Forum LFC.pl • Zobacz wątek - Georginio Wijnaldum

Georginio Wijnaldum

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Georginio Wijnaldum

Postprzez grzyb » 29 lis 2017, o 23:44

grzyb napisał(a):Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest jego rola na boisku ?

Dawno temu napisałem tego posta i dalej nie znam odpowiedzi na to pytanie.Gini zagrał raptem kilka "dobrych" spotkań i nadal nie przekonuje mnie jego gra.Allen dziś wyglada przy nim jak bóg środka pola.Troche sie na nim zawiodłem przyznam.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Paviola » 29 lis 2017, o 23:50

grzyb napisał(a):
grzyb napisał(a):Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest jego rola na boisku ?

Dawno temu napisałem tego posta i dalej nie znam odpowiedzi na to pytanie.Gini zagrał raptem kilka "dobrych" spotkań i nadal nie przekonuje mnie jego gra.Allen dziś wyglada przy nim jak bóg środka pola.Troche sie na nim zawiodłem przyznam.

Ma biegać, walczyć, podawać, odbierać. To, że nic z tych rzeczy nie robi to 2 sprawa, ale fakt. Od jakiegoś czasu dla mnie jest taką zapchajdziurą na środku. Niby jest, ale jakby go nie było to nikt by nie zauważył, a miejsce dla jakiegoś młodego walczaka zabiera :/
Paviola

1 year of membership

Postprzez FootballClub » 14 gru 2017, o 01:12

Dno dna, jak może grac taki slaby piłkarz w klubie marzącym o najwyższych celach? Piłkę trzymie o 10x dłużej niż powinien, zamiast zagrać szybko, to nie ku***, wole sobie podbiec 10 metrów i podać, w poprzek. Kiedyś mnie ktoś zjechał, ze napisałem, ze za Beniteza grali mężczyźni, teraz chłopaczki. No ku***, 0 ryzyka, byle ku*** podać do najbliższego. To jest nie pojęte. 0 strzlow z dystansu, no sorry, ale kazdy srodkowy pomocnik powinien ladowac takie torpedy, ze glowa mala. Kante strzela, Fernandinho okna rozbija, Matic pierdolniecie ma niezle, Xhaka itd. A u nas? Henderson... Pokazal to w ostatniej meczu z Evertonem, pilka jak na tacy, ten podbiega jakby mu sie chcialo srac i kopie wewntrzna czescia, zamiast z prostego walic. Wijnaldum, on kiedyś oddal strzal jakis zza pola karnego? Can raz na rok sprobuje i tyle. MASAKRA
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Kodi » 14 gru 2017, o 01:53

FootballClub napisał(a):Dno dna, jak może grac taki slaby piłkarz w klubie marzącym o najwyższych celach? Piłkę trzymie o 10x dłużej niż powinien, zamiast zagrać szybko, to nie ku***, wole sobie podbiec 10 metrów i podać, w poprzek. Kiedyś mnie ktoś zjechał, ze napisałem, ze za Beniteza grali mężczyźni, teraz chłopaczki. No ku***, 0 ryzyka, byle ku*** podać do najbliższego. To jest nie pojęte. 0 strzlow z dystansu, no sorry, ale kazdy srodkowy pomocnik powinien ladowac takie torpedy, ze glowa mala. Kante strzela, Fernandinho okna rozbija, Matic pierdolniecie ma niezle, Xhaka itd. A u nas? Henderson... Pokazal to w ostatniej meczu z Evertonem, pilka jak na tacy, ten podbiega jakby mu sie chcialo srac i kopie wewntrzna czescia, zamiast z prostego walic. Wijnaldum, on kiedyś oddal strzal jakis zza pola karnego? Can raz na rok sprobuje i tyle. MASAKRA

Ja to Giniemu zawsze bije brawo , jak się w końcu w trakcie meczu chłop przełamuje i podaję chociaż delikatnie do przodu :wink:

To co ostatnio prezentuje , to jest poziom Championship, 90% jego podań ląduje u obrońców albo bramkarza.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Moncio » 17 gru 2017, o 19:11

Dajta mnie tego Adasia za niego szybko
Moncio

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Juluz » 17 gru 2017, o 20:24

Nie przypominam sobie, aby w ciągu ostatnich 15-20 minut wykonał jakiekolwiek podanie do kolegi w kierunku bramki. Ciągłe podawanie do najbliższego, ciągłe podawanie do tyłu. Ja rozumiem, że nie było potrzeby ryzykowania jakichś piłek na walkę, ale kurde, jak dla mnie to nie do pomyślenia. Najgorszy na boisku.

edit:
@eryk, Matip przynajmniej czasem wejdzie z piłką do przodu :D
I got broken wings, I keep dyin', keep tryin',
No, I won't give up, Oh I'm flyin', I'm flyin'.
Juluz
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez geralt45 » 17 gru 2017, o 20:26

słaby sezon Wijnalduma. W tamtym sezonie był kluczowy to teraz zawodzi
geralt45

1 year of membership

Postprzez Mufi » 17 gru 2017, o 20:28

Juluz napisał(a):Nie przypominam sobie, aby w ciągu ostatnich 15-20 minut wykonał jakiekolwiek podanie do kolegi w kierunku bramki. Ciągłe podawanie do najbliższego, ciągłe podawanie do tyłu. Ja rozumiem, że nie było potrzeby ryzykowania jakichś piłek na walkę, ale kurde, jak dla mnie to nie do pomyślenia. Najgorszy na boisku.

Pewnie dlatego, że było 4:0 i po co forsować grę skoro za 5 dni czeka nas ciężki mecz :) Trudno dziś wybrać najgorszego zawodnika, no ale faktycznie może Wijnaldum był "najsłabszy".

@up
Tu się zgodzę, poprzedni sezon dużo lepszy, a przede wszystkim skuteczniejszy :)
Mufi

1 year of membership

Postprzez eryk97 » 17 gru 2017, o 20:53

Koleś absolutnie żałosny w tym sezonie, nie mogę patrzeć na to, jak przy przyjęciu potyka się o własne nogi. Powolny, do przodu podaje mniej od cpt. Budynia, a absolutnym hitem jest to, że każde zagranie to jest piłka niewymierzona tak jak być powinna. Powinien odpocząć sobie dłużej na trybunach, bo w tym momencie każdy nasz środkowy pomocnik jest od niego lepszy, a śmiem twierdzić, że Matip na tej pozycji również przewyższałby go klasą.
Obrazek
eryk97

Postprzez grunwald » 17 gru 2017, o 23:41

Juluz napisał(a):Nie przypominam sobie, aby w ciągu ostatnich 15-20 minut wykonał jakiekolwiek podanie do kolegi w kierunku bramki. Ciągłe podawanie do najbliższego, ciągłe podawanie do tyłu.

Chciałem zapytać o to samo, ale w kontekście całego meczu.

Od meczu z Arsenalem z tygodnia na tydzień coraz gorszy. Dramatycznie to wygląda zarówno dla Giniego, jak i całego zespołu, bo średnio mamy z czym się doczłapać na 8. do końca sezonu. Pozostaje liczyć na magiczny trening Jurgena, dalszy progres Oxa albo powracającego Adasia.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 gru 2017, o 00:22

Zastanawiam się... może to głupio zabrzmi, ale czy oni właśnie nie maja grać w taki sposób? Zarówno Hendo jak i Gini... to nie są pokraki. Wijnaldum nieraz pokazywał, że potrafić w trudnych momentach, zwłaszcza w trudnych momentach, podciągnąć rękawy i popracować. Gol z City, gol z Chelsea, gol w ostatnim meczu zeszłego sezonu - zmierzam do tego, że o ile u Hendersona część osób od dłuższego czasu dopatruje się asekuranctwa, o tye wydaje mi się, że to by było conajmniej dziwne, gdyby Wijnaldum nagle zmienił styl gry. Dla mnie to wygląda co najmniej tak, jakby Hendo, Can i Wijnaldum, jako główne zadanie mieli wlaśnie kiszenie piłki za wszelką cene, podczas gdy fab4 układa się do ataku. Bc może ma to związek z naszą obroną - skoro nie potrafimy bronić, a obrona jest ciągle w budowie, może Klopp wyszedł z założenia, że najskuteczniejszym sposobem gry będzie trzymanie dystanu, nudne asekuranckie klepanie piły i atak --> potem pressing, odzyskanie piłki i "powtarzaj". Nie twierdze, że jest to mój ulubiony styl, ale póki cos w miare się sprawdza. Punkty raczej bronią Jurgena. Gdyby nie jawna, dwukrotna wy*eba punktowa, dzisiaj byśmy byli w tabeli na równi z Chelsea. Przegraliśmy tylko dwa mecze, a gramy równocześnie w lidze mistrzów. Wiem, wiem, na autobusy to za mało, ale wciąż mamy więcej punktów niż rozpędzony Tottenham i nie grający w pucharach Arsenal. Do myslenia daje również to (dzisiaj mi się to rzuciło w oczy kolejny raz), że jak jest tylko jakaś przerwa w grze, to instrukcje od Kloppa odbiera właśnie Wijnaldum. To tak troche wygląda jak boskowanie u Kliczki... nudne i brzydkie, ale skuteczne. Tak wiem, przespaliśmy okienko, drużynie brakuje DMa i takie tam, ale Klopp gra tym co ma i robi to dobrze. To trochę dziwne, że czepiamy się zawodnika, po wygranej 4-0 :) Ktoś ma tutaj opis "Jeśli cos jest głupie i działa, to nie jest głupie" - być może gra Wijnalduma zmierza w tym kierunku? To nie jest Spearing, który nie potrafi grać, ani jakiś Glen Johnson, któremu się nie chce. Gość wygląda tak, jak by trzymał się sztywno jakiś instrukcji. Okej, piłka mu dzisiaj przeleciala pomiędzy nogami, zdarza się - pytanie na ile widowiskowość( a w zasadzie jej brak) gry Wijnalduma jest spowodowana brakiem formy, a na ile taktyką?
"Champagne for my real friends, Real pain for my sham friends"
PyrkaLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez licznerek » 18 gru 2017, o 00:52

Jak dla mnie to on od początku pobytu w Liverpoolu rozgrywa piłkę w sposób bardzo asekurancki, wybierając najłatwiejsze rozwiązania, często zagrywając w tył i w poprzek. Jego siłą w ofensywie były szybkie wejścia w okolice pola karnego bez piłki. W ten sposób tworzył przewagę i skutecznie pokazywał się partnerom, czego dobrym przykładem są gole z Manchesterem City, Arsenalem czy Middlesbrough z zeszłego sezonu. Dlatego też znacznie lepiej wygląda w meczach z czołówką niż z dołem tabeli, bo grając z dołem tabeli jest mniej okazji do kontrataków, jest mniej miejsca na połowie przeciwnika i trudniej o takie skuteczne znalezienie sobie miejsca do otrzymania piłki w pełnym biegu. Natomiast widać, że ma sporo zadań defensywnych, ale nawet pomimo tego oczekiwałbym od niego bardziej odważnego rozegrania, zwłaszcza że przecież kiedyś grał jako ofensywny pomocnik.

Zastanawiam się, jak środek pola funkcjonowałby w składzie Hendo, Ox, Coutinho przeciwko Arsenalowi. Jak wyglądałby Ox i Filip z większą ilością zadań defensywnych, czy daliby radę w trójkę ogarnąć grę w obronie i nie zostawiali zbyt dużych dziur. Gini choć mnie nie porywa, to jednak jest odpowiedzialny w obronie, zaś Can poza początkiem sezonu rozczarowuje.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek
Redaktor

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez grunwald » 18 gru 2017, o 01:51

Imo, może też mu nie służyć delikatna zmiana formacji po meczu ze Spurs. Niemniej, dalej powinien prezentować się znacznie lepiej i ciężko szukać wymówek dla Holendra.

licznerek napisał(a):Zastanawiam się, jak środek pola funkcjonowałby w składzie Hendo, Ox, Coutinho przeciwko Arsenalowi. Jak wyglądałby Ox i Filip z większą ilością zadań defensywnych, czy daliby radę w trójkę ogarnąć grę w obronie i nie zostawiali zbyt dużych dziur. Gini choć mnie nie porywa, to jednak jest odpowiedzialny w obronie, zaś Can poza początkiem sezonu rozczarowuje.

Ox grywał jako CM w Arsenalu i z tego, co pamiętam, to prezentował się tam przyzwoicie. Coś mi też świtają w głowie wypowiedzi Wengera, w których, na koniec dnia, widział go w środku pola. Sam przyznam, że po cichu na to liczę.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez hulus » 18 gru 2017, o 12:45

Szczerze przyznam, że w tym sezonie Gini nie daje więcej niż dawał Lucas Leiva. Biega szybciej i tyle. Nie podejmuje ryzyka i nie potrafi szybko podejmować decyzji. To znaczy powinien to potrafić i czasem to pokazywał, ale głównie skupia się na tym by czegoś nie popsuć zamiast też tworzyć. Ten zespół nie będzie się rozwijał ani liczył jeśli naszym pomysłem na rozgrywanie jest oddanie piłki Coutinho albo długa na Salaha. Czasem Hendo się wyłamie jak wczoraj i zagra coś więcej niż podstawowe automatyzmy. Can czasem zagra coś spoza automatu, ale też dorzuca beznadziejne holowanie piłki. Natomiast Gini jest minimalistą. Z ciekawego, wszechstronnego gracza robi nam się robot, który wykorzystuje ułamek swoich umiejętności. Po części to rozumiem, bo TRAGICZNĄ defensywę trzeba było ratować systemem, który narzuca dużą ostrożność w podawaniu w obronie i pomocy. Niby mamy większą kontrolę a przeciwnik mniej czasu przy piłce, ale zamiast tego bolesnego dla oczu podawania pomiędzy obrońcami wolałbym żebyśmy mieli innych piłkarzy, którzy potrafią rozgrywać. Klopp chciał VvD i Keitę, bo są fantastyczni z piłką przy nodze. Długie podania Lovrena i Klavana na skrzydła to parodia a prostopadłe podanie ze środka pomocy pojawia się równie często co szybkie wznowienie gry przez Mignoleta. Naby Keita wjedzie w ten skład z większym impetem niż Salah jak Gini i reszta dalej będą tak grać. Poza tym wystarczy Lallana, żeby poprawić środek pola.
hulus
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Mikey9692 » 30 gru 2017, o 18:50

Tragedia. Wchodzi w 85 minucie i nie jest w stanie dogonić środkowego obrońcy który ma całe spotkanie w nogach w tym masę sprintów z Salahem. Tragedia.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mikey9692

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery