Reprezentacja Anglii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Anglii

Postprzez pitero » 5 wrz 2017, o 18:45

sc0user napisał(a):uefa i fifa walczą z jakimikolwiek oznakami rasizmu, nienawiści oraz zachowaniem niezgodnym z tęczową poprawnością polityczną, w celu zgarnięcia łatwego hajsu z kar, na boisku

Fixed.
Obrazek
pitero

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Archetyp1 » 5 wrz 2017, o 21:17

pitero napisał(a):
sc0user napisał(a):uefa i fifa walczą z jakimikolwiek oznakami rasizmu, nienawiści oraz zachowaniem niezgodnym z tęczową poprawnością polityczną, w celu zgarnięcia łatwego hajsu z kar, na boisku

Fixed.

O czym ty w tym momencie gadasz/piszesz? Co ma karanie chamskiego "żartu" do poprawności politycznej? Mecz piłkarski to rozrywka przeznaczona również dla dzieci, a rozrywka dla dzieci nie powinna zawierać wulgaryzmów czy obrazliwych gestów. Nienawidze psioczenia na "poprawnosc polityczna" a podpinanie tego pojecia pod ten przypadek swiadczy o zwyczajnej ignorancji.
Archetyp1

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Mufi » 10 sty 2018, o 18:10

Kostaryka będzie ostatnim rywalem reprezentacji Anglii przed MŚ w Rosji. Mecz odbędzie się 7 czerwca na Elland Road (stadion Leeds).
Mufi

1 year of membership

Postprzez kacciq » 16 maja 2018, o 15:56

Kadra Anglii na MŚ:

Obrazek

Jedyna pozycja gdzie Anglia może równać się z najlepszymi reprezentacjami świata to prawa obrona. Reszta słabiutko wygląda, szczególnie środek pola. Jak zwykle ostatnimi czasy u Anglików, jeden wielki tartak. Znowu będziemy świadkami niezwykle emocjonujących spotkań kończących się wynikami 0-0 lub 1-0. No niestety, ta drużyna nie ma tego "czegoś" tak samo jak drużyna za czasów Gerrarda i Lamparda. Z tym, że w tej obecnej drużynie nie ma nawet tych indywidualności, które lata temu sprawiały, że Anglia na papierze była faworytem wielu imprez.
Strasznie bezpłciowa i nijaka ta drużyna, bez żadnego stylu. Tak jak zawsze kibicowałem Anglikom, głównie ze względu na Gerrarda a potem innych Czerwonych, tak teraz ich los będzie mi totalnie obojętny. TAA i tak nie powącha murawy, więc nie będę miał nawet wyrzutów sumienia :P
kacciq

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Jyuuken » 16 maja 2018, o 16:18

Też mam podobne odczucie, kiedyś również im kibicowałem, ale teraz jak patrzę na skład to mi się śmiać chce, środek obrony to dla mnie komedia :D.
Jyuuken

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez omnia » 16 maja 2018, o 16:41

Moim zdaniem mają jedną z lepszych ofensyw.
Kane, Sterling, Vardy i Rashford strzelili w tym sezonie łącznie 100 bramek. Jak dla mnie to dosyć imponujący wynik.
Alli czy Lingard potrafią dobrze dograć piłkę, więc Anglicy mogą trochę bramek nastrzelać.
omnia

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez consigliere » 16 maja 2018, o 16:49

jak na dłoni widać że będą grali 5 z tyłu. szkoda kontuzji Gomeza, idealnie skrojony system dla niego.
dziwi to że w dobie tak niewielkiej ilości Anglików grających regularnie w klubach czołówki Southgate dobrowolnie rezygnuje z takiego zawodnika jak Jack Wilshere, i czyni to jeszcze w sytuacji gdy środek pola jest i tak już niesamowicie zardzewiały. skoro Rose mało co grał w tym sezonie, a na jego pozycji mogą zagrać zarówno Delph jak i Young to chyba można było powołać jednego więcej ofensywnego zawodnika - dobrego w drugiej części sezonu Hughesa, rewelacje Bundesligi Jadona Sancho, strzelającego jak na zawołanie w Eredivisie pomocnika Chelsea Masona Mounta albo wspomnianego już Wilshere'a.
każdy z nich też zasłużył bardziej by znaleźć się na liście rezerwowej niż Lallana.

ciekawe jak w kadrze odnajdzie się TAA, prawde powiedziawszy w młodzieżówce na gotowego do występów w seniorskiej reprezentacji nie wyglądał.
she smell like gift from god
consigliere

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Mortimer » 16 maja 2018, o 17:41

kacciq napisał(a):Kadra Anglii na MŚ:

Jedyna pozycja gdzie Anglia może równać się z najlepszymi reprezentacjami świata to prawa obrona. P

Ty tak serio? Anglia ma dość wyrównany skład. Wcale nie jakoś specjalnie gorszy od np Niemiec, Hiszpanii. Mają wybitnego napastnika, niezłych skrzydłowych i solidną linię obrony. Fakt, w środku brakuje kreatywności, ale mimo wszystko jest to skład na niezły wynik.
Mortimer

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 16 maja 2018, o 18:19

Ta kadra nawet nie ma startu do czasów Lamparda, Gerrarda, Becka, Scholesa, Owena czy Ferdinanda z Campbellem.

Być może atak jest porównywalny lub nawet i lepszy, ale pomoc i obrona to nawet szkoda komentować. Trudno, takie pokolenie gdzie nie ma ani jednego wybitnego zawodnika.
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez DrGonzo » 16 maja 2018, o 18:29

Grecy już wiele lat temu pokazali, że nawet grając przeciętnym składem, można wygrać wielki międzynarodowy turniej. Prawie na każdym mundialu lub mistrzostwach Europy jakie pamiętam, była choć jedna drużyna-niespodzianka, która zaszła tak daleko, że nikt by się tego nie spodziewał. Ostatnim przykładem jest Islandia (nota bene Anglicy nie mają dobrych wspomnień z nimi związanych). ;-) Zespół powołany przez Southgate'a nie jest taki zły... Mam jednak wątpliwości co do selekcjonera, jego umiejętności taktycznych i motywacyjnych. Co do jakości składu też, ale dopóki piłka w grze... Wszystko okaże się niebawem. Osobiście nikogo bym z góry nie skreślał.

EDIT: AustralianMagic, w drużynie którą przywołujesz, było aż za dużo wybitnych zawodników, przywódców, osobowości... I to był chyba ich największy problem. Z resztą sam Gerrard i Lampard chyba kiedyś o tym mówili. Bez sensu porównywać jednych do drugich. Minęło wiele lat, czasy się zmieniły, ten sport się zmienił... Też nie postawiłbym kasy na nich u bukmachera, ale tak jak pisałem - nie skazywałbym ich na pożarcie. Wszystko się może zdarzyć.
DrGonzo

Postprzez arox71 » 16 maja 2018, o 18:38

takie pokolenie gdzie nie ma ani jednego wybitnego zawodnika.

I to dla nich szansa. Nie mają wybitnego, ale mają drużynę. Zachowując proporcję, tak jak Niemcy, Włosi i inne drużyny, który grały mega piłkę w mś. Argentyna ma takiego jednego i dupa. O trenera też bym się nie martwił, bo widać, że chłop ma łeb na karku.

Żeby była jasność. Nie stawiam ich w roli kogoś kto zagra o finał, ale z drugiej strony nie upadłbym nieprzytomny gdyby doszli daleko.
arox71

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez kacciq » 16 maja 2018, o 18:40

Mortimer napisał(a):
kacciq napisał(a):Kadra Anglii na MŚ:

Jedyna pozycja gdzie Anglia może równać się z najlepszymi reprezentacjami świata to prawa obrona. P

Ty tak serio? Anglia ma dość wyrównany skład. Wcale nie jakoś specjalnie gorszy od np Niemiec, Hiszpanii. Mają wybitnego napastnika, niezłych skrzydłowych i solidną linię obrony. Fakt, w środku brakuje kreatywności, ale mimo wszystko jest to skład na niezły wynik.

Oczywiście, że serio. Kane jest dobry wtedy, gdy ma mu kto podawać, to nie jest typ napastnika który cofnie się po piłkę i sam będzie rozgrywał/przeprowadzi indywidualną akcję. Nie na tym poziomie. A kto mu w Anglii ma podawać? Henderson? Dier? Zresztą, wystarczy spojrzeć na statystyki z kwalifikacji, gdzie w śmiesznie słabej grupie ten 'wybitny' napastnik strzelił 5 goli, z czego 2 Malcie i 1 Litwie z karnego. Z czym do ludzi.
- słaby bramkarz, ktokolwiek z tej czwórki by nie bronił.
- solidna obrona - tu się zgodzę, chociaż jak wiadomo nawet bardzo dobrzy angielscy obrońcy lubią coś na takim turnieju odwalić
- drewniany, ociężały środek pola bez krzty kreatywności czy choćby umiejętności dryblingu - każdy ze środkowych pomocników (mówię o tych cofniętych, pomijam Allego) będzie potrafił jedynie podać do najbliższego kolegi
- skrzydłowi wyglądają lepiej niż środek, ale tak czy inaczej jest to klasa niżej od skrzydłowych brazylijskich czy francuskich
- atak - Kane którego nie będzie miał kto obsługiwać, Vardy czasem wejdzie na podmęczonego rywala, Welbecka z litości pominę.

Mamy z tego przepis na niesamowicie nudne mecze i męczarnie zarówno piłkarzy angielskiej reprezentacji, jak i ludzi oglądających te widowiska.
Może to wystarczyć na Tunezję i Panamę w grupie, ale na kogo Anglia by w 1/8 nie trafiła - sukcesów jej nie wróżę.

arox71 napisał(a):I to dla nich szansa. Nie mają wybitnego, ale mają drużynę.

No i o tym pisałem wcześniej. To mogłoby być ich atutem, problem jest jednak taki, że to nie jest kolektyw. Za czasów Lamparda, Becksa itd. były indywidualności, ale nie było drużyny. Teraz nie ma ani jednego, ani drugiego.
kacciq

Postprzez hoster1 » 16 maja 2018, o 18:55

DrGonzo napisał(a):Grecy już wiele lat temu pokazali, że nawet grając przeciętnym składem, można wygrać wielki międzynarodowy turniej. Prawie na każdym mundialu lub mistrzostwach Europy jakie pamiętam, była choć jedna drużyna-niespodzianka, która zaszła tak daleko, że nikt by się tego nie spodziewał. Ostatnim przykładem jest Islandia (nota bene Anglicy nie mają dobrych wspomnień z nimi związanych). ;-) Zespół powołany przez Southgate'a nie jest taki zły... Mam jednak wątpliwości co do selekcjonera, jego umiejętności taktycznych i motywacyjnych. Co do jakości składu też, ale dopóki piłka w grze... Wszystko okaże się niebawem. Osobiście nikogo bym z góry nie skreślał.

EDIT: AustralianMagic, w drużynie którą przywołujesz, było aż za dużo wybitnych zawodników, przywódców, osobowości... I to był chyba ich największy problem. Z resztą sam Gerrard i Lampard chyba kiedyś o tym mówili. Bez sensu porównywać jednych do drugich. Minęło wiele lat, czasy się zmieniły, ten sport się zmienił... Też nie postawiłbym kasy na nich u bukmachera, ale tak jak pisałem - nie skazywałbym ich na pożarcie. Wszystko się może zdarzyć.

A Anglicy od wielu lat pokazują, że mimo kadry wypchanej świetnymi zawodnikami nie potrafią nic osiągnąć na turnieju międzynarodowym. Wyjście z grupy to dla nich sukces. Ostatni godny wynik to był chyba półfinał MŚ w 2002 i wtedy to była reprezentacja złożona właśnie z takich ludzi jak wspomniał AustralianMagic. Od tamtej pory Anglia pokazuje, że jest Anglią jeżeli chodzi o obsadzanie pozycji selekcjonera. McClaren, Capello(wyjątek), papcio Roy i grubas Sam(buhahah) nie wiem czy nie pominąłem po drodze jakiegoś majstra. Wątpię żeby młody Southgate ogarnął tą reprezentacje chociaż ma na to większe szanse niż jego 3 zajebistych angielskich taktyków i w sumie Capello, który bardziej zastanawiał się nad tym kogo zrobić kapitanem niż to jak wygrywać mecze.

Pisałem z pamięci, wydawało mi się że mieli finał pod nosem widać odpadli z Brazylią w ćwierćfinale, czyli w sumie dosyć standardowo o ile zdołali wyjść z grupy.
Ostatnio edytowano 16 maja 2018, o 19:07 przez hoster1, łącznie edytowano 1 raz
hoster1

Postprzez malybajla » 16 maja 2018, o 19:02

hoster1 napisał(a):
DrGonzo napisał(a):Grecy już wiele lat temu pokazali, że nawet grając przeciętnym składem, można wygrać wielki międzynarodowy turniej. Prawie na każdym mundialu lub mistrzostwach Europy jakie pamiętam, była choć jedna drużyna-niespodzianka, która zaszła tak daleko, że nikt by się tego nie spodziewał. Ostatnim przykładem jest Islandia (nota bene Anglicy nie mają dobrych wspomnień z nimi związanych). ;-) Zespół powołany przez Southgate'a nie jest taki zły... Mam jednak wątpliwości co do selekcjonera, jego umiejętności taktycznych i motywacyjnych. Co do jakości składu też, ale dopóki piłka w grze... Wszystko okaże się niebawem. Osobiście nikogo bym z góry nie skreślał.

A Anglicy od wielu lat pokazują, że mimo kadry wypchanej świetnymi zawodnikami nie potrafią nic osiągnąć na turnieju międzynarodowym. Wyjście z grupy to dla nich sukces. Ostatni godny wynik to był chyba półfinał MŚ w 2002 i wtedy to była reprezentacja złożona właśnie z takich ludzi jak wspomniał AustralianMagic. Od tamtej pory Anglia pokazuje, że jest Anglią jeżeli chodzi o obsadzanie pozycji selekcjonera. McClaren, Capello(wyjątek), papcio Roy i grubas Sam(buhahah) nie wiem czy nie pominąłem po drodze jakiegoś majstra. Wątpię żeby młody Southgate ogarnął tą reprezentacje chociaż ma na to większe szanse niż jego 3 zajebistych angielskich taktyków i w sumie Capello, który bardziej zastanawiał się nad tym kogo zrobić kapitanem niż to jak wygrywać mecze.

Skoro Anglia byla w półfinale w 2002 roku to czemu o 3 miejsce grała Korea z Turcja;D ?
malybajla

Postprzez CRX2 » 16 maja 2018, o 20:45

Mnie najbardziej zastanawia powołanie Stones'a, a brak Tarkowskiego, który pokazał się z bardzo dobrej strony w Burnley.
CRX2

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe