez sędziów różnie. Nie zmienia to faktu, że taka przewaga Deontaya to kabaret. Sędziowanie w boksie to w ogóle jest ciężki temat, ta walka to i tak nic przy niektórych, ciężkich do ogarnięcia punktacjach.

Wszystko wskazuje, że dojdzie do rewanżu. Fajnie, jakby to było teraz w Anglii, ale pewnie nierealne. Oby tylko nie przekręcili Fury'ego jak w potyczce Golovkina z Alvarezem.
saw

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny