Jürgen Klopp

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Jürgen Klopp

Postprzez DrGh0st » 12 sie 2017, o 22:10

Chodzi o to, że Klopp stwierdził, iż nie ma wpływu na ewentualną sprzedaż Coutinho a do tego patrząc na nasz bilans przychód/strata w ostatnich latach można wnioskować, czego Klopp oczywiście nie stwierdzi otwarcie nigdy, że VVD jest celem jedynym na defensywę przez blokadę innych celów komitetu transferowego i o to się martwimy
DrGh0st

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kulsky » 12 sie 2017, o 22:24

Tak jak mówił Carra, VVD niewiele by tu zmienil. Nadal będziemy tracili bramki ze stałych fragmentów, bo Klopp nie potrafi ich dobrze ustawic, zonal marking ewidentnie sie nie sprawdza, ile razy widzieliśmy jakiegoś niskiego zawodnika kryjacego wielkiego przeciwnika, z ktorym nie mial szans. Ponadto na prawej stronie biegalby niedoswiadczony Trent, na drugiej Moreno, ktory nie napawa optymizmem i Matip albo Lovren do pary. Z całym szacunkiem do Matipa, ale na tle Lovrena to każdy by wyglądał solidnie. Poza tym zero asekuracji ze środka pola. Bez Cou nie ma kreatywności, Hendo z Canem nie mogą razem grać, w dodatku żaden z nich nie jest typowym defensywnym pomocnikiem. Mamy ogromne braki w kadrze, wystarczyloby jedno dobrze przemyslane okienko, zeby to poukładać, ale na to się nie zanosi. Może wina leży po obu stronach, Klopp uparcie wierzy w trening i ciagle slyszymy, że trzeba poprawic stale fragmenty gry, nie ma jak narazie efektów. Tez ma winę w tym calym zamieszaniu odnosnie Van Dijka, ze spotkal sie z nim w blackpool i przekonywal go do odejścia, strajku i transfer request, zamiast normalnie rozmawiac z klubem. Zarząd może i jest skłonny wydać duże pieniądze, ale fakty sa takie, ze odkad tu są, net spend jest wręcz śmiesznie maly. Do tego niekompetentne negocjacje transferow i niechęć do przeplacania. Ostatnie wypowiedzi Kloppa sugerują, że nie ma już pelnej kontroli nad transferami. Sprawia inne wrażenie w wywiadach, zawiedziony, zrezygnowany. Jak tak dalej pójdzie to nie zdziwilbym się, gdyby odszedł po jakimś czasie. Pozostaje czekać, aż kupią nas jacyś ambitni bilionerzy, bo szczerze, to nie widze wielkich sukcesow z FSG.
Ostatnio edytowano 12 sie 2017, o 22:40 przez kulsky, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
kulsky

Postprzez Lapiduszek » 12 sie 2017, o 22:33

Dzisiejszy wywiad pomeczowy pokazuje jak Klopp jest zdegustowany, zrezygnowany, zawiedziony utratą Coutinho... Gdyby to wszystko od niego zależało to inaczej by sprawa wyglądała. Jak Klopp przychodził do klubu to jednym z warunków była stuprocentowa i pełna odpowiedzialność, za transfery przychodzące jak i wychodzące z klubu, jak widać od tego czasu wiele spraw uległo zmianie :,,Jako menadżer klubu piłkarskiego, mam szefów, którzy są nade mną w tej całej hierarchii. Oni mają decydujący głos w sprawie kupna, czy sprzedaży zawodników. Muszę zaakceptować ich wybory.''
Jest to mega przykre dla nas jako kibiców i dla samego trenera, który jest stłamszony przez chciwych właścicieli którzy obiecywali złote jajka a jak widać dla nich liczy się jedno złote jajko w postaci skupowania talentów za bezcen a potem robienie z nich maszynek do zbijania profitu...
Brak słów jak klub funkcjonuje i dopóki nie zmieni się coś na górze to nawet tak świetny fachowiec jak Jurgen tutaj nie pomoże.
Liverpool FC jest średnim klubem, który liczy tylko robienie z piłkarzy zysków(w sumie to jest biznes, skoro im się cyferki zgadzają to co mają zmieniać...szkoda, że dla nich ważniejsze wydają się być zyski niż dobro klubu, ale nie ma co szukać pomocy charytatywnej u szejków czy innych chińczyków, tylko oni by mogli nas uratować w dzisiejszej piłce transferowej). Tak było za Tom Hicks'a i George Gillett'a i naprawdę NIEWIELE się zmieniło za kadencji FSG a argumenty o powiększaniu stadionów i innych shitów zostawcie sobie dla siebie. Wolałbym stare Anfield Road ale z wynikami i transferami na miarę topowego klubu.
Lapiduszek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mateusz95LFC » 12 sie 2017, o 23:05

Obrazek

Sposób mówienia Kloppa i generalnie odnoszenie się do tematu Cou pokazuje całkowitą rezygnacje. Gość przychodzi do klubu z wielkimi tradycjami, sam jest jednym z najbardziej rozchwytywanych osób na rynku. Chce tu coś stworzyć, biorąc pod uwagę przychody klubu - dostaje psie pieniądze na wzmocnienia, a gdy pojawia się obawa odejścia kluczowego zawodnika to jebane FSG zamiast go w tym wspierać to tylko wyczekuje na finalizację transakcji i w myślach liczy hajs. Należy sobie uświadomić, że chu** osiągniemy z tymi właścicielami. To nie jest kwestia menadżera, bo nikt mi nie wmówi, że Rodgers był złym trenerem, był najlepszy od czasów Rafy, to w między czasie w klubie byli parodyści. City podobnie jak my miało problem z obroną, wydali 200 mln funtów (+/-) na wzmocnienia tej formacji. Liverpool nie potrafi sprowadzić celu Kloppa, a ten słynny "komitet" nie jest w stanie złożyć oferty za alternatywnego gracza, podobnie z resztą w przypadku Keity.

Jakby się bardziej zastanowić, to nie wiem czy transfery VVD i Keity nie miałyby być sfinansowane z transferu Cou, w sumie biorąc pod uwagę funkcjonowanie właścicieli byłoby to realne.

Całe to pierdolenie o powrocie do czołówki, do topu (który to już raz) poważnie mnie już zniechęciło. Mam 22 lata, jestem w kwiecie wieku, powinienem korzystać z życia, a nie zamartwiać się sprawami klubu, w który wyjebane mają nawet jego właściciele. Rozumiem też Filipka, z Liverpoolem czeka go kolejne 7 miejsce i przy odrobinie szczęścia faza grupowa w LM.

Szkoda w tym wszystkim Kloppa, który chyba serio uwierzył, że zrobi z LFC projekt na skalę "polskiej Borussi". Nie przy tym zarządzie.

Parafrazując klasyk, pierdolnijmy sobie whisky, bo co nam zostało?
Ostatnio edytowano 12 sie 2017, o 23:09 przez Mateusz95LFC, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Mateusz95LFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Juluz » 12 sie 2017, o 23:05

"Powinniśmy zmienić się z wątpiących w wierzących" zmienia się na "Zmieniliśmy się z wątpiących w wierzących, a potem znów zwątpiliśmy".

Skoro okazuje się, że Klopp ma uwiązane ręce, to ten cyrk na kółkach na górze to jedna wielka bzdura. Mamy czołowego trenera, jednego z najlepszych na świecie, top topów, a nie możemy wrócić do pozycji "dawnego Liverpoolu" przez jakąś bandę "patałachów". Zrobili z Liverpoolu maszyne to zarabiania pieniędzy, akademię piłkarską dla "wielkich" klubów.
To nie jest "The Liverpool Way". To nie jest "This is Anfield", które nam obiecywano przed okienkiem i mamiono całe okienko.

Obwinianie Kloppa o jakiekolwiek niepowodzenia na rynku transferowym to skrajny idiotyzm, kiedy okazało się, że to "góra" zatwierdza wszystkie transfery. Inna sprawa w tym, że nie szukamy żadnych alternatyw. Aż wierzyć mi się nie chce, ze Klopp zostawił sobie tylko dwie opcje pod postacią VVD i Keity, na pewno musi albo musiał mieć jakieś opcje awaryjne. Inna sprawa, że nasz trener sam wygląda jakby był w szoku spowodowanym decyzją Coutinho.
Shankly kiedyś powiedział:
"For a player to be good enough to play for Liverpool, he must be prepared to run through a brick wall for me then come out fighting on the other side."

Coutinho nie jest już w stanie tego zrobić dla Kloppa jak już zdążyliśmy przeczytać na stronie głównej.

Tak czy inaczej jedyne, co możemy zrobić to markotać sobie na forum i tak jak już zostało wspomniane:
Mateusz95LFC napisał(a):pierdolnijmy sobie whisky, bo co nam zostało?

edit: Jak teraz sobie myślę, to boje się, że Klopp sam zrezygnuje z posady czując się lekko mówiąc "wydymany", bo nie tak miało to wyglądać.
Twoje cele, Twój czas, Twoje życie.
Juluz

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez sc0user » 12 sie 2017, o 23:18

Niestety, ale podpisując kontrakt z Kloppem FSG zrobiło interes życia. Niemiec potrafi ukręcić bat z największego gówna i nie marudzi, że bez Suareza Ronaldo czy innego magika nie jest wstanie walczyć w lidze. Jeśli Cou odejdzie, a my nie kupimy ani zastępstwa, ani ŚO i ŚP to chyba Klopp może powiedzieć 'z ta walka o tytul to byl zart *typowy smiech kloppa*'

tak teraz mysle, jakby to bylo gdyby na Anfield zawital Ancelotti, trener zupelnie inny. bardziej wyrachowany, taki ktory ustala sklad, rzuca pilke, a kazdy juz musi wiedziec co i jak grac. jestem ciekaw, co taki Carlo by zrobil z takim szefostwem. Powtorze sie, ale Klopp to niestety idealna osoba do projektu FSG. Ktos kto slepo wierzy w trening i jest ambitny, zagra nawet najgorszym shitem. Tylko szkoda, ze z sezonu na sezon czuje, ze te wymienianie Liverpoolu jednym tchem obok Arsenalu, Chelsea jest bardzo na sile i bardziej z przyzwyczajenia. Badzmy szczerzy, od 2008 roku, wiec prawie OD DEKADY jestesmy epizodycznie w europie. juz dawno wypadlismy z grona duzych klubow, a tracac co 2-3 lata po gwiezdzie wcale sb nie pomagamy.

#liverpoolway , btw. moze jakis protest przeciw fsg? :)
sc0user

Postprzez Aldor » 12 sie 2017, o 23:49

Juluz napisał(a):Obwinianie Kloppa o jakiekolwiek niepowodzenia na rynku transferowym to skrajny idiotyzm, kiedy okazało się, że to "góra" zatwierdza wszystkie transfery. Inna sprawa w tym, że nie szukamy żadnych alternatyw. Aż wierzyć mi się nie chce, ze Klopp zostawił sobie tylko dwie opcje pod postacią VVD i Keity, na pewno musi albo musiał mieć jakieś opcje awaryjne. Inna sprawa, że nasz trener sam wygląda jakby był w szoku spowodowanym decyzją Coutinho.

A to tez ciekawe skadindad zjawisko u kibicow Liverpoolu. Teraz kiedy w koncu wszyscy otworzyli oczy to nagle "za nic nie mozna obwiniac Kloppa", ale kiedy Brendan mowil w jak pojebany sposob dziala ten klub na zasadzie "albo Balo albo nikt i elo" to bylo, ze hehe debil. Zreszta tak samo cala nieporadnosc transferowa byla zwalana na niego mimo, ze tez wielokrotnie dawal hinty, ze wybierani pilkarze niekoniecznie sa na szczycie listy zyczen. Tak czy siak jak bardzo to glupie i niesprawiedliwe tak dobrze, ze w koncu ludzie zaczynaja otwierac oczy i dostrzegaja jacy sa wlasciciele tego klubu. Tylko dlaczego tak pozno?

FSG chcialo zrobic tutaj swietny projekt na wzor Sevilli, Atletico, RB czy chocby Bournemouth. Czyli w skrocie taka maszynke do zarabiania pieniedzy, ale stworzona niskim kosztem, a przy okazji moze udaloby sie jakis sukces sportowy osiagnac. Maszynka niby jest, nie funkcjonuje perfekcyjnie, ale jednak klub dobrze zarabia. Sukcesu sportowego nie ma bo ludzie, ktorzy nim rzadza sa nieudolni mowiac jednym slowem. Wczesniej nieudacznik Ayre, teraz jakis typ z EA Sports, no ku*** to jakies zarty, ze koles, ktory nie ma nic wspolnego z pilka, a ostatnie 20 lat zajmowal sie gierkami jest CEO Liverpoolu FC. W dodatku koles jest Brytyjczykiem co samo w sobie jest przerazajace. Sposrod czolowych klubow EPL tylko w Liverpoolu oraz Manchesterze mamy Brytyjczykow (co zreszta zajebiscie dobrze widac po sposobie zarzadzania tymi klubami). Jest jeszcze Levy ze Spurs, ale to troche inna bajka bo to zydek. Przy czym tylko u nas zatrudnia sie do takiej funkcji typeczka, ktory generalnie nie ma pojecia o pilce, zna sie jedynie na biznesie. Wszyscy pozostali goscie z topowych klubow to wieloletni kibice, ludzie zwiazani z pilka itd.
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Juluz » 13 sie 2017, o 00:51

Ja nie od dziś wiem, że tak dziala nasz pseudozarząd bo o tym mówi się już od bardzo dawna, także mi nie musisz tego tłumaczyć, bo z Brendana nie cisnąłem. Z tym, że Klopp sam mówił, że ma pełną kontrolę bądź chce mieć pełną kontrolę, a skoro do nas przyszedł to okazało się, że go wydymali :)

Tak poza tym, Klopp powinien dostać teraz ogromne wsparcie od kibiców. Pamiętam taki banner za czasów Benka u nas, gdzie jeden z kibiców trzymał napis na tablicy "Rafa! Don't walk through a storm, we'll carry you.".
Ostatnio edytowano 13 sie 2017, o 01:07 przez Juluz, łącznie edytowano 1 raz
Twoje cele, Twój czas, Twoje życie.
Juluz

Postprzez danio442 » 13 sie 2017, o 00:52

Hills napisał(a):Wlasnie obejrzalem pomeczowe interview z Jurgenem. Klopp wyglada zle, jest bez dwoch zdan zrezygnowany.

Ja miałem takie wrażenie tuż przed dzisiejszym meczem gdy realizator pokazywał siedzącego na ławce Kloppa wpatrującego się w ziemię,po czym podniósł wzrok,a tam nie było tej pasji nie było tego czegoś... nie wiem czy sytuacja z Coutinho miała na to wpływ,czy porażka na rynku transferowym ale widząc Kloppa przed meczem wiedziałem,że będzie dziś źle. Wg mnie zarząd powinien zapomnieć o komitetach/dyrektorach sportowych itp. i powinien dać wolną rękę Kloppowi jeśli chodzi o transfery. Po 3/4 okienkach gdzie kupiłby odpowiednich dla siebie graczy,ale którzy by się nie sprawdzili i zepchnęli ten klub w jeszcze większy marazm (miejsce poniżej 6-7),pociągnąłbym go do odpowiedzialności jako tego,który się pomylił w swoich wyborach. Tylko,że FSG musiałoby się przyznać do tego,że zamiast na trofeach zależało im do tej pory tylko i wyłącznie na zyskach,a do ku*wy nędzy nie o to chodzi w piłce (przynajmniej nie w większości klubów jak widać po zadłużeniu m.in Barcelony,Realu czy United...)!!!

Tym bardziej,że za angielską piłkę będzie się płacić pewnie jeszcze więcej przy kolejnych przetargach,a mając dobry skład i walcząc co roku o mistrzostwo,o puchar Anglii,o 1/4,1/2 LM,mając stadion na 60 tys kibiców pieniądze i tak płynęłyby szerokim nurtem można mieć zjeść ciastko i mieć ciastko. Tylko,że w FSG chyba nikt na to nie wpadł,a szkoda :(
danio442

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez cogut » 13 sie 2017, o 01:24

Aldor napisał(a):
Wczesniej nieudacznik Ayre, teraz jakis typ z EA Sports, no ku*** to jakies zarty, ze koles, ktory nie ma nic wspolnego z pilka, a ostatnie 20 lat zajmowal sie gierkami jest CEO Liverpoolu FC. W dodatku koles jest Brytyjczykiem co samo w sobie jest przerazajace. Sposrod czolowych klubow EPL tylko w Liverpoolu oraz Manchesterze mamy Brytyjczykow (co zreszta zajebiscie dobrze widac po sposobie zarzadzania tymi klubami). Jest jeszcze Levy ze Spurs, ale to troche inna bajka bo to zydek. Przy czym tylko u nas zatrudnia sie do takiej funkcji typeczka, ktory generalnie nie ma pojecia o pilce, zna sie jedynie na biznesie. Wszyscy pozostali goscie z topowych klubow to wieloletni kibice, ludzie zwiazani z pilka itd.

Niewiem skąd te informacje masz, ale się mylisz i to grubo. CEO jest od zarządzania firmą w tym wypadku klubem sportowym i nie musi mieć nic wspólnego z piłką w przeszłości. Nie będę się rozpisywał jakie ceo ma obowiązki, ale tak żeby obalić Twój trochę dziecinny tok myślenia na temat pracy naszych właścicieli czytaj poniżej przykłady.

Arsenal- Chips Keswick- Brytyjczyk - Former chairman of Hambros Bank, director of the Bank of England,

Chelsea -Bruce Buck - American lawyer and founding managing partner of the London office of law firm Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom

Everton- Bill Kenwright,is a British West End theatre producer and film producer.

Ogólnie to naprawdę mnie śmieszy jak mówicie, że Amerykance przyszli tutaj maszynkę zrobić. Przeciez chyba nie wstali rano i powiedzieli kupujemy Liverpool. Kazdy inwestor ktory kupuje klub czy jakac inna firme oczekuje zyskow.

Ci Amerykance tak na marginesie wyciągnęli nas z niemalego gówna gdzie prawie staliśmy się bankrutem, rozboduwali stadion i cala okolice Anfield, klub jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i pnie sie w gore, więc dla mnie zarządzają firmą bardzo dobrze, bo pamiętam czasy kiedy była naprawdę bieda w Liverpoolu.

Down:
A czy ja napisałem wszystko dobrze? Rozmawiamy o finansach klubu i tutaj idziemy w dobrym kierunku.

http://www.liverpoolfc.com/news/announc ... o-may-2016
Ostatnio edytowano 13 sie 2017, o 01:56 przez cogut, łącznie edytowano 1 raz
cogut

Postprzez Aldor » 13 sie 2017, o 08:17

CEO Arsenalu jest Ivan Gabzidis. Chelsea funkcjonuje nieco inaczej bo tam duzo do powiedzenia ma Romek, ktory jest ciagle na miejscu i trzyma wszystko i wszystkich za jaja. Everton? Mowilem o topowych klubach, zreszta ten klub to tez nieudacznicy, ktorzy od lat nie potrafia nic osiagnac, myla sie na rynku i mimo co raz wiekszej kasy nie potrafia podniesc zespolu na wyzszy poziom.
Nie mamy w klubie ludzi, ktorzy znaja sie na pilce, od poczatku kadencji FSG tutaj takowych nie mamy, zreszta pisali o tym rowniez dziennikarze i to calkiem wiarygodni. Mamy za to mnostwo biznesmenow od robienia salaty.

Jezeli Ciebie zadowalaja wypchane kieszenie wlascicieli to w porzadku, wiekszosci kibicow jednak nie jaraja nowe jachty Henrego i kolczyki jego dupeczki tylko sukcesy klubu i fajnie gdyby ktos w koncu majacy pojecie o pilce wzial sie za zarzadzanie klubem. Jestem przekonany, ze taki szejk Mumbark ma 3x wieksza wiedze o futbolu i swoim klubie niz nasi wlasciciele, ktorzy maja na niego wywieszone jaja i pojawiaja sie tu dwa razy w roku.
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Bakan » 13 sie 2017, o 08:36

Nie wiem czy co poniektórzy zbyt pochopnie nie wylewają wiadra pomyj na zarząd gdyż Coutinho nadal jest naszym zawodnikiem. Mieliśmy już przecież podobną sytuację z Suarezem, wtedy FSG nie sprzedało Urugwajczyka mimo, że też można było sporo na nim zarobić a sam zainteresowany nie tylko wyrażał chęć opuszczenia klubu ale też odstawiał szopki. W obecnym sezonie byliśmy już gotów wydać 70+50 milionów funtów (plus kwoty za Robertsona, Solanke i Salaha), które zostały odrzucone przez Lipsk i Soton, nie sądzicie, że takie kwoty świadczą i gotowości wydawania pieniędzy przez zarząd? Można gdybać, że były już to środki z ewentualnej transakcji Coutinho ale to tylko domysły. Apeluję o spokój i wciąż kibicuję rozwiązaniu na mocy, której Cou zostanie u nas do końca sezonu a w następnym dostanie pozwolenie na transfer.
Bakan

Postprzez DrGh0st » 13 sie 2017, o 10:28

Nie wiem czy to ktoś wymyślił ale taki scenariusz pewnie ma miejsce

https://naforum.zapodaj.net/336f3018986a.jpg.html
DrGh0st

Postprzez Maytman » 14 sie 2017, o 17:59

Bardzo fajny tekst dla tych którzy nie uznają TLDR. O Jurgenie , jego codzienności w mieście, ale też Liverpoolu w ogóle. Może nie do końca trafia klimatem w ostatnie napięte dni, ale warto - dla uświadomienia sobie co tam się dzieje.

https://syndication.bleacherreport.com/ ... e.amp.html
Maytman
Znaczy się Mateusz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 16 sie 2017, o 09:44

- Jestem usatysfakcjonowany ze zwycięstwa drużyny, ale szkoda, że straciliśmy bramkę - mówił opiekun The Reds po zakończeniu spotkania cytowany przez serwis FourFourTwo.

- Nie zmienia to jednak faktu, że przed meczem wziąłbym każdą wygraną w ciemno, nawet 8:7 - uzupełnił Niemiec

- Prawda jest taka, że nasz rywal zasłużył na gola, ale z drugiej strony nasza gra w obronie nie była zła, bo zabezpieczaliśmy te sektory boiska, w których nasz przeciwnik był najgroźniejszy - dodał Klopp.

- Hoffenhim ma bardzo specyficzny styl gry, który każdemu może sprawić kłopoty. Ogólnie myślę zatem, że nieźle przeciwstawiliśmy sie rywalowi - zaznaczył.

źródło - http://anglia.goal.pl/352972-klopp-szcz ... akami.html

Jeżeli te słowa to prawda albo zostały dobrze przetłumaczone, to niestety Klopp dopadł syndrom każdego ostatniego trenera Liverpoolu.

Jak można tak zakłamywać rzeczywistość?!

Przecież wczoraj obrona, przede wszystkim przez Lovrena i Moreno, wyglądała bardzo niestabilnie i tylko szczęściu, Mignoletowi oraz niedoświadczeniu Hoffenheim zawdzięczamy, że straciliśmy tylko jedną bramkę...

Ale jak Klopp serio gada takie głupoty, że mogą wygrywać i 8-7, to chyba za bardzo wierzy w moc naszej ofensywy..

Boję się, że już żaden środkowy obrońca do nas nie przyjdzie :(
AlbertRiera

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liverpool FC