Optymalny/podstawowy skład

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Optymalny/podstawowy skład

Postprzez Aldor » 9 wrz 2017, o 19:02

Django napisał(a):
Juluz napisał(a):
Dokładając do tego, że Mane nam wypada na minimum 3 spotkania to Klopp na pewno nie posadzi Salaha. Najgorszym wyborem będzie chyba sytuacja, w której Klopp na jego pozycję chciałby wrzucić Chamberlaina, według mnie.

Ja, nie ma to jak za jedną pomyłkę transferową wprowadzać drugą... :lol:

Jeszcze tylko Karius na bramce i można tylko na środek na***ć...

Na Burnley w jego miejsce wyszedłby Szwagier, ale ten ma kontuzje i nikt nie wie kiedy wróci...

Obrazek - tak to widzę...

Wg. mnie Can za Wijnalduma/Hendersona. Wszyscy zagrali gowno, ale w ostatnim czasie to Can najczesciej grywal dobrze wiec wg. mnie zaslugiwalby zeby zostac. Po za tym ze slabszymi rywalami potrafi dolozyc cos z przodu, a to na bank sie przyda w meczu z Burnley, ktore pewnie bedzie bronic osiemnastka meczowa.

+ zamienilbym Firmino z Coutinho (w sensie Firmino jako dziesiatka, a Cou na skrzydlo).
Przy czym bede mega bardzo zdziwiony jezeli Klopp zdecyduje sie siegnac po Coutinho, a nie postawi na Oxa.
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez YNWAmate » 18 wrz 2017, o 08:56

Nie bede wracał do meczu, ale naszą formację widzę w ten sposób.

O obronie nie ma co dużo gadać :)

Środek widziałbym tak: Wijnaldum - Can - Coutinho
(Dziwię się że po pierwszej połowie ostatniego meczu nie ściągnął Milnera i wprowadził Wijnalduma.
Henderson w tej formie powinien siedzieć na ławie.)

No i atak: Mane - Firmino - Salah
(I chyba na tę chwilę za Firmino wpuszczałbym Solanke. Według mnie robi większą różnicę niż Stu. Gość jest silny i wysoki, nie boi się wyskoczyć do główki.)
Obrazek
YNWAmate

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Juluz » 18 wrz 2017, o 14:29

Zdałem sobie sprawę, że tyle dobrego mówi się o naszej ofensywie a nie mamy tak naprawdę na dzień dzisiejszy typowego napastnika, którego ciągnie na bramkę i zapewni te 15-20 bramek na sezon, poza "wiecznie powracającym do formy" Sturridge i młodym Solanke. Z Ingsem nie wiadomo jak będzie po powrocie, po kontuzji.

W sumie już powoli zapominam jak to jest mieć w składzie takiego typowego kilera. Zastanawiałem się czy to nie "nowoczesna" piłka, ale nie wydaje mi się: United ma Lukaku, Chelsea ma Morate, Arsenal ma Lacazette, City ma Aguero. My niby mamy trio Mane-Firmino-Salah, ale wolałbym osobiście widzieć coś w stylu Mane-NAPASTNIK-Salah, a za plecami napastnika Firmino.

Wiem, że to wynika też z naszego stylu gry, ale człowiek ogląda każdy mecz tego zespołu i dopiero jak się zastanowi to następuje zonk :lol: :lol: :lol:
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 20 wrz 2017, o 00:26

Szczerze mówiąc.. chciałbym wiedzieć, do czego aspirują w klubie, tj co chcą osiągnąć FSG razem z Kloppem. Bo zależnie od realnego celu, może nam brakować od 1/2 do ponad połowy składu. Jeśli chcemy się bić tylko o Top4, to wystarczy wzmocnić środek obrony, jeśli ponadto wychodzić regularnie z grupy w LM, to i boki by się przydały. Ale czy to wszystko, czego byśmy chcieli? Tak na prawdę patrząc na City, United, niemal kompletne pierwsze składy Chelsea czy Tottenhamu, to nam tak na prawdę brakuje:
• bramkarza, który poza ratowaniem drużyny w beznadziejnej sytuacji będzie miał tak mało kiksów, że każdy zostanie zapomniany uratowanymi punktami w kolejnym meczu - poza Courtisem (który notabene i tak ma większy podsłuch od naszego bramkarza), to czy to De Gea czy Lloris, to defensywa dużo pewniej gra, mając kogoś takiego, gdy wiedzą, że jak zjebią, to dostaną srogą burę. Nie jestem prorokiem, ale nie sądzę również, by Simon potrafił wybiec z takim impetem po piłkę jak Ederson, u nas pewnie prędzej piłkarz minąłby go i strzelił bramkę.
• o obrońcach czy to środkowych czy bocznych było mówione wystarczająco, nie trzeba dodawać więcej - wzmocnienie nawet na PO przy zdrowym Nathanielu by się przydało, bo szczerze mówiąc po lewej stronie wyśmiewany swego czego Bertrand robi o wiele lepszą robotę w Southampton niż nasz Anglik
• DM - to chyba pozycja, którą niemal na samym początku powinniśmy wzmocnić, ktoś kto uniemożliwi Lolvrenowi wykonanie swoich cyrkowych akcji, bo przetnie wcześniej akcję. Ktoś w typie Wanayamy czy N'Zonziego byłby idealny, ale raczej nie mamy na nich szans, to zostałby Fabinho, który ponadto pasowałby pewnie o wiele bardziej Jurgenowi, bo z wymienionej trójki jest najlepszym rozgrywającym - no i w razie problemów, potrafiłby zagrać na PO.
• Prawdziwy napastnik, ktoś kto będzie potrafił się dobrze ustawić w polu karnym, przepchnąć obrońcę i dołożyć nogę. Takiego kogoś w Dortmundzie miał Klopp w postacie Lewandowskiego do swojego czasu, teraz mamy Solanke - niestety jeszcze za mało opierzony i raczej niedostatecznie dobry na ten moment, by wygryźć Firmino. Interesowaliśmy się podobno.. Gabończykiem z BVB, ale chyba lepszą robotę u nas robiłby Timo Werner z Lipska.

Szczerze mówiąc o wzmocnieniu ławki nie trzeba mówić, bo jakbyśmy ściągnęli wszystkich, kogo trzeba - to Ci wszyscy z pierwszego składu, którzy teraz grają byliby nawet dobrymi rezerwowymi. Matip, Henderson/Wijnaldum, Sturridge, uniwersalny Milner, doszedł OX - wyglądałoby to nieźle. Tylko, że w życiu nie uwierzę, że przez kolejne 5 lat choć połowa problemów zostanie rozwiązana, bo jak jeden rozwiążemy, to pojawi się drugi w postaci sprzedaży zawodnika (po Suarezie była długo pustka, po Sterlingu na szczęście Mane przyszedł, kto uzupełniłby lukę po Coutinho i o zgrozo.. po Mane?), bo póki nie wbijemy na stałe do czołówki, póki regularnie nie będziemy grać chociażby w 1/8 LM, to do tej pory nasi najlepsi zawodnicy będą chcieli iść do Barcelony, Realu czy innego City.
ManiacK

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez foxtrote92 » 8 paź 2017, o 12:23

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej chciałbym poruszyć pewien temat. Otóż, jak Wy widzicie Nasz aktualnie optymalny skład przy w pełni zdrowej ekipie? I ewentualnie kogo Waszym zdaniem w drużynie brakuje.
Ja bym widział to na ten moment tak

...........Mignolet.............
Clyne-Matip-Gomez-Moreno
.....Henderson-Lallana.......
...Salah-Coutinho-Mane......
...........Firmino...............

Tylko, że to pokazuje, jak okrutnie niezbalansowaną drużynę posiadamy. Mamy dwóch skrzydłowych (w zasadzie nie do ruszenia). Do tego mamy z 4 klasowych ŚPO których w żaden sposób nie da się wrzucić jednocześnie na boisko. Lallana, Wijnaldum i Cou grają z przymusu na ŚP zamiast na 10, a Firmino jest Naszą mało bramkostrzelną 9.
W środku pomocy z poważnych zawodników mamy za to dwóch chimerycznych i nie kompletnych Cana i Hendo. Pierwszy ma ten błysk, ale w destrukcji jest leniwy i zapomina o obowiązkach. Drugi za to działą na boisku trochę zawolno przez co tracimy na dynamice akcji. Obrony w tym wątku szerzej poruszał nie będę bo jeden ŚO był po prostu obowiązkiem.
Więc po transferach Nasza XI powinna wyglądać tak:

.............BR.............
Clyne-Matip-ŚO-Moreno?
.......,DM-Lallana........
.....Salah-Cou-Mane.....
..........Firmino..........

W zasadzie to takie minimum. Na dobrą sprawę to przydałby się jakiś mocny napastnik, ale wtedy już w ogóle ciężko by było to ustawić. W zasadzie mamy 3 naprawdę świetne 10 w postaci Lallany, Cou i Firmino, a nie mamy nawet jednego porządnego destruktora, żeby choć jeden z nich mógł zagrać na 10 i mieć troszkę mniej roboty w defensywie.
W sumie nie jest to też do końca wina Kloppa bo proces hurtowego zaciągu ŚPO rozpoczął Brendi, choć Jurgen i swoje w postaci Winniego dorzucił.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Django » 8 paź 2017, o 15:30

Moreno za Robertsona, który poza wciąganiem Hiszpana nosem potrafi najlepiej dośrodkowywać z naszej drużyny i ma pojęcie o bronieniu?? Weź...
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Juluz » 17 paź 2017, o 23:02

Wiem, że Maribor i takie tam. Ale czy tylko ja na ten moment wolę Milnera w środku pola zamiast Hendersona?
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

Postprzez Kartas » 17 paź 2017, o 23:11

Klopp ma jednak inne zdanie. Przyjdzie kolejny mecz i znów od Hendersona będzie zaczynał układanie środka pola..Dziś zapewne tylko odpoczywał,ostatnio sporo w nogach miał.
Kartas

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 lis 2017, o 22:18

W najbliższym czasie rozegramy 12 spotkań w ciągu 42 dni, średnio gramy co niecałe 4 dni. Dobrze mieć Szwagra, Hendo, Cou i Mane spowrotem. Dobrze mieć skład szerszy o Robertsona i Ox'a. Dobrze gdyby okazało się, że Matip jednak jest zdrowy. Liczę też na więcej szans dla Stu, Milnera i Solanke. Szykuje się intensywny czas.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Radbug » 19 lis 2017, o 00:41

Pierwszy raz od długiego czasu nie martwię się (zbytnio) o okres zimowy. Kadrę mamy dość wyrównaną i jeśli wszyscy będą zdrowi to, nie wierzę, że to mówię, nasza ławka rezerowowych wygląda całkiem nieźle. Zakładając że w środku gramy trójką z dzisiejszego meczu: Hendo, Gini, Cou, to na ławce mamy Milnera, Lallanę, Oxa, Cana i Woodburna. Jedynie w obronie mamy luki, ale wiemy chociaż, że i Trent i Gomez nadają się do gry na poziomie PL i Ligi mistrzów. A w zapasie nadal jest nieco zapomniany Robertson.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez ArtuDitu » 19 lis 2017, o 20:11

Zastanawiając się nad optymalną dwójką środkowych pomocników wpadła mi do głowy myśl, by porównać różnicę bramek Liverpoolu z konkretnymi graczami na boisku. Problemami do rozwiązania były:
- szóstka: Henderson vs Can;
- ósemka: Lallana vs Wijnaldum (vs Can ewentualnie).

Moje zdanie na temat Emre raczej znacie, ale chcąc być rzetelnym musiałem go wziąć pod uwagę. Kto wie, być może pod względem wpływu na ogólną dyspozycję drużyny by się wyróżniał? Pod uwagę wziąłem tylko mecze Premier League, tak by zapewnić możliwie wysoki i wyrównany poziom rywali (czyli pozbyć się meczów pokroju 7:0 z Mariborem czy 5:0 z Burton).

Screena tabeli nie wrzucam, bo zajmowałaby zdecydowanie zbyt wiele miejsca. Wyniki wyglądają następująco:
- Lallana: +0.96 różnicy bramek drużyny na 90 minut gry;
- Wijnaldum: +0.94;
- Henderson: +0.83;
- Can: +0.67.

Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że Jordan słusznie pełni rolę podstawowego cofniętego rozgrywającego Liverpoolu (o czym napisałem trochę więcej tutaj), a także potwierdziło, że w ubiegłym sezonie faktycznie najlepiej radziliśmy sobie grając trójką Gini - Hendo - Lallana (wspomniałem o tym w wywodzie na temat Cana).

Nierozstrzygnięty w dalszej perspektywie pozostaje problem wyboru między Wijnaldumem i Lallaną. Anglik dopiero wraca po kontuzji, a Holender jest w rytmie meczowym i bardzo fajnie prezentował się w ostatnich spotkaniach, więc na tę chwilę powinien utrzymać swoją pozycję. W przyszłości decydować będzie prawdopodobnie aktualna forma, bo styl gry i wpływ na wyniki obaj mają całkiem podobne.
Obrazek
ArtuDitu

Postprzez faLLeN » 19 lis 2017, o 20:20

Środek Lallana - Henderson to masakracja. Z czym do ludzi w ogóle :lol: :lol: :lol:

Can jest tak słabiutki że chce go Real, Juve, Bayern itp., a statystycznie to nawet James fucking Milner wygląda jak profesjonalny piłkarz.

EDIT:

Już jak ktoś nie widzi i nie rozumie tego że Henderson to player role, to niech zastanowi się, że odkąd jest Klopp to w każde okienko chcemy zakontraktować środkowego pomocnika. Kosztem Hendersona oczywiście. Tak samo jak w każde okno chcemy zakontraktować obrońca do 1 składu kosztem Lovrena.
faLLeN

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ArtuDitu » 19 lis 2017, o 20:39

Na papierze byłby to środek Coutinho - Henderson - Lallana, czyli w zasadzie poprawiona wersja tego, czym graliśmy najlepszą piłkę w ubiegłym sezonie, no ale XDDDD BEKA DREWNIANE ANGLIKI XDDDDDD!111!!

Cana chcą dobre kluby nie dlatego, że jest tak wybitnym piłkarzem, a dlatego, że wygasa mu kontrakt i wciąż jest nadzieja, że z poziomu ponadprzeciętnego pomocnika wybije się na bardzo dobrego. Swoją drogą, Juventus jest oczywisty, ale Real to chyba z transfery.info wyciągnięty, a co do Bayernu - sam Heynckes ostatnio mówił, że szukają lepszych piłkarzy niż Emre.

"Odkąd jest Klopp to w każde okienko chcemy zakontraktować środkowego pomocnika" na pozycję/rolę ósemki. Dahouda. Zielińskiego. Wijnalduma. Keitę. Trudno podejrzewać, że mieliby grać kosztem Hendersona, który u Jurgena jest szóstką.
Obrazek
ArtuDitu

Postprzez NiePodpiszeSie » 19 lis 2017, o 21:39

ArtuDitu napisał(a):Cana chcą dobre kluby nie dlatego, że jest tak wybitnym piłkarzem, a dlatego, że wygasa mu kontrakt i wciąż jest nadzieja, że z poziomu ponadprzeciętnego pomocnika wybije się na bardzo dobrego. Swoją drogą, Juventus jest oczywisty, ale Real to chyba z transfery.info wyciągnięty, a co do Bayernu - sam Heynckes ostatnio mówił, że szukają lepszych piłkarzy niż Emre.

Niby tak, ale jednak ku*** nie do końca.

Z transferem Cana wygra ten, kto go w końcu ustawi na "6"i tego będzie od niego wymagał. Żadne "box to box" ani tym podobne głupoty jeżeli chodzi o zawodnika o jego profilu. On już jest bardzo dobry, tylko nie gra na pozycji, na jaką jest stworzony. Wyobrażam sobie środek pola z Hendersonem i Canem pod warunkiem, że Turek z obywatelstwem niemieckim będzie grał na DM, a Hendo wyżej - ma to o tyle uzasadnienie, że Hendersonowi też z przebiegu kariery to bardziej pasuje, szczególnie w kontekście prowadzonego pressingu, czego nie raz nie dwa dawał dowód.
NiePodpiszeSie

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 19 lis 2017, o 21:49

Jak niemal za każdym razem, zgadzam się i tym razem z ArtuDitu. W odróżnieniu do większości jak zawsze wszytko podparte statystykami. Hendo wybitny nie jest i nie będzie ale jest to zawodnik bardzo dobrze pasujący do koncepcji gry Jurgena. Bardzo dobry w pressingu, grający odpowiedzialnie, cierpliwie. Dobrze ułożona stopa do długich piłek i firmowych wrzutek z okolic prawego rogu szesnastki. Dla wielu jest za mało efektowny. Nie drybluje, nie gra ryzykownie, ma mało chwytliwe nazwisko. A jednak jeśli idzie kluczowe podanie z głębi pola (kiedy nie ma na boisku Coutinho) w ciemno można strzelać kto tę piłkę posłał vide asysta przy golu Salaha z kogutami. Nie doceniany strasznie. Nie jestem specem od analiz taktycznych ale wydaje mi się że to właśnie on walnie przyczynił się do podniesienia poziomu defensywy w ostatnich spotkaniach asekurując blok obronny. Ja na niego nie mam zamiaru narzekać. Za mało mamy magii w drużynie? Kiwki zwody i tym podobne zostawmy naszym atakującym. A Hendo niech dba o tyły kiedy stracą piłkę

Nie zdziwię się jeśli po przyjściu Keity i daj Boże pozostaniu Cou będziemy grali trójką Keita - Hendo - Cou i myślę że będzie to najlepsze co będziemy mogli wystawić. No chyba że Naby będzie robił za cofniętego rozgrywającego. Wtedy obstawiał bym coś takiego Lallana - Keita - Cou. No ale zobaczymy wszystko w swoim czasie :P
The world is yours
CzerwonyBartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery