Alberto Moreno

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Alberto Moreno

Postprzez cager » 22 lis 2017, o 17:39

Radbug napisał(a):
Mudrikos napisał(a):Wad Moreno nie ciężko dostrzec. Można by ich wymienić więcej niż debilne wejścia w przeciwnika i kiepska wrzutka. Mnie bardziej zastanawia jakie on ma zalety. Może ktoś będzie w stanie jakieś wymienić?

Szybkość, zwrotność, dobra gra kombinacyjna zarówno na własnej połowie jak i przeciwnika, dobre ustawianie się podczas ataku pozycyjnego rozciągające obronę przeciwników, waleczność (która czasem przeradza się w nadmierną agresję, co może być minusem, ale jak dla mnie w tym bezjajecznym zespole potrzebujemy też walczaków), nawet wrzutki też poprawił w tym sezonie.

Ty chyba zapomniałeś że to jest obrońca. Wolałbym żeby był pewny w obronie, akcje ofensywne to druga sprawa, w przodzie mamy zawodników którzy potrafią coś skombinować, więc Moreno niech się zajmie obroną
cager

Postprzez Robertos » 22 lis 2017, o 19:12

1. Szybko biega
2.
3.
4.
5. Koniec
Robertos

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Paviola » 22 lis 2017, o 19:51

Dlatego uważam, że naszym najlepszym obrońcą w ogóle jest Clyne. Nie daje tyle w ataku co Hiszpan, ale jemu takie wpadki się w ogóle nie przydarzają, a ile razy uratował mecz. U Moreno obrona zawsze kulała, wolał wychodzić do przodu, ale mając tych 2 bogów szybkości i brazylijski duet wolałbym 2 Clyne'a niż obrońcę co mu 3 wrzutka wyjdzie. Mówię teraz na spokojnie, już bez wczorajszych emocji. Klopp powinien inwestować w Robertsona, bo u nas nawet jak Moreno zagra 10 wybitnych spotkań i 1 słabe to Moreno pozostanie Moreno.
Paviola

1 year of membership

Postprzez Radbug » 23 lis 2017, o 00:50

Tez bym wolał bardziej defensywnego obrońcę albo przejście na formacje 3-5-2 gdzie moim zdaniem Moreno miałby więcej swobody e ofensywie i większą asekurację pod własną bramka niż zapewnia mu ją Lovren. Natomiast pytanie było o jego zalety to je wymieniłem. Coś co ma on opanowane w średnim stopniu (jak większość defensywnych umiejętności) nie jest zaletą, bo za taką uznaje się cechę, w której ktoś się szczególnie wyróżnia.

@Ponury
To jak to świadczy o naszej obronie, że gość który ma tylko fajną fryzurę i tatuaże jest w tym sezonie (nadal) naszym najlepszym i najpewniejszym obrońcą?
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez Redzik90 » 23 lis 2017, o 10:18

3-5-2 jest niemożliwe z tym składadem, bo ciężko ustawić w środku obrony 2 dobrych obrońców, a co dopiero trzech. Sorry, ale nie chciałbym oglądać poczynań Matipa i biegających obok niego Klavana i Lovrena, bo Gomeza w każdym meczu raczej NIESTETY nie będziemy oglądać. Do tego w takiej formacji z przodu musiałby grać Firmino, którymś skrzydłowym w postaci Mane/Salaha. Trzymanie któregokolwiek na ławce to byłby grzech, a nie wierzę, że Klopp posadziłby Bobby'ego na ławce.
Redzik90

Postprzez Robertos » 23 lis 2017, o 17:19

Ani on najlepszy ani najpewniejszy. Znowu dochodzimy do jakichś paranoicznych twierdzeń, że należy zmienić taktykę aby jeden cieniak zaczął w końcu wyglądać jak średniak. Jakby to miało wyglądać Moreno zastąpiłby Mane czy kogo?
Robertos

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 23 lis 2017, o 18:02

Robertos napisał(a):1. Szybko biega
2.
3.
4.
5. Koniec

1. Szybko biega
2. Dużo biega
3. Dobra kondycja
4. Kumpel Coutinho
5. Koniec

:P oddajmy papieżowi co papieskie w obiektywnym tonie
Dla mnie to wygląda tak, że teraz swoją szanse powinien dostać Andy. A przez resztę sezonu zobaczyło by się czy to czym dysponujemy wystarczy na lewą stronę czy też nie. Ja coś tak czułem ,że w andaluzji przerośnie go presja

Edit. Tak swoją drogą nie mieliście wrażenia, że asekuracja ze strony drugiej linii i skrzydeł była znacznie gorsza niż w poprzednich spotkaniach? Nie żebym chciał oczyszczać Moreno z winy ale tak to wyglądało z mojej perspektywy. Średnio ogarniętego taktycznie widza :p
The world is yours
CzerwonyBartek

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Aldor » 24 lis 2017, o 10:11

Moreno byl i jest nadal totalny przecietniakiem. Fajnie, ze wiara w trening niektorym sie udzielila po tych kilku dobrych meczach, ale takie okresy dobrej gry to nawet Can czy Flanagan zaliczali w barwach Liverpoolu. Nawet teraz bedac w swojej niemal boskiej, szczytowej formie nie jest az tak dobry na jakiego sie go kreuje. Po prostu nie kluje w oczy jego gra az tak bardzo... tutaj pojawialy sie juz glosy, ze jest to obecnie najlepszy lewy obronca EPL. Blagam....
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ArtuDitu » 25 lis 2017, o 21:58

Po niesamowitej fali żółci, jaka się pojawiła w tym temacie po pierwszym złym meczu gościa w tym sezonie, imho warto zaznaczyć, że kilka dni później zagrał na wysokim poziomie z jedną z najlepszych drużyn ligi. Facet we wtorek grał w rodzinnym mieście, świeżo po narodzinach dziecka. Zawalił, bywa. Ważne, że szybko się ogarnął i na tę chwilę Sevilla wygląda raczej jak wyjątek od dobrej formy, niż powrót do tego, co Alberto prezentował w poprzednich latach.
Obrazek
ArtuDitu

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Paviola » 25 lis 2017, o 22:22

Zapomniałeś napisać uzasadnionej żółci. Zawalił 2 bramki i nic go nie usprawiedliwia. W tym meczu również słabo. Nie mógł dogonić któregoś z niebieskich, nawet nie pamiętam którego, źle się ustawiał, a przy bramce nic nie próbował zrobić by zablokować to coś Wiliama. Wiem jestem na niego cięty i będę dopóki szansy nie otrzyma Robertson, a Wasze niezrozumiałe dla mnie bronienie go jeszcze bardziej mnie przekonuje, że to dalej nie zawodnik na miarę naszego klubu. Czy w innej ekipie z top 6 by grał? Coś wątpię. Dobranoc :)
Paviola

1 year of membership

Postprzez ArtuDitu » 25 lis 2017, o 22:26

Jasne, krytyka za sam zepsuty mecz była jak najbardziej na miejscu, sam się gotuję jeszcze dziś na myśl o tamtym występie Moreno. Potem zeszło to jednak w kierunku pisania, że facet w sumie niczego nie umie i wyglądało to tak, jakby wyjazd do Sevilli był lepszym świadectwem jego możliwości niż kilkanaście pozostałych spotkań tego sezonu, co już było kompletnie niepoważne. Co do oceny dzisiejszego meczu kompletnie się nie zgadzam, ale racja jak dupa, każdy ma swoją.

edit
@Zyska
Przywykłem, ale nie chcę się z tym pogodzić. Taka natura mojego kibicowania, że wspieram drużynę i wolę podkreślać pozytywy, niż szukać winnych do spalenia na stosie.
Ostatnio edytowano 25 lis 2017, o 22:46 przez ArtuDitu, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ArtuDitu

Postprzez Zyska » 25 lis 2017, o 22:36

ArtuDitu napisał(a):Jasne, krytyka za sam zepsuty mecz była jak najbardziej na miejscu, sam się gotuję jeszcze dziś na myśl o tamtym występie Moreno. Potem zeszło to jednak w kierunku pisania, że facet w sumie niczego nie umie i wyglądało to tak, jakby wyjazd do Sevilli był lepszym świadectwem jego możliwości niż kilkanaście pozostałych spotkań tego sezonu, co już było kompletnie niepoważne. Co do oceny dzisiejszego meczu kompletnie się nie zgadzam, ale racja jak dupa, każdy ma swoją.

Artu to nie przywykłeś jeszcze? Po każdym chujowym meczu Liverpoolu jest tu jad i szukanie kozłów ofiarnych. Najczęściej ofiarami padają Moreno, ponieważ kiedyś był słaby i przylgnęła do niego łatka, Henderson bo Anglik i drewno, Klopp bo ma inne pomysły niż większość forum (gdyby miał takie same to by nie prowadził Liverpoolu jakby ktoś nie wiedział), Mignolet bo ma słabe statystyki (nie mówie że jest super bramkarzem, ale łatwiej jest statystyki kreować grając 8 obrońców jak często to robią zespoły z dołu tabeli, niż dwójką, jak często broni Liverpool), czy wcześniej Lucas Leiva. Tak już jest, po dobrym meczu cisza w temacie, po średnim krytyka a po kiepskim fala żółci.
Nikt nie napisze dziś, że słabo zagrał Coutinho, słabiej nawet niż Moreno i to jest najlepszym potwierdzeniem tego co napisałem. Są równi i równiejsi. Tak samo nikt nie wspomnie o świetnym meczu Salaha, bardzo dobrym Klavana i dobrym Hendersona, bo w ich tematach jest cisza. Krytykować chyba jest łatwiej w tym smutnym jak pi*** kraju 8)
Obrazek
Zyska

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Ralf088 » 6 gru 2017, o 22:50

Nie mialem mozliwosci ogladania 1 polowy, co z Albertoo?
Ralf088

Postprzez Aldor » 6 gru 2017, o 23:20

Ralf088 napisał(a):Nie mialem mozliwosci ogladania 1 polowy, co z Albertoo?

Okaze sie po meczu. Wygladalo na jakies skrecenie stawu skokowego, pewnie peknieta torebka i wszystko co sie z tym wiaze.
Staral sie zablokowac strzal i wyszlo mu to tak niefortunnie, ze podkrecil kostke. Taka typowa sytuacja gdzie blokujac strzal blokujesz noge, a przeciwnik kopie mocno w pilke i caly impet jest przekladany na Twoj staw. Kazdy kto gral w pilke doswiadczyl tego nie raz z roznym skutkiem.
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Loktevic » 7 gru 2017, o 13:33

Mimo całej nagonki na Alberto, bardzo przykro patrzyło się jak schodził z boiska we łzach. Widać było, że bardzo zależało mu na dobrym występie i zmazaniu plamy po ostatnim meczu z Sevillą. Oczywiście jak każdy wolałbym, aby na lewej obronie biegał ktoś zdecydowanie lepszy, ale w tym sezonie zrobił spory postęp i jest w tym sezonie jednym z lepszych w naszej ekipie. Liczę, że to nie będzie kontuzja, która wyeliminuje go na dłużej. YNWA Alberto!
Obrazek
Loktevic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery