Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez error71 » 20 lis 2018, o 11:11

Miałem taki sam problem z astra h gtc tylko że 1.9 cdti 100km, szarpanie przy określonych obrotach ( nie pamietam dokładnie, poniżej 2k) czyszczenie egr pomagało zazwyczaj,a ponadto nie było to tak denerwujące, bo żeby usterka sie pojawiła, musiałem że tak powiem, przytrzymać samochód na tych danych obrotach przez sekunda dwie i dopiero zaczynało szarpać.

eh mimo to super wspominam ten samochód, powodzonka :)
Beside the Hillsborough Flame
I heard the Kopite mourning
Why so many taken on that day
Justice has never been done
But the memory will carry on
There'll be glory 'round the fields of Anfield Road
error71

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Lapiduszek » 20 lis 2018, o 11:51

error71 napisał(a):Miałem taki sam problem z astra h gtc tylko że 1.9 cdti 100km, szarpanie przy określonych obrotach ( nie pamietam dokładnie, poniżej 2k) czyszczenie egr pomagało zazwyczaj,a ponadto nie było to tak denerwujące, bo żeby usterka sie pojawiła, musiałem że tak powiem, przytrzymać samochód na tych danych obrotach przez sekunda dwie i dopiero zaczynało szarpać.

eh mimo to super wspominam ten samochód, powodzonka :)

Właśnie wczoraj oddałem samochód do 5 mechanika. Tym razem specjalisty, który pracuje w Oplu. Jako jedyny znalazł przedmuch na kolektorze + zapchany przewód EGR + dziwnie działająca sonda (najprawdopodobniej wynika to z poprzednich dwóch usterek). Powiedział, że się zajmie moim autem i jak uda mu się wyeliminować przedmuch + przepcha przewód wszystko powinno być jak ,, ta lala'' :)
Lapiduszek

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 6 gru 2018, o 19:31

Witajcie,
planuje sprzedać swoje BMW 530i i przerzucić się na coś bardziej ekonomicznego i tańszego w eksploatacji.
Samochód będzie wykorzystywany do jazdy na co dzień i być może jakiemuś smarkowi do Ubera będę go wypożyczał.
Warunki: rocznik 2008+, sedan/kombi, benzyna (planuje założyć gaz) bądź benzyna+gaz.
Budżet: chciałbym przeznaczyć nie więcej jak polowe budżetu ze sprzedaży BMW, około 22 tys + 2/3 wkładu startowego.

Moja uwagę przykuła pospolita Octavia II po lifcie, jakaś Kia Ceed czy inny i30 czy jakaś Fabia.

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych samochodach, czy polecić coś podobnego?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mefju2 » 7 gru 2018, o 13:56

HappyBlancik, mam nadzieje że jeszcze pomogę.

Octavię 2 odradzam, mniej więcej od momentu rozpoczęcia produkcji tego modelu przyszedł czas w VW gdzie zaczeli pierdolić silniki niemiłosiernie. FSI jak i T(F)SI z początku produkcji to tragedia, tak samo 2.0 TDI na pompowtryskach.
Były jeszcze 1.9 TDI, o oznaczeniu BXE i BLS jednak te silniki również mają problemy - a dokładniej z panewkami które się wycierają, a jak stanie to już tylko remont. A reszta silników o oznaczeniu MPI to jedynie małolitrażowe 1.4 i 1.6, a więc po przesiadce z 530 byłby to masochizm

Że swojej strony mogę Polecić Hondę Accord VII generacji z jakimkolwiek silnkiem lecz dwulitrówka będzię za słaba.
Ale za ten pieniądz myślę ze udałoby się znaleźć K24 z fajnym wypasem w środku, może i nawet w pakiecie TypeS. (lecz pamiętaj, bi-em-dablju) pod niektórymi względami to to nie będzie (wyciszenie we wnętrzu).
Chyba że diesle też Cie interesują to 2.2 CDTi jak najbardziej godny polecenia, świetny motor
mefju2

Postprzez HappyBlancik » 7 gru 2018, o 15:14

mefju2 napisał(a):HappyBlancik, mam nadzieje że jeszcze pomogę.

Octavię 2 odradzam, mniej więcej od momentu rozpoczęcia produkcji tego modelu przyszedł czas w VW gdzie zaczeli pierdolić silniki niemiłosiernie. FSI jak i T(F)SI z początku produkcji to tragedia, tak samo 2.0 TDI na pompowtryskach.
Były jeszcze 1.9 TDI, o oznaczeniu BXE i BLS jednak te silniki również mają problemy - a dokładniej z panewkami które się wycierają, a jak stanie to już tylko remont. A reszta silników o oznaczeniu MPI to jedynie małolitrażowe 1.4 i 1.6, a więc po przesiadce z 530 byłby to masochizm

Że swojej strony mogę Polecić Hondę Accord VII generacji z jakimkolwiek silnkiem lecz dwulitrówka będzię za słaba.
Ale za ten pieniądz myślę ze udałoby się znaleźć K24 z fajnym wypasem w środku, może i nawet w pakiecie TypeS. (lecz pamiętaj, bi-em-dablju) pod niektórymi względami to to nie będzie (wyciszenie we wnętrzu).
Chyba że diesle też Cie interesują to 2.2 CDTi jak najbardziej godny polecenia, świetny motor

Dzięki bardzo za sugestie, zaraz obczaję sobie tego Accorda i poczytam o nim.
Wiem, ze w cokolwiek z BMW się nie przesiądę to jazda będzie udręką, ale w pełni to rozumiem, to ma być wół roboczy, który przez najbliższe 2-3 lata będzie na siebie zarabiał poza podwożeniem mnie na ryby czy do sklepu.
Diesle odpadają, to mają być małe silniki benzynowe - bezawaryjne i bezobsługowe, które będą dobrze wspólpracowały z gazem i spalały totalne grosze kosztem braku mocy - właśnie takie 1.4/1.6 skodowskie MPI, bo 300 koni juz nie potrzebuję, wybawiłem się i zbieram na mieszkanie :)
HappyBlancik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kuj » 7 gru 2018, o 18:45

Jeśli chodzi o silniki benzynowe to zwykle japońce robią dobre. Ja polecam Mazde 6 sport. Silnik 2.5 na łańcuszku bardzo elastyczny bez turbo tylko 170km i jak nie masz ciężkiej nogi to dużo nie spali. Miałem też focusa mk2 2.0 duratec bardzo fajny niezawodny silnik, w wersji 1.6lx też niezły a i prowadzi się przyzwoicie. Tak jak kolega pisał wyżej silniko benzynowe z grupy VW były słabe a i oleju sporo potrafią spalić poza tym Skody wygladają tragicznie i wyposażenie zwykle bardzo słabe. Jak ma być tanio to opel, tania eksplotacja przyzwoite silniki całkoem niezawodne.
Kuj

1 year of membership

Postprzez HappyBlancik » 8 gru 2018, o 01:40

Kuj napisał(a):Jeśli chodzi o silniki benzynowe to zwykle japońce robią dobre. Ja polecam Mazde 6 sport. Silnik 2.5 na łańcuszku bardzo elastyczny bez turbo tylko 170km i jak nie masz ciężkiej nogi to dużo nie spali. Miałem też focusa mk2 2.0 duratec bardzo fajny niezawodny silnik, w wersji 1.6lx też niezły a i prowadzi się przyzwoicie. Tak jak kolega pisał wyżej silniko benzynowe z grupy VW były słabe a i oleju sporo potrafią spalić poza tym Skody wygladają tragicznie i wyposażenie zwykle bardzo słabe. Jak ma być tanio to opel, tania eksplotacja przyzwoite silniki całkoem niezawodne.

Dokładnie, ma być tanio... w jakie Ople celować i w jakie silniki? Totalnie się nie znam na markach poza Szwedzkimi czy BMW.

A czy ktoś moze się wypowiedzieć o OPEL ZAFIRA?
HappyBlancik

Postprzez Kuj » 8 gru 2018, o 17:22

Zafira B miała dwie niezłe jednostki, które przy okazji nieźle chodziły z gazem 1.6 (nie polecam jeśli robisz duże trasy, łatwo zamęczyć silnik samochód nie jest lekki) i 2.0 przyzwoite osiagi i calkiem niezawodna.
Jak nie potrzebujesz dużego auta to Astra H w 1.6 chyba najlepsza opcja. Dobry stosunek mocy do spalenia ale wiadomo że w 1.6 szału nie ma. Ja osobiście miałem Merive szału nie było, ale bardzo praktyczne i pojemne autko. Wada merivy były awarie wspomagania kierownicy.
Kuj

1 year of membership

Postprzez JaLFC » 8 gru 2018, o 17:32

Kuj napisał(a):Zafira B miała dwie niezłe jednostki, które przy okazji nieźle chodziły z gazem 1.6 (nie polecam jeśli robisz duże trasy, łatwo zamęczyć silnik samochód nie jest lekki) i 2.0 przyzwoite osiagi i calkiem niezawodna.
Jak nie potrzebujesz dużego auta to Astra H w 1.6 chyba najlepsza opcja. Dobry stosunek mocy do spalenia ale wiadomo że w 1.6 szału nie ma. Ja osobiście miałem Merive szału nie było, ale bardzo praktyczne i pojemne autko. Wada merivy były awarie wspomagania kierownicy.

Nie ma chyba bardziej awaryjnego auta od astry h, niezaleznie od pojemnosci. Osoboscie mialem 1.6 - spalanie male, ale odradzam. Chyba , ze ktos lubi spedzac czas u mechanikow.
JaLFC

Postprzez Dubel » 8 gru 2018, o 17:39

Jeżdżę dwuletnim Ceedem i powiem jedno - KIA zrobiła duuuuży postęp. Silnik 1,4 jest rewelacyjny. Oczywiście jeśli ktoś ma ciężką nogę będzie narzekał na słabe przyspieszenie, ale do jazdy w mieście auto spisuje się znakomicie. Bez bajerów - jedynie wielofunkcyjna kierownica i klima, myślę, że spokojnie znajdziesz jakiegoś 4 latka w przedziale cenowym, którym dysponujesz. Ja polecam gorąco.
Obrazek
Dubel

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Norbert123 » 8 gru 2018, o 18:07

HappyBlancik napisał(a):
Kuj napisał(a):Jeśli chodzi o silniki benzynowe to zwykle japońce robią dobre. Ja polecam Mazde 6 sport. Silnik 2.5 na łańcuszku bardzo elastyczny bez turbo tylko 170km i jak nie masz ciężkiej nogi to dużo nie spali. Miałem też focusa mk2 2.0 duratec bardzo fajny niezawodny silnik, w wersji 1.6lx też niezły a i prowadzi się przyzwoicie. Tak jak kolega pisał wyżej silniko benzynowe z grupy VW były słabe a i oleju sporo potrafią spalić poza tym Skody wygladają tragicznie i wyposażenie zwykle bardzo słabe. Jak ma być tanio to opel, tania eksplotacja przyzwoite silniki całkoem niezawodne.

Dokładnie, ma być tanio... w jakie Ople celować i w jakie silniki? Totalnie się nie znam na markach poza Szwedzkimi czy BMW.

A czy ktoś moze się wypowiedzieć o OPEL ZAFIRA?

Zafira-wygodna, pojemna, ma swoje usterki, jesli chodzi o 2.0 to uszczelka pod glowica/uszczelniacze zaworow, psujace sie linki od skrzyni biegow, lubi ja troche ruda podjesc na dole drzwi.

Jesli bys chcial z 2003 OPC roku to mam taka, bez rdzy, a na dniach robie UPG i uszczelniacze zaworow-sprowadzona ze szwajcarii(195 tyś nalotu-ksiazka do samego konca/jak cos vin chetnie podam do sprawdzenia), srodek niezniszczony, skora delikatna(Recaro)
You'll never walk alone...
Norbert123

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Różności