Trudne zadania i pomoce szkolne

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Trudne zadania i pomoce szkolne

Postprzez zwieszhu » 5 kwi 2017, o 19:56

jak coś znajdziesz, podziel się(ja zrobię to samo). Temat mieści się w moich zainteresowaniach (metal).
Czyżbym offtop?
zwieszhu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez owsiej » 5 kwi 2017, o 20:15

wystarczy wygooglować to czego szukasz po angielsku....
https://www.steel-technology.com/articles
owsiej

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Kuuucyk17 » 26 kwi 2017, o 19:15

Nie wiem czy to jest dobry temat, ale mam pytanie odnośnie pracy licencjackiej. Mój temat to "Podatek dochodowy od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej", korzystam praktycznie tylko z jednej książki i oczywiście ustawy o podatkach. Moje pytanie dotyczy przypisów. Mam beznadziejnego promotora, który nic praktycznie nam nie wytłumaczył, a to jest dosyć ważna rzecz. Koleżanka mi powiedziała, że jeśli coś bierze się z książki, nie tylko cytat, to zawsze trzeba dać przypis do tego. Moim zdaniem to jest trochę bez sensu, bo w mojej pracy, jest praktycznie tylko teoria i wyjaśnianie pojęć, więc wszystko muszę brać z książki, dlatego ja przypisy dawałem tylko do cytatów. I teraz nie wiem za bardzo co robić dalej, bo mam już napisane trochę stron, które właśnie robiłem tak, że brałem coś z książki i opisywałem to swoimi słowami. Wie ktoś jak to dokładnie jest?

@down

To znaczy że nie trzeba robić przypisów, tylko napisać źródła w bibliografii?
Ostatnio edytowano 26 kwi 2017, o 19:57 przez Kuuucyk17, łącznie edytowano 1 raz
Kuuucyk17

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez kadam » 26 kwi 2017, o 19:46

bibliografia. :)
Obrazek
kadam

2 years of membership2 years of membership

Postprzez liverpoolek » 26 kwi 2017, o 20:03

Jakbyś przerabiał teorię z książki na swoje słowa, by nie wykrył tego antyplagiat i nie dawał przypisów, to wyszło by na to, że sam to wszystko odkryłeś. A nic nie odkryłeś. W związku z tym musisz napisać z jakiego źródła korzystałeś. A robi się to za pomocą bibliografii. O tym już sobie poczytasz w internetach.

Przykładowo (tak to funkcjonuje na mojej uczelni):

Jakaś informacja swoimi słowami, którą wziąłeś z danej książki.[1]

I na końcu pracy w bibliografii:
[1] Książka, z której wziąłeś informację.

Wybacz, ale takie info powinni Wam mówić na pracy przejściowej, ewentualnie to rola promotora.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Radbug » 26 kwi 2017, o 21:54

Na tym polega właśnie przypis że zaznaczasz go po tym jak opisałeś własnymi słowami fragment zaczerpniety z danej pozycji. ja na przykład nie daję przypisu do cytatów. Pisze tylko Jak mówi X: "cytat". gdzie X to dana postać. Na końcu akapitu przypis do całego fragmentu z którego wziąłem jego treść w tym i treść cytatu.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez Edmilson » 17 cze 2017, o 10:02

Ogarnia ktoś może program Matlab i mógłby pomóc rozwiązać jedno zadanie? ;)
Obrazek
Edmilson

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez kaziooo0804 » 17 cze 2017, o 10:44

Powiedz o co chodzi, to może ktoś się zgłosi. Jakieś podstawy znam ;)
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"
kaziooo0804

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Pedrito » 17 cze 2017, o 11:27

Ja też co nieco z racji studiów potrafię w nim zrobić, ale jak kolega powyżej pisał podaj o co chodzi, bo matlab to jest kombajn praktycznie do wszystkiego i warto wiedzieć z jakiego zakresu potrzebujesz pomocy ;)
Pedrito

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Edmilson » 17 cze 2017, o 12:45

Spoiler:

Muszę zrobić to jedno - tak sądzę - nietrudne zadanie. Niestety nie znam Matlaba, a muszę się przez pół roku na studiach przemęczyć z matematyką mimo tego, że mam raczej zupełnie inne predyspozycje :D Za jakąkolwiek pomoc na pewno odwdzięczę się na przykład na zlocie, jeśli taka osoba się na nim pojawi :wink:
Obrazek
Edmilson

Postprzez Pedrito » 17 cze 2017, o 13:10

Jutro z rana dopiero będę w domu, wtedy mogę Ci to ogarnąć i przesłać ;) No chyba że potrzebujesz tego na już :(
Pedrito

Postprzez Edmilson » 17 cze 2017, o 13:36

Jutro byłoby świetnie, będę Ci mega wdzięczny :wink:
Obrazek
Edmilson

Postprzez kwiku23 » 12 wrz 2017, o 20:46

Hej, szukam osoby, która choć trochę zna się na phpie :) Sprawa pilna i prosta.... Przeklęte studia i deadlaine :/ P.S. aktualne tylko do dzisiaj(aż nie zasnę/zrobie :))
kwiku23

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Różności