Naby Keïta

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Naby Keïta

Postprzez pitersikorka » 11 sty 2018, o 16:45

szkoda, że driblingi i kluczowe nie są rozdzielone (wg mnie świadczy to dobraniu tezy i udowodnieniu jej na siłę),
Dodatkowo nie ma skuteczności tych driblingów.
pitersikorka

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez kopiczki94 » 13 sty 2018, o 00:22

https://twitter.com/ndirediallo/status/ ... 0236316673

PS. Tak, wiem że James Pearce zdementował , wstawiam jako bardziej "luźną" ciekawostkę
kopiczki94

Postprzez Flips » 13 sty 2018, o 17:22

Ktoś fajnie napisał. Keita jest tak dobry, że kupujemy go dwa razy. :) Nie rozumiem negowania próby ściągnięcia Gwinejczyka. Po odejściu Cou, potrzeba impulsu w środku pola. W chwili obecnej poziom kreatywności w najważniejszej części boiska wynosi -1. Poza tym wydaje mi się, że może być to nasze jedyne wzmocnienie w styczniu.
Flips

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Radbug » 13 sty 2018, o 19:07

A ja rozumiem. Oczywiście strata Coutinho to duży ubytek jakości, który trudno będzie zastąpić i Keita moim zdaniem nie da rady tego uczynić. Zwłaszcza gdyby miał przejść do nas zimą i docelowo wejść w "buty małego magika". Statystyki pokazują jednak, że Coutinho wcale nie był dla nas kluczowy. Z nim w składzie (13 gier 6 wygranych 6 remisów 1 porażka) zdobywaliśmy 1.8 pkt na mecz, bez niego (9 gier 6w 2r 1p) 2.2 punktu na mecz. Chyba sezon temu gdy wypadł Mane, nasz współczynnik zwycięstw zmalał o jakieś 30%. Wtedy można było mówić o 1 zawodniku jako "kluczowej postaci". Dziś, jakkolwiek tanio to nie zabrzmi, bardziej liczy się u nas drużyna niż indywidualności.

A wracając do słowa tanio... pozwolę sobie skopiować mój komentarz z artykułu ze strony głównej z pewnymi wyliczeniami odnośnie przyśpieszonego transferu Keity:

Podejdźmy do tego chłodno, bez emocji. Czysta matematyka, a liczby nie kłamią. Najmniejsza suma jaką możemy dopłacić za Keitę to według plotek 13 mln funtów. Keitę trzeba traktować w tej chwili jak wolnego zawodnika, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z Lipskiem i po tym czasie na 100% dołączy do Liverpoolu. Przeanalizujmy co się do tego czasu stanie. Do końca sezonu zostało 4 miesiące. Czyli za 1 miesiąc jego gry płacilibyśmy Red Bullowi 3,25 mln funtów. Dla porównania jeśli nasz najdroższy transfer VVD, kupiony za ogromną sumę 75 mln funtów wypełni swój 5 letni kontrakt, to za każdy miesiąc jego gry zapłacimy... 1.25 mln funtów (+jego pensja, ale Keita też za darmo grać nie będzie). Spotkań do końca ligi zostało 16. Zakładając, że Naby zagrałby w każdym pełne 90 minut to za każdy jego występ klub płaciłby ponad 810 tys. funtów. Za każdą jego minutę spędzoną na boisku klub zapłaciłby wtedy 9027 funtów. Dla porównania Coutinho z kontraktem na 200 tys. funtów tygodniowo kosztowałby klub w tym okresie 2807 funtów za każdą jego minutę gry w lidze. Jeśli zapłacimy ZA NASZEGO ZAWODNIKA dodatkowe 13 milionów, to do czerwca będzie on najdroższym piłkarzem na świecie (lub top 5 bo nie wiem ile mogą płacić Chińczycy swoim gwiazdom). A my chyba najbogatszym klubem na świcie nie jesteśmy... Nadal uważacie, że te 13 milionów to nic?

@down
No i koszulek, nie zapominaj o koszulkach...
Ostatnio edytowano 13 sty 2018, o 19:32 przez Radbug, łącznie edytowano 2 razy
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

Postprzez Zyska » 13 sty 2018, o 19:21

Radbug napisał(a):Nadal uważacie, że te 13 milionów to nic?

taa, zwróci się z awansu do LM 8)
Obrazek
Zyska

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez jaskol95 » 13 sty 2018, o 19:24

Może i masz rację, tylko pomyśl, co w sytuacji, w której, na przykład Oxlade wypadnie na dwa miesiące, a my będziemy musieli grać na trzech frontach, mając w środku Hendo, Giniego, Cana i Wijnalduma, przez co zawalimy sobie ligę i skończymy ją na piątym miejscu. Oczywiście, istnieje ryzyko, że Keita do marca będzie się aklimatyzował i nie da zbyt wiele drużynie, jednak lepiej mieć go już teraz, niż nie mieć nikogo. Ludzie pisząc o transferach często myślą o tym jak o wyrzuceniu pieniędzy w błoto, a według mnie powinno się na to patrzeć jak na inwestycję - jesteśmy Liverpoolem, który od kilku lat ma ambicje aby być czołówką europejską i teraz, kiedy w końcu wydaje się, że mamy na to szanse (atrakcyjny futbol, wyjście z grupy w LM, brak porażki od 16 meczów) mielibyśmy pożałować 13 czy nawet 20 milionów i to w sytuacji, kiedy sześć razy tyle dostaliśmy za naszą gwiazdę tylko dlatego, że w przeliczeniu na minuty wygląda to średnio i ryzykować tym samym wypadnięcie z TOP4? Nie oszukujmy się - Tottenham, Chelsea, United i my (uważam, że Arsenal nie ma szans na nic powyżej 6 miejsca) będziemy walczyć o miejsca 2-5 i jedna z tych drużyn skończy poza Ligą Mistrzów. Czy powinniśmy oszczędzać 20 milionów i ryzykować kolejny rok w plecy? Według mnie nie, Keita gra w taki sposób, że ma szanse na przestrzeni kilku lat rozwinąć się na jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego ŚP na świecie i każdy miesiąc będzie wart swojej ceny, szczególnie że Klopp pokazuje, że potrafi z przeciętnych graczy wyciskać maksimum (Moreno, Klavan, Joe Allen czy Wijnaldum), a z bardzo dobrych robi potwory (Mane, Salah, Firmino, Coutinho czy nawet Oxlade, choć z tym ostatnim warto wstrzymać się od takich słów). Uważam, że warto zakontraktować go już teraz, przede wszystkim aby zwiększyć nasze szanse na TOP4 (nawet na 2 miejsce), ale także dlatego, aby miał pół roku więcej do czynienia z Jurgenem.
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez majalfc » 13 sty 2018, o 20:13

Keita właśnie strzelił bramkę na 1:0
majalfc

1 year of membership

Postprzez LukasLFC » 13 sty 2018, o 20:15

Właśnie strzelił i miałem wrażenie jakby w ogóle się z niej nie cieszył, a co do jego gry, trochę mało aktywny, ale jak już miał piłkę to czaruje nieźle, musi przejść w styczniu, ja to wiem
LukasLFC

1 year of membership

Postprzez Edamskiser » 13 sty 2018, o 20:35

Na kwestie tych dodatkowych 13 milinow nalezy spojrzec nieco inaczej. Doplata teraz wydaje sie byc dosyc dobrym posunieciem, bo niby nieduza suma w kontekscie np. transferu Cou etc. ALE! Gdybysmy w lecie dolozyli te 15-20 mln to mysle, ze Keita juz od 5 miesiecy by byl zawodnikiem LFC. Dopiero na tym tle widac absurd sytuacji.
@DOWN
Oczywiscie, ze tak tez mogloby byc. Jednakze oferty w granicach 90 milionow (bo o tego typu kwocie rozmawiamy) raczej by nie odrzucili :)
Ostatnio edytowano 13 sty 2018, o 20:43 przez Edamskiser, łącznie edytowano 1 raz
Edamskiser

Postprzez Milten » 13 sty 2018, o 20:38

Edamskiser napisał(a):Na kwestie tych dodatkowych 13 milinow nalezy spojrzec nieco inaczej. Doplata teraz wydaje sie byc dosyc dobrym posunieciem, bo niby nieduza suma w kontekscie np. transferu Cou etc. ALE! Gdybysmy w lecie dolozyli te 15-20 mln to mysle, ze Keita juz od 5 miesiecy by byl zawodnikiem LFC. Dopiero na tym tle widac absurd sytuacji.

Gdybyśmy upierali się na ściągnięcie Keity już w lecie to czuje, że rozmowy utknęłyby w martwym punkcie. Finalnie zostalibyśmy z ręką w nocniku. RB rozpoczynało wtedy przygodę w LM, ze sporymi nadziejami. Wątpię, aby tak bogatemu klubowi robiło wielką różnicę te śmieszne z ich perspektywy 15 mln.
Milten

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez stu94 » 13 sty 2018, o 21:09

A ja oglądałem RB i byłem pod wrażeniem gry Brumy taki trochę Mane..
stu94

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Carlos » 13 sty 2018, o 21:27

Ralf Rangnick in Naby Keita: "He wants to leave in the summer and he will play with us until the end of the season. There is nothing more to say."

Raczej nici z wcześniejszej przeprowadzki.
Obrazek
Carlos

Postprzez mousen23 » 13 sty 2018, o 21:41

Wszedłem sobie przypadkiem na polski fanpage RB Lipska na fb i tam już się żegnają z Naby'm
mousen23

Postprzez Zicku » 13 sty 2018, o 23:02

To taki funpage istnieje? :D
Ktoś oglądał ten mecz i powie coś więcej jak Naby wyglądał na przestrzeni całego meczu?
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ziaja » 13 sty 2018, o 23:32

Carlos napisał(a):
Ralf Rangnick in Naby Keita: "He wants to leave in the summer and he will play with us until the end of the season. There is nothing more to say."

Raczej nici z wcześniejszej przeprowadzki.

Do póki nie będzie Deal Done to tak będą gadać. Co gadał Klopp z Cou?
Obrazek
ziaja
Redaktor

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery