Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Porady komputerowe

Postprzez HappyBlancik » 21 paź 2017, o 12:21

Cholera, męczę się drugi dzień z tym, bo bios w notebooku Asus nie widzi tego cholernego pendriva.
Mam płytkę z Windowsem 7.
W UltraIso zrobiłem: Utwórz obraz CD. Powstał mi obraz, który załadowałem w UltraIso.
Następnie: Bootowalna -> Zapisz obraz dysku. Wybrałem swojego pendriva i zapisałem.
Asus nie widzi pendriva. K*rna, co jest nie tak?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez kaziooo0804 » 21 paź 2017, o 12:39

Zobacz na internetach co może być przyczyną. Często coś jest zablokowane w biosie i trzeba włączyć X, żeby mieć dostęp do Y czy Z. Sprawdź dla modelu swojej płyty głównej. Zawsze możesz spróbować z innym gniazdem bądź pendrivem - mi samemu zdarzało się, że jednego wejścia czy pendrive nie widział, ale jak już spróbowałem z innym to poszło. W jednym z laptopów również musiałem szukać na necie - nie wpadłem na to, że BIOS ma wyłączone to w standardzie i szukałem opcji do włączenia możliwości startu z USB.
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"
kaziooo0804

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez alusz93 » 18 lis 2017, o 13:00

Witam ja znowu z tym samym pytaniem co kilka miesięcy temu chodzi o złożenie kompa do 4500zl. Jest to już większa kwota niż ostatnio więc myślę że będzie miał młody kompa na kilka dobrych lat i nowe gry dadzą radę na full.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
alusz93

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Juluz » 18 lis 2017, o 14:02

HappyBlancik napisał(a):Cholera, męczę się drugi dzień z tym, bo bios w notebooku Asus nie widzi tego cholernego pendriva.
Mam płytkę z Windowsem 7.
W UltraIso zrobiłem: Utwórz obraz CD. Powstał mi obraz, który załadowałem w UltraIso.
Następnie: Bootowalna -> Zapisz obraz dysku. Wybrałem swojego pendriva i zapisałem.
Asus nie widzi pendriva. K*rna, co jest nie tak?

Problem już trochę czasu ma i pewnie już sobie poradziłeś, ale opiszę wszystko dla potomnych tak jak najlepiej potrafię.
Generalnie problemow może być kilka. Przede wszystkim, na przyszłość, aby uzyskać bootowalnego pendrive nie potrzeba posiadać programu UltraIso, wystarczy do tego program, który posiada każdy windows już sam w sobie. Tutaj krok po kroku wszystko opisane, nie można się zgubić.

Dalej:
1) Nie każdy komputer ma opcję nagrywania windows poprzez pendrive, zwłaszcza jeśli chodzi o te starsze laptopy, bądź te słabsze. Wtedy używa się płyty, w taki sam sposób, poprzez UltraISO i inne patenty.
2) Źle nagrany windows i źle zbootowany pendrive/płyta. Zanim zaczniesz wyciągać wnioski - sprawdź czy BIOS innego laptopa/komputera widzi nośnik danych.
3) Opcje w BIOS'ie. Różnice pomiędzy UEFI i Legacy masz opisaną tutaj, więc nie będę drugi raz tego opisywał.

Wymienione przeze mnie punkty zapewnią poprawną instalacje windowsa bezproblemowo w 100%, jeśli dysk laptopa, a przede wszystkim sam laptop jest sprawny. Jeśli te punkty nie pomogą, a samemu nie orientuje się w sytuacji, to nie polecam grzebania po forach internetowych, bo można tylko pogorszyć sytuację i oddać laptop do kogoś, kto się na tym zna, kto sprawdzi np. poprzez LiveUbuntu, czy dysk jest sprawny itd.

edit: Tak, wiem, że nie masz wejścia na CD, więc musisz się pobawić w BIOS, ale poradnik tak jak mówiłem, napisalem także dla potomnych.
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Lapiduszek » 18 lis 2017, o 20:41

Witam,
Niosę się z zamiarem kupna jakiegoś fajnego monitorka do gier ;). Zależy mi na tym aby posiadał 144 HZ oraz był stosunkowo niedrogi, poszukuje czegoś do 1000 zł. Jeżeli ktoś ma jakiś fajny monitor godny polecenia to chętnie się im przyjrzę dokładniej :).
Głównie poszukuje monitora do CS'a dlatego zależy mi na częstotliwości odświeżania obrazu aż 144 hz.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
Lapiduszek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 19 lis 2017, o 11:25

alusz93 napisał(a):Witam ja znowu z tym samym pytaniem co kilka miesięcy temu chodzi o złożenie kompa do 4500zl. Jest to już większa kwota niż ostatnio więc myślę że będzie miał młody kompa na kilka dobrych lat i nowe gry dadzą radę na full.

Napisz prośbę na forum
http://forum.benchmark.pl/forum/9-kompu ... mputerowe/

Niezawodny w tym jest użytkownik Kajtek więc warto poczekać na jego odpowiedź.

Nie orientuję się teraz jak oni na bieżąco gdyż nie mam czasu więc tam Ci złożą kompa w dobrej cenie i z dobrymi parametrami na kilka lat (z tymże wiadomo, że po jakimś czasie będzie karta grafiki do wymiany, ważny jest na początku mocny procek).
Szpieg1
Moderator

Postprzez klosinho » 19 lis 2017, o 12:53

Lapiduszek napisał(a):Witam,
Niosę się z zamiarem kupna jakiegoś fajnego monitorka do gier ;). Zależy mi na tym aby posiadał 144 HZ oraz był stosunkowo niedrogi, poszukuje czegoś do 1000 zł. Jeżeli ktoś ma jakiś fajny monitor godny polecenia to chętnie się im przyjrzę dokładniej :).
Głównie poszukuje monitora do CS'a dlatego zależy mi na częstotliwości odświeżania obrazu aż 144 hz.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Czyli będziesz grać w 144 klatkach na sekundę tak? :) :)
Śmiesznie :)

Sorry za OT
klosinho

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 27 lis 2017, o 20:25

Są tu jacyś programiści Front-end ? Potrzebuje pomocy z Reactem, mam kilka pytań (poziom frustracji zbliżony do tego w wątku o Jurgenie po meczu z Chelsea)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Valdes » 5 gru 2017, o 00:30

Widzę, że na rynku pojawiło się dużo dysków zewnętrznych w bardzo niskich cenach. Wiem, że 90% z nich albo i wszystkie to szajs, ale może jednak ktoś znalazł jakąś perełkę godną polecenia.
Rozważam zakup dysku w wersji bardzo budżetowej. Nie chcę przepłacać, ponieważ miałoby być to dla osoby, której komputery nie są mocną stroną, ma słomiany zapał, a zamarzyła sobie takie coś, a jestem pewien, że długo się tym nie nacieszy. Mimo wszystko, jakbym już się zdecydował na zakup takiego urządzenia to nie chcę jechać całkiem po bandzie, fajnie jakby dysk chociaż sprawiał pozory solidnego.
Także, czy mógłby polecić ktoś jakiś dysk w ciekawej cenie? Wiadomo, że nie chcę wydawać dużo (a kto chce?), ale powiedzmy, że max. to 150zł. Powtórzę się, że cudów się nie spodziewam, a na razie tylko się rozglądam czy jest szansa na sprawienie komuś stosunkowo niedrogiego prezentu.

#Edit: nie wspomniałem nic o pojemności, oczywiste że im jej więcej, tym cena wyższa. Jakby miał chociaż te 200GB...
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Suchar » 5 gru 2017, o 14:17

Obrazek
Suchar

Postprzez rafalqu » 14 gru 2017, o 17:31

Szukam jakiegoś laptopa/notebooka. Chciałbym by żeby był doyć mały aby mieścił się do plecaka, a używać bym go chciał głównie do oglądania Youtube, korzystania z excela i worda
Poleci ktoś coś dobrego w dość niskiej cenie?
Obrazek
rafalqu

Postprzez PyrkaLFC » 14 gru 2017, o 18:16

rafalqu napisał(a):Szukam jakiegoś laptopa/notebooka. Chciałbym by żeby był doyć mały aby mieścił się do plecaka, a używać bym go chciał głównie do oglądania Youtube, korzystania z excela i worda
Poleci ktoś coś dobrego w dość niskiej cenie?

Polecam Lenovo ThinkPad T430 (lub większe) koniecznie z dyskiem SSD. Komp jest dosyć mały (lekko nosze go w plecaku) choć jest bardzo solidnie wykonany. Ma świetne parametry zajebiście się na nim pracuje. Matryca matowa, dysk SSD. Te kompy często śmigaja na Allegro jako używki, tj. zakupione z firm informatycznych, wyczyszczone, wyposażone w oryginalnego windowsa i puszczone do sprzedaży. Ja mojego trafiłem za chyba 1200 zl (właśnie poleasingowa wersja) i jestem mega zadowolony.

przykład: http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t430- ... 09577.html
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez grunwald » 14 gru 2017, o 18:39

Macbook Air 13". Używany 1,5 - 2k na allegro, najlepiej i5, 8gb ram i ssd. Pod Twoje potrzeby idealny.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez szimi » wczoraj, o 11:52

Cześć. Również szukam laptopa do pracy z programami graficznymi. 15 calowego. Chciałbym żeby miał i7 z minimum 4 rdzeniami i 8gb ramu, bo to akurat można rozbudowac, jak będzie brakowało. Dysk oczywiście SSD, ale fajnie jak by miał i SSD i HDD. Budzet to około 3500zł. Ktoś coś poleci?
szimi

Poprzednia strona

Powrót do Różności