Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Wszelakie pytania

Postprzez stu94 » 22 wrz 2017, o 13:18

Witam poleca ktoś jakąś dobrą nawigację jako apke na Telefon? Bezpłatną lub darmową przez 30 dni..
stu94

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ramar » 22 wrz 2017, o 13:42

stu94 napisał(a):Witam poleca ktoś jakąś dobrą nawigację jako apke na Telefon? Bezpłatną lub darmową przez 30 dni..

Ja używam map googla i jestem bardzo zadowolony. Darmowo, sprawnie i bez zgrzytów.
ramar
Moderator

Postprzez Barilla » 22 wrz 2017, o 15:58

Google maps jest ok, ale wymaga połączenia z internetem (tryb offline niby jest, ale jakoś mnie nie przekonuje).
Jeżeli potrzebujesz mapy offline, to HERE WeGo jest całkiem spoko - to spuścizna starych map Nokii które były zazwyczaj bardzo chwalone.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 22 wrz 2017, o 16:25

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Sygic. Przez jakiś czas premium jest za darmo, później można normalnie korzystać tylko nie ma dodatków typu wskazówki głosowe.
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez Zicku » 22 wrz 2017, o 21:58

Odpalasz janosika, minimalizujesz go, odpalasz google mapy i jedziesz :D. Mapa z googli wskazuje najszybsza trase lacznie z natezeniem ruchu. Zminimalizowany Janosik pokazuje w formie malej ikonki (cos jak ta z massengera) najblizsze wydarzenia drogowe. Dla mnie to obowiazkowy zestaw na kazda droge obecnie. Nawet zuzycie baterii jest bez roznicy.

*przepraszam za brak polskich znakow.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez stu94 » 24 wrz 2017, o 14:34

Dziękuje koledze Firmino za polecenie sygic. Bez internetu a spisuje się znakomicie
Pytanie tylko czy po wygaśnięciu premium nawigacja dalej śmiga w ten sam sposób?
stu94

Postprzez PyrkaLFC » 24 wrz 2017, o 21:25

Hej! Kojarzycie może czy istnieją jakieś takie kursy: może w formie internetowej, albo w formie warsztatów na tematy takie jak:
- planowanie i zarządzanie codziennymi czynnościami
- zarządzanie czasem
- zarządzanie bieżącymi wydatkami
- samodzielność związana z dorosłym życiem
??

Tak wiem, "18 sekund szukania w google" itd... Chodzi mi o coś praktycznego i najlepiej sprawdzonego, teraz od wuja jest jakiś blogerów, masterów, przewodników i specjalistów od wszystkiego, których metody po prostu nie działają.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 25 wrz 2017, o 06:13

stu94 napisał(a):Dziękuje koledze Firmino za polecenie sygic. Bez internetu a spisuje się znakomicie
Pytanie tylko czy po wygaśnięciu premium nawigacja dalej śmiga w ten sam sposób?

Po wygaśnięciu premium zablokowane jest sporo możliwości typu wskazówki drogowe, ale nawigacja jak najbardziej działa i zawsze doprowadzi do celu :) .
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez lingo1 » 25 wrz 2017, o 20:41

Witam otóż zwracam się do Was Czerwoni Bracia z pomocą.

Mam pewien film w formacie mp4 z imprezy i chciałbym z niego wyciąć kilka ujęć by mieć zdjęcia.
1. W jaki sposób i w jakim programie wyciąć dany kadr, by nie stracić potem na jakości?
-wrzuciłem film do win movie maker i tam zrobiłem zrzut, ale efekt był taki że te zdjęcie było zdecydowanie gorszej jakości niż po zrobieniu zwykłego printscreena...

2. Mam też np tego printscreena, tylko ciężko dokładnie dane ujęcie złapać, a po drugie wtedy delikatnie krawędzie są rozmazane, czy może jest jakiś skuteczny sposób i program by je wyostrzyć?

Zależy mi na końcowym efekcie, by dane zdjęcie było jak najlepszej możliwej jakości.
Obrazek
lingo1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Juluz » 25 wrz 2017, o 20:49

Adobe Premiere Pro, z tego co wiem jest dostępna wersja trial za darmo. Tam film możesz sobie przesuwać nawet klatka po klatce specjalnie wyznaczonym do tego przyciskiem, a następnie "export'ować" daną klatkę w formacje jpeg, png itd.
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

Postprzez lingo1 » 25 wrz 2017, o 21:48

Ok świetny program, bardzo dokładnie mogłem ustawić klatka po klatce które ujęcie chciałem wyciąć. Ok to mam zapisane, teraz potrzebuję te zdjęcie przede wszystkim wyostrzyć by było możliwe jak najlepszej jakości.
Obrazek
lingo1

Postprzez Juluz » 25 wrz 2017, o 21:58

Możesz spróbować programu GIMP i opcji wyostrz / wygładź, ale nie pomoże to zrobić nagle obrazka w 4K, także cudów nie oczekuj
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

Postprzez Lapiduszek » 27 wrz 2017, o 10:41

Czy ktoś z tych tu obecnych posiada konto na torrentach i chciałby się podzielić? :D
Lapiduszek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kam15 » 28 wrz 2017, o 17:06

Wie ktos czy jest szansa zalapac sie na mecz Anglii kupujac bilety w dniu meczu ? bede w londynie przez przyszly tydzien, moze bedzie okazja wskoczyc na mecz w czwartek... ?
kam15

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Jyuuken » 2 paź 2017, o 12:14

Cześć. Szybkie pytanko, orientujecie czy opłaca się jeszcze wozić fajeczki z Polski do Anglii?
Może będę za jakiś czas w Anglii i nie wiem czy kupować większą ilość dla paru groszy bądź odpuścić.
Pozdrawiam ;)
Jyuuken

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności