Liga Europy 2013/14

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Liga Europy 2013/14

Postprzez maciex1995 » 15 maja 2014, o 14:47

Gdyby sędzia nakazał powtórzenie obronionego karnego w takim meczu, to chyba nie wyjechałby z Turynu w jednym kawałku - zwłaszcza, że rzecz działa się tuż przy trybunie Sevilli... Za duże ciśnienie.
Beto złamał przepisy, ale MILF ma trochę racji. Przepisy po prostu nie zakładają takiego "pajacowania", a nawet zabraniają zatrzymywania się przy rozbiegu do karnego :)

W drugiej połowie dogrywki Bacca miał na nodze piłkę meczową, stał w polu karnym oko w oko z bramkarzem. Przestrzelił, ale... czy ktoś jeszcze zauważył(mimo wszystko) kunszt tego strzału? Spudłował minimalnie, ale pomysł był dobry. Uderzył prawą nogą, zewnętrznym podbiciem, żeby łukiem ominąć bramkarza, tylko nadał trochę za mało rotacji. Gdyby był w stanie minimalnie szybciej biegać po 110 minutach tyrania, może byłoby lepiej, ale nie sięgnął chyba piłki tak dobrze jak chciał. Inaczej piłka zatoczyłaby piękny łuk i wpadła w samo okienko bramki... A może tylko dorabiam sobie historię do zwykłego pudła :D ?
maciex1995

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez 1010Arx » 15 maja 2014, o 15:07

Nie wiem co w tym było takiego dobrego, bramka ma ponad 7 metrów szerokości i 2 wysokości, a on kombinuje ze strzałem z fałsza, zamiast po krótkim słupku wewnętrzną częścią stopy uderzyć. Jak dla mnie to był bardziej pokaz paniki niż kunsztu. Nie wiedział jak to to wykończyć i kombinował nie potrzebnie, jasne gdyby weszło to pewnie sam bym się zachwycał, ale nie weszło i miał farta, że Sevilla wygrała w karnych.
Skoro w tej sytuacji strzał zewnętrzna częścią stopy miał być dobrym pomysłem, to równie dobrze można by strzelać karne z "czuba". To była tak świetna sytuacja do zdobycia bramki, że nie potrzebnie sobie życie komplikował. Co nie zmienia faktu, że gra tego napastnika od pewnego czasu bardzo mi się podoba.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Rahk8 » 15 maja 2014, o 16:32

colea napisał(a):Bzdura. Według przepisów bramkarz nie ma prawa wyjść z linii przed strzałem. Proste. Sędzia tego nie zauważył, ale równie dobrze mógł nakazać powtórzenie. Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=9o6zJz1neG0

Szkoda, że 3 karnego nie powtórzył bo też bramkarz wyszedł. Gdyby sędziowie przestrzegali takiej zasady to by do usranej śmierci trwał konkurs rzutów karnych. Taki jest odruch bramkarza, bo tak jest łatwiej cokolwiek zrobić. Moim zdaniem przepis jest kompletnie bezsensowny. Tak jak wychodził do piłki Beto moim zdaniem jest ok biorąc pod uwagę, że napastnik zatrzymywał się w trakcie wykonywania 11.

Podsumowując te rzuty karne w finale widać jaka jest recepta na wygranie ich. Do piłki podeszło 4 graczy Sevilly i wszyscy nie cackali się tylko z całej siły uderzyli w boki bramki, wszyscy trafili. 2 Graczy Benfici strzelili podobnie natomiast 2 bodajże Cardozo i Rodrigo nie wiedzieć czemu zaczęli kombinować, dlatego przegrali i klątwa dalej trwa.
Rahk8

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez maciex1995 » 15 maja 2014, o 16:42

Ale kiedy drużyna łamie przepisy o rzucie karnym, a i tak traci bramkę - sędziowie muszą to puścić.
maciex1995

Poprzednia strona

Powrót do Europejskie puchary