Języki obce

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Języki obce

Postprzez cezarySP » 16 sty 2016, o 16:47

Witam!

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ nie widziałem podobnego (nie chciałem wrzucać postu do Sesja, Matura, Testy), jeśli jednak coś przeoczyłem, proszę o przeniesienie :)

Mam do Was pytanie, na którym mocno mi zależy. Czy znacie jakieś dobre strony/programy/kursy, dzięki którym najlepiej online mógłbym rozpocząć efektywną naukę języka HISZPAŃSKIEGO? W przyszłym roku niemal na pewno wyruszam do Hiszpanii na uczelnię i jak najszybciej chciałbym zaczerpnąć wiedzy z tego języka, a dotychczasowe strony, które testowałem, nie miały jakichś super wzorowych planów nauki. Liczę na Waszą pomoc!
Obrazek
cezarySP

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: Języki obce

Postprzez MiejskiKS » 16 sty 2016, o 16:57

Jeżeli można :happy:

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?
Ja w tym roku piszę maturę i szczerze mówiąc, raczej nie będę miał problemów ze zdaniem ustnego egzaminu. Tylko, że umiejętności leksykalne, które trzeba umieć na egzamin ustny to w zasadzie nic w porównaniu np. z rozmową kwalifikacyjną :sleep:
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 17:01 przez MiejskiKS, łącznie edytowano 1 raz
Chelsea tu, Chelsea tam, a ja Chelsea w dupie mam

http://myliverpool.bnx.pl/news.php
MiejskiKS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez LFC4ever » 16 sty 2016, o 16:58

Jeśli znasz angielski, to dobrą stroną jest Duolingo.
Może przyda Ci się też http://www.ebrio.pl/
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard
LFC4ever

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 16 sty 2016, o 17:08

MiejskiKS napisał(a):Jeżeli można :happy:

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?
Ja w tym roku piszę maturę i szczerze mówiąc, raczej nie będę miał problemów ze zdaniem ustnego egzaminu. Tylko, że umiejętności leksykalne, które trzeba umieć na egzamin ustny to w zasadzie nic w porównaniu np. z rozmową kwalifikacyjną :sleep:

Szczerze? Nic tak nie uczy języka jak codziennie jego używanie.
Jakiś czas temu zainteresowałem się pewną grą o tematyce II WŚ (więc środowisko w miarę zdrowe, wolne od dzieci internetu). Znalazłem forum angielskie, coś tam zacząłem się udzielać, wstąpiłem do klanu. Od tamtej pory minęły prawie 2 lata. Te 2 lata ciągłego pisania i niemal codziennej rozmowy przez TeamSpeak'a (nie tylko rozmowa w trakcie gry/o grze, ale także o wszystkim innym bo gadamy na każdy temat) z ludźmi z całego świata dały mi więcej niż wszystkie lata w szkole z podręcznikami. To jest tylko taka podstawa (podręczniki, szoła), ale najlepiej uczyć się właśnie poprzez praktyczne, codzienne używanie.

Do tego jeszcze namiętnie słucham audiobooków po angielsku.
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 18:11 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez era » 16 sty 2016, o 17:12

Gramatyki uczysz się w szkole, ciężko czasami wchodzi, ale trzeba się pocieszać faktem, że przeciętny Anglik też ma z nią problemy :D A rozumienie - filmy i seriale z napisami. Nie zapomnę, jak kiedyś w II LO na angielskim pani zaczęła dyktować zdania po polsku do przetłumaczenia, chyba z 15, a ja równo z jej słowami od razu pisałem po angielsku bez większych błędów i później mówi, że w domu mamy to przetłumaczyć, a ja że już skończyłem :D Wysłała mnie do ostatniej ławki :D
era

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez yogurt » 16 sty 2016, o 17:43

MiejskiKS napisał(a):Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?

Cartoon Network za dzieciaka i gry online.

Mówię 100% poważnie.
Obrazek
yogurt

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez antistar » 16 sty 2016, o 18:06

yogurt napisał(a):
MiejskiKS napisał(a):Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?

Cartoon Network za dzieciaka i gry online.

Mówię 100% poważnie.

u mnie tak samo było. Za dzieciaka dużo angielskich piosenek (pierwszą kasetę backstreet boys znam na pamięć), do tego cartoon network i gry, gry, gry. Później już filmy, artykuły i...nadal gry ;)

Jako filolog i nauczyciel angielskiego radzę każdemu słuchać podcastów, oglądać filmy, seriale i przede wszystkim, przy każdej możliwej okazji starać się używać angielskiego. To nie gramatyka jest problemem wśród uczących się angielskiego, tylko obawa, że będą oceniani i przez to nie mogą przełamać pewnej bariery i swoich lęków. Nie bójcie się używać języka. Gramatyki idzie się nauczyć. Jak macie jakieś pytania, lub potrzebujecie porady, to piszcie na priv, na wszystkie pytania odpowiem i rozwieję każde wątpliwości.
Obrazek
antistar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez 1010Arx » 16 sty 2016, o 18:11

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka?

Ja angielskiego nauczyłem się w całkiem dobrym stopniu grając w World of Warcraft :P To taka gra online, w której wszytko jest po angielsku i główny język używany przez graczy to angielski. Z biegiem czasu potrafiłem coraz więcej i więcej, aż zacząłem się praktycznie bez problemów porozumiewać. Jasne czasem musiałem zminimalizować grę i wpisać jakieś słowo w translatorze, ale później już je zapamiętywałem.

Nawet w technikum była taka sytuacja, że w pierwszej klasie miałem zagrożenie z angielskiego. Jakoś się wykaraskałem na dwóję, a nauczycielka odeszła na macierzyński. Gdy w trzeciej klasie wróciła, a ja pisałem sprawdziany na piątki to zapytała gdzie się tego nauczyłem i co w ogóle się ze mną stało. No to mówię, że to wszystko dzięki grze online, a ona na to "No dobra jak nie chcesz to nie mów. Przecież nikt by cię czasu zaprzeszłego nie nauczył w grze online..." :lol:
Sam nie wiem czy to świadczy źle o mnie, o nauczycielach z podstawówki/gimnazjum czy o systemie nauczania, ale kilka lat grania w WoWa dało mi więcej niż 9 lat nauki angielskiego w szkole.
Obrazek
1010Arx

Postprzez cezarySP » 16 sty 2016, o 18:24

Ale wracając do mojego pytania - co z hiszpańskim? Ma ktoś może jakieś doświadczenie, pomysły, rekomendacje? Wątpię, aby z gier dało się go nauczyć :dry:
Obrazek
cezarySP

Postprzez list3r » 16 sty 2016, o 18:29

Blondynka na jezykach? Slyszalem sporo pozytywnych opinii.
list3r

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Dubel » 16 sty 2016, o 18:41

Jak już ktoś wspomniał - gry, filmy i codzienna styczność z językiem i żaden kurs czy nauczyciel nie jest potrzebny.

Sam uważam, że dobrze śmigam po angielsku, a miałem niefart do złych nauczycieli. Wszystko, co umiem nauczyłem się sam. I śmiem twierdzić, że tak samo będzie z każdym innym językiem - hiszpańskim, włoskim (swoją drogą od jakiegoś czasu również sam się uczę tego - bardzo mnie zauroczył...) czy jakimkolwiek innym. Samozaparcie i kilka pomysłów i zobaczysz - żaden kurs online nie będzie potrzebny :)
Obrazek
Dubel

Postprzez guodzilla » 16 sty 2016, o 18:49

Hiszpańskiego z gier również się można poduczyć, chociażby zmieniając język w opcjach :wink: (jeśli taka jest). Polecam też muzykę, radio, seriale, filmy, a nawet mecze z hiszpańskim komentarzem. Jeśli chodzi o podręczniki - niezłe są te wydawnictwa Edgard, choć ja naukę zaczynałam od "Espanol en marcha". Możesz też sobie założyć konto na Twitterze i śledzić hiszpańskojęzycznych piłkarzy (Jose Enrique pozdrawia). No i rzecz jasna strony: przeglądaj sobie "Markę", "El Pais" i inne, drukuj artykuły, pracuj z nimi, powtarzaj słownictwo, przy okazji dowiesz się, co słychać w Hiszpanii. Polecam też tę oto witrynę: http://www.estoesanfield.com/, czyli Liverpool po hiszpańsku.

E: No wybitny nie jest, ale może się przydać, mi tam trochę pomógł.
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 19:08 przez guodzilla, łącznie edytowano 1 raz
guodzilla

Postprzez AustralianMagic » 16 sty 2016, o 18:53

guodzilla napisał(a):Hiszpańskiego z gier również się można poduczyć, chociażby zmieniając język w opcjach :wink: (jeśli taka jest). Polecam też muzykę, radio, seriale, filmy, a nawet mecze z hiszpańskim komentarzem. Jeśli chodzi o podręczniki - niezłe są te wydawnictwa Edgard, choć ja naukę zaczynałam od "Espanol en marcha". Możesz też sobie założyć konto na Twitterze i śledzić hiszpańskojęzycznych piłkarzy (Jose Enrique pozdrawia). No i rzecz jasna strony: przeglądaj sobie "Markę", "El Pais" i inne, drukuj artykuły, pracuj z nimi, powtarzaj słownictwo, przy okazji dowiesz się, co słychać w Hiszpanii. Polecam też tę oto witrynę: http://www.estoesanfield.com/, czyli Liverpool po hiszpańsku.

Nie wiem z innymi językami, ale do łaciny to ich podręcznik jakiś wybitny nie jest. Trochę błędów, trochę niepotrzebnych zwrotów mieszających w głowie itp itd
AustralianMagic

Postprzez PrzemyslawLFC » 25 lut 2016, o 01:09

Ktoś pomoże? Muszę mieć 100%
https://scr.hu/v0RomR
https://scr.hu/LXm3Ly
Obrazek
PrzemyslawLFC

Postprzez Barilla » 25 lut 2016, o 01:39

8- Email ;)
9 - Laundromat
14 - Customs
reszta niestety nie przychodzi mi do głowy.
Edit:
2 - Luggage claim
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Następna strona

Powrót do Różności