Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Samochody

Postprzez Assassin » 7 kwi 2017, o 15:59

Szmuggler napisał(a):Rozbawił mnie przebieg tego auta :D Sprzedawaj za 200tysi bo auto 19 lat z przebiegiem 70k to chyba jedyne na rynku :D

Prędzej bym uwierzył w 700k niż 70k :P

Corsa B, 96 rocznik, 85k przejechanych km. Jakbym teraz chciał sprzedawać, to co twoim zdaniem miałbym zrobić? Przekręcić licznik o 200k żeby ludzie uwierzyli?
Assassin

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 7 kwi 2017, o 17:30

Szmuggler napisał(a):Rozbawił mnie przebieg tego auta :D Sprzedawaj za 200tysi bo auto 19 lat z przebiegiem 70k to chyba jedyne na rynku :D

Wiesz, ja chce się go pozbyć, a nie zbić na nim kokosy i dlatego zapytałem o uczciwą cenę, a nie "il e najwięcej za niego zgarnę", nie mniej chciałbym nie być w plecy na tej sprzedaży. Słyszałem, że te silniki są nie do zajechania, nie mniej, rzeczywiście to co napisał @elug ma ręce i nogi. może zejdę do 3600,00... a co do kół, to trzymać czy sprzedać osobno? Raczej nie będą stanowiły jakieś karty przetargowej przy 19 letnim aucie, a o ile z autem czas goni to z kołami już nie.

Btw. wierzysz lub nie, ale to jest autentyczny przebieg, moja wiedza motoryzacyjna kończy się na wlaniu płynu do spryskiwaczy, więc nie mam pojęcia, jak bym miał manipulować licznikiem, zresztą jestem uczciwy i w dupie mam praktyki tego typu :)
https://www.reddit.com/r/LiverpoolFC/comments/6crv62/youll_never_wildly_speculate_alone/?st=j42k5ebb&sh=96f046ee <-- Bieżące informacje o plotkach transferowych.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ItachiTorres » 7 kwi 2017, o 17:42

Posiadam Leona 1.9 150 ARL. Beznyny bym nie tknął, no chyba że 1.8t z gazem :D
Świetny samochód.
facebook.com/ParszywaXVI jeśli komuś się spodoba to like mile widziany :)
ItachiTorres

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 7 kwi 2017, o 17:54

PyrkaLFC napisał(a):

Wiesz, ja chce się go pozbyć, a nie zbić na nim kokosy i dlatego zapytałem o uczciwą cenę, a nie "il e najwięcej za niego zgarnę", nie mniej chciałbym nie być w plecy na tej sprzedaży. Słyszałem, że te silniki są nie do zajechania, nie mniej, rzeczywiście to co napisał @elug ma ręce i nogi. może zejdę do 3600,00... a co do kół, to trzymać czy sprzedać osobno? Raczej nie będą stanowiły jakieś karty przetargowej przy 19 letnim aucie, a o ile z autem czas goni to z kołami już nie.

Btw. wierzysz lub nie, ale to jest autentyczny przebieg, moja wiedza motoryzacyjna kończy się na wlaniu płynu do spryskiwaczy, więc nie mam pojęcia, jak bym miał manipulować licznikiem, zresztą jestem uczciwy i w dupie mam praktyki tego typu :)

Przecież koledze nie chodziło o to, że Ty manipulowałeś przebiegiem ale to, że ktoś kto sprzedał Tobie lub Twojej rodzinie wcześniej to auto przekręcił licznik o dobre 200 000... choć tak pewnie zdarzają się wozy z niskim przebiegiem ale ten wygląda dość oryginalnie (10000 km na rok czyli ok. 800km na miesiąc)
Ciekawie to wygląda na granicy kraju, jak przejeżdżałem kiedyś - "naprawa liczników" - nigdy nie przejeżdżałeś przez granicę niemiecką? Masz bliżej niż ja :)
Przepraszam za offtop.
Co do ceny pojazdu ustawiaj zawsze wyższą niż niższą to będzie o co się targować bo zawsze się targują - czy dasz 3k czy 5k i tak będą się targować... znam to z autopsji.
Szpieg1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez lfc96robert » 7 kwi 2017, o 19:57

Nie ma się co śmiać z przebiegu 70k... Moi rodzice kupili kiedyś z salonu Lanosa :D z 99'. Samochód był spoko benzynka, nawet wygodny jak na tamte czasy :D nie wiem czy wiecie, ale był robiony (lanos) na podłodze opla astry. No ale do przebiegu, do 2014r. miał 86 tysięcy z jakimiś groszami, głównie jeżdżone było po mieście, no i czasami 100 km do warszawy. Ja się jeszcze na nim uczyłem jeździć :P a potem mama miała stłuczkę i tata powiedział, że nie ma sensu go robić i kupili skodę, a lanosa sprzedali za 1.5k :D Podsumowując, takie przebiegi są realne, ale to rzadkość...
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Ralf088 » 7 kwi 2017, o 20:36

ItachiTorres napisał(a):Posiadam Leona 1.9 150 ARL. Beznyny bym nie tknął, no chyba że 1.8t z gazem :D
Świetny samochód.

a mozesz cos wiecej powiedziec? Bardziej patrzec na Benzyzna czy Dieslem?
Ralf088

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Barilla » 7 kwi 2017, o 21:36

Kilka słów odnośnie przebiegów... jak auto jest od trzeciego właściciela, od handlarza, ściągane z zagranicy - to jasne że trzeba się spodziewać że 20-30 tyś rocznie było robione albo i lepiej. Ale perełki się zdarzają :)
Dobry przyjaciel kupił kilka lat temu trzyletniego Forda Fusion z przebiegiem niecałe 11 tyś km. Bo jakiś starszy dziadek kupił sobie auto po czym stwierdził że jeździ nim tak mało że nie opłaca się go trzymać.
Moja mama ma Chevroleta Aveo - kupiony w salonie w 2010r. Do dziś zrobiła nim... niecałe 30 tyś km ;) Mówiła coś ostatnio że może go sprzedać, ale wybiłem jej to szybko z głowy bo auto jest w stanie niemal jak prosto z salonu mimo 7 lat na karku.
Kumpel niedawno kupił Renault Clio 2011 rok z przebiegiem niecałe 50 tyś i zaufany mechanik po dokładnym przeglądzie stwierdził że faktycznie jest to realny dystans.
Zresztą moje własne auto jest z rocznika 2001 i jak kupowałem je rok temu to z przebiegiem nieco ponad 100 tyś km, potwierdzone wpisami z niemieckich kontroli okresowych.
Prawda jest taka że 90% kręconych przebiegów to te między 200-300 tyś km bo utarło się że w kilkunastoletnim aucie to jest "dobry" przebieg i mało kto kręci na mniej bo właśnie później wydaje się to podejrzane :D
A najważniejsze to patrzeć na stan auta a przebieg traktować jako ciekawostkę, bo każdego szrota z milionem na liczniku można cofnąć do 100 tyś bo to nic nie kosztuje, ale jak podwozie gnije, zawieszenie ma luzy a skrzynia się zacina to znacznie ciężej to zamaskować.
Barilla

Postprzez feleron » 7 kwi 2017, o 23:20

Ralf088 napisał(a):a mozesz cos wiecej powiedziec? Bardziej patrzec na Benzyzna czy Dieslem?

To bardziej zależy od charakterystyki Twojej jazdy. Jeżeli jeździsz najczęściej po mieście, krótkie, kilku kilometrowe odcinki, to zapomnij o Dieselu.
feleron

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez josif » 15 kwi 2017, o 10:27

Corsa C. Hamulec ręczny nie trzyma w ogóle a dźwignia chodzi bardzo lekko. Poszła linka?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
in omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro
josif

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Ultrasow » 15 kwi 2017, o 12:39

josif napisał(a):Corsa C. Hamulec ręczny nie trzyma w ogóle a dźwignia chodzi bardzo lekko. Poszła linka?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Prawdopodobnie. Jeśli szarpnąłeś za mocno dźwignie to też jest możliwość, że się po prostu linka poluzowała i trzeba ją podciągnąć.
Ultrasow

Postprzez Ralf088 » 15 kwi 2017, o 12:59

Posiadam VW Polo 94, 1.3 z nowsza buda, i ostatnio zmienialem opony, i przy okazji wymienilem klocki hamulcowe z przodu bo juz byly bardzo starte. Po wymianie kół, drgalo mi kierownica i jak puszczalem kierownice auto mi sciagalo na prawo. Pojechalem zobaczyc czy sa dobrze wywazone, no i w jedynm brakowalo po 5g, w drugim po 15. Dalem mi sciagalo, wiec przeminilem opony, z lewej na prawa i z prawej na lewa, ale teraz sciagal mi znowu na lewo... Czego to moze byc przyczyna? Zbieznosc ciulowa? Moze felga krzywa ? jak wyprostuje kola to troszke te lewe kolo ucieka na bok ;(
Ralf088

Postprzez Ralf088 » 21 kwi 2017, o 19:35

Witam, w poniedzialek jade samochodem na ustawianie zbieznosci, bo widze nawet golym okiem ze kola sa krzywo ulozone, i samochod mi ucieka w lewo podczas jazdy. I moje pytanie, czy ustawiać tylko przednią oś czy tyla rowniez, bo z tylem nei widze jakis problemow.
Ralf088

Postprzez Barilla » 21 kwi 2017, o 22:34

Jak Ci ma ktoś tą zbieżność ustawić to i tak musi najpierw zrobić pomiar a jak ma już robić to IMO lepiej od razu sprawdzić obie osie (dopłacisz za to pewnie jakieś 50zł) i będzie wiadomo czy trzeba obie korygować czy tylko przód. Jak nie zrobisz pomiaru to tylko gdybać można ;)
Barilla

Postprzez SajmonLFC » 21 kwi 2017, o 22:59

Jeśli przed wymiana kół było ok to raczej przyczyna tkwi w felgach lub oponach. Jeśli to wyeliminujesz zanim się na zbierznosc udasz to sprawdz uklad kierowniczy i zawieszenia bo jak sa luzy to zbieznosc nie pomoze. To Polo z tego coo kojarze nie ma regulowanej z tyłu geometrii belka jest zawieszenia na dwóch tulejach gdzie nie ma możliwości regulacji wiec z tyłu nic nie regulujesz. Z tyłu objawy tego że np drze opony są np zuzyte amory lub wlasnie tuleje belki padnięte, a ich wymiana nie jest zbyt przyjemna.
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Edamskiser » 21 kwi 2017, o 23:42

Ostatnio rodzice ustawiali zbieznosc, facet w warsztacie powiedzial, ze nie ma sensu ustawiac tylnej osi (plus powiedzial, ze tego sie praktycznie nigdy nie robi).
Edamskiser

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności