Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez Szpieg1 » 22 wrz 2018, o 11:44

Eskimos napisał(a):Może ktoś się spotkał z oszustwem na allegro ?? Kupiłem jakiś czas temu pewną rzecz na allegro za którą zapłaciłem 920zł. Pieniądze wpłaciłem od razu, lecz niestety ze sprzedającym nie ma żadnego kontaktu, nie odpisuje na maila ani nie odbiera telefonu (co najlepsze podany numer kontaktowy to tak na prawdę numer do kobiety która udziela pożyczek). Na allegro utworzyłem taki formularz w którym sprzedający musi mi udzielić odpowiedzi do wtorku inaczej allegro wchodzi do akcji. Czy w razie oszustwa tej osoby dostanę zwrot pieniędzy ze strony allegro ?? Jeśli tak to ile to może potrwać ??

Trzeba będzie zgłosić sprawę na policję (to jest warunek z POK Allegro). Allegro oddaje pieniądze z POK ale na pewno nie całość z tego co pamiętam.

Ps: nigdy nie kupuj rzeczy w kwotach powyżej 200 zł przelewem - jeśli już musisz koniecznie wysyłkę to za pobraniem z dodatkową opcją sprawdzenia zawartości (płatna). Allegro nie jest żadnym gwarantem bezpieczeństwa bo tam weryfikuje się tylko FIRMY, osoby prywatne są niezweryfikowane więc zawsze można trafić na oszusta.
Szpieg1
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ircek » 22 wrz 2018, o 18:59

Eskimos napisał(a):Może ktoś się spotkał z oszustwem na allegro ?? Kupiłem jakiś czas temu pewną rzecz na allegro za którą zapłaciłem 920zł. Pieniądze wpłaciłem od razu, lecz niestety ze sprzedającym nie ma żadnego kontaktu, nie odpisuje na maila ani nie odbiera telefonu (co najlepsze podany numer kontaktowy to tak na prawdę numer do kobiety która udziela pożyczek). Na allegro utworzyłem taki formularz w którym sprzedający musi mi udzielić odpowiedzi do wtorku inaczej allegro wchodzi do akcji. Czy w razie oszustwa tej osoby dostanę zwrot pieniędzy ze strony allegro ?? Jeśli tak to ile to może potrwać ??

Dawno temu miałem okazje poczuć być oszukanym. Nie wiem jak to teraz działa, trzeba by było poczytać w regulaminie allegro lub do nich napisać.
Na pewno trzeba zgłosić sprawę na policje. Z tym dokumentem zgłaszasz sie do allegro i czekasz na rozpatrzenie sprawy. Za moich czasów Allegro zwracało kwote do 300 zł Później ta kwota cały czas się zwiększała. Nie wiem dokładnie ile teraz jest ta kwota, ale jesli dobrze to zrozumiałem to zwracają do 10 tyś https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9
U mnie nie udao się odnaleźć oszusta, ale kase mi zwrócili. Tylko listonosz był zdziwiony, jak do mnie przychodziły polecone z policji czy prokuratury w sprawie toczącego się postępowania, myślał , że coś przeskrobałem ;)

Tu masz jeszcze dokładny opis jak to załatwić https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpie ... orzystania
ircek

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez josif » 23 wrz 2018, o 02:47

Witam. Jeżeli pracodawca wystawia mnie w poniedziałek i wtorek na 14-22, a w środę na 6-14 to można to zgłosić do PIPu czy to jest zgodnie z przepisami?
War. War never changes
josif

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 23 wrz 2018, o 03:10

josif napisał(a):Witam. Jeżeli pracodawca wystawia mnie w poniedziałek i wtorek na 14-22, a w środę na 6-14 to można to zgłosić do PIPu czy to jest zgodnie z przepisami?

Z tym grafikiem co napisałeś można zgłosić do PIP bo w Twojej dobie pracy między wtorkiem, a środą masz mniej niż 11h nieprzerwanego odpoczynku.
Wtorek zaczynasz 14 kończysz 22 więc Twoja doba pracownicza zacznie się we wtorek o godz 14, a kończy środa o godz 14,
więc najwcześniej jakbyś mógł pójść do pracy to jest godzina 9 w środę.
W tym grafiku co podałeś pracujesz w dobie więcej niż 13h ogólnie więc za dużo (w sumie 16h).
Oczywiście o ile mówimy o etacie :)

"Co do zasady każdemu pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku. "

EDIT: poprawiłem błąd z godziną przyjścia do pracy w środę (mała pomyłka nocna z mojej strony)
Szpieg1
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez aro8 » 23 wrz 2018, o 23:03

Wie ktoś jak dostać biliet na jakiś mecz Liverpoolu? Można go dostać bez membershipa? Tak sie składa, że od niedawna mam kolege w tym mieście i mam zamiar polecieć tam zwiedzać miasto. Jeśli sie uda, to chciałbym też pójść na mecz, o ile nie będzie to zbyt kosztowne
aro8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 24 wrz 2018, o 19:58

Witam serdecznie,

idiota w stacji diagnostycznej odlepił mi folie na przyciemnianych szybach, szyby są w fatalnym stanie, jest na nich klej po folii.

Jak to zmyć? Próbowałem benzyną ekstrakcyjną i nic, nitrem i odrobinę zeszło, ale narobiłem więcej szkód - pokapało mi nitro na tapicerkę boczka drzwi, są straszne plamy?

Jak zmyć ten klej z szyby?
Jak zmyć ten ślad (takie wyblakłe) na boczku drzwi od nitra?

masakra
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez lingo1 » 24 wrz 2018, o 20:28

To nie stałeś przy samochodzie jak odklejał ci tą folię? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak to się stało?

Taki klej to nie jest prosta sprawa. Szmatka, nawilż rozpuszczalnikiem i miejsce przy miejscu. Może pomoże.
Obrazek
lingo1

Postprzez HappyBlancik » 24 wrz 2018, o 20:32

lingo1 napisał(a):To nie stałeś przy samochodzie jak odklejał ci tą folię? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak to się stało?

Taki klej to nie jest prosta sprawa. Szmatka, nawilż rozpuszczalnikiem i miejsce przy miejscu. Może pomoże.

Idiota powiedział mi, że albo zatrzymuje dowód rejestracyjny albo drapiemy folię na miejscu.
Na miejscu dowiedziałem się, ze ma za mało % czegoś tam. Choć odlepił mi je tylko z przodu, były tak delikatnie przyciemnione, że nie widzę różnicy z tyłem.
Na pewno można było to obejść. Nie poinformował mnie o aż takich skutkach odklejenia folii.

Znalazłem jakiś filmik o usuwaniu tego kleju, ale juz usunąć ślady po nitro na tapicerce?
HappyBlancik

Postprzez Soso » 24 wrz 2018, o 20:51

HappyBlancik napisał(a):
lingo1 napisał(a):To nie stałeś przy samochodzie jak odklejał ci tą folię? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak to się stało?

Idiota powiedział mi, że albo zatrzymuje dowód rejestracyjny albo drapiemy folię na miejscu.
Na miejscu dowiedziałem się, ze ma za mało % czegoś tam. Choć odlepił mi je tylko z przodu, były tak delikatnie przyciemnione, że nie widzę różnicy z tyłem.
Na pewno można było to obejść. Nie poinformował mnie o aż takich skutkach odklejenia folii.

Znalazłem jakiś filmik o usuwaniu tego kleju, ale juz usunąć ślady po nitro na tapicerce?

Nie czegoś tam, tylko % przepuszczania światła przez szybę. Przednia szyba (tzw. czołowa) powinna przepuszczać minimum 75% światła. Przednie dwie boczne minimum 70%. Z tyłu szyby możesz sobie całe czarne zrobić i będzie zgodnie z przepisami. Abstrahując, jaki jest sens przyciemniania szyb przednich? Tego nie mogę pojąć do dziś.
Obrazek
„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Soso

Postprzez HappyBlancik » 24 wrz 2018, o 21:50

Soso napisał(a):
HappyBlancik napisał(a):

Nie czegoś tam, tylko % przepuszczania światła przez szybę. Przednia szyba (tzw. czołowa) powinna przepuszczać minimum 75% światła. Przednie dwie boczne minimum 70%. Z tyłu szyby możesz sobie całe czarne zrobić i będzie zgodnie z przepisami. Abstrahując, jaki jest sens przyciemniania szyb przednich? Tego nie mogę pojąć do dziś.

Mam tego świadomość, kolego. Samochód zakupiłem niecałe pół roku temu, z już tak przyciemnionymi szybami, ba są tak delikatnie przyciemniane, że nawet nie miałem świadomości o ich przyciemnieniu.

Jaki jest sens? Nawet minimalne przyciemnienie chroni Cię od oślepienia słonecznego, zatrzymując jego pełen blask. Samochód nie nagrzewa się tak mocno przy postoju, o aspekcie wizualnym nie ma co mówić, kwestia gustu.

Niemniej jednak, spotkałem "wroga" przyciemnionych szyb, jak to powiedział Pan na stacji diagnostycznej, ale po odlepieniu przez niego folii, totalnie nic nie widzę, zniszczyłem szybę i tapicerkę. Więcej szkód aniżeli tego "niebezpieczeństwa" przez folię na szybie.
HappyBlancik

Postprzez cezarySP » 3 paź 2018, o 16:01

Witajcie!

Mam do sprzedania dwa kody na FIFĘ 19 - na PC i PS4. Cena do negocjacji :) Kontakt na PW.

PS. Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.
Obrazek
cezarySP

Postprzez aro8 » 4 paź 2018, o 14:11

Jak nabyc membershipa, zeby pojść na mecz i ile to kosztuje?
aro8

Postprzez Juluz » 11 paź 2018, o 00:16

Pozdrawiam wykładowcę z Polibudy, niestety nicku nie zapamiętałem ;)
Zapraszam na discord lfc.pl -> klik!
Juluz
Moderator

Postprzez adamne » 11 paź 2018, o 01:05

aro8 napisał(a):Jak nabyc membershipa, zeby pojść na mecz i ile to kosztuje?

https://www.liverpoolfc.com/membership/adult
Light Membership w zupełności wystarczy (£26.99), Full Membership (£40.99) daje dokładnie to samo plus zestaw gadżetów.
If I ever saw one of my team-mates diving, I'd definitely have a word
Steven Gerrard
adamne

1 year of membership

Postprzez Radbug » 30 paź 2018, o 22:40

Jest gdzieś na forum/stronie miejsce z tapetami? Mógłby ktoś podrzucić link.

Znalezione, ale dopiero po wpisaniu w google "Liverpool tapety". Na głównej stronie w "menu" po prawej nie widzę. Może jestem ślepy.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności