Jordan Henderson

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Jordan Henderson

Postprzez diablinadali » 8 lis 2018, o 11:10

Redzik90 napisał(a):Zastanawiam sie czy wielu tu obecnych kolegów doceni w końcu wkład Hendersona w jakość rej drużyny. Jak widać bez tego faceta, który gra "tylko do tyłu i do boku" nasz środek pomocy sypie się okrutnie. Łata wszystkie dziury, dobrze się ustawia, biega. Oby już w nastepnym meczu wrócił nasz kapitan.

Problemem środka pola nie jest złe ustawianie się czy mała ruchliwość. Problemem jest brak zawodnika, który weźmie na siebie odpowiedzialność za dostarczenie piłki do linii ataku. Takim piłkarzem jest na ten moment Firmino, który gra w ataku (!). A co wniesie obecność Hendersona? Polot i finezję? Henderson dużo biega, ale na 9 meczów w tym sezonie ligowym ma całe 0 goli i 0 asyst. On nie kreuje gry ze względu na swoją pozycję cofniętego rozgrywającego/dm.

Edit: @down
Redzik90 napisał(a):Żeby była finezja w graniu do przodu, najpierw trzeba zabezpieczyć i zdominować środek pola. Co nam da najlepszy rozgrywający, kiedy za jego plecami będą się szamotać jak dzieci we mgle Milner z Lallaną?

Chwila, moment. W meczu z Crveną, to właśnie Lallana był tym najwyżej grającym pomocnikiem, więc jemu można przypisywać rolę rozgrywającego. To poniekąd może też podsuwać wnioski, dlaczego ten mecz wyglądał tak jak wyglądał. Jeśli ktoś się szamotał we mgle, to był to Milner z Wijnaldumem, bo obaj grali bezpośrednio przed linią obrony.
Samo wejście Hendersona zmieniłoby tyle, że Wijnaldum lub Milner grałby wyżej, o ile na boisku nie pozostałby Lallana.
Ostatnio edytowano 8 lis 2018, o 12:24 przez diablinadali, łącznie edytowano 1 raz
diablinadali

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Redzik90 » 8 lis 2018, o 11:43

Nawet najlepszy rozgrywający nie pomoże jeśli w środku pola mamy taką wyrwę, której nikt nie jest w stanie załatać. Brak kreatywnego pomocnika w środku jest oczywisty, lecz jeśli w tej strefie nie ma zawodnika odpowiedzialnego taktycznie, kogoś kto pokieruje grą reszty, to nawet Coutinho tu nie pomoże. Przegrywaliśmy w 2 linii kolejny mecz z rzędu przez brak kogoś takiego. Żeby była finezja w graniu do przodu, najpierw trzeba zabezpieczyć i zdominować środek pola. Co nam da najlepszy rozgrywający, kiedy za jego plecami będą się szamotać jak dzieci we mgle Milner z Lallaną? Wszystko trzeba układać po kolei, a jeśli nawet pomocnicy Crveny byli w stanie nas rozklepać, no to coś jest już nie tak. Nie może być tak, że byle pastuchy wjeżdżają w nas z kontrą jak w masło, bo to powinno być zastopowane już na etapie środka pola. Spójrz na to jak wyglądała pomoc kiedy z pierwszym meczu z Serbami dobrze grał Fabinho. Uważam, że na ten moment najlepszym lekarstwem na naszą bezradność jest Hendo w składzie i wszystko będzie łatwiejsze. :)
Redzik90

1 year of membership

Postprzez Django » 8 lis 2018, o 12:29

Też o tym dużo myślałem ostatnio o gdybałem, jak by wyglądał mecz, gdyby grał Hendo. Przy braku kontuzji nasz środek wygląda:

----------Keita---------
- Henderson-Fabinho-

Ox za Keitę gdy ten wróci po kontuzji i dojdzie do formy. Jeżeli po powrocie Hendersona do kadry gra, zwłaszcza w środku, ulegnie poprawie, a coś czuję, że tak będzie, to wiadomo kogo brakowało. I kogo należy kupić w najbliższe lato (podpowiem - gracza najbliżej sprofilowanego z Hendersonem). Umniejszający zasługi i pracę Hendersona nie mają pojęcia o piłce, ja to się dziwię, że oni nie zapominają oddychać...

Wracając do tematu - gramy od kilku spotkań z olbrzymią wyrwą i środku pola. I nawet Milner z tytanowymi płucami nie jest w stanie jej załatać, Gini też. O Lallanie nie wspomnę, długo w myślach chłopaka broniłem, ale chyba czas na przenosiny do jakiegoś Bournemouth czy Newcastle.
Obrazek
Django

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Aldor » 8 lis 2018, o 12:41

Nasz srodek pola to w ogole ciekawa sprawa. Dla mnie (wiadomo bo jestem tutaj przeciez uznawany za psychofana Hendersona) oczywistym jest tutaj brak Jordana w srodku. Bardzo slabo zaczal sie dla nas sezon pod katem gry w srodku. W zeszlym sezonie startowalismy w zestawie - Henderson, Coutinho, Can, Wijnaldum, Milner, Lallana, a w przerwie odszedl Cou i przyszedl OX. Teraz zaczynalismy - Henderson, Keita, Fabinho, Wijnaldum, Milner, Lallana, OX (kontuzjowany). Wg. mnie na papierze wygladalo to nawet lepiej niz w zeszlym sezonie natomiast rzeczywistosc czesto ten papier weryfikuje i tak OX ma kontuzje, Henderson i Keita rowniez polapali urazy. Lallana jest bezuzyteczny i nie mam pojecia czemu w ogole znajduje sie w kadrze meczowej. Fabinho jest bardzo powoli wprowadzany do zespolu. Bardzo dziwi mnie niechec Kloppa do postawienia na Shaqa w srodku i grajacych za nim Wijnalduma/Milnera/Fabinho (do momentu powrotu Hendo i Keity).

Bardzo pechowa sytuacja WIjnalduma bo kiedy on gral ponizej jakiejkolwiek krytyki to reszta grala niezle. Teraz kiedy on dobrze wystartowal tak nie ma nawet 1 zawodnika, ktory moglby mu partnerowac. Mimo posiadania 7 naprawde dobrych srodkowych i 2 przyszywanych... tak naprawde trudno jest znalezc 2 nadajacych sie obecnei do gry, a co dopiero 3.
Obrazek
Aldor

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Anty » 8 lis 2018, o 13:14

Nie mam teraz czasu na włączenie się w dyskusję, ale zgadzam się z tymi, którzy piszą o braku balansu w środku oraz "koncepcji na rolę pomocy" w tym nowym, wyrachowanym Liverpoolu Kloppa. Kto oglądał wczoraj mecz Juve z United - temu z pewnością imponowali pomocnicy włoskiej drużyny; to, ile razy Khedira czy Pjanic podłączali się do akcji ofensywnych tworząc zagrożenie, ich gra bez piłki... po traumie w Belgradzie - to zupełnie inna jakość.

https://twitter.com/SamMcGuire90

Kilka tweetów w dół Sam pokazuje, jak bardzo w czapę dostała kreatywność naszych pomocników w porównaniu z tym, co dawali nam przed rokiem Can i Ox (okres analiz to, zdaje się, druga część sezonu, od stycznia do wiosny) oraz jak odstają od liderów formacji pomocy naszych rywali. Nawet biorąc pod uwagę ilość rozegranych minut - te grafiki są przerażające.
Obrazek
Anty

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Redzik90 » 8 lis 2018, o 13:31

@Aldor trafione w sedno. Zauważyłem jeszcze jedną zależność. Mianowicie kiedy na boisku nie ma Hendersona Milner traci większość swooch atutów. Dalej biega jak opętany, ale kiedy gdzieś już pobiegbie i nie ma Hendo, który go zaasekuruje, to robi się dziura, którą rywale wykorzystują. Kiedyś w Realu nie doceniano na i na siłę wypychano pewnego czarnoskórego kurdupla, bo nie grał efektownie. Wiadomo jak potem teskniono za tym kurduplem i jal cieszono się z niego w Londynie. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji w umiejętnościach, sądzę, że Jordan to najważniejsza postać naszej pomocy i czas, żeby ludzie zaczęli to zauważać, bo nasza gra bez niego kuleje jak stara szkapa.
Redzik90

1 year of membership

Postprzez lorenalex » 8 lis 2018, o 13:31

Przerażajace jest łatwość rozpracowania w takim niekreatywnym srodku, jeszcze jakos to wyglada przy drużynach które atakują, ale kiedy juz mamy plecak to pozostaje oddać nam inicjatywę i kontrować. Oglądałem każdy mecz w tym sezonie i ilośc akcji z klepki, kreatywnych było jak to powiedział Jurgen na 10 palców

City - przestrzelillo karnego, Salah troche szarpał
Chelsea - indywidualne umiejętności Stu
Arsenal - nieodżałowane sytuacje środkowego obrońcy..
lorenalex

Postprzez adamne » 18 lis 2018, o 15:40

England midfielder Jordan Henderson has been ruled out of Sunday's match against Croatia due to a hamstring injury. :(
If I ever saw one of my team-mates diving, I'd definitely have a word
Steven Gerrard
adamne

1 year of membership

Postprzez Kartas » 18 lis 2018, o 15:52

Teraz znowu będzie się leczył kilka tygodni a do treningów wróci krótko przed meczem reprezentacji. "Prawie" zdrowy dostanie kilkanaście minut w lidze od Kloppa który by go pomału wprowadzał na wysokie obroty, ale wtedy "wyrośnie" mecz kadry na który Hendo pojedzie i ponownie wróci z kontuzją. Czemu ledwo wykurowanego gościa powołują i czemu w klubie nikt nie ma nic do gadania, że to za wcześnie?
Kartas

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ralf088 » 18 lis 2018, o 17:38

Kolejne mecze reprezentacyjne dopiero w marcu, więc mam nadzieję że ta kontuzja nie jest taka groźna ;) Trzeba czekać na oficjalne info, no ale przecież jakby wszyscy wrócili z reprezentacji bez kontuzji to by coś nie było halo;/
Ralf088

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Kadra i Transfery