Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez Dolin » 8 paź 2018, o 20:07

Ok dzięki za uświadomienie następnym razem będę bardziej uważny :)
Dolin

Postprzez HappyBlancik » 11 paź 2018, o 22:51

Rzadko kiedy mam okazję obejrzeć Polaków ze względu na branżę, ale dziś był jeden z tych dni, w którym mogłem posiedzieć z piwkiem przed telewizorem.

Gdy tylko zobaczyłem skład, wiedziałem ze będą cyrki. Krychowiak i Kurzawa to więksi parodyści aniżeli Lovren, szczególnie ten pierwszy. Gość jest tak sztywny, nie ma w nim ani krzty zaanagażowania, gość nie jest godzien reprezentować barw kraju w żadnym sporcie. Różowe buciki, zaczeska i tyle.

Zmiany... Błaszczykowski i Energetyk Grosik. Jeden ma z 35 lat, drugi chyba niewiele mniej. Po co? Skoro mecz już stracony, ogrywać gości którzy za jakiś czas będą stanowić o sile tej reprezentacji, a nie starych dziadow.
(Tylko
Nie mówicie, ze Grosik prawie asystował a Błaszczyk strzelił ekstra bramkę, bo po pierwsze piłka wyszła poza boisko, po drugie fatalna wrzutka obiła się o dwóch graczy a Błaszczykowskiemu to takie chyba nawet na treningu nigdy nie siadały).

Fatalny tenerer, fatalna gra i fatalna kadra. Większych sukcesów aniżeli choćby dotarcie do Mistrzostw Świata nie wróżę, choć i to będzie piekielnie trudne.

Wynik? Wynik w ogóle nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Pierwsza bramka powinna być nieuznana, Lewy przytrzymał i wpadł na bramkarza, w drugiej piłka wyszła na aut.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kodi » 11 paź 2018, o 23:11

HappyBlancik napisał(a):Rzadko kiedy mam okazję obejrzeć Polaków ze względu na branżę, ale dziś był jeden z tych dni, w którym mogłem posiedzieć z piwkiem przed telewizorem.

Gdy tylko zobaczyłem skład, wiedziałem ze będą cyrki. Krychowiak i Kurzawa to więksi parodyści aniżeli Lovren, szczególnie ten pierwszy. Gość jest tak sztywny, nie ma w nim ani krzty zaanagażowania, gość nie jest godzien reprezentować barw kraju w żadnym sporcie. Różowe buciki, zaczeska i tyle.

Zmiany... Błaszczykowski i Energetyk Grosik. Jeden ma z 35 lat, drugi chyba niewiele mniej. Po co? Skoro mecz już stracony, ogrywać gości którzy za jakiś czas będą stanowić o sile tej reprezentacji, a nie starych dziadow.
(Tylko
Nie mówicie, ze Grosik prawie asystował a Błaszczyk strzelił ekstra bramkę, bo po pierwsze piłka wyszła poza boisko, po drugie fatalna wrzutka obiła się o dwóch graczy a Błaszczykowskiemu to takie chyba nawet na treningu nigdy nie siadały).

Fatalny tenerer, fatalna gra i fatalna kadra. Większych sukcesów aniżeli choćby dotarcie do Mistrzostw Świata nie wróżę, choć i to będzie piekielnie trudne.

Wynik? Wynik w ogóle nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Pierwsza bramka powinna być nieuznana, Lewy przytrzymał i wpadł na bramkarza, w drugiej piłka wyszła na aut.

W tym całym hejcie warto zauważyć, że Brzęczek jakim by tam nie był trenerem ma o tyle trudne zadanie, że nie może przygotować zespołu grając z zespołami na naszym bądź słabszym zespołem, tylko gramy z najlepszymi zespołami EU, w meczach o jakąś tam stawkę, gdzie wystawiane są 1 składy.

Mecz przebiegał tak jak można się tego spodziewać z powodu naszego średniego (poza Zielem) środkiem pola, grającego na świetnych technicznie Portugalczyków, ale co do kontrowersji to wydaje mi się, że na początku spotkania, gdy Lewy z Piątkiem wyszli 2v1 z bramkarzem nie było spalonego, ale o dziwo nawet komentatorzy na to nie zwrócili uwagi.

Ciężkie zadanie przed Brzęczkiem, bo następny mecz znowu z Włochami o punkty, ale liczę, że jakiś tam progress osiągniemy, który przyjdzie wraz z wnioskami po kolejnym meczu.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kacciq » 12 paź 2018, o 00:47

HappyBlancik napisał(a):Zmiany... Błaszczykowski i Energetyk Grosik. Jeden ma z 35 lat, drugi chyba niewiele mniej. Po co? Skoro mecz już stracony, ogrywać gości którzy za jakiś czas będą stanowić o sile tej reprezentacji, a nie starych dziadow.
(Tylko

Po pierwsze kolega chyba zapomniał jak grał i jakie bramki strzelał Kuba będąc u szczytu formy - to tak w kontekście tego, ze "nigdy mu takie na treningu nie siadały".
Po drugie, kogo Brzęczek ma ogrywać? Nie ma w tej kadrze nikogo, poza Bednarkiem, Piątkiem i Milikiem, o kim można powiedzieć że będzie w przyszłości stanowić o sile kadry i należy go ogrywać. 2 z 3 z nich zagrało dziś cały mecz więc tutaj bym na siłę się nie czepiał. Po prostu nasza kadra stacza się na dno i po odejściu Kuby, Grosika, Lewego i Glika będziemy mieli "jedną wielką czarną dziurę".
Generalnie rzecz ujmując, polska piłka nożna powinna zostać rozwiązana, poczynając od ekstraklasy. A pieniądze publiczne wydawane na kluby zainwestować w, no nie wiem, choćby bezpłatne żłobki, cokolwiek pożytecznego.
Co do bramek, obie wg mnie uznane prawidłowo, przy drugiej potrzebne byłoby eagle eye ale wydaje mi się że trzymała się jeszcze linii. Taka obserwacja - głupie nawyki zarówno sędziów jak i obserwatorów powodują, że gdy piłka znajduje się większą częścią poza boiskiem, uważają że wyszła... zapominając że musi wyjść całym obwodem. Zdziwiony byłem że sędzia to puścił bo 95% takich i nawet mniej kontrowersyjnych sytuacji jest orzekanych jako auty, a przynajmniej w połowie są to decyzje błędne.

P.S. Tak na koniec - odp***dol się od Lovrena :)
kacciq

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 12 paź 2018, o 09:21

Obrazek
A sędzia to miał oczy w dupie chyba.
Pytacie kogo ogrywać zamiast Grosickiego? A no Frankowskiego na przykład, w środku zamiast sztywnego Krychowiaka, Góralskiego. Jest trochę opcji, marne bo marne ale to oni w przyszłości będą stanowić o "sile" reprezentacji, więc warto dawać im szanse.
bugi

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez liverbull » 12 paź 2018, o 12:23

bugi napisał(a):Obrazek
Pytacie kogo ogrywać zamiast Grosickiego? A no Frankowskiego na przykład, w środku zamiast sztywnego Krychowiaka, Góralskiego. Jest trochę opcji, marne bo marne ale to oni w przyszłości będą stanowić o "sile" reprezentacji, więc warto dawać im szanse.

Chyba Wy dalej nie rozumiecie co to znaczy całym obwodem. zrobiłem szybką symulacje w programie 3D.
Identyczna sytuacja jak z Grosikiem. załączam zdjęcia.
Obrazek

Jak widać piłka dalej jest w polu.
identyczna sytuacja była wczoraj, sędzia doskonale to widział.
liverbull

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 12 paź 2018, o 13:53

liverbull napisał(a):

Chyba Wy dalej nie rozumiecie co to znaczy całym obwodem. zrobiłem szybką symulacje w programie 3D.
Obrazek

Na boisku nigdy nie ma dwóch identycznych sytuacji, dlatego ten model 3D jest do wyrzucenia, jeśli nie przestawia konkretnie tej sytuacji.
HappyBlancik

Postprzez liverbull » 12 paź 2018, o 15:10

HappyBlancik napisał(a):
liverbull napisał(a):

Obrazek

Na boisku nigdy nie ma dwóch identycznych sytuacji, dlatego ten model 3D jest do wyrzucenia, jeśli nie przestawia konkretnie tej sytuacji.

Chodzi mi o przedstawienie sytuacji, że nie każda akcja w której widać że piłka nie ma styku z linią to od razu aut. Przypomina mi się nasz mecz z Bournemouth jak Boruc wszedł z piłką do bramki a jednak piłka miała styk z liniią 2 milimetry i gola nie było.
liverbull

Postprzez HappyBlancik » 14 paź 2018, o 22:47

Mam nadzieję, że ten patałach Brzęczek poleci przed Eliminacjami do Euro, bo Polska kadra dawno nie wyglądała tak fatalnie jak ostatnie 4 mecze.

Przez 90+ minut meczu nasza reprezentacja stworzyła jedną okazję na strzelenie bramki XD

Nie umiemy odebrać piłki, nie umiemy jej utrzymać, podawać ani choćby wybijać z opresji. Co mecz grają inną taktyką, kolejny mecz Błaszczykowskiego, który nic nie pokazał a ma 35 lat a Energetyk Grosik przegrał nam mecz.

Patologia piłkarska. Poziom ekstraklasa.

E: Grosik poza szybkością niczego więcej nie oferuje. Biegnie do linii jak jakiś bezmózg i próbuje wkopać piłkę w pole karne. Choć rzadko i w to pole karne uda mu się trafić.
A coś się "rozruszało" bo zmienili taktykę na "skrzydłowych" choć jakikolwiek skrzydłowy od Grosickiego czy Błaszczykowskiego byłby lepszy.
Ostatnio edytowano 14 paź 2018, o 22:59 przez HappyBlancik, łącznie edytowano 1 raz
HappyBlancik

Postprzez kacciq » 14 paź 2018, o 22:56

HappyBlancik napisał(a):a Energetyk Grosik przegrał nam mecz.

Akurat Grosik jest ostatnią osobą (oprócz Szczęsnego), do którego można się po tym meczu przyczepić. To jego wejście sprawiło, że zaczęliśmy tworzyć jakiekolwiek sytuacje. Kilka jego zrywów stworzyło nam okazje strzeleckie, których w pierwszej połowie nie było w ogóle. Dlatego mówienie, że to on przegrał nam mecz, jest komiczne.

Co do polskiej piłki to tak jak mówiłem po Portugalii - rozwiązać, zaorać, zdelegalizować.
kacciq

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez magniuto » 14 paź 2018, o 23:01

Tak sobie oglądałem ten mecz i w miarę upływu czas przypominał mi się nasz mecz z Napoli, nie pod kątem gry nawet, lecz wyniku. No i skończyło się bardzo podobnie.
magniuto

Postprzez Przemko » 14 paź 2018, o 23:31

HappyBlancik napisał(a):Przez 90+ minut meczu nasza reprezentacja stworzyła jedną okazję na strzelenie bramki XD

Nie umiemy odebrać piłki, nie umiemy jej utrzymać, podawać ani choćby wybijać z opresji. Co mecz grają inną taktyką, kolejny mecz Błaszczykowskiego, który nic nie pokazał a ma 35 lat a Energetyk Grosik przegrał nam mecz.

E: Grosik poza szybkością niczego więcej nie oferuje. Biegnie do linii jak jakiś bezmózg i próbuje wkopać piłkę w pole karne. Choć rzadko i w to pole karne uda mu się trafić.
A coś się "rozruszało" bo zmienili taktykę na "skrzydłowych" choć jakikolwiek skrzydłowy od Grosickiego czy Błaszczykowskiego byłby lepszy.

Ekspercie za dychę, obejrzyj skrót meczu i sprawdź kto najczęściej dochodził do sytuacji strzeleckich... Grosicki miał dwie setki, fakt faktem, że niewykorzystane, ale przed jego wejściem nikt nie miał równie dobrych sytuacji strzeleckich, a dojść do takich też trzeba potrafić, samo prostopadłe i dobre podanie nigdy nie będzie bramką, jest jeszcze ktoś kto to rozumie, podanie przejmuje i je wykańcza i Grosickiego można czepiać się tylko za ostatni element, a innych za wszystkie.

Twój komentarz nie odnosi się w ogóle do rzeczywistości, zupełnie się z nią mija, więc normalnie powinien być zignorowany, ale tym razem mam ochotę się przyczepić.
Obrazek
Przemko

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez HappyBlancik » wczoraj, o 00:39

Przemko napisał(a):
HappyBlancik napisał(a):Przez 90+ minut meczu nasza reprezentacja stworzyła jedną okazję na strzelenie bramki XD

Ekspercie za dychę, obejrzyj skrót meczu i sprawdź kto najczęściej dochodził do sytuacji strzeleckich... Grosicki miał dwie setki, fakt faktem, że niewykorzystane, ale przed jego wejściem nikt nie miał równie dobrych sytuacji strzeleckich, a dojść do takich też trzeba potrafić, samo prostopadłe i dobre podanie nigdy nie będzie bramką, jest jeszcze ktoś kto to rozumie, podanie przejmuje i je wykańcza i Grosickiego można czepiać się tylko za ostatni element, a innych za wszystkie.

Twój komentarz nie odnosi się w ogóle do rzeczywistości, zupełnie się z nią mija, więc normalnie powinien być zignorowany, ale tym razem mam ochotę się przyczepić.

Dwie stuprocentowe sytuacje, obie spieprzyl jak amator. A przed jego wejściem nic się nie działo, bo ta drużyna gra bez skrzydeł, a przynajmniej w pierwszej połowie, choć środek pola to mamy jeszcze gorszy niż te skrzydła.
Grosicki dostał piłkę jak na tacy, tylko patałach mógł to zmarnować i przez niego przegraliśmy. Jest fatalny.
HappyBlancik

Postprzez FootballClub » wczoraj, o 07:09

Grosicki to jeździec bez głowy. Najlepszym miejscem dla niego wczoraj byłaby ta bieżnia wokół boiska.
Druga sprawa to Reca. Ja pier****, jak można powoływać kogoś takiego? Ten Bernardeschi to robił z niego wiatrak.
Następny to Góralski. 50 metrów wolnego miejsca a on podaje do Włochów, przyjecie fatalne.
Zieliński, on zagrał kiedyś dobry mecz w kadrze? Jedno dobre podanie do Grosickigo za plecy obrońców i co więcej pokazał? Straty przed własnym polem karnym, tragedia.
Na koniec Glik. Chłop ma tyle lat na karku, rozegrał setki spotkań a nie potrafi wybić piłki choćby w pobliżu jakiegoś napastnika. Wszyscy stoją przy linii a on kopie w środek na pałę.
FootballClub

Postprzez Kodi » wczoraj, o 10:02

FootballClub napisał(a):Grosicki to jeździec bez głowy. Najlepszym miejscem dla niego wczoraj byłaby ta bieżnia wokół boiska.
Druga sprawa to Reca. Ja pier****, jak można powoływać kogoś takiego? Ten Bernardeschi to robił z niego wiatrak.
Następny to Góralski. 50 metrów wolnego miejsca a on podaje do Włochów, przyjecie fatalne.
Zieliński, on zagrał kiedyś dobry mecz w kadrze? Jedno dobre podanie do Grosickigo za plecy obrońców i co więcej pokazał? Straty przed własnym polem karnym, tragedia.
Na koniec Glik. Chłop ma tyle lat na karku, rozegrał setki spotkań a nie potrafi wybić piłki choćby w pobliżu jakiegoś napastnika. Wszyscy stoją przy linii a on kopie w środek na pałę.

Są managerowie, którzy z kompletnie średniego składu potrafią wycisnąć wszystko co najlepsze i są tacy, którzy chociaż mają zespół gwiazd z ambicją nie potrafią wejść na wysoki poziom.
Nasza reprezentacja, niestety, nie może trafić na kogoś kto byłby wstanie stworzyć taktykę, która pozwoliłaby grać na dobrym poziomie, i to jest główny problem.
Polska myśl taktyczna jest na beznadziejnie niskim poziomie, a na trenera zagranicznego nasi prezesi boją, albo nie chcą postawić, przez tylko im znane powody. ($)

Mamy kilku zawodników na światowym poziomie, którzy w klubach grają na prawde dobry futbol, pojawiają się na reprezentacji i nagle wyglądają jak goście z 2 ligi angielskiej.
Granie bez skrzydłowych bez zawodników jak Piszczek na boku obrony, który jest w stanie podciągniąć grę i zagrać kombinacyjnie, to oddanie meczu przeciwnikowi. Jędrzejczyk ? Reca ? Nie trzeba być profesjonalnym trenerem, żeby wiedzieć, że to się nie uda.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe