Premier League 2018/19

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Premier League 2018/19

Postprzez AustralianMagic » 7 paź 2018, o 12:54

Aldor napisał(a):Przeciez ich obecny zespol to ruina.
Zreszta od wielu lat tyle, ze wczesniej byl SAF, ktory z pazi pokroju Fletchera czy Naniego robil sensownych grajkow.

Ruinę to niedawno wrzucił Muszka w wątku z Napoli.

Muszka napisał(a):Skład jak ostatnio z napoli graliśmy :roll:

Obrazek

Chcesz powiedzieć, że obecny ManU to taka sama ruina jak to co widzimy na zdjęciu powyżej?
Taka ruina, że spora część ich zawodników, będąc w formie, łapałaby się do pierwszego składu całej czołówki ligi:
De Gea, Jones, Pogba, Sanchez, Mata, Martial, Shaw, Matic, Rashford - jeżeli tak wygląda ruina to nie wiem jak nazwać nas w przeciągu ostatnich 20 lat.
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Juluz » 7 paź 2018, o 14:32

Co sądzicie o grze Arsenalu odkąd przyszedł do nich Unai Emery? Z jednej strony grają dobre drugie połowy, ale tak naprawdę wygrywają z samymi średniakami. Musieli zagrać z Chelsea, czy City i już nie było tak kolorowo. Niemniej mają fajną serię z średniakami czy nie i z pewnością dostaną kopa jeśli chodzi o pewność siebie.
Zapraszam na discord lfc.pl -> klik!
Juluz
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mensajero » 7 paź 2018, o 15:05

No i o to chodzi. Mistrzostwa wygrywa i przegrywa się ze średniakami. Nie trzeba nawet wygrać z nikim z TOP4 żeby zrobić mistrza, co zdaje się pokazał kiedyś Ferguson. City i Chelsea to były pierwsze mecze o punkty Emery'ego w Arsenalu. Z góry było wiadomo, że City jest poza zasięgiem, natomiast z Chelsea z 0-2 dogonili na 2-2, czyli już w drugim meczu za kadencji Emery'ego pokazali jaja. Ostatecznie Chelsea trafiła na 3-2 i wygrała mecz. Co za różnica czy Arsenal wygrałby z Chelsea i zgubił punkty z Watfordem czy na odwrót? Wystarczy popatrzeć w tabele. 2 porażki, a potem 9 zwycięstw z rzędu, z czego 6 w PL. Arsenal ma niepewną obronę, ale jest bardziej konkretny w ofensywie niż za Wengera. Celem jest zdobycie gola - nieważne jak. Za Wengera mieli nakaz klepania piłką. Wyciekły ostatnio informacje, że Wenger bywał niezadowolony po wygranych meczach, bo mu się styl nie podobał. Wenger był usypiający - nie stał przy linii, nie podpowiadał, nie żył meczem = nie potrafił zareagować "na żywo" na to co dzieje się na boisku. Po Emerym widać pasję i to na pewno napędza piłkarzy. Zobacz sobie reakcję Emery'ego przy golu Auby na 5-1.
Moja stronka gdzie można sprawdzić imieniny - www.imienin.pl
mensajero

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Glajskor » 7 paź 2018, o 15:06

Juluz napisał(a):Co sądzicie o grze Arsenalu odkąd przyszedł do nich Unai Emery? Z jednej strony grają dobre drugie połowy, ale tak naprawdę wygrywają z samymi średniakami. Musieli zagrać z Chelsea, czy City i już nie było tak kolorowo. Niemniej mają fajną serię z średniakami czy nie i z pewnością dostaną kopa jeśli chodzi o pewność siebie.

Wyniki lepsze od samej gry, ale trzeba przyznać, że takie mecze jak ten dzisiejszy na pewno dodają pewności siebie i wpływają pozytywnie na mental. Kiepskie pierwsze polowy i dobre drugie - to ich wizytówka.
Punktowali dół tabeli, chociaż był również Everton i Watford, ale kto oglądał, ten wie, że wyniki nie były odzwierciedleniem tego, co się działo na boisku.
Z niecierpliwością czekam na 3.11 :wink:
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"
Glajskor

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez hoster1 » 8 paź 2018, o 18:18

8 kolejka za nami więc już prawie 1/4 sezonu ligowego za nami. Już nawet nie pamiętam kiedy na tym etapie rozgrywek byliśmy tak wysoko a teraz okupujemy pierwsze miejsce mając tylko gorszy bilans bramkowy. Mamy za sobą też ciężki maraton meczów, który możemy chyba zaliczyć na takie 4 z minusem.
I tak, 8 kolejek za nami i jakość ciężko określić ten nasz Liverpool ja mam cały czas wrażenie jak bym patrzył na wagę i nie wiem, na którą stronę ta waga się przechyli, czy w końcu zaskoczymy i będziemy grali bardziej jak rok temu czy w drugą stronę i przeciętne występy będą kończyć się stratą punktów.
Wylałem ostatnio gorzkie żale w stronę Salaha bo momentami zaczął przypominać mi Lucasa Leive z tymi swoimi uśmieszkami na własną pierdołowatość. Tyle, że tak w sumie Salah głównie na początku poprzedniego sezonu nie grzeszył skutecznością i teraz jest podobnie jeżeli weżniemy pod uwagę sytuacje strzeleckie. Patrząc głównie na ostatnie trzy spotkania widać było jak betonowy jest nasz środek pola jeżeli chodzi o grę do przodu. Środkowi pomocnicy nie podejmują żadnego ryzyka jeżeli chodzi o rozgrywanie. Większe zagrożenie jest kiedy James albo Wijnaldum schodzą na prawą obronę a TAA próbuje swoich sił w ataku.
Zastanawiam się teraz czy kupno Fekira było by na prawdę aż tak ryzykowne skoro środek pola i tak jest strasznie mozołowaty, tempo jest niskie a nawet jak jest jakaś szybsza akcja to Henderson spowolni ją podaniem do linii bocznej.
Jak wiadomo nie gramy typowym napastnikiem ale jak Firmino czy Sturridge muszą walczyć o piłkę w kole środkowym i rozgrywać to przepraszam ale tacy pomocnicy to o kant dupy rozbić. Wykonują dobrą robotę jeżeli chodzi o rozbijanie ataków i w sumie nic poza tym. Nigdy bym się nie spodziewał, że brak Oxa będzie aż tak odczuwalny a Anglik wypadł nam na długo przed okienkiem transferowym. Bardzo liczę na to, że Jurgen postawi na Shaqa kosztem któregoś ze środkowych. Tak graliśmy przez 45minut ze świętymi i to wyglądało o niebo lepiej niż jakikolwiek inny wariant.
hoster1

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 8 paź 2018, o 18:21

Czytam na forum regularnie praktycznie wszystkie wpisy, przede wszystkim te dotyczące futbolu. Czas samemu coś napisać :)
Mam takie spostrzeżenie, że niesamowicie wyrównana jest walka w czubie tabeli i nikt nie chce tracić punktów. Ostatnio często zaraz po zakończeniu kolejki patrzyłem na rozkład kolejnej by zobaczyć, z kim grają najgroźniejsi rywale Liverpoolu. I liczy się na to, że ze 2-3 zespoły pogubią punkty. A często bywa, że ani jeden tego nie zrobi! Mnóstwo kolejek, gdzie najlepsi równo wygrywają. Nie pamiętam by w poprzednich sezonach była taka sytuacja. Trzy drużyny bez porażki po 8 kolejkach i jeszcze depczą im po piętach inne zespoły. Gdyby ktoś na starcie kampanii powiedział, że na 24 punkty zdobędziemy 20 to brałbym to w ciemno. Pewnie jak każdy. I przy bilansie 6-2-0 myślałbym, że jedna ekipa z nami walczy równo, trzeci, a już na pewno czwarty zespół odstaje. A co mamy w 2018/19? Na 8 spotkań 6 zwycięstw, żadnej porażki i 3. miejsce, gdzie minimalną stratę mają dwa zespoły za nami. OK, lider ma tyle samo oczek, tylko lepszy bilans bramkowy. Ale aż dziwnie, że przy tak dobrym starcie nie mamy żadnej przewagi nad większością ekip walczących o mistrzostwo czy Top 4. Nie wiem czy tak mocne są zespoły z czuba tabeli, czy po prostu tak wszyscy konsekwentnie punktują póki co. Ciekawe jak to będzie w kolejnych miesiącach, gdzie już będzie trochę sezonu w nogach i przyjdzie duży natłok spotkań.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez kadam » 10 paź 2018, o 12:07

Należy też wspomnieć, że mieliśmy najtrudniejszy terminarz z wszystkich ekip z aktualnego top5. Wygrana z Totkami, remisy z Chelsea i City. Zauważmy jednak, że zarówno Chelsea jak i Arsenal grają w LE i zapewne będą tam odgrywać rezerwy, a więc podstaowi zawodnicy będą odpoczywać przynajmniej cała jesień.
Obrazek
kadam

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez lorenalex » 11 paź 2018, o 21:56

Obrazek

Ciekawe zestawienie trudności kalendarza pierwszych 8 kolejek, Chelsea miała najłatwiej, Brighton najtrudniej.

Źródło: https://twitter.com/MarkTaylor0/status/ ... 7530827776
lorenalex

Postprzez qensheimer » 18 paź 2018, o 12:52

Jako, że w sobotę szykuje się niezły szlagier Chelsea - Manchester United, natknąłem się na ciekawą statystykę odnośnie prowadzącego to spotkanie Mike'a Dean'a.
Otóż:
Najwięcej rozdanych żółtych kartek - Chelsea
Najwięcej rozdanych czerwonych kartek - Chelsea
Najwięcej przyznanych rzutów karnych - Manchester United

Śmierdzi mi w sobotę remisem, który nota bene bardzo by nam pomógł
Obrazek
qensheimer

Postprzez lorenalex » 18 paź 2018, o 22:32

qensheimer napisał(a):Jako, że w sobotę szykuje się niezły szlagier Chelsea - Manchester United, natknąłem się na ciekawą statystykę odnośnie prowadzącego to spotkanie Mike'a Dean'a.
Otóż:
Najwięcej rozdanych żółtych kartek - Chelsea
Najwięcej rozdanych czerwonych kartek - Chelsea
Najwięcej przyznanych rzutów karnych - Manchester United

Śmierdzi mi w sobotę remisem, który nota bene bardzo by nam pomógł

Oby, oby. Historycznie również mało bramek padało. Drugi sprawdzian dla Sarriego, tym razem drużyna raczej grająca defensywny futbol. Zobaczymy jak wyjdzie siwy - brakowało PL przez te dwa tygodnie :)

Ciekawie też w Wolverhampton, w każdy meczu wyszli ty samym składem, nuno menadzerem miesiaca. Myślicie, że są w stanie powalczyć o 7 miejsce?
lorenalex

Postprzez Juluz » 19 paź 2018, o 23:03

Dużo dyskutujemy na temat Liverpoolu, nieco mniej na temat Premier League, a przecież ona też jest naszą miłością, więc porozmawiajmy także na temat innych klubów z Anglii, tego co wokół nich się dzieje, jestem ciekaw co macie do powiedzenia. Myślę, że możemy to sprowadzić do takich dyskusji przed każdą kolejką Premier League, tym razem nieco krócej, bo kolejka rozpoczyna się już jutro.

1. Co sądzicie o formie Arsenalu? Myślicie, że mają szanse na coś więcej niż top4?
- Według mnie mają, mają świetną serię, nawet jeśli nie idzie im w pierwszej połowie to w drugiej wygląda to nieco lepiej i gdy napoczną rywala to zaczynają seryjnie zdobywać bramki, jest tylko jedno małe 'ale' - muszą udowodnić to jeszcze w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami, niedługo czeka ich spotkanie z nami, co prawda dopiero 3 listopada, w poniedziałek grają z Leicester, z Tottenhamem grają 2 grudnia, 5-tego natomiast z United, więc będą mieli sporo czasu, aby nałapać sporo punktów i kto wie, czy takie seryjne zwycięstwa nie spowodują, że przejadą się także po reszcie gdy przyjdzie na to czas.

2. Kto na ten moment jest według Was groźniejszym rywalem w walce o tytuł Premier League? Chelsea czy Manchester City?
- Jedynym mankamentem i tym, co może pogrążyć Chelsea jest brak rotacji, wielu piłkarzy na to narzeka, pojawiają się głosy o kolejnych niezadowolonych piłkarzach, natomiast City ma taką ławkę, że mogą sobie rotować jak chcą. Ja stawiam na City, chociaż mocno zaskoczyła mnie ekipa Londyńczyków, których na początku w ogóle nie brałem pod uwagę.

3. Chelsea czy Manchester United?
- Boję się, że z hitu wyjdzie kit tak jak w przypadku naszego spotkania z Manchesterem City. Dla Mourinho wynik może oznaczać jego zwolnienie bądź pozostanie, co prawdopodobnie przejawi się zabiciem jakichkolwiek emocji głęboką defensywą i czekaniem na jakieś pojedyncze kontry. Jeśli Diabły wyjdą ofensywnie nastawione to myślę, że zaskoczyłoby to nie tylko mnie. Wszystko wskazuje na wygraną Chelsea, ale nie zdziwię się, jeśli Jose kolejny raz pokaże, że niektórzy za szybko go skreślili.
Zapraszam na discord lfc.pl -> klik!
Juluz
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez KJano10 » 19 paź 2018, o 23:27

1. Arsenal odżył po odejściu Wengera, póki co efekt nowej miotły zadziałał i Emery dodał niesamowitej świeżości Kanonierom. Po dwóch początkowych porażkach z silnymi ekipami rozpoczęli marsz zwycięstw i co zaskakujące z meczu na mecz ich zwycięstwa są coraz bardziej pewne. Przez ostatnie dwa lata lubili seryjnie wtapiać z słabszymi drużynami, a w spotkaniach z silniejszymi po prostu okazywali się gorsi. Niemniej jednak trzeba poczekać na więcej meczów z TOP6.

2. Szczerze mówiąc bardziej w starciu z nami podobała mi się ekipa Chelsea niż City. Świetny wpływ Sarriego na drużynę, bardzo podobał mi się grany przez nich futbol. Podpisuję się jednak pod tym co wyżej napisał Juluz.

3. Mam identyczne obawy odnośnie meczu. Spodziewam się ultra defensywnego MU i czekaniem cały mecz na ewentualny błąd rywali. Ofensywna jedenastka i nastawienie zaskoczyłoby wszystkich, raczej włącznie z piłkarzami, którzy już przywykli do takiej gry w meczach o taką stawkę. Jednak myślę, że pójście na wymianę ciosów z Chelsea raczej oznaczałoby porażkę. Myślę, że mecz może dopiero rozhulać się po ewentualnym golu którejkolwiek ze stron. Fajnie byłoby gdyby jednak MU urwało jutro jakieś punkciki.
KJano10

1 year of membership

Postprzez consigliere » 19 paź 2018, o 23:29

lorenalex napisał(a):Ciekawie też w Wolverhampton, w każdy meczu wyszli ty samym składem, nuno menadzerem miesiaca. Myślicie, że są w stanie powalczyć o 7 miejsce?

nie wydaje mi sie aby siódme miejsce było horyzontem aspiracji tego projektu. jeśli jest na Wyspach klub który będzie w stanie w najbliższych latach rozbić monopol top6 to sądzę że uczyni to właśnie Wolverhampton.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez lorenalex » 20 paź 2018, o 13:55

consigliere napisał(a):
lorenalex napisał(a):Ciekawie też w Wolverhampton, w każdy meczu wyszli ty samym składem, nuno menadzerem miesiaca. Myślicie, że są w stanie powalczyć o 7 miejsce?

nie wydaje mi sie aby siódme miejsce było horyzontem aspiracji tego projektu. jeśli jest na Wyspach klub który będzie w stanie w najbliższych latach rozbić monopol top6 to sądzę że uczyni to właśnie Wolverhampton.

W planach strategicznych jest wygranie PL w przeciągu siedmiu lat od awansu. Mnie zaskoczyła szybkość aklimatyzacji Portugalczyków i formacja, jako jedyni grają 3-5-2.
lorenalex

Postprzez Mufi » 20 paź 2018, o 14:22

Nie wiem co mnie bardziej boli. Oczy od oglądania gry MU czy uszy od słuchania biadolenia Twarowskiego nt Chelsea. Oni nic wielkiego nie grają, a prowadzą tylko dzięki Pogbie i Shawowi, który nie wiadomo dlaczego wybił tą piłkę na rożny mając przed sobą całe otwarte boisko...
Mufi

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Premier League