Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Virgil Van Dijk

Postprzez kacciq » 11 kwi 2018, o 10:46

sc0user napisał(a):@down
Bartek, nie chodzi mi o moment podania i upadku. Chodzi mi o moment przed. Gry biegnie z piłką i nagle macha rękoma z frustracji, bo go atakuje Sterling. Chyba, że to dezapropata na poczynania kolegów, w co wątpię.
O to chodzi. Że ten jego foch spowodował wybicie piłki na pałe po czym pada gol.

Mi się wydawało, że machał do partnerów coś w stylu 'halo, komu ja mam podać, gdzie wy jesteście'. W przerwie na C+ było pokazane, jak wielka dziura wtedy była w środku pola - hektar wolnej przestrzeni między naszą obroną a resztą drużyny i w niej 3 zawodników City. Jedyne co mógł zrobić VVD to wybić piłkę, ale zachował się bardzo nonszalancko.

W ogóle, wiem że VVD jest super, dodał dużo pewności siebie obronie, wygrywa wszystkie główki itd., jednak bądźmy obiektywni i zauważajmy też błędy. Virgil popełnia średnio 1 poważny błąd w meczu. W pierwszym meczu z City stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu, sytuację wyjaśnił bodajże Robertson. Z Crystal Palace minął się z piłką, po czym Benteke miał super sytuację którą zmarnował. Derbów nie oglądałem więc się nie wypowiem. Wczoraj ta sytuacja ze Sterlingiem. Wciąż sporo do poprawy ma Holender.

A no i ta żółta kartka z dupy totalnie, to Sterling powinien ją dostać. Oby nie zrobiła się z tego jakaś absencja np. w rewanżu w półfinale, nie wiem ile tam potrzeba kartek do zawieszenia.
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mufi » 11 kwi 2018, o 10:49

Kolejny świetny mecz Holendra. Przy tym feralnym wyprowadzeniu piłki z 2 minuty był ewidentnie faulowany i to 2x, ale City potem okradzione z gola, także nie ma co się kłócić i spinać :) Mam nadzieję, że od sierpnia będzie już naszym kapitanem nr. 1. Prawdziwy lider. Oczywiście zdarzają mu się błędy, ale nie ma idealnych na świecie :)
Mufi

2 years of membership2 years of membership

Postprzez wannaBee » 11 kwi 2018, o 11:16

Czy czasem na półfinały kartki się nie zerują?

Edit: ok, sprawdzone, to przed finałem się zerowały ;)
wannaBee

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez adktm » 11 kwi 2018, o 12:05

Ściślej mówiąc oprócz sytuacji ze Sterlingiem była jeszcze jedna sytuacja w polu karnym, gdzie przepuścił piłkę do zawodnika city i mogła z tego być groźna akcja. To było jeszcze w 1. połowie.
adktm

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez gincu » 11 kwi 2018, o 12:12

kacciq napisał(a):
sc0user napisał(a):@down
Bartek, nie chodzi mi o moment podania i upadku. Chodzi mi o moment przed. Gry biegnie z piłką i nagle macha rękoma z frustracji, bo go atakuje Sterling. Chyba, że to dezapropata na poczynania kolegów, w co wątpię.
O to chodzi. Że ten jego foch spowodował wybicie piłki na pałe po czym pada gol.

Mi się wydawało, że machał do partnerów coś w stylu 'halo, komu ja mam podać, gdzie wy jesteście'. W przerwie na C+ było pokazane, jak wielka dziura wtedy była w środku pola - hektar wolnej przestrzeni między naszą obroną a resztą drużyny i w niej 3 zawodników City. Jedyne co mógł zrobić VVD to wybić piłkę, ale zachował się bardzo nonszalancko.

W ogóle, wiem że VVD jest super, dodał dużo pewności siebie obronie, wygrywa wszystkie główki itd., jednak bądźmy obiektywni i zauważajmy też błędy. Virgil popełnia średnio 1 poważny błąd w meczu. W pierwszym meczu z City stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu, sytuację wyjaśnił bodajże Robertson. Z Crystal Palace minął się z piłką, po czym Benteke miał super sytuację którą zmarnował. Derbów nie oglądałem więc się nie wypowiem. Wczoraj ta sytuacja ze Sterlingiem. Wciąż sporo do poprawy ma Holender.

A no i ta żółta kartka z dupy totalnie, to Sterling powinien ją dostać. Oby nie zrobiła się z tego jakaś absencja np. w rewanżu w półfinale, nie wiem ile tam potrzeba kartek do zawieszenia.

Niestety nie ma żadnego obrońcy co by ich nie popełniał. Ale u Virgila nie przekłada się, póki co, na tracenie bramek, bo umie także zorganizować defensywę
Reporter: Is this your best day as Liverpool manager?

Brendan Rodgers: No, every day is
gincu

Postprzez far » 12 kwi 2018, o 18:44

"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
far

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Juluz » 12 kwi 2018, o 23:10

Spójrzcie na kopnięcie $terlinga, gdyby trafił van Dijka chociażby w oko to mogłoby się to skończyć tragicznie. Hajs wypalił mu mózg. Na miejscu Liverpoolu wniósłbym skargę. Pokuszę się o określenie "debil". Jak już powiedział @PyrkaLFC, nie mam pojęcia jakim cudem sterling nie dostał kartki za takie chamstwo.
Wybaczcie offtop.
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez kacciq » 21 kwi 2018, o 15:30

Strasznie nonszalancko gra Virgil. Nie miałbym z tym problemu gdyby nie to, że tracimy przez to bramki. Najpierw z City w LM, teraz na 1-2 z WBA. Ile on sprintów robi w trakcie meczu? 1? 2? Wygląda jakby się oszczędzał i wszystko chciał osiągnąć jak najmniejszym nakładem sił. A wystarczyło ruszyć się 2 metry do przodu i byłby spalony.

@down
owszem Karius wyznaczał linię (bo van Dijk sobie spacerował), co nie zmienia faktu że nadal był bliżej bramki niż Livermore więc spalonego nie było
Ostatnio edytowano 21 kwi 2018, o 15:50 przez kacciq, łącznie edytowano 1 raz
kacciq

Postprzez haszaszyn » 21 kwi 2018, o 15:39

Akurat w tej sytuacji Karius wyznaczał linię i był spalony
haszaszyn

Postprzez D1di » 21 kwi 2018, o 15:43

haszaszyn napisał(a):Akurat w tej sytuacji Karius wyznaczał linię i był spalony

gdzie tu jest spalony?
https://zapodaj.net/bdadac0755842.png.html
D1di

Postprzez pdg90 » 21 kwi 2018, o 15:52

Nie ma ofsajdu... ludzie nie siejcie fermentu :D
pdg90

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Sektor51 » 21 kwi 2018, o 15:58

Dzisiaj gdyby nie vvd, mogłoby być różnie, wiec nie czepiajcie sie, ze nie upilnował lini. Bez niego byśmy to przegrali
Sektor51

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez przemo14412 » 21 kwi 2018, o 16:18

Ludzie dajcie spokój.. gdzie wy tam spalonego widzicie?
przemo14412

Postprzez Sektor51 » 21 kwi 2018, o 16:35

Dla wyjaśnienia zawodnik z wba przy „rogu” jeśli jest bliżej niż Karius, to spalony, jeśli nie to NIE MA
Sektor51

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ManiacK » 2 maja 2018, o 23:07

To, jak potrafi nam uspokoić grę w defensywie, naprawiać błędy po kolegach, to głowa mała. Nie chcę nic mówić, ale gdybyśmy po bokach mieli lepszych zawodników defensywnie (Andy nadrabia braki walecznością i wydolnością, TAA stara się charakterem ale przez brak doświadczenia nie zawsze mu wychodzą mecze, jak te z City), a obok nie grał niestety.. parodysta z chwilowymi odchyłami od normy (czyt. dobrymi meczami bez żadnego błędu), to problem defensywny w naszej drużynie skończyłby się, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mimo odejścia Czana, w środek zaadaptowany zostanie niedługo Keita, a planujemy jeszcze dokupić DMa z niezłym rozegraniem, więc będziemy szczelniej bronić w środku pola. 75mln robiło wrażenie i robi dalej, cena oszałamiająca, ale to ile dał nam ten zawodnik i patrząc, że nikt tej klasy nie był dostępny (bo by nikt nam nikogo tej klasy nie sprzedał), to warto było. I ze względu na tę połowę sezonu i ze względu na kolejne.
ManiacK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery