Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez Wrubel84 » 29 paź 2018, o 21:06

Ja w Oplu Zafirze mojej dziewczyny miałem bardzo podobne problemy. Próbowałem mechaników, czyściłem przepustnice powietrza, wymieniłem tłumik nawet, ale bez skutku. Wtedy spróbowałem wymienić przepływomierz powietrza (ale najpierw sprawdziłem działania silnika po jego odłączeniu), czyli odłączyłem kabel od przepływomierza, uruchomiłem silnik i problemy zniknęły, samochód nie szarpał, obroty były stabilne. Zamówiłem na allegro zamiennik przepływomierza, wymieniłem i nie ma śladu po usterce. Mechanicy jak zwykle mówili, że wszystko jest ok, kasowali błąd i tyle było ich działania.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Kuj » 29 paź 2018, o 21:59

Niezależnie gdzie zakupiłeś auto, jeżeli sprzedawaca nie poinformował Cie o usterce możesz domagać zwrotu pieniędzy. Masz na to miesiąc od zakupu, nawet jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, możesz załatwić to w sądzie i nie ma takiej możliwości żebyś sprawę przegrał. Zwykle postraszenie założeniem sprawy wystarczy na zwrot gotówki. Ja też stawiam na przepustnice, ale koszt może okazać się dość spory, dlatego raczej doradzałbym odzyskanie pieniędzy i poszukanie lepszego egzemplarzu.
Kuj

Postprzez przemo14412 » 29 paź 2018, o 22:20

Jeśli kupiłeś w komisie to jak najbardziej możesz się domagać naprawy albo oddać samochód. Jeśli od osoby prywatnej to nic nie zdziałasz. Możesz jedynie liczyć na dobry gest sprzdającego i próbować się jakoś dogadać.
przemo14412

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Kuj » 29 paź 2018, o 22:51

Nie ma znaczenia od kogo kupił samochód, prawo dotyczy wszystkich.

Kodeks cywilny:

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
§ 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.
§ 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.
§ 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.
Kuj

Postprzez ebson » 29 paź 2018, o 22:58

Wszystkim zainteresowanym kupnem auta polecam zobaczyć ten wywiad:
https://www.youtube.com/watch?v=ZfFrKwGZkt8
ebson

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez przemo14412 » 30 paź 2018, o 00:13

Ok, ale jeśli był na jeździe próbnej i wszystko było Ok to nic nie wskura. Pracowałem 2 lata w komisie i nawet prawnik powiedział że od osoby prywatnej to nic nie zdziałasz. Jak on to powiedział, widziały oczy co brały...
przemo14412

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez JaLFC » 30 paź 2018, o 00:47

Lapiduszek napisał(a):Cześć,

Kupiłem 2 tygodnie temu Opla Astre H (2005r. 1.6 benzyna 105KM BEZ GAZU). Na oględzinach auta było wszystko w porządku tak samo jak na jazdach próbnych.

Problem pojawił się po zapłaceniu pieniędzy oraz przejechaniu 10 kilometrów a mianowicie, strasznie szarpie mi auto gdy jest on na mniej więcej 1500-2000 (szczególnie 1800-2000) obrotów na biegach 2/3/4. Samo szarpanie (odczuwalne jakby dławienie się silnika? ja to skategoryzowałem jako ,,kangurkowanie'' ponieważ auto szarpie lekko do przodu a potem odbija na tył.) Obrotomierz w momencie szarpania również podskakuje ,,góra - dół - jednak nieznacznie, obroty nie falują''.

Kangurowanie występuje na w/w obrotach w momencie puszczenia gazu (gdy auto jest bez użytku żadnego pedału, najczęściej jak gdzieś dojeżdżam albo stoję w korku).
Gdy depnę w pedał i przekroczę granicę 2000 obrotów w/w problemy nie występują.

Chcę również dodać iż podczas jazdy mam często wrażenie, że auto nie dostaje tyle mocy ile powinno.

Auto było oddane do mechanika, który nie znalazł przyczyny powiedział, że wszystko śmiga komputer żadnych błędów nie pokazuje jedyne co zrobił to przeczyścił mi sondę. Po wizycie u w/w mechanika zalałem auto do fulla + dolałem specyfik do czyszczenia wtrysków do benzyny. (wtedy wyskoczyła mi kontrolka ,,engine'' mechanik ponownie podłączył do kompa skasował i powiedział, że to wina mieszanki paliwa - wszystko trybi).

Jestem młodym kierowcą i jest to moje pierwsze auto (które jak już napisałem posiadam ledwo 2 tyg :( ).
Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z podobnym problemem i jest mi wstanie jakoś doradzić abym mógł nakierować wielkich speców mechaników samochodowych i mi pomogli z tą usterką? :(
Ciężko pracowałem aby kupić sensowne auto i nie chce aby być może przez drobnostkę wszystko się nagle rozjebało...

@DOWN : Auto kupiłem od osoby prywatnej, która sprzedaje po prostu auta (najpewniej dealer) jednak dostałem od niego fakturę, co zwolniło mnie to z płacenia jakiś tam podatków jeżeli to ma jakieś znaczenie.

To samo auto, tylko z 2004 roku, te same problemy. Mechanikow z szesciu, zaden nie wiedzial co to jest, podlaczanie do komputera,kasowanie bledow i to tyle. Pozbadz sie tego auta jak najszybciej, te szarpania na tych biegach w korku to po prostu katorga.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)
JaLFC

Postprzez Norbert123 » 30 paź 2018, o 08:32

ebson napisał(a):Wszystkim zainteresowanym kupnem auta polecam zobaczyć ten wywiad:
https://www.youtube.com/watch?v=ZfFrKwGZkt8

Jako osoba, która handluje autami powiem, że trzeba być kretynem żeby takie coś robić :)
Nie liczy się sprzedanie jak najwiekszej liczby aut w byle jakim stanie bo to na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzi, a na sprzedaży auta, które jest sprawdzone na kompie, zrobione, jak trzeba coś polakierować to u dobrego lakiernika i wolę powiedzieć wprost co było zrobione, poczta pantoflowa robi dużo dobrego :)
zresztą, mam 3 znajomych, którzy handlują, jak wyczują przy jeździe jakieś problemy, np szarpanie w automacie to nie sprzedadzą auta w takim stanie, zrobią, mniej zarobią, ale zadowolony klient kiedyś wróci, albo poleci.
Błagam, nie wierzcie we wszystko co jest w internecie... :oops:
You'll never walk alone...
Norbert123

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Kuj » 30 paź 2018, o 11:30

Oczywiście że można zdziałać. Problem jest taki że od osoby prywatnej ciężej ściągnąć należność, a większość osób odpuszcza, bo szkoda im czasu na ciąganie po sądach. Na miejscu kupującego wezwałbym do naprawy z tytułu rękojmi, bo od tego trzeba zacząć. W przypadku odmowy odstąpić od umowy kupna i wysłać przepis na który się powołuje. Jeżeli sprzedawca nie zgadza się na zwrot gotówki zagrozić założeniem sprawy cywilnej.
Może to wystarczy żeby wytraszyć Janusza.
Kuj

Postprzez Sektor51 » 30 paź 2018, o 11:51

Miałem kiedyś podobny problem z Audi, komp nic nie wykazywał, a objawy jak wyżej. Dopiero bystry mechanik zdecydował się na wymianę sondy i pomogło. Sonda działa 0/1 i generalnie może szwankować tylko na pewnym poziomie obrotów, więc jak mechanik podłącza do kompa to działa, ale podczas jazdy może wariować. Może to być to, ale jednak "rozprawiłbym" się z Januszem, chociaż różne rzeczy mogą zdarzyć się rzeczywiście tuż po sprzedaży...
Sektor51

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Lapiduszek » 30 paź 2018, o 13:19

Czyli mało przypadków widzę mieliście. Zwrot totalnie nie wchodzi w grę, ponieważ nic nikomu nie udowodnię, że ta usterka nie powstała z mojej winy. Jak już pisałem na jeździe było wszystko okej.

Dzisiaj wstawiam auto do mechanika starej daty i będę wymieniał wszystkie filtry + olej być może coś tym się zdziała jak nie będę szukać problemu dalej.

@sektor51 - dokładnie tak jak mówisz, obroty na komputerze przy luzie zachowują się idealnie silnik również pracuje równo dlatego ,,mechanicy'' komputerowi nic nie mogą znaleźć, generalnie nie nazywałbym ich mechanikami w takim przypadku.

Auto zostało kupione pozostaje mi znaleźć usterkę i ją naprawić nie mam czasu i siły na bawienie się w jakieś sprawy sądowe.
Lapiduszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Norbert123 » 30 paź 2018, o 15:34

Lapiduszek napisał(a):Czyli mało przypadków widzę mieliście. Zwrot totalnie nie wchodzi w grę, ponieważ nic nikomu nie udowodnię, że ta usterka nie powstała z mojej winy. Jak już pisałem na jeździe było wszystko okej.

Dzisiaj wstawiam auto do mechanika starej daty i będę wymieniał wszystkie filtry + olej być może coś tym się zdziała jak nie będę szukać problemu dalej.

@sektor51 - dokładnie tak jak mówisz, obroty na komputerze przy luzie zachowują się idealnie silnik również pracuje równo dlatego ,,mechanicy'' komputerowi nic nie mogą znaleźć, generalnie nie nazywałbym ich mechanikami w takim przypadku.

Auto zostało kupione pozostaje mi znaleźć usterkę i ją naprawić nie mam czasu i siły na bawienie się w jakieś sprawy sądowe.

Poszukaj na forach, czesto sa to jakies banalne rzeczy, kiedys w aucie dostawczym nagle stracilem moc, winnym okazal sie zawor EGR, 2 mechanikow na to nie wpadlo, ja nawet o nim nie wiedzialem :lol:
You'll never walk alone...
Norbert123

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez klosinho » 1 lis 2018, o 13:33

Tak jak wyżej Norbert pisał. Sprawdzić zawór EGR. Ja jeszcze od siebie dodałbym sprawdzenie ustawienia rozrządu.
Ktoś wcześniej pisał, że miał problem z sondą. Też to rozważałem, ale komp przeważnie wypluwa błąd sondy i od razu świeci się CHECK
klosinho

Postprzez Lapiduszek » 1 lis 2018, o 13:59

Będę szukał tej usterki Panowie :).
Wstawiłem autko do mechanika ,,starej daty'' który od razu wykluczył mechaniczną usterke auta.

Zostaje elektryka, zaświecił się engine jak jechałem właśnie do mechaniora powiedział, że sprowadzi porządnego elektryka z kompem i będą szukać przyczyny.

Oby wszystko pozytywnie się skończyło i nie kosztowało mnie to połowy auta :dry:
Lapiduszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ControL » 18 lis 2018, o 19:00

Jest tutaj może ktoś kto pracuje w salonie samochodowym lub ma doświadczenie z zakupem pojazdu przy wyprzedaży rocznika?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"
ControL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności