Football Manager

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Football Manager

Postprzez smiglo07 » 26 gru 2016, o 18:33

Mógłby ktoś pokazać po kilku sezonach jak rozwinęły się nasze perełki z klubu ?
Ojo , Origi , Marko , Lazar , Gomez , Brannagan i inni najbardziej utaletowani :)

Ja świeżo zacząłem karierę i jestem po prostu ciekaw czy jest sens na kogoś stawiać :)
smiglo07

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez roberthum » 26 gru 2016, o 19:04

Zawsze możesz sobie pobrać scouta i zobaczysz jak maksymalnie może rozwinąć dany piłkarz. No, ale to troche zabija rozgrywkę kiedy wiesz na 100% kto będzie przyszła gwiazda futbolu. Eliminujesz wtedy takie rzeczy jak wpadki transferowe niemalże do minimum i w sumie nie potrzebujesz wtedy w ogóle scoutów
roberthum

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pitero » 26 gru 2016, o 19:10

Tylko wiecie, że w FM zawodnik się rozwija za każdym razem inaczej? Wszystko zależy od tego gdzie go wypożyczamy, czy ma kontuzje i czy potrafi odnaleźć się w naszej drużynie. Np. u mnie Can raz był dyrygentem środka pola i sprzedawałem go za 70 mln do PSG, a innym razem grał gorzej niż Lucas. Tak samo Ings potrafił się nieźle rozwinąć, a innym razem kompletnie nie strzelał bramek i jego rozwój się zatrzymał. Identyczna sytuacja była z Markoviciem. Raz po wypożyczeniu przyszedł i grał pierwsze skrzypce w lidze, a kolejnym razem miał problem ze strzeleniem więcej niż 5 bramek na sezon. Jeden i duży potencjał mają tylko nieliczni zawodnicy i tylko wobec nich można za każdym razem oczekiwać dużego rozwoju. Z kolei taki Brannagan, Ojo czy Grujić to sprawa bardzo ciężka do oceny.
Obrazek
pitero

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez roberthum » 26 gru 2016, o 19:36

Oczywiście, że to wiadomo. Jeśli nie będziesz zawodnika w ogóle wystawiac w meczach, albo dasz mu lipny trening i dodatkowo będą trapiły go kontuzje to nie rozwinie się dobrego gracza nawet jesli będzie miał super potencjał. Ta samo prowadząc słaby klub, mający słabą infrastrukturę treningową i kiepski sztab szkoleniowy mega talent nie osiągnie najwyższego poziomu bez transferu do lepszego klubu. Czynników wpływających na rozwój jest tak wiele jak w realnym życiu, ale założyłem, że koledze chodzi o takie ogólne możliwości rozwoju atrybutów. Każdy zawodnik ma ustalony potencjał powyżej którego się nie wzniesie, możemy mieć najlepszych trenerów a i tak skille już nie wzrosną.

poza tym zawodnicy w FM nie zawsze mają przydzielony konkretna wartość atrybutów. Zwłaszcza młodzi piłkarze mają przypisany przedział potencjału i konkretna wartość z danego przedziału przydzielana jest losowo. U jednego gracza zawodnik może mieć potencjał 150 a u innego 170, a to duża rozbieżność
roberthum

Postprzez pdg90 » 26 gru 2016, o 19:54

Sprzedam 100 % praw do konta steam z football manager 2017. Sprzedaję, bo nie mam czasu na grę. Można zmienić hasło i co się tam chce ;) W razie zainteresowania proszę pisać na maila [email protected] . Cena do uzgodnienia.
pdg90

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez filarowicz » 26 gru 2016, o 20:08

smiglo07 napisał(a):Mógłby ktoś pokazać po kilku sezonach jak rozwinęły się nasze perełki z klubu ?
Ojo , Origi , Marko , Lazar , Gomez , Brannagan i inni najbardziej utaletowani :)

Ja świeżo zacząłem karierę i jestem po prostu ciekaw czy jest sens na kogoś stawiać :)

Pograłem z 3-4 sezony i mogę powiedzieć, że Ojo, Origi, Marko, Brannagan jak najbardziej na tak. Każdego włączyłem do 1 drużyny już w pierwszym sezonie i sukcesywnie zaliczali coraz więcej spotkań.
Co do Markovicia i Gomeza.. Ten 1 przynajmniej na moim save, radził sobie fatalnie na wyp. w Sportingu, więc przedłużyłem je i potem kolejny raz. Kiedy już złapał powiedzmy, że przyzwoitą formę złapał kontkę, więc wypożyczyłem go ponownie tym razem do innej ligi. Straciłem wszelką nadzieje i sprzedałem do Bundesligi bez żalu. Gomez... Po powrocie z kontuzji zostawiłem go w klubie, z myślą że przejdzie zimą na wypożyczenie. Taki okres przejściowy, żeby mógł potrenować. Dałem go do Norwich.. zagrał z 6 spotkań i kolejna kontuzja na rok. Wrócił i ponowne wypożyczenie do Norwich. Świetne pół roku. Postanowiłem wypożyczyć go do Derby na cały sezon i uznałem, że pora dać mu pograć więc zastąpił Klavana na ŚO. Póki co zagrał kilka spotkań i nie mogę narzekać, ale i tak pierwsza para stoperów to Sakho-Matip.

Co do talentów to polecam także Trenta A-A.

Grujić się fajnie rozwija, na prawdę jego staty są imponujące, ale i tak zawsze jest do wyboru za Wijnaldumem,Canem,Hendo.
filarowicz

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez smiglo07 » 26 gru 2016, o 22:03

Po pół sezonu stwierdzam , że Origi to kocur , lepszego napadziora w tym wieku chyba nie ma w grze :)
Mane typowi jeździec bez głowy ... takie umiejętności przydzielić takiemu zawodnikowi ... jak tylko będę mógł to go sprzedam. Lallana też dla mnie bezużyteczny , za to pięknie Marko się rozwija.
Gomez wiecznie kontuzjowany i Daniel tak samo ...
Lovren też jest bardzo słaby , jak w realu popełnia masę głupich błędów kończące się bramką. Dobrze , że Sakho i Matip razem współpracują :)
Narazie obijam się w miejscach 2-4 ale pół sezonu dopiero i jest strasznie ciasno.
smiglo07

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez filarowicz » 27 gru 2016, o 00:01

Ja gram ustawieniem 4231 z Mane grajacym na PS jako schodzacy napastnik i daje rade. Jako zmiennik na jego pozycje jest Lallana i on także jakoś tam pogrywa.
Generalnie to gram jak Liverpool w rzeczywistosci, morderczy pressing, agresywna gra, scisle krycie, wymuszanie zagran slabsza noga. Wysokie tempo, bez konkretnego schematu, graja to co im fantazja przyniesie.
Osobiscie to polecam. Fakt, ze wiele jest kartek i poczatkowo kontuzji, ale uwierzcie ze mozna nawet Sturridge zahartowac by byl mniej szklany.
Na pewno warto zainteresowac sie Woodburnem, jest szybki, ma drybling i wykonczenie. Jako 3 napastnik pasuje idealnie.
filarowicz

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Ralf088 » 1 sty 2017, o 19:31

Mam zamiar kupic Sobie football manager 17, a chcialem poznac wasza opinie? Warto? Czy w tej wersji mamy juz licencjonowanie herby klubow, nazwy itd? Czy sa ligi gdzie mamy wymyslone herby i trzeba sciagac patche? Prosze o opinieee
Ralf088

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Bolo » 1 sty 2017, o 22:56

Francuska to ma na pewno, reszta nie z tego co pamiętam :D
Bolo

Postprzez Ralf088 » 10 sty 2017, o 18:10

Mam pytanie, czy w wersjii 16, istnieje nadal ten blad zwany Crash Dumpem (czy jakos tak). Pamietam jak gralem w wersje 12, i po kilku sezonach save mi sie zepsul i nie moglem go otworzyc a jak wtedy czytalem wlasnie to byl ten blad, poniewaz mialem zainstalowane roznego rodzaje patche. Czy np. w wersji 16, po zainstalowaniu patchoww, rowniez jest prawdopodobienstwo ze ten blad sie pojawi?
Ralf088

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Bolo » 10 sty 2017, o 18:13

W każdej wersji jest szansa na ten błąd bodajże
Bolo

Postprzez MichaLFC » 10 sty 2017, o 19:16

Z tego co pamiętam to tylko w FM14 nie miałem tego problemu, a tak to w każdej wersji miałem ten błąd.
Obrazek

MichaLFC

Postprzez helcus » 10 sty 2017, o 20:22

Mam takie pytanko odnosnie fm2017.... jak po kilku latach gry wygladaja nasze perelki jak Gomes, Woodborn, Ejaria, Ojo itd? :D
You'll never walk alone!
helcus

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Solv » 11 sty 2017, o 10:58

Sezon 2021/2022
http://imgur.com/a/daCF2

Nie gram Liverpoolem więc ich nie prowadziłem a od tego rozwój też mocno zależy.
Solv

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności