Ragnar Klavan

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Ragnar Klavan

Postprzez 1892 » 20 lip 2016, o 18:19

Nie wiem czy na transfermarkcie jest nie zaktualizowana informacja ale jest napisane że ma kontuzje ( a dokładniej kłopot z powrotem)
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." - Bill Shankly

Obrazek
1892

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Polak09 » 6 sie 2016, o 20:12

Suarez bankowo miał chrapkę na Klavana :D
Na Arsenal bezdyskusyjnie w pierwszym składzie.
Obrazek
Polak09

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez dymos » 15 sie 2016, o 00:43

Pozwolę sobie zabrać głos nt. Naszego estońskiego transferu. Gdy pojawił się w klubie, miałem wrażenie, że trafia do Nas jako uzupełnienie składu, w związku z odejściem Toure. To jest chyba naturalne i 90% ludzi pomyślało podobnie. Wszak był to solidniak Bundesligi, nie wskazujący na odegranie ważnej roli w Liverpoolu. Nie podpierając się szeregiem statystyk i notowań, uznałem, że Ragnar będzie ratował Nas w przypadku nawału kontuzji lub w pucharach. Do tej pory wg mnie tak jest, pod nieobecność Sakho i Matipa, których bardzo lubię i znam z wiekszej ilości meczów.

Ale do meritum.

Mimo, że Klavana nie znałem i miałem może nieco złudne co do niego zdanie, bardzo się cieszę, że zamyka mi swoją grą jadaczkę. Nie mam też nic przeciwko, gdyby wygryzł pozostałych środkowych ze składu. Wszystko dla dobra klubu i myślę, że nie ma sensu wyżywać się na innych kibicach. Cieszmy się z postawy solidnego obrońcy, zamiast obrzucać się przytykami typu: "A NIE MÓWIŁEM?!", "GDZIE SĄ HEJTERZY ZNAWCY?!", "GDZIE TEN FANCLUB SAKHO?!". Naprawdę nie ma sensu i jak dla mnie szacunek Ragnar i obyś trzymał formę jak najdłużej. Bo to super dla Klubu!
dymos

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Radbug » 15 sie 2016, o 01:02

To będzie prawdopodobnie mój ulubiony obrońca LFC w tym sezonie. Rok temu właśnie takimi defensorami lisy zdobyły tytuł. Masę bramek tracimy co sezon przez błędy Śo gdy ci chcą spektakularne wyprowadzić piłkę. Tymczasem w końcu mamy obrońcę wyznajacego filozofię, że nie da się popełnić błędu wykopując piłkę na aut. Mi się taka gra właśnie podoba.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Radbug

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Anty » 16 sie 2016, o 22:41

Rozpoczynając ligę z poziomu klubu tracącego 50+ bramek w rozgrywkach nie dziwota, że solidny Klavan (czytaj - wykonujący swoją czarną robotę, bez fajerwerków, dryblingów i innych) wygląda w oczach kibiców LFC jak skała. To tylko pokazuje jakich cudaków sprowadzano na Anfield na przestrzeni ostatnich lat.

Przypomnę jedynie, że w sezonie 08/09 straciliśmy w PL całych 27 goli. Javi - Xabi to jedno, parodyści w obronie - drugie.
Obrazek
Anty

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Flaszek » 13 lis 2016, o 23:57

Ragnar rozegrał 90 minut w przegranym 8-1 meczu z Belgią w ramach kwalifikacji do MŚ i wpisał się nawet na listę strzelców (link) :oops:
Flaszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez pitero » 14 lis 2016, o 00:24

Przy bramce na 2-0 powiedziałbym, że też powinno być zaliczone trafienie samobójcze. Nie widziałem powtórki zza bramki, żeby ocenić czy piłka po strzale na 100% leciała w światło bramki.

https://my.mixtape.moe/rkuuzc.mp4
pitero

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Flaszek » 4 gru 2016, o 14:48

Ragnar naprawdę jest taki słaby, że jest w hierarchii stoperów niżej niż Lucas? W Augsburgu spisywał się solidnie i wszyscy zainteresowani Bundesligą wyrażali się o nim dość pozytywnie. 5 mln to również nie jest aż taka mała kwota jak na piłkarza w tym wieku, który został ściągnięty jako czwarty stoper niemający powąchać murawy. Lucas w obronie wygląda nie najlepiej i to widać z kilometra. Zastanawiam się, jak blado musi wyglądać Klavan na treningach, skoro na środku obrony gra Leiva.

@list3r
Lucas w styczniu kończy 30 lat. Ile możemy za niego dostać? Z 3-4 mln? W skali całego sezonu komplet punktów z Bournemouth może okazać się warty dużo więcej. Na pewno nie o pieniądze chodzi. Widocznie Jurgen bardziej sobie ceni Brazylijczyka. Ja po prostu się zastanawiam, jak kiepski musi być Klavan w takim razie.
Ostatnio edytowano 4 gru 2016, o 15:00 przez Flaszek, łącznie edytowano 1 raz
Flaszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez list3r » 4 gru 2016, o 14:54

Lucas z wisienkami powinien sobie poradzic. Kontrakt mu sie konczy latem, wiec moze to akcja na pozbycie sie go za za pare groszy w styczniu?;)
list3r

Postprzez Kartas » 4 gru 2016, o 14:56

Kuźwa czegoś nie rozumiem. Jak ostatnio grała dwójka Lucas - Klavan w Pucharze to ten drugi wydawał się solidniejszy i dawał więcej spokoju w grze bo Lucasowi zdarzały się jakieś mniejsze błędy. Co prawda nic z nich nie wynikło ale błąd to błąd. Kilka dni później jak trzeba wystawić jednego z nich to wychodzi Brazylijczyk. W sumie Lucas mimo wszystko grał poprawnie w tych meczach w których miał szansę wystąpić, ale jednak Klavan dawał coś więcej a do tego to rasowy ŚO a nie przebierany :D
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

Postprzez aqalfc » 14 gru 2016, o 23:44

Ragnar dzisiaj bardzo solidne zawody, brawo.
aqalfc

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez gincu » 14 gru 2016, o 23:51

Oj jak na niego dobrze się patrzy z piłką przy nodze! Klei się mu niesamowicie, ale nie z taką lekkością jak u Ronaldinho, tylko robotyczną precyzją. Odważne wyjścia do przodu, celne podania rozpoczynające akcję (i to ciężkie podania!), kilka fajnych wejść w drybing z przeciwnikiem. I do tego oczywiście nienaganna praca w obronie, do czasu pierwszej połowy MOTM.

Ten moment gdy miał koło siebie przeciwnika ok 20m od naszego pola karnego i jeszcze jednego naszego zawodnika i prostym przeczekaniem kiwnął gośćia, wyciągając się trochę do przodu... Piękne, naprawdę precyzja, spokój i opanowanie przy piłce dzisiaj mnie u Ragnara zachwyciły.

Lovren także bardzo dobre zawody, zresztą wykazał się niemal tymi samymi umiejętnościami.
Reporter: Is this your best day as Liverpool manager?

Brendan Rodgers: No, every day is
gincu

Postprzez aqalfc » 20 gru 2016, o 01:26

Jak już zostało napisane w temacie Dejan Lovren to tutaj jest to po prostu mus. Estończyk według mnie zagrał bardzo dobre spotkanie (według mnie Motm). Bije od niego pewność siebie, ma spokój z piłką, w powietrzu też bardzo dobrze - no nareszcie widzimy go w składzie. Oby tak dalej!
aqalfc

Postprzez Kodi » 20 gru 2016, o 04:17

Chciałbym go zobaczyć w duecie z Matipem.
Klopp po meczu z Evertonem delikatnie narzekał na zachowanie Lovrena w 1 połowie, gdy odbierał sobie możliwości podań , natomiast Klavan , bezbłędnie.
Pewnie to nigdy nie będzie miało miejsca o ile Lovren nie dozna jakiegoś urazu , a tego mu nie życzę , ale może to byłoby rozwiązanie na brak trwałości linii obrony :wink:
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

Postprzez zwieszhu » 20 gru 2016, o 11:10

Wczoraj zagrał, jak Profesor. Filar naszej obrony i jej brakujące ogniwo. Dodaje pewności Simon'owi i przestrzeń do gry bardziej w roli 'libero' Lovrenowi. Nie potrzeba na tę chwilę zmieniać ustawienia linii obrony, nawet, kiedy Matip wyzdrowieje.
Gol rzutem na taśmę przesądził o tym, że nagroda MOTM poszła w ręce Sadio, ale to właśnie nasz wiking był dla mnie autorem sukcesu wczorajszego boju. Nie można tego nie doceniać, bo wczorajszy pojedynek był chyba najcięższy w tej kampanii.
Jest KLAVO!
zwieszhu

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery