Watford FC - Liverpool FC

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Watford FC - Liverpool FC

Postprzez LongDejw » 12 sie 2017, o 15:57

Są jednak pewne zmiany (OFC wynikające ze zmiany składu).
Dzis gralismy praktycznie same długie piłki za obrońców bądź na skrzydła.Mimo że w tamtym sezonie bylismy do bólu przewidywalni,grając non-stop środkiem pola,to jednak było w tym sporo jakości (gorzej z efektywnością )
Teraz środka nie mamy w ogole i nie zwalał bym całej winy na Filipka.Podpowiedzcie mi proszę, kto dzis odpowiadał za rozprowadzanie piłki w środku pola?? Skrzydłowy Mane? Henderson jako DM? Gdzie był Emre ?? gdzie był Wijnaldum??
Do momentu karnego, Firmino zamiast naciskać na gospodarzy,zastanawiał się raczej z kim będzie spędzał swięta, po odejsciu Cou.

Jednak by nie było,ze to już koniec tego sezonu i gramy jedynie o utrzymanie,spróbuje wypisać jakis pozytywy po meczu.
Stałe fragmenty gry w naszym wykonaniu, w szczególności rzuty rożne, zaczeły spełniac swoją role.
Dwa razy faktycznie zagrozilismy bramce przeciwnika,co w poprzednim sezonie było raczej unikatowym osiągnięciem.
Dla mnie osobiscie, TAA zagrał solidnie i nie czepiał bym sie go specjalnie.Ma fajny przegląd pola.Jest szybki,jak na nasze standardy w obronie powiem nawet ze jest Solidny w defensywie.

Co do nowego nabytku.
Bardzo mocno sciskam kciuki za Salaha,boję sie jednak ze oprocz szybkosci wiele więcej nam nie zaoferuje.
Mam wrazenie ze przy prowadzeniu piłki jakby sztywnieje i brak mu przez to płynnosci przy rozegraniu.
W porównaniu do Lacazette,którego każdy ruch wyglądał jakby był idealnie zaplanowany u Mohameda jest sporo chaosu....obym sie jednak mylił.Czas pokaże.

Licze na poprawe we wtorkowym meczu...bo uwazam ze Wieśniaki sa sporo silniejsze od Watfordu i z taką grą nie mamy czego szukać w LM.
LongDejw

Postprzez Kartas » 12 sie 2017, o 16:01

Nie mamy mentalności zwycięzcy. Powinniśmy wepchnąć piłkę na 2:4 i by było po krzyku. Szanse były, a tak tradycyjnie piłka w naszej siatce w końcówce. Nie wiem co jest nie tak z tą drużyną. Nie można mówić, że zawodnicy podchodzą do meczów ze średniakami czy słabiakami jakby mieli już wpisane do tabeli 3 punkty. To najśmieszniejszy argument jaki czytałem. Tak można powiedzieć jak stan rzeczy trwa rok może dwa, ale nie 10 czy 15 lat. Przecież zawodnicy i trenerzy się zmieniają a my ciągle robimy to samo. Zły dobór zawodników, ciągłe braki w obronie, pomocy i widać jak jest. Oglądać tych zawodników to katorga - Moreno, Milner, Lovren. Origi często nic nie wnosi do drużyny, Gomes jest cienki jak zaliczka i nie wiem po co Klopp mówi, że to jakaś nadzieja LFC. To są typowe żygowiny i mam dość ich oglądania, szczególnie tutaj tych trzech pierwszych. :x
Kartas

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kurtz » 12 sie 2017, o 16:06

Chciałbym zobaczyć w następnym meczu na boisku Kenta i Solanke. Z Firmino na pomocy. Z czystej ciekawości. Gorzej niż dziś nie będzie.

Ralf088 napisał(a): No coz, trzeba patrzec w przyszlosc jakos to bedzie. YNWA i byle do wtorku! bedzie dobrze jeszcze!

No właśnie... My stoimy w miejscu, wspominamy przeszłość i patrzymy w przyszłość myśląc "jakoś to będzie" :P
Tak się dłużej nie da. Zobaczymy jak zakończy się to okienko transferowe...

Napisałem tutaj że to okienko będzie próbą przede wszystkim dla właścicieli i zarządu. Zobaczymy dokąd klub zmierza...
Ostatnio edytowano 12 sie 2017, o 16:31 przez Kurtz, łącznie edytowano 1 raz
Kurtz
Kurtz

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Ralf088 » 12 sie 2017, o 16:15

Wiadomo, zdenerwowanie jest duże bo praktycznie wpisywaliśmy już 3 pkt, ale spokojnie. Sam praktycznie myslalem ze rozwale swoj pokoj ale juz czasu nie zmienimy. Klopp slepy nie jest i na pewno widzi to co sie w klubie dzieje z obrona, jezeli nie przyjdzie VVD to na prawde bedzie cholernie ciezko zeby byc w top 4. No coz, trzeba patrzec w przyszlosc jakos to bedzie. YNWA i byle do wtorku! bedzie dobrze jeszcze!
Ralf088

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez xMyFoex » 12 sie 2017, o 23:33

Mowi się że Football to gra błędów, trudno się z tym nie zgodzić po takim meczu gdzie tracimy wszystkie 3 bramki po błędach własnych...w lidze nic nie ugramy bez wzmocnień w obronie... Na ligę angielska potrzeba w obronie czarnego lysego 2metrowego murzyna pokroju sola cambella który będzie kosil wszystko, łącznie z nogami przeciwników... Co robił okaka z lovrenem w pierwszej połowie każdy widział... Pierwsze 45min to całkowity dramat, w drugiej było już lepiej, szczególnie w ataku...szczerze to myślę że w PL będziemy walczyć o top 4 a w lidze mistrzostw możemy być czarnym koniem... Taki mamy styl gry i zawodników którzy średnio pasują do ligi angielskiej
xMyFoex

1 year of membership

Postprzez danio442 » 13 sie 2017, o 01:19

Pierwsze 45 minut do zapomnienia bo snuliśmy się po boisku jak śnięte ryby i gdyby nie Mane to w II połowie nie mielibyśmy punktu zaczepienia przy przegrywaniu 0:2. W momencie gdy prowadziliśmy 3:2 pomyślałem sobie,że skoro coś się zaczęło dziać gdy Bobby schodził do środka pomocy to fajnie byłoby wprowadzić Solanke w zamian Wijnalduma,tak by za nim zagrał Bobby i mógł rozgrywać,tak byśmy strzelili kolejnego gola i "zabili" mecz,a tu z minuty na minutę nic się nie działo i te zmiany w końcówce... szkoda gadać. Oby przed Hoffenheim Klopp dobrze przemyślał jaki skład chce wystawić.
danio442

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez paink » 13 sie 2017, o 01:56

danio442 napisał(a):W momencie gdy prowadziliśmy 3:2 pomyślałem sobie,że skoro coś się zaczęło dziać gdy Bobby schodził do środka pomocy to fajnie byłoby wprowadzić Solanke w zamian Wijnalduma,tak by za nim zagrał Bobby

Pomyślałeś to co każdy zdroworozsądkowy kibic. Możecie sobie narzekać na FSG, są jacy są i oczywiście można mieć wiele zastrzeżeń do ich polityki transferowej i ogólnie do sposobu zarządzania klubem, ale za zmiany odpowiada Klopp, który dziś właśnie tym elementem przegrał nam mecz.
Obrazek
paink

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez leonlevinsky » 13 sie 2017, o 02:01

Powiem tak; jestem kibicem, ale nie staram się wchodzić w głąb klubu (tj. relacji właściciele/trener itd.)...i gdybym miał jednym zdaniem opisać to co widzę na obecną chwilę, powiedziałbym że...wszystkie piękne nadzieje, które narodziły się w zeszłym sezonie właśnie zgasły.

Nie aspirujemy do światowej czołówki...z tego co widać, nawet nie staramy się próbować.

Pozdrawiam :) YNWA
leonlevinsky

Postprzez FootballClub » 13 sie 2017, o 10:30

Nie wyobrażam sobie, żeby Firmino z Hoffenheim nie zagrał za napastnikiem. Gdy on jest na "9" to jest zero pomysłu na rozegranie akcji, dopiero jak się zaczął cofać po piłkę to coś się ruszyło
FootballClub

Postprzez geralt45 » 13 sie 2017, o 10:42

Słuszna uwaga, Firmino nie był i nigdy nie będzie rasową 9, bez Cou i Adasia nie mamy nikogo kreatywnego w kadrze i tylko Bobby może się tym zając. Powinien zająć miejsce 10, skrzydła Mane-Salah a na szpicy dać szanse Solanke. Bardzo fajnie się pokazał w przedsezonowych meczach i zasługuje na szansę.
geralt45

Postprzez JohnnyMnemonic » 13 sie 2017, o 10:57

geralt45 napisał(a):Słuszna uwaga, Firmino nie był i nigdy nie będzie rasową 9, bez Cou i Adasia nie mamy nikogo kreatywnego w kadrze i tylko Bobby może się tym zając. Powinien zająć miejsce 10, skrzydła Mane-Salah a na szpicy dać szanse Solanke. Bardzo fajnie się pokazał w przedsezonowych meczach i zasługuje na szansę.

Widzę, że kolega już mnie uprzedził, myślałem dokładnie o takim samym ustawieniu --> 4-2-3-1 z Hendersonem i Canem grającymi za plecami Firmino, Solanke zasługuje na szansę jeśli Daniel dalej ma problem z kontuzją. Niestety nie widziałem naszego 1szego meczu w sezonie, ale jeśli Trent nie dawał sobie rady na prawej to zawsze można nieśmiertelnego Jamesa wrzucić w jego miejsce.
JohnnyMnemonic

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Juluz » 13 sie 2017, o 10:58

Popieram wasz pomysł, ale już wczoraj Klopp pokazał, że woli Origiego od Solanke. Przecież to jakiś nonsens. Dawać Solanke na pokład, będą z niego piłkarze, a jak Stu będze dostępny, no to na zmiane ze Stu.

Tak z innej beczki, Ings już calkowicie wyzdrowiał i nie przebija się do składu czy dalej ma rehabilitacje?
Are We Ever Gonna Be Better Than This?
Juluz
Moderator

Postprzez Zyska » 13 sie 2017, o 11:04

Trent zagrał dobry mecz. W obronie nie dał się jeździć, wybijał wszystkie piłki poza pole karne a i był jednym jedynym piłkarzem który pokazał jak się dośrodkowuje piłkę. Nawet rzuty rożne mu świetnie wychodziły, raz po jego zagraniu trafiliśmy w poprzeczke a drugi raz bodajże matip również doszedł do strzału ale obronił Gomes.
Obrazek
Zyska

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Redzik90 » 13 sie 2017, o 11:09

JohnnyMnemonic skoro nie glądałeś meczu, to po cholerę się gościu wypowiadasz w tym temacie? I jeszcze oceniaj piłkarzy za ten mecz. Typowa cebula.
Redzik90

Postprzez JohnnyMnemonic » 13 sie 2017, o 11:09

Zyska napisał(a):Trent zagrał dobry mecz. W obronie nie dał się jeździć, wybijał wszystkie piłki poza pole karne a i był jednym jedynym piłkarzem który pokazał jak się dośrodkowuje piłkę. Nawet rzuty rożne mu świetnie wychodziły, raz po jego zagraniu trafiliśmy w poprzeczke a drugi raz bodajże matip również doszedł do strzału ale obronił Gomes.

To zwracam honor, po prostu doszły mnie słuchy, że młody się nie popisał, a ja osobiście bardzo mu kibicuję i liczę na niego. Miejmy nadzieję, że ten mecz wzmoni nasze starania na rynku w ostatnich tyg. okienka.
JohnnyMnemonic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze