Optymalny/podstawowy skład

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Optymalny/podstawowy skład

Postprzez Kuuucyk17 » 7 paź 2018, o 19:49

Keita ma ogromne problemy z regulowaniem tempa gry i z celnością podań - bardzo często podaje wyraźnie za słabo. Musi się przestawić z Bundesligi chyba, pamiętam że Firmino na początku też miał podobny problem. Fabinho też bym chciał zobaczyć od pierwszych minut, ale nie bardzo wiem kosztem kogo. Wijnaldum zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz, był chyba najlepszy od nas, więc jeśli Milner nie wypadnie na dłużej to wątpię w Fabinho w pierwszej 11.
Kuuucyk17

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez mkb22 » 7 paź 2018, o 19:51

W ostatnich 3 meczach graliśmy trójką Milner - Hendo - Wijnaldum i gdyby nie gol z daleka Sturridga, liczba naszych goli w tych meczach wynosiła by 0. Dla mnie WIjnaldum gra tak samo asekuracyjnie jak Hendo a nawet gorzej, nie wiem co ludzie w nim widzą niesamowitego.
mkb22

Postprzez Kodi » 7 paź 2018, o 19:53

Ostatnie 5 meczów, gdzie nawet nie liczę spotkania w CC, to jakiś ofensywny żart jeśli chodzi o 3 Mane - Firmino - Salah

W meczu z PSG bramka Firmino, z Southampton Salah dobił piłkę z metra i to tyle, a w między wielkie nic, nawet ostatnio przestaliśmy dochodzić do sytuacji.
Długie piłki na Salaha czy Mane są przewidywalne do bólu, bo piłka wisi w powietrzu pół godziny i cała linia obrony jest się w stanie ustawić, pomijając fakt, że Klopp nie reaguje na sytuację boiską nawet gdy City np ustawiało Laporte'a tak nisko, że te nasze zagrania były z góry skazane na niepowodzenie.
Nasz środek w obecnym ustawieniu też nie pomaga, bo nie wiem dlaczego, ale mamy problem z ustawieniem się w momencie, gdy przeciwnik pressuje i zamyka środek pola. Nie mamy przygotowanych opcji wyjścia spod pressingu i nasi pomocnicy bardzo często w takich sytuacjach stoją za zawodnikami drużyny przeciwnej.
I to tworzy problem, ponieważ wymuszają długie zagranie na Salaha, który i tak przegrywa 90% pojedynków.

Nasz zespół nie przypomina tej drużyny, która jeśli chodzi o ustawianie się i pressing była nr1 na świecie, pomimo tak małej zmiany w podstawowym składzie i właśnie to jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Jakim cudem zespół, który potrafił znaleźć i wykorzystać każdą lukę w formacji przeciwnika dziś ma problem ze stworzeniem przewagi w akcji ofensywnej ? ( prawie zawsze zostajemy w sytuacji 2v3 3v4 pod skrzydłami podczas, gdy reszta zespoły zamiast pomóc stoi pasywnie w polu karnym)

Nie wiem. Mam nadzieję, że ta przerwa nam pomoże, lepszego momentu na reprezentację chyba nie mogło być.

mkb Gini jest o tyle lepszy od Hendersona w obecnej dyspozycji, że potrafi podbiec parę metrów z piłką , podczas gdy Hendo oddaje piłkę w ciągu 2 sekund od otrzymania podania. + drybling też na plus dla Holendra
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ManiacK » 7 paź 2018, o 20:18

Moim zdaniem bardzo odbija się nam obecnie brak transferu Fekira. Brak totalnie kreatywności w środku pola, nie próbuje nawet Jurgen spróbować tam wrzucać Xherdana poza jednym meczem z Southampton, gdzie ku*** zszedł po 1szej połowie, gdy grał zajebiście. Brak OXa to jedno, brak Keity z Lipska to druga sprawa - totalnie zatracił formę po dobrym starcie w drużynie i miast rosnąć w siłę - Jurgen go "odpowiednio stonował" dając grać Hendo, też problem jest w tym, że na rozgrywającym próbujemy grać albo Hendo albo Ginim, świetni do grania jako ktoś wyżej od DM, do biegania i pressowania - szczególnie lepszy w tym sezonie w tym jest Gini. Gdyby Fabinho dać grać więcej czasu i mielibyśmy Francuza u siebie, to spokojnie dalibyśmy radę zabezpieczyć środek przy częstych wypadach do przodu Nabila.
Ale temat Francuza zapewne zamknięty, obecnie sytuacja jest lepsza niż obecna forma, na początku bezpiecznie wygrywaliśmy, teraz nam to idzie coraz trudniej. Ciekaw jestem działań na rynku w styczniu, bo strasznie nam kogoś potrzeba, a nie możemy czekać, aż OX wróci, bo dojście do formy to kolejne 2 miechy jak wróci do pełnej sprawności.
ManiacK

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 7 paź 2018, o 20:24

Problemem jest środek pola. O ile wystarcza to na średniki, z dużymi graczami już jest gorzej. Fajnie to wyglądało gdy Shaqiri zagrał jeden mecz w środku jako łącznik pomiędzy atakiem a pomocą, ale poza tym to jedno wielkie dno. Gini, Hendo i James fanie grają w obronie, presują, odbierają, biegają, ale kompletnie nie nadają się do gry kombinacyjnej. Nasze akcje polegają na wymianie podań pomiędzy wspomnianą trójką na szerokości boiska, a następnie dogrywaniu na boku do Salaha, Mane lub na wprost do Firmino. Kiedy ostatnio ta trójka przeprowadziła składną akcję między sobą? Bramka Hazarda po klepce w środku pola była absolutnie genialna. Dzisiaj City także miało kilka ciekawych podań. U nas? Nic. Nie mając wybitnego środka, potrzebujemy typowego OP Ś jak Coutinho, Silva/De Bryune w City. W zasadzie w każdym klubie ktoś taki jest. Keita nie jest takim zawodnikiem. Dlatego też dobrze to wyglądało z Shaqirim, który potrafił rozruszać. Pozostaje czekać na powrót Oxa, ale to cały sezon, a i nie wiadomo kiedy do formy wróci. Z chęcią zobaczyłbym w którymś meczu środek Fabinho - Keita - Shaqiri. Pierwszy jako DM, Keita jako B2B, a Shaqiri jako OP Ś.
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Glajskor » 27 paź 2018, o 18:58

Jak widzicie nasz skład na mecz z Arsenalem?

Biorąc pod uwagę formę poszczególnych zawodników, to propozycja ode mnie:

Obrazek
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"
Glajskor

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Bgro94 » 27 paź 2018, o 19:14

Na ST dałbym Firmino, Salah na skrzydło, Shaqiri na 10 i miodzio. Ale zapewne skończy się na środku z Hendo i Milnerem. Pytanie kto jeszcze do towarzystwa - Fabinho czy Gini?
Bgro94

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ManiacK » 27 paź 2018, o 20:38

Przy obecnej formie zawodników, kontuzjach w zespole i patrząc na to, jak grają kanonierzy, ustawienie takie jak wyżej - przynajmniej na najbliższy mecz, tylko z Firmino na napadzie, Salah na skrzydło i Shaqiri na CAM byłoby najbardziej optymalne jak napisał @Bgro94, Fabinho i Gini obok siebie zdecydowanie muszą zagrać, by zabezpieczyć się przed ich ostatnio niezłą grę środkiem pola, przede wszystkim dużo im daje Torreira, który wydaje się nieco ofensywniejszą wersją Kante, ale przy okazji nie za wiele traci w odbiorze i pressingu, natomiast na bokach pozostaje też Bellerin (nie wiadomo czy zagra Monreal), na którego trzeba uważać i w razie wypadów naszych bocznych obrońców, by miał kto asekurować wolne pole, które zostawią i tu zwłaszcza chodzi o Robertsona, bo to jego strona będzie. Byle nie Gomez na PO i Lovren na ŚO, bo przy obecnej formie Lacazette może się to źle skończyć.
ManiacK

Postprzez Juluz » 4 lis 2018, o 14:19

Myślicie, że ktokolwiek z naszego składu w ofensywie (wpływ Virgila jest oczywisty w poczynania defensywne) jest nam w stanie zapewnić taki wpływ na grę innych zawodników jak Suarez? Wiem, że Salah robi niesamowitą robotę i potrafi sam wygrać mecz, ale nie jest to aż tak widoczne, przynajmniej według mnie, jak w przypadku Suareza. Może na optykę wpływa też fakt, że Suareza otaczali troszkę gorsi zawodnicy, ale... No sam nie wiem.
Zapraszam na discord lfc.pl -> klik!
Juluz
Moderator

Postprzez AustralianMagic » 4 lis 2018, o 14:48

Salah, a tym bardziej Mane i Firmino to nie ten poziom do Suarez. Facet był w pewnym momencie najlepszym piłkarzem świata. Wszyscy 3 mają spore braki w różnych aspektach technicznych czy fizycznych w porównanych to Suareza. Ale przede wszystkim, żaden z nich nie ma takiej charyzmy. Suareza zawsze i wszędzie było pełno. Machał rękami, walczył, nie rezygnował. Ciągnął całą drużynę za jaja gdy nie szło. Tego czegoś nie ma nikt z naszej ofensywy. Ox przejawiał momentami podobne zawzięcie, no ale to nie ten poziom. Brakuje nam kogoś takiego kim dla WHU jest Arnautović (swoją drogą widziałbym go u nas na ławce. Już grając w Stokę wyrastał ponad swoich partnerów).
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Reso » 4 lis 2018, o 15:00

Ja mam wrażenie, że nasza ofensywa nie wygląda, tak dobrze jak sezon temu przez spadek formy Bobbyego. Wydaje mi się, że to jego gra miała wpływ na to, że całej drużynie grało się łatwiej i to zdecydowanie. Już pod koniec poprzedniego sezonu ludzie zaczęli mówić że Firmino ma duży wpływ na grę Salaha i nwm czy właśnie się to nie zaczyna objawiać, bo jest zupełnie inny Roberto i nagle ofensywa wygląda jak z innego niższego poziomie. Czy ten wpływ jest tak duży jak Suareza, pewnie nie, ale dla mnie nie ulega wątpliwości, że kluczem by gra w ofensywie się poprawiła jest odnalezienie starego Brazylijczyka.
Reso

Postprzez Bartek84 » 8 lis 2018, o 23:10

Chris Bascombe on twitter: "Be quite useful to LFC if midfielders signed for combined £96m show up before Xmas. Know everyone thought Fabinho great in few games (I didn’t) but this ‘it took Ox/Robertson time, too’ argument has become a shield for really disappointing return so far.''

No i Bascombe wywołał burzę na twitterze. W zasadzie od pewnego czasu to już jest prawie jak wojna pomiędzy zwolennikami nazwijmy to ''starej gwardii'' głównie angielskich pomocników Liverpoolu, gdzie mamy Hendersona, Milnera i Lallanę, a tymi, którzy ich dosłownie nienawidzą i domagają się zestawienia drugiej linii w postaci Fabinho, Keita, Shaqiri. Gdzieś po środku tego wszystkiego jest Wijnaldum. Tam jeszcze potem dziennikarz The Daily Telegraph nakurzał kolejnymi twittami, ale trzeba przyznać, że temat jest intrygujący.

Co by nie mówić Liverpool ma problem w linii pomocy. To widzi chyba każdy. Trudniej jest znaleźć odpowiedź na pytanie co jest powodem takiego stanu rzeczy. Osobiście uważam, że cytowany tutaj Bascombe ma niestety dużo racji w tym co napisał. Keita i Fabinho. Piłkarze kupieni łącznie za 96 mln funtów. Obaj przepracowali cały okres przygotowawczy. Oglądałem wszystkie przedsezonowe sparingi Liverpoolu i o ile Keita bardzo mi się podobał w tych spotkaniach, o tyle Fabinho bardzo mi się nie podobał. Nie będę tutaj wchodził w szczegóły, ale prawda jest taka, że nie było podstaw aby Brazylijczyk zaczął ten sezon w wyjściowej jedenastce. Wijnaldum i Milner zaczęli z wysokiego ''C'' i tak naprawdę rywalizacja toczyła się tylko o jedno, ostatnie miejsce w linii pomocy i była to rywalizacja Keity z Hendersonem. Raz grał jeden, raz drugi, z różnym skutkiem. Na pewno na niekorzyść Hendersona zadziałał fakt, że nie przepracował w ogóle okresu przygotowawczego i powrócił do treningów bodajże na tydzień przed startem sezonu. Tylko Lovren wrócił później od Jordana. Teraz pytane czy Keita, do momentu kontuzji, pokazał to czego od niego oczekiwano? Moim zdaniem nie pokazał. Nie mówię, że grał źle, nie o to mi chodzi. Mam na myśli to, że jak do tej pory zaprezentował może 50% swoich możliwości. 10 występów jak na razie Naby'ego w lidze i w pucharach, nie wszystkie rzecz jasna w pierwszym składzie, no i zero goli i zero asyst. Mówimy o piłkarzu, który w sezonie 2017/18 miał 9 goli i 7 asyst, a rok wcześniej, w sezonie 2016/17, 8 goli i 8 asyst. Nawet już odchodząc od tych cyferek, faktycznie jego gra była co najwyżej dobra, czasami przyzwoita, ale wciąż to nie to czego powinno się oczekiwać od piłkarza tego pokroju, na którego klub wyłożył 55 mln funtów. Ja ciągle czekam na prawdziwego Naby'ego Keitę, który będzie liderem linii pomocy Liverpoolu.

Fabinho to poważniejsza sprawa. Słabe występy w presezonie poskutkowały tym, że nie łapał się początkowo nawet na ławkę. Potem, wobec kontuzji Lallany, wskoczył na tą ławkę, aż w końcu wykorzystując kolejne kontuzje, trafił do pierwszego składu. Jak dla mnie, i to jest moja subiektywna opinia, zagrał bardzo dobrze w jednym meczu, nie pamiętam już tylko czy z Cardiff czy z Red Starem, dobrze w drugim z tych meczów, tak sobie z Chelsea w pucharze oraz bardzo słabo z Arsenalem. Także dałbym mu za te spotkania średnią ocenę 6,5 na 10. Nie jest źle, ale też oczekujemy dużo więcej. Pytanie czy uda się pokonać te bariery, które na razie hamują Fabinho. Szczerze to do mnie też nie za bardzo trafia ten argument z Robertsonem i Oxem. Szkot był kupowany za 8 mln i miał walczyć z Moreno o pierwszy skład. Piłkarza za 8 mln można sobie wprowadzać spokojnie do zespołu, ale piłkarza za 40 mln? Teraz ktoś powie, no ale Ox też kosztował 40 mln. Racja, tylko że Ox rywalizował na początku z Mane, Salahem, Coutinho i Firmino, a poza tym jego szybkość, bezpośredniość, cechy charakteru oraz doświadczenie z gry na angielskich boiskach, powodowały, że on po prostu musiał w końcu odpalić. Pasował do stylu gry Liverpoolu, podobnie jak Robertson. Czy Fabinho pasuje? No ja tego nie jestem w stanie powiedzieć póki co. Chciałbym żeby mu się udało, ale jak będzie to się dopiero okaże. Bardzo ciężko jest poprawić akurat te aspekty, które aktualnie hamują karierę Brazylijczyka w Liverpoolu. W najgorszym wypadku może się okazać, że to bardzo dobry piłkarz, ale nie do końca pasujący do ligi angielskiej, a zwłaszcza do sposobu grania w piłkę jaki proponuje Liverpool. Po sezonie będzie można powiedzieć coś więcej na temat Fabinho.

Kończąc wątek drugiej linii Liverpoolu, do składu na Fulham wracają Keita i Henderson. Wydaje mi się, że Henderson może mieć jeszcze o te 2, może 3 treningi za mało żeby wyjść w podstawie na Fulham. Niech się wyleczy do końca i wróci po przerwie na reprezentacje bo potem mamy 11 meczów do rozegrania w 40 dni i to będzie jakaś masakra. Milner po ostatnich dwóch tragicznych występach absolutnie ławka rezerwowych. Lallana tym bardziej bo jest kompletnie bez formy. Nie wyobrażam sobie innego zestawienia linii pomocy i ataku na niedzielę jak Wijnaldum, Keita, Shaqiri, Firmino, Mane i Salah. Mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało i że zdecydowanie pokonamy chyba najsłabszy zespół w lidze, w dobrych humorach kończąc zmagania przed meczami reprezentacji narodowych.
Bartek84

Postprzez Aldor » 9 lis 2018, o 00:24

Oxlade musial odpalic? Przereklamowany stary-dzieciak z Arsenalu, ktory nic nigdy nie osiagnal i byl zapchajdziura u Wengera - kupowany za 40 milionow i wysmiewany przez polowe forum oraz ekspertow. Tak przy okazji z Coutinho to on za wiele nie narywalizowal. :happy: OX wcale nie musial odpalac. Ba! Wlasciwie nikt od niego nie oczekiwal cudow, najbardziej pozytywne opinie mowily o solidnym zmienniku na skrzydlo, srodek pomocy czy od biedy na wahadlo. Przy tym wszystkim tak naprawde OX jeszcze niczego nie udowodnil - owszem gral bardzo dobrze przez kilka/kilkanascie spotkan i to tyle. W dodatku teraz ta kontuzja i nie upatrywalbym juz zbawcy w Chamberlainie. Facet wroci do gry za rok, jest zupelnym znakiem zapytania bo ten okres dobrej gry byl stanowczo zbyt krotki by stanowic o jego klasie, a i kontuzja z "najwyzszej polki".

Wg. mnie argument "ma czas, wczesniej wypalilo" ma uzasadnienie. Akurat do Liverpoolu w ostatnich latach przyszlo sporo pilkarzy, ktorzy "potrzebowali czasu". To ciekawe zjawisko bo jednak zazwyczaj jest tak, ze jak pilkarz nie odpali od poczatku to przepada. U nas przyklady Robertsona, Oxa, Firmino czy wczesniej chocby Coutinho czy Hendersona pokazuja, ze jednak warto troche poczekac i byc cierpliwym. Klopp sam w sobie zreszta nie spieszy sie z wprowadzaniem nowych pilkarzy - daje im sie powoli wprowadzic, nawet czasem chyba zbyt powoli. Fabinho zagral dotychczas jakies 300 minut w powaznych rozgrywkach - to troche malo by go oceniac mimo wszystko. Z Kloppem roznie bywa i czasem podejmuje dziwne decyzje. Jak chocby to, ze Lallana jest mam wrazenie nadal wyzej w hierarchi anizeli Shaqiri - dla Niemca najwyrazniej same umiejetnosci boiskowe to nie wszystko i wiele razy wczesniej to juz udowadnial.

Jest placz i zgrzytanie zebami bo pomoc nam sie po prostu posypala. W idealnym swiecie gralibysmy sobie (juz nawet nie licze nieszczesnego OXa) od poczatku sezonu Henderson-Wijnaldum-Keita lub Henderson-Milner-Keita z domieszkami kogos z lawki w zaleznosci od sytuacji Wijnaldum/Milner/Shaq/Lallana, a Fabinho spokojnie by sie "po Klopowemu" wprowadzal i bedac juz na odpowiednim poziomie zluzowal kogos z podstawy pewnie w okolicach listopada/grudnia. Niestety sytuacja sie pokomplikowala bo OXa nie ma, Henderson wylecial z kontuzja, Keita wylecial z kontuzja, Lallana wraca po kontuzji i jest bezuzyteczny, Milner tez jakies drobne urazki lapal w dodatku totalnie wypadl z forma i na dobra sprawe zostal nam nieopierzony Fabinho i Wijnaldum (ktory zreszta gral tragicznie caly poprzedni sezon, a raptem musi stanowic o sile pomocy) zdolni do gry z domieszka rekonwalescentow totalnie bez formy. Tutaj jedynie boli mnie i dziwi upartosc Kloppa, ze nie chce pozwolic na wiecej gry Shaqiriemu bo to pilkarz troche w stylu OXa jezeli chodzi o dynamike i motoryke, a w dodatku ostatnio udowodnil, ze potrafi zagrywac pilki prostopadle jakich nie powstydzilby sie Coutinho.
Obrazek
Aldor

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Fesaczi121 » 9 lis 2018, o 01:01

@Aldor
. W sumie chciałem odpisać koledze wyżej, ale ty wyreczyles mnie w 100%. W punkt!
Fesaczi121

Postprzez Juluz » 13 lis 2018, o 01:47

Czy w sezonie 13/14 dysponowaliśmy lepszym zespołem niż aktualnie? Czy zespół prowadzony prze Brendana i Suareza ograłby dzisiejszy Liverpool? Zapraszam do dyskusji.
Zapraszam na discord lfc.pl -> klik!
Juluz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery