Forum LFC.pl • Zobacz wątek - Samochody

Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez bibe » 18 maja 2018, o 22:20

A co będzie droższe, wymiana samej uszczelki, nawet jeżeli jest wszystko ok. Czy ewentualna naprawa silnika jak się już przegrzeje? No i nie mówimy tu o samochodzie.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 18 maja 2018, o 22:21

Ale to chyba nie o silnik samochodowy chodzi, warto dodać 😁
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ElFirmino » 18 maja 2018, o 22:57

Tak, to nie o samochód chodzi, dlatego pisałem właśnie ze trochę nie pasuje do działu, ale zapomniałem do końca objaśnić. Zdecydowałem, że kupię cały zestaw (tłok, cylinder, głowica) bo kompresja jest już taka sobie, więc mały remont nie zaszkodzi. Dzięki za pomoc :)
ElFirmino

2 years of membership2 years of membership

Postprzez SajmonLFC » 18 maja 2018, o 23:55

Witam panowie widzę, że tu trochę zapanował bałagan z diagnozą.
Dobry trop to nawiewy przy uszkodzonej UPG, ale wówczas gdy ciśnienie robi sie w układzie chłodzenia czyli ćiśnienie z cylindró przedostaje sie do układu chłodzenia wówczas ok na wolnych obrotach może nie lecieć ciepłe powietrze z nawiewów w kabinie. Wówczas wykonuje się test na CO2 w w układzie chłodzienia.
Następną rzeczą jest że płyn chłodzniczy nie miesza się z olejem więc olej nie będzie dziwny może się zrobić mleczko w skrajnych przypadkach ostatnio przechodziłem taki temat z VIto jest tyle oleju w układzie chłodzenia że poprostu zbiera sie w zbiorniczku płynu chłodzącego( najwyższy punkt układu) jako po porstu czarna gęsta maź) ponieważ olej jest lżejszy niż płyn i wybija go do góry.
Zbyt mało danych aby coś wyrokowąc. Podstawowe pytanie czy robi ciśnienie się w układzie chłodzenia? Czy występuje czarna maź w zbiorniczku lub mleczko? Auto kopci na biało?
Najlepszą radą jest wycieczka do mechanika.
Widzę że obwiniasz pompę wody ok pompa może być uszkodzona pod względem wycieków, ale również dzięki niej może panować cisnienie w układzie (ukręcony wirnik pompy lub starte łopatki w skrajnych przypadkach).

Odnośnie twego drugie postu skoro chcesz kupować cały zestaw naprawczy nie zapomnij o wale wypadałoby go sprawdzic mimum zamotwoać nowe panewki dać do sprawdzenia korobowdy, i myśle że głowica to nie sprawdzenie tylko szczelności i robienie płaszczyzny ale rónież przyjrzenie się gniazdom prowadnicom przy takim remoncie nie wypada tego pominąć.
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ElFirmino » 19 maja 2018, o 10:41

Podkreślam drugi raz że to motocykl, a nie samochód :). Wał oczywiście sprawdzę, ale powinien być w dobrym stanie, bo ma mały przebieg i jest on sportowy, wzmacniany. Oleju w chłodnicy nie ma, wiadomo że wypłynąłby do góry i zrobił się "rosół", za to jest coś w rodzaju sadzy, małe czarne cząsteczki rozcierajace się na palcach, swobodnie pływają sobie w płynie. Nie wiem skąd się to mogło wziąć, bo około dwóch tygodni temu wlałem nowy płyn, a stary płyn był zupełnie czysty, więc problem jest świeży. Masz może pomysł skąd się wzięła ta "sadza" w chłodnicy?
ElFirmino

Postprzez ElFirmino » 25 maja 2018, o 20:10

Ehhh... Wymieniłem uszczelki i płyn chłodniczy, ale chyba na nic się to zdało. Po przejechaniu kilkudziesięciu km w płynie znów są spaliny(?) (coś w stylu sadzy), dodatkowo bardzo szybko się nagrzewa (wcześniej nie było tego problemu).
ElFirmino

Postprzez leonlevinsky » 5 cze 2018, o 21:29

Hej,

mam takie pytanie. Szukam felg aluminiowych do swojej hondy. Tak się składa, że średnica pierścienia centrującego wynosi u mnie 56,1 mm. Znalazłem fajne felgi, ale o większej średnicy w/w pierścienia.

Przeglądam neta i widzę, że są różnego rodzaju dystanse, które umożliwią założenie tej felgi.

Czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania? Nie ma ono żadnego negatywnego wpływu na felgę?

Z góry dzięki
leonlevinsky

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Patryko92LFC » 5 cze 2018, o 21:39

Musisz kupić, np na allegro pierścienie centrujące do felg. Zmierz średnice w feldze i dobierz odpowiedni wymiar
Patryko92LFC

Postprzez Zicku » 5 cze 2018, o 21:48

Tak jak kolega wyżej napisał. Musisz kupić odpowiedni pierścień centrujący. Dystanse są po co innego. Miałem pierścienie na dwóch różnych felgach i zawsze bez problemowo :).
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez leonlevinsky » 5 cze 2018, o 21:56

Patryko92LFC i Zicku - dzięki za odp. :)
leonlevinsky

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mitchell » 5 cze 2018, o 22:38

Spoiler:

Tak jak koledzy rzeczą, spokojnie można na tym jeździć. Przy swojej mam to już wiele lat.
Problem możesz mieć natomiast z nakrętkami mocującymi przy nowych felgach. Dlatego piszę.
Szerokość otworów może być nieco mniejsza niż w oryginalnych, tudzież inny kształt stożka i stare śruby będą chwytać tylko kilka skoków gwintu.
Do moich felg od razu miałem nowy komplet 20-stu nakrętek i muszę o nich pamiętać co roku przy wymianie.
"Airsick lowlanders"
Mitchell

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez dannydt » 14 cze 2018, o 14:44

Pomocy! 25k na pierwszy samochód, główna trasa do pracy jakieś 25km.

Upatrzyłem te 3 i doradźcie coś proszę :D

Audi a3 8p 1.6 silnik (5 drzwiowe)
Ford Focus mk2
Mitsubishi Lancer VIII

Focus i Lancer raczej 1.8 silnik? myślę tylko o benzynie
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !
dannydt

Postprzez PiaS93 » 14 cze 2018, o 15:05

Mam lancera z tym silnikiem , spalanie w trasie najmniej wyszło mnie 6.7l/100km ale emeryckim tempem :lol:
W mieście natomiast to i się koło dyszki zakręci zależy jak jeździsz :P Ogólnie jestem zadowolony z autka, żadnych problemów. No i jak to japończyk lubi wysokie obroty :badhappy:
PiaS93

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 14 cze 2018, o 16:05

Saab 9-3 polift w wersji 2.0T. Wyrwiesz bardzo fajny model i w fajnym roczniku, sam mam i polecam.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Kuj » 14 cze 2018, o 16:55

Miałem focusa mk2 2.0 duratec. Silnik bardzo dobry bezawaryjny, prowadzenie też super. Polecam zwłaszcza wersje GHIA/ Titanium bardzo dobre wyposażone. Największą bolączką tego modelu jest rdza na progach/dolnej części drzwi. Zwłaszcza dobrze sprawdź progi i elektronike.
Btw. Ja za swojego dałem 500£ w wersji GHIA rok 2005 ale w UK samochody są bardzo tanie :d.
Kuj

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności